Rising Star

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
O Γιώργος Λιάγκας μαζί με την Καλομοίρα μας προσκάλεσαν στο “RISING STAR LIVE TEST” για να «σηκώσουμε» όλοι μαζί τον «Τοίχο» του “Rising Star”.''

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Νε τι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Αυτό το κάνουν στο twitter, γιατί να το κάνουμε και εδώ? Και βασικά γιατί να δει κανείς αυτό το show? Ειδικά με τον παρουσιαστή αυτόν..:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τότε να το κλείσουμε το Ischool και το στεκι και να γράφουμε στα facebook.... και στα twitter.... τα Forum προϋπήρχαν.... το θέμα έχει θέση στο φορουμ και σε αυτη την κατηγορία που το άνοιξα.

Γράφω σε αυτό το Forum εδώ και πάρα πολλά χρόνια ο σχολιασμός είναι διαφορετικός από τα άλλα μέσα γιατί στο forum είναι πιο οργανωμένα και μένουν.

Όποιος δε του αρέσει μπορεί να βαθμολογήσει το θέμα με αρνητικό ψήφο και υπάρχουν και άλλα θέματα δε χρειάζεται να σχολιάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Έχει μια αύρα από Fame Story. Είναι τα χρώματα; η ποιότητα εικόνας του αντ1; κακό format και κακό επίπεδο διαγωνιζομένων.

Και φυσικά Λιάγκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
To παιχνίδι είναι καλό αλλά οι κριτές πολύ ελαστικοί και παιρνάνε ατάλαντους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
έχουμε την πολύ καλή καλή επιτροπή του σκαι στο voice απέναντι στην άθλια επιτροπή του αντ1. Μόνο η Βανδή στέκεται στο ύψος της οι άλλοι είναι λίγοι......

Από την άλλη σκηνοθετικά ο ΑΝΤ1 έχει κάνει καλύτερη δουλειά σε σχέση με το voice. Επίσης το παιχνίδι αν δεν υπήρχε κριτική επιτροπή ή να έβαζε ένα 50% θα ήταν εξαιρετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
πολύ ωραίο show, αμάν με τα κομπλεξικά σχόλια ρε παιδιά. :hehe:

Kαι το voice μου αρέσει επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
σχετικα με το voice το βρηκα ανιαρό , οι κρητες φαινονται πολυ πολυ στημενοι και ο λιαγκας τοοοσο βαρετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
έχουμε την πολύ καλή καλή επιτροπή του σκαι στο voice απέναντι στην άθλια επιτροπή του αντ1. Μόνο η Βανδή στέκεται στο ύψος της οι άλλοι είναι λίγοι......
Το διάβασα και αυτό..:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και που λέτε, καθόμασταν χτες με το αγόρι μου (και η μαμά στο σπίτι της με το τάμπλετ) + με τα κινητά στο χέρι και το application έτοιμο και μπήκαμε στο κλίμα Έτοιμοι για δράση :hehe: . Είναι σαν παιχνίδι αυτό με τις ψήφους, δε τους ψήφισα όλους, μερικούς τουw ψήφισα στο τέλος γτ τους λυπήθηκα, άλλους απλά τους ψήφισα αρνητικά :O
Θα συμφωνήσω ότι μόνο η Βανδή ξέρει τι της γίνεται και είναι αντικειμενική, οι υπόλοιποι δεν έχουν ιδέα.
Μου τη σπάει ο Λιάγκας όσο δε πάει. Όλο τον αντ1 έχει αναλάβει να παρουσιάζει, φτάνει πια, τόσοι άλλοι υπαρχουν αυτόν βρήκαν;
Επίσης τελειώνει πολύ αργά, εγώ μέχρι 12 παρά 10 άντεξα, μετά νάνι. :(

Αυτό με την εφαρμογή, πείτε μου, είναι στημένο ή ισχύει; Γιατί εγώ δεν είδα φωτό μου στον τοίχο. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το the voice ειναι καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
έχουμε την πολύ καλή καλή επιτροπή του σκαι στο voice απέναντι στην άθλια επιτροπή του αντ1. Μόνο η Βανδή στέκεται στο ύψος της οι άλλοι είναι λίγοι
θελω να πιστευω οτι αστειευσαι αν πιστευεις πως ο μακεδονας ειναι λιγος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
θελω να πιστευω οτι αστειευσαι αν πιστευεις πως ο μακεδονας ειναι λιγος...

Ως κριτής ήταν λίγος μαζί με τον άλλο από τις Μέλισσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ως κριτής ήταν λίγος μαζί με τον άλλο από τις Μέλισσες.
Ίσα ίσα εγώ πιστεύω πως δίνεται περισσότερη βάση στην Βανδάρα και στον Ρέμο, ενώ τον Μακεδόνα τον αδικούν λίγο σε όλα.
"Φαίνεται" λιγότερο από τους άλλους δυο τους σταρούμπες. :hmm:
Eπίσης ας μην σχολιάσουμε την Καλομοίρα που είναι λίγο απάλευτη έτσι. :P
Αλλά κατά τα άλλα μου άρεσε σαν show, θα το βλέπω τις Κυριακές.

Το voice μου αρέσει περισσότερο πάντως. Όχι από άποψη φωνών που έχω ακούσει γιατί ελάχιστες βρήκα καλές,
αλλά από άποψη κριτών, που κάνουν κέφι και είναι φρεσκαδούρα σε σχέση με του rising star.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Ίσα ίσα εγώ πιστεύω πως δίνεται περισσότερη βάση στην Βανδάρα και στον Ρέμο, ενώ τον Μακεδόνα τον αδικούν λίγο σε όλα.
"Φαίνεται" λιγότερο από τους άλλους δυο τους σταρούμπες. :hmm:
Eπίσης ας μην σχολιάσουμε την Καλομοίρα που είναι λίγο απάλευτη έτσι. :P
Αλλά κατά τα άλλα μου άρεσε σαν show, θα το βλέπω τις Κυριακές.

Το voice μου αρέσει περισσότερο πάντως. Όχι από άποψη φωνών που έχω ακούσει γιατί ελάχιστες βρήκα καλές,
αλλά από άποψη κριτών, που κάνουν κέφι και είναι φρεσκαδούρα σε σχέση με του rising star.
Η καλομοίρα ήταν κάπως...αστεία:P
Εμένα, για να πω την αλήθεια, κανένα από τα δύο δε με ενθουσίασε...το voice του σκάι είναι κάπως..«δεύτερο» σε σχέση με το voice του ANT1...οι κριτές είχαν μεγαλύτερη χημεία στον αντ1. Τώρα, βασικά, είναι κάπως αμήχανα τα πράγματα. Τα αστεία που κάνουν μεταξύ τους είναι πολύ ψεύτικα, ο Ρουβάς είναι άσχετος με το όλο concept. Η Παπαρίζου, νιώθω ότι είναι λίγο show-off, αφού συνέχεια ψάχνει ευκαιρία να τραγουδήσει και να επιδείξει τη φωνή της..ειδικά όταν πάει να κάνει παρατήρηση και δείχνει η ίδια πως θα το ήθελε....οκ...:confused: Χωρίς αυτήν πάντως θα ήταν νεκροταφείο από άποψη ότι κανένας άλλος δεν κάνει «φασαρία»
Ο Μαραβέγιας αξιοπρεπέστατος:)...
Τώρα για το rising star, καλούτσικο..Πιστεύω ότι ο καημένος ο Μακεδόνας αν και είναι τέλειος σε αυτό που κάνει, δεν ανήκει εκεί...
Εν τέλει, θα προτιμούσα να συνεχιζόταν το voice από τον ΑΝΤ1 με τους παλιούς κριτές (Βανδή, Ρέμο, Μιχάλη και Μελίνα) και στο ΣΚΑΪ να συνεχιζόταν το x-factor γιατί μου είχε αρέσει πάρα πολύ, επίσης με την ίδια επιτροπή(Θεοφάνους, Θοδωρή, Τάμτα και Πέγκυ Ζήνα)...αλλά ίσως να μην το παρουσίαζε ο Σάκης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Είμαι κατά αυτών των εκπομπών στην χώρα μας. Θεωρώ ότι δεν υπάρχουν αρκετοί κατάλληλοι άνθρωποι για να μπουν κριτές. Να κρίνει η Βανδή τι ακριβώς; Έχει κάνει σπουδές πάνω στη μουσική; Άλλο είναι το τραγουδάω στα μπουζούκια και άλλο το έχω σπουδάσει αυτό το πράγμα. ( Με ό,τι συνεπάγεται αυτό, δεν διδάσκεται μόνο η ορθοφωνία σε αυτές τις σπουδές.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,103 μηνύματα.
Voice > Rising Star.
Ενδιαφέρον concept βέβαια, πρώτη φορά στην Ελλάδα και τα λοιπά, αλλά δεν.
Καταρχάς το Rising Star έχει Λιάγκα, ο οποίος μου φέρνει λίγο :sick:, και Ρέμο για τον οποίο ισχύει το ίδιο. Η Βανδή παλεύεται έστω (όπως και παλαιότερα στο Voice) στην κριτική της αλλά μετά σκέφτομαι αυτό που ευχόμουν να μην το δω και το και αλλάζει εκ νέου η άποψή μου :confused:.
Επίσης δεν μου αρέσει όλη η συνέντευξη σε γονείς-γκόμενους πριν τραγουδήσει ο παίκτης, γιατί realitίζει λίγο, πράγμα που δυστυχώς υπάρχει και στο Voice.
Δεν μπορώ να αντισταθώ όμως. Μπούτια Παπαρίζου :redface: + Μαραβέγιας πολύ σωστός + Όχι Λιάγκας, πολύ ικανοποιητικός συνδυασμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ίσα ίσα εγώ πιστεύω πως δίνεται περισσότερη βάση στην Βανδάρα και στον Ρέμο, ενώ τον Μακεδόνα τον αδικούν λίγο σε όλα.
"Φαίνεται" λιγότερο από τους άλλους δυο τους σταρούμπες. :hmm:
Eπίσης ας μην σχολιάσουμε την Καλομοίρα που είναι λίγο απάλευτη έτσι. :P
Αλλά κατά τα άλλα μου άρεσε σαν show, θα το βλέπω τις Κυριακές.

Το voice μου αρέσει περισσότερο πάντως. Όχι από άποψη φωνών που έχω ακούσει γιατί ελάχιστες βρήκα καλές,
αλλά από άποψη κριτών, που κάνουν κέφι και είναι φρεσκαδούρα σε σχέση με του rising star.

Είμαι κατά αυτών των εκπομπών στην χώρα μας. Θεωρώ ότι δεν υπάρχουν αρκετοί κατάλληλοι άνθρωποι για να μπουν κριτές. Να κρίνει η Βανδή τι ακριβώς; Έχει κάνει σπουδές πάνω στη μουσική; Άλλο είναι το τραγουδάω στα μπουζούκια και άλλο το έχω σπουδάσει αυτό το πράγμα. ( Με ό,τι συνεπάγεται αυτό, δεν διδάσκεται μόνο η ορθοφωνία σε αυτές τις σπουδές.)

Γιατί σνομπάρετε την Βανδή. Ούτε ο Ρέμος, ούτε και ο Μακεδόνας έχουν τελειώσει μουσική σχολή. Τουλάχιστον δεν είναι αμόρφωτη όπως ο Ρέμος που σηκώθηκε και διαφήμιζε τα cd του.

Η Βανδή σε αντίθεση με τους άλλους 3 που τους περνούσαν σχεδόν όλους, περνούσε αυτούς που άξιζαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top