[Καπνιστές] Επιλογή μάρκας

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Απο καπνό,Assos άσπρος ή old holborn ασπρος είναι πιο ελαφρύς ή ο καρέλιας(είναι αρωματικός ? ) ?υπάρχει άλλος πιο ελαφρύς?
Επίσης θα ήθελα να μου πείτε μια λίστα με καπνούς στα 15gr που ξέρετε :)
αααα και αν μπορείτε να μου πείτε για την 'κιτρινίλα' σε δόντια ,δάχτυλα...προκαλείται σε μεγάλυτερο βαθμό απο στριφτά ή έτοιμα τσιγάρα?
Ο πιο ελαφρύς από όσο έχω δοκιμάσει εγώ είναι ο Virginia o κίτρινος.. Νομίζω αυτός είναι δηλαδή.. Assos δεν έχω δοκιμάσει καπνό, αλλά Old Holborn άσπρο και Virginia κίτρινο έχω κάνει και νομίζω από όλους αυτός μου φαίνεται ο πιο ελαφρύς..
Στα 15; Χμμ.. Assos, Craven, όλοι οι Drum, o Lucky Strike, (ο Καρέλια 15άρης ή 20άρης είναι, δεν θυμάμαι..).. δεν μου 'ρχεται κάτι άλλο..
Για κιτρίνισμα δεν ξέρω.. Νομίζω στους τοίχους-τα έπιπλα και αυτά πάντως πιο εύκολα κάνουν τα έτοιμα παρά τα στριφτά, και γενικά τα στριφτά έχουνε πιο "light" μυρωδιά ίσως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Τα στριφτά έχουν πιο αγνό καπνό.ΤΟ καταλαβαίνετε εύκολα, αν πιάσετε καπνό στριφτού είναι μαλακός, ενώ του έτοιμου ειναι ροκανίδια.

Παρα ταυτα προτιμω έτοιμα, θα σου πρότεινα εύκολα Winston Blue για κάτι μαλακό ή Lucky Strike.Αν θες κάτι πιο βαρύ και πιο "κυρίλα", οχι δηλ. ενα στα γρηγορα, Dunhill International ανεπιφύλακτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ρε παιδια να ρωτησω κατι; Ο φιλος μου παιρνει εδω και καιρο καπνο malboro τον ασπρο. Τις τελευταιες. 2 φορες μυριζει σαν χασις. Βαζουν τιποτα μεσα. Σας ετυχε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitroglou

Νεοφερμένος

Ο Mitroglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τους προλαλησαντες που αναφέρθηκαν σε καπνό. Καλύτερα κάνε καπνό ελαφρύ, παρά έτοιμο τσιγάρο.

Ρε παιδια να ρωτησω κατι; Ο φιλος μου παιρνει εδω και καιρο καπνο malboro τον ασπρο. Τις τελευταιες. 2 φορες μυριζει σαν χασις. Βαζουν τιποτα μεσα. Σας ετυχε;
Την έχω παρατηρήσει και εγώ αυτή τη μυρωδιά. Από φίλο που ασχολείται περισσότερο, έμαθα πως κάτι βάζουν στα λάδια (δε ξερω καν αν το λέω καλά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitroglou

Νεοφερμένος

Ο Mitroglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
θα πω Davidoff gold γιατί είναι καλά τσιγάρα και ελαφριά αλλά προσπάθησε να μην παίρνεις το πακέτο κάθε φορά που θα βγαίνεις για ποτό ή καφέ. άστο για ειδικές μόνο περιστάσεις αλλιώς φίλε μου θα γίνεις ο μεγαλύτερος καπνιάς του κόσμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑλέξανδροςΦ1

Νεοφερμένος

Ο ΑλέξανδροςΦ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά είμαι καπνιστής εδώ και 3 χρόνια και θα ήθελα να βρω πιο ελαφριά τσιγάρα. Αυτή τη στιγμή καπνίζω το camel μπλε μαλακό, ξέρει κάνεις αν υπάρχουν λίγο πιο ελαφριά camel; με πίσσα και μονοξείδιο γύρω στο 4 με 5;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Έχω ξεκινήσει το κάπνισμα εδώ και 4 μήνες .Από την 1η φορά που δοκίμασα μου άρεσαν πολύ τα Marlboro gold και συνεχίζω με αυτά .Το θέμα είναι ότι θέλω να μαζέψω λίγα χρήματα για το καλοκαίρι και αν συνεχίσω έτσι δεν βλέπω να έχω τίποτα.Όλοι μου λένε να πάρω στριφτά αλλά δεν έχω ιδέα ούτε από μάρκες ,ούτε ξέρω να στρίβω και το βρίσκω πολύ βαρετό σαν διαδικασία .Έχετε να μου κάνετε καμία πρόταση πέρα από το να το κόψω?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen_

Νεοφερμένος

Η Queen_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
για χρόνια κάπνιζα πακέτο lucky strike μετά ξεκίνησα με καπνό για οικονομικούς λόγους (Marlboro) όμως έχω την εντύπωση πως έχουν χαλάσει τον καπνό, έκτος το ότι τον έχουν μικρύνει πολύ. Γενικά δεν συμφέρει...έψαξα πάρα πολλούς καπνούς και κανένας δε με ικανοποιεί & κατέληξα ξανά στο πακέτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Καπνός Καρέλια! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Εγω τον "oriental mist" του καρελια κανω και αμα παρω πακετο "καρελια μαλακο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crusth_crab1

Νεοφερμένος

Ο Crusth_crab1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Να σε ρωτησω κατι ρε συ το λευκο να παρω η το κιτρινο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Να σε ρωτησω κατι ρε συ το λευκο να παρω η το κιτρινο?
Ανάλογα τι καπνό καπνίζεις, αν θέλεις το τσιγάρο σου ελαφρύ θα πάρεις το λευκό. Αν το θες κάπως πιο βαρύ, τότε θα πάρεις το κίτρινο. Στις περισσότερες μάρκες ισχύει αυτό, εσύ για ποιά ενδιαφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crusth_crab1

Νεοφερμένος

Ο Crusth_crab1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κοιτα εγω πρωτη φορα θα δοκιμασω οποτε λεω να παρω το ασπρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Κοιτα εγω πρωτη φορα θα δοκιμασω οποτε λεω να παρω το ασπρο
Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις μια και δεν έχεις δοκιμάσει ξανά, αλλά γιατί βρε παιδί μου να το ξεκινήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Έχω ξεκινήσει το κάπνισμα εδώ και 4 μήνες .Από την 1η φορά που δοκίμασα μου άρεσαν πολύ τα Marlboro gold και συνεχίζω με αυτά .Το θέμα είναι ότι θέλω να μαζέψω λίγα χρήματα για το καλοκαίρι και αν συνεχίσω έτσι δεν βλέπω να έχω τίποτα.Όλοι μου λένε να πάρω στριφτά αλλά δεν έχω ιδέα ούτε από μάρκες ,ούτε ξέρω να στρίβω και το βρίσκω πολύ βαρετό σαν διαδικασία .Έχετε να μου κάνετε καμία πρόταση πέρα από το να το κόψω?:whistle:

Άρχισε ηλεκτρονικό πιο οικονομικά θα σου βγει κατά πολύ φτηνοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top