Ποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας έχει την καλύτερη προσφορά;

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Έχει σημασία αν είναι 99,1 ή 99,9;;;; Άλλωστε πόσο ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα αυτά τα ποσοστά; (ρητορική είναι η ερώτηση! :P)



I don't think so! Θα διαφωνήσω οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως μη σου πω! :P

Κατά τη γνώμη μου, όσον αφορά το σήμα, η Cosmote είναι η χειρότερη από όλες! Κι αυτό όχι μόνο γιατί για να πιάσουμε σήμα στην Μάνη με την Cosmote πρέπει να ανέβουμε στην ταράτσα, να στεκόμαστε σε συγκεκριμένο πλακάκι, να έχουμε την ιδανική κλίση σώματος και να μιλάμε με το max volume που πιάνει η φωνή μας (οκ, πες χωριό είναι αυτό δεν είναι κι εύκολο να πιάσεις σήμα!) Αμ, η Cosmote δεν πιάνει ούτε μέσα στο σπίτι στο κέντρο του Πειραιά... Για να καταφέρεις να κάνεις μια ολόκληρη κλήση πρέπει να δοκιμάσεις 2-3 φορές...

Αντίθετα με την Vodafone που είχα προηγουμένως, δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα με το σήμα κι όσον αφορά για το χωριό... Εγώ μιλούσα ξαπλωμένη στο κρεβατάκι μου τη στιγμή που οι υπόλοιποι ξελαρυγγιάζονταν στην ταράτσα! Much better, uh?

εγω στη μανη με τη βονταφον επιανα μονο στο παραθυρο της κουζινας που εβλεπε προς καλαματα!:P
αντιθετα με την κοσμοτε μιλουσα και μεσα στην καμαρα με τους πολυ χοντρους πετρινους τοιχους που ξερεις πως εχουν τα μανιατικα σπιτια!:P η γουιντ παντως πιανει οπουδηποτε εχω δοκιμασει στη μανη!:redface:
η βονταφον δεν ειχε σημα στο σπιτι μου στη λαρισα ειδικα στο κρεβατι μου!:redface: η κοσμοτε εχει αλλα δεν εχει στο σπιτι του φιλου μου (στην αθηνα!!!) και εχει τυχει να μας πεταξει και για αρκετα λεπτα να μην μπορουμε να καλεσουμε ο ενας τον αλλον!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ενώ για τους άλλους είμαστε σίγουροι για το ακριβές ποσοστό; :P Στα βουνά είμαι και πιάνει, συμφωνώ με τον προλαλήσαντα.
Tesbah ala kheer. ^-^
Τυπικά ναι (99,8%), αλλά το αν αυτό το ποσοστό ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα δεν ξέρω. :P
Έχει σημασία αν είναι 99,1 ή 99,9;;;; Άλλωστε πόσο ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα αυτά τα ποσοστά; (ρητορική είναι η ερώτηση! :P)



I don't think so! Θα διαφωνήσω οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως μη σου πω! :P

Κατά τη γνώμη μου, όσον αφορά το σήμα, η Cosmote είναι η χειρότερη από όλες! Κι αυτό όχι μόνο γιατί για να πιάσουμε σήμα στην Μάνη με την Cosmote πρέπει να ανέβουμε στην ταράτσα, να στεκόμαστε σε συγκεκριμένο πλακάκι, να έχουμε την ιδανική κλίση σώματος και να μιλάμε με το max volume που πιάνει η φωνή μας (οκ, πες χωριό είναι αυτό δεν είναι κι εύκολο να πιάσεις σήμα!) Αμ, η Cosmote δεν πιάνει ούτε μέσα στο σπίτι στο κέντρο του Πειραιά... Για να καταφέρεις να κάνεις μια ολόκληρη κλήση πρέπει να δοκιμάσεις 2-3 φορές...

Αντίθετα με την Vodafone που είχα προηγουμένως, δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα με το σήμα κι όσον αφορά για το χωριό... Εγώ μιλούσα ξαπλωμένη στο κρεβατάκι μου τη στιγμή που οι υπόλοιποι ξελαρυγγιάζονταν στην ταράτσα! Much better, uh?
Στη Μάνη είναι το χωριό (Λαγκάδα) της κοπέλας του αδερφού μου και πιάνει μόνο η Cosmote!
Wind και Vodafone ανύπαρκτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Στη Μάνη είναι το χωριό (Λαγκάδα) της κοπέλας του αδερφού μου και πιάνει μόνο η Cosmote! :P

:offtopic:Λαγκαδααααα!!! καπου εκει κοντα ειμαι και εγω! ♥ :offtopic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
εγω στη μανη με τη βονταφον επιανα μονο στο παραθυρο της κουζινας που εβλεπε προς καλαματα!:P
αντιθετα με την κοσμοτε μιλουσα και μεσα στην καμαρα με τους πολυ χοντρους πετρινους τοιχους που ξερεις πως εχουν τα μανιατικα σπιτια!:P η γουιντ παντως πιανει οπουδηποτε εχω δοκιμασει στη μανη!:redface:

Στη Μάνη είναι το χωριό (Λαγκάδα) της κοπέλας του αδερφού μου και πιάνει μόνο η Cosmote! Wind και Vodafone ανύπαρκτες...

Τι να πω; Μπορεί το δικό μου το χωριό να είναι η εξαίρεση... Είναι και πολύ χαμηλά βέβαια (κοντά στο ακρωτήριο Ταίναρο) οπότε εκεί μπορεί η Cosmote να μην έχει κάλυψη... Wind δεν έχω δοκιμάσει ποτέ είναι η αλήθεια οπότε δεν ξέρω, αλλά ο θείος μου που μένει μόνιμα στην Μάνη την υποστηρίζει φανατικά και λέει ότι είναι η μόνη σύνδεση που κάνει για αυτά τα μέρη... Ίσως να ξέρει κάτι παραπάνω....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top