Πώς θα αντιδρούσατε αν κάποιος/α φλέρταρε το σύντροφό σας;

kedros

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Interior designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γεια σου Κωσταντινε..
Και εγω καινουριος ειμαι ...Συμφωνω απολυτα μαζι σου..Αν υπαρχει μια καλη σχεση με την συντροφο,πιστευω οτι θα με κολακευε να την φλερταρουν,μονο μην ειναι χυδαιο το φλερταρισμα...

Σε αυτήν την περίπτωση Γιάννη βάζεις τα πράγματα στη θέση τους και κάθε καργάρη στον πάγκο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Ναι, αλλά μια "καλή σχέση" δεν αλλάζει (πάντα) το χαρακτήρα μας. Όση εμπιστοσύνη και να υπάρχει, όση καλή πίστη οι αντιδράσεις μας δεν ελέγχονται εύκολα. Ακόμα και να μην είναι χυδαίο το φλερτάρισμα, και μόνο που γίνεται προκαλεί. Προσωπικά θα με ενοχλούσε και μάλλον θα έφευγα από'κει μόνη μου ή με το σύντροφό μου...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kedros

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Interior designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ναι, αλλά μια "καλή σχέση" δεν αλλάζει (πάντα) το χαρακτήρα μας. Όση εμπιστοσύνη και να υπάρχει, όση καλή πίστη οι αντιδράσεις μας δεν ελέγχονται εύκολα. Ακόμα και να μην είναι χυδαίο το φλερτάρισμα, και μόνο που γίνεται προκαλεί. Προσωπικά θα με ενοχλούσε και μάλλον θα έφευγα από'κει μόνη μου ή με το σύντροφό μου...:worry:

Πάλι εσύ εδω?!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Χα! Γιατί να διαφωνώ μαζί σου πάντα;:whistle:

Για να μην βγούμε off, για πες μου την αλήθεια;
Όταν είσαι σε μια καταπληκτική έστω σχέση, δεν ζηλεύεις ούτε τόσο δα με το "φλερτ";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Χα! Γιατί να διαφωνώ μαζί σου πάντα;:whistle:

Για να μην βγούμε off, για πες μου την αλήθεια;
Όταν είσαι σε μια καταπληκτική έστω σχέση, δεν ζηλεύεις ούτε τόσο δα με το "φλερτ";

Η ζήλια βασικά δεν εξαρτάται μόνο από το είδος του φλερτ, αλλά και από τα άτομα που συμμετέχουν, και τη χρονική στιγμή της σχέσης στην οποία συμβαίνει αυτό. Για παράδειγμα:

-αν ο άλλος "την πέφτει" στο δεσμό σου πολύ έξω από τα δόντια, σε σημείο που πλέον να αποτελεί ανοιχτή πρόταση και όχι απλώς παιχνίδι
-αν εσύ έχεις σχετικά χαμηλή αυτοπεποίθηση ή είσαι εκ φύσεως πολύ ζηλιάρης και ο σύντροφός σου είναι αρκετά δημοφιλής
-αν ο σύντροφός σου σου έχει δώσει στο παρελθόν δείγματα ότι δεν θέλει και πολυ για να παραστρατήσει
-αν η σχέση σας είναι ακόμη στην αρχή της και δεν γνωρίζεστε ακόμή ΤΟΣΟ καλά
-αν η σχέση σας εκείνη την περίοδο περνάει κρίση και φοβάσαι μήπως ο σύντροφός σου τα παρατήσει

τότε ναι, είναι πάρα πολύ πιθανό να αντιδράσεις έντονα, ίσως και βίαια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis.@

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Σε αυτήν την περίπτωση Γιάννη βάζεις τα πράγματα στη θέση τους και κάθε καργάρη στον πάγκο του.
Και οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται...και οποιος δεν την εχει μαγκια του..:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για εμενα δεν υπαρχουν κανονες σε τετοια θεματα.
Συμφωνω απολυτα για εμπιστοσυνες,ποιοτητα σχεσης κτλ κτλ, αλλα υπαρχουν και αλλοι "τριτοι"/ασταθμητοι παραγοντες που μπορει να επιρεασουν τα παντα.
Αλλιως θα αντιδρουσα π.χ. σε ενα τετοιο σκηνικο οταν θα ημουν καλα συναισθηματικα (και συναισθηματικα δεν σημαινει μονο ο "δεσμος" μου) κι αλλιως αν κατι παρομοιο (ή ακομα και πιο "απαλο" φλερτ) συνεβαινε σε μια μερα οπου ολα μου ειχαν παει σκ@τα, ημουν πεσμενος η πιεσμενος ψυχολογικα κτλ κτλ κτλ.

Δηλαδη δεν εξαρταται παντα απο το τι ειδος φλερτ κανει ο αλλος, αλλα ποια ειναι και η δικη μας κατασταση εκεινη την ωρα και πως το "αποκωδικοποιουμε" κι εμεις.
Παντως εαν και σε προηγουμενες απαντησεις μου εχω πει ξεκαθαρα πως το βλεπω το θεμα, πιστευω πως και το να το αφησουμε να περασει εντελως στο "ντουκου" δεν ειναι και οτι καλυτερο για την σχεση μας.
ενα μετεπειτα "περαγμα" μας για το σκηνικο, μια τρυφερη και "παιχνιδιαρικη" σκηνη ζηλιας αργοτερα (ελπιζω να καταλαβαινετε πως το εννοω) ειναι οτι καλυτερο.
Αναζωογονει την σχεση, δειχνει στο αλλο μας μισο, οτι το ενδιαφερον μας παραμενει αμεταλαχτο, και γενικοτερα δειχνουμε οτι ανα πασα στιγμη τον/την "διεκδικουμε" και δεν τον/την θεωρουμε δεδομενο.
(το τελευταιο ειναι οτι χειροτερο αναμεσα σ'ενα ζευγαρι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis.@

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Αναζωογονει την σχεση, δειχνει στο αλλο μας μισο, οτι το ενδιαφερον μας παραμενει αμεταλαχτο, και γενικοτερα δειχνουμε οτι ανα πασα στιγμη τον/την "διεκδικουμε" και δεν τον/την θεωρουμε δεδομενο.
(το τελευταιο ειναι οτι χειροτερο αναμεσα σ'ενα ζευγαρι...)Σε αυτο συμφωνω..
Αλλα δεν νομιζω οτι η διαθεση μου θα επαιζε καποιο ρολο..
Αυτο που θα επαιζε καποιο ρολο (παντα σε προσωπικο επιπεδο) ειναι ο τροπος που θα φλερταρε καποιος την συντροφο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos8985

Νεοφερμένος

Ο giorgos8985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Θα του σπαζα τα μουτρα χωρις δευτερη κουβεντα.Ειναι πολυ προκλητικο μπροστα στον αλλον να την πεφτουν στην κοπελα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ευεπίφορος στο lifestyle

Νεοφερμένος

Ο ευεπίφορος στο lifestyle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δεν το συζητώ! Η τέλεια ευκαιρία για χαβαλέ! Με το που έρχεται ο άλλος και την πέφτει στην κοπέλα σου συστήνεσαι επιτόπου ως ο δεσμός της και εύχεσαι να έχει το θράσσος ή το χιούμορ να παραμείνει! Μετά ξεκινάς απ' τα light του τύπου ''είμαστε ανοιχτόμυαλο ζευγάρι που του αρέσει να πειραματίζεται και θα θέλαμε πολύ να έρθεις μαζί μας να περάσουμε ένα τέλειο βράδυ''...Βλέπεις ότι ψήνεται η κατάσταση - προσοχή! πρέπει να είσαι σοβαρός - και συνεχίζεις! Του ζητάς να φέρει τις χειροπέδες του και ό,τι άλλο σε σύνεργο bondage έχει! ''Τους δονητές τους βάζουμε εμείς'', πες και τόνισε, ''και τους τρεις, μη μείνει κανείς παραπονεμένος στα προκαταρτικά''! Αν δεις ότι επιμένει χόντρυνε το κι άλλο...''και αφού τελειώσουμε θα ολοκληρώσουμε την ιεροτελεστία μύησης σου στους τεκτονιστές και πλέον δε θα έχουμε τίποτα να μας διαφοροποιεί. Θα είμαστε αδέρφια!!!'' Σε περίπτωση που επιμείνει, αν και δεν το πιστεύω, χρησιμοποίησε τη φαντασία σου. Χρήσιμες λέξεις : ηρωίνη, μαχαίρια, σατανιστές κλπ. Ειλικρινά θα λιώνετε στο γέλιο κάθε φορά που θα το θυμάστε με την κοπέλα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εμένα σε ένα πάρτυ κάποτε το μωρό είχε έρθει σούπερ περιποιημένο και όμορφο και είχε αρκετή επιτυχία ανάμεσα σε διάφορε.
Οι οποίες το δείχνανε ξεκάθαρα.

Εγώ το απολάμβανα αρκετά, γιατί πέρα από την πλάκα και τα παιχνιδάκια του και τους ήξερα ότι μαζί μου θα κοιμότανε κι εκείνο το βράδυ. :)

Η απάντηση είναι ότι το διασκεδάζω λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
τίποτα δε θα έκανα, το πιο πιθανό να την παρατούσα και επι τόπου αν ανταποκρινόταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kedros

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Interior designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δεν το συζητώ! Η τέλεια ευκαιρία για χαβαλέ! Με το που έρχεται ο άλλος και την πέφτει στην κοπέλα σου συστήνεσαι επιτόπου ως ο δεσμός της και εύχεσαι να έχει το θράσσος ή το χιούμορ να παραμείνει! Μετά ξεκινάς απ' τα light του τύπου ''είμαστε ανοιχτόμυαλο ζευγάρι που του αρέσει να πειραματίζεται και θα θέλαμε πολύ να έρθεις μαζί μας να περάσουμε ένα τέλειο βράδυ''...Βλέπεις ότι ψήνεται η κατάσταση - προσοχή! πρέπει να είσαι σοβαρός - και συνεχίζεις! Του ζητάς να φέρει τις χειροπέδες του και ό,τι άλλο σε σύνεργο bondage έχει! ''Τους δονητές τους βάζουμε εμείς'', πες και τόνισε, ''και τους τρεις, μη μείνει κανείς παραπονεμένος στα προκαταρτικά''! Αν δεις ότι επιμένει χόντρυνε το κι άλλο...''και αφού τελειώσουμε θα ολοκληρώσουμε την ιεροτελεστία μύησης σου στους τεκτονιστές και πλέον δε θα έχουμε τίποτα να μας διαφοροποιεί. Θα είμαστε αδέρφια!!!'' Σε περίπτωση που επιμείνει, αν και δεν το πιστεύω, χρησιμοποίησε τη φαντασία σου. Χρήσιμες λέξεις : ηρωίνη, μαχαίρια, σατανιστές κλπ. Ειλικρινά θα λιώνετε στο γέλιο κάθε φορά που θα το θυμάστε με την κοπέλα σου!


Φίλε ξεράθηκα στο γέλιο. Να είσαι καλά, είναι και πρωί ακόμα και πίνω το καφεδάκι :clapup:. Όσο κι αν το νεαρό της ηλικίας σου σε ωθεί να σκεφτείς κατ αυτόν τον τρόπο, έχει κάποια υπόσταση η σκέψη σου όντως.
Η αλήθεια , για να το σοβαρέψουμε λίγο και ίσως να κανουμε την άποψη σου πιο εμπεριστατομένη, είναι οτι αν η σχέση που έχεις βλέπεις οτι έχει τα προβλήματα της ή δεν είναι η σχέση της ζωής και απλά περνάς καλά όπως και εκείνη και είσαστε ανοιχτή στις προκλησεις αλλά κρατάτε και μια πισινή για να υπαρχει η '' καβάτζα '' σε περίπτωση αποτυχίας του φλέρτ, τότε συμφωνώ με αυτήν την τακτική γιατί υπάρχει και παίζει μάλιστα συχνά ( πράγμα όμως που εγώ προσωπικά δε θα έκανα ποτέ γιατί πριν θα πρόσεχα ποια είναι η συντροφος μου και τι κάνω μαζί της αλλά και τι ζητάω απ αυτήν) και μάλιστα αν έβλεπα οτι ο τύπος αρχίζει να χαλιέται και να ξενερώνει θα έψηνα την κοπέλα μου να τον παρακινήσει σε σημείο που να έρθει και με το ζόρι ακόμα.

Συγκινήθηκα ιδιαίτερε δε με την ευαισθησία σου που σε διακρίνει παρά το νεαρό της ηλικίας σου σχετικά με τους δονητές και σκέφτηκες για την '' κ (ω) αλοπέραση και των τριών σας. Αυτα είναι ευγενικά αισθήματα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Θα του/της σπάγατε τα μούτρα;
Θα κολακευόσασταν;
Θα ζηλεύατε;
Τι;
Νομίζω είναι ενδιαφέρον θέμα και λίγο πολύ σε όλους έχει τύχει πιστευω.
Προσωπικά δεν έχει τύχει κάτι εξτρίμ, μόνο πολύ διακριτικά ή πολύ γρήγορα (πχ στο δρόμο). Δεν έκανα τίποτα, βασικά ένιωσα και λίγο περήφανη για την επιλογή μου :redface::redface:

Θα μου ανέβαινε η πίεση στο 800mmHg (η μικρή), τα αυτιά μου θα ξεκίνησαν να βουίζουν και τα μάγουλα μου θα κοκκίνιζαν, η καρδία μου θα χτυπούσε δυνατά και λίγο πριν αρχίσω να μεταμορφώνομαι σε Hulk, μια φωνή μέσα στο μυαλό μου θα ούρλιαζε επιτακτικά: "Σκότωσε τον, είναι η κατάλληλη στιγμή". :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Θα με κολάκευε αν ο άλλος ήταν ωραίος. Αν όχι θα τον έδερνα για να την υπερασπιστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Προβληματάκι θα είχαμε εάν έκοβα ότι ανταποκρίνονταν....:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Θα με κολάκευε αν ο άλλος ήταν ωραίος. Αν όχι θα τον έδερνα για να την υπερασπιστώ

Διακρίσεις και στο ξύλο. Αυτά είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
το πως θα αντιδρούσα εξαρτάται βασικά από το πως θα φλέρταρε η κοπέλα το αγόρι μου αλλά κ από το πως θα αντιδρούσε εκείνος!
Αν εκείνη ήταν προκλητική κ εκείνος δεν έκανε κάτι, θα με ενοχλούσε όχι όμως οτι θα έκανα και σκηνή. απλά μπορεί όταν θα είμασταν οι δυο μας να του έλεγα οτι ξέρεις τι με ενόχλησε αυτό και αυτό.
Αν πάλι γινόταν πολύ διακριτικά ή αυτός της το έκοβε, θα με κολάκευε και δεν θα έδινα σημασία παραπάνω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Διακρίσεις και στο ξύλο. Αυτά είναι...

Διακρίσεις παντού. Η γενίκευση είναι η αρχή της ηλιθιότητας . Αν ήταν ωραίος ευγενικός και κύριος δεν νομίζω ότι θα ενοχλείτο η γυναίκα μου, για να θέλει να τον δείρω. Μάλλον θα κολακευόταν επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πώς θα αντιδρούσατε αν κάποιος/α φλέρταρε το σύντροφό σας;


Θα φλέρταρα τη δική του



(σμπόινκ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top