• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πρωτεϊνούχα Ροφήματα

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Δε βλέπω τη σχέση ανάμεσα στο κινεζικό γάλα και τα πρωτεϊνούχα ροφήματα. Την απαραίτηση σχέση, δηλαδή.
Απαραίτητη σχέση όχι αλλά.:worry:

Η μελαμίνη χρησιμοποιήθηκε (από το 1985) ως πηγή μη πρωτεϊνικού αζώτου (non-protein nitrogen) στις ζωοτροφές και ειδικότερα στη διατροφή των αγελάδων και άλλων μηρυκαστικών, αν και δεν αποτελεί ικανοποιητικό υλικό λόγω της αργής υδρόλυσής της, σε σχέση με άλλα αζωτούχα υλικά (ουρία, σπόροι βάμβακος) [Αναφ. 9].
Η μελαμίνη σε αρκετές περιπτώσεις χρησιμοποιήθηκε ως παράνομο πρόσθετο σε τρόφιμα, για φαινομενική αύξηση της περιεκτικότητάς τους σε πρωτεΐνες, όταν οι τελευταίες μετρούνται με βάση την ολική περιεκτικότητα του τροφίμου σε άζωτο.
Πηγή:
https://www.chem.uoa.gr/chemicals/chem_melamine.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
ευτυχως ζουμε ολοι οποτε νταξ.

σχεδιο των αμερικανων ηταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nanamia

Νεοφερμένος

Η nanamia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λόλα καλημέρα σου . Μόλις μπήκα εδώ ψάχνοντας τη λύση στα πρωτεϊνούχα ροφήματα για τα 30 κιλά που βασανίζομαι να χάσω. Σε παρακαλώ αν μπορείς να μου πεις για ποια προϊόντα ακριβώς μιλάς που έχεις εσύ προσωπικά δοκιμάσει .
Σε ευχαριστώ πολύ .. περιμένω νέα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ήρθα για ένα μικρό feed back
Είμαι στην ευχάριστη θέση να δηλώσω ότι αυτό το πράγμα ΣΕ ΜΕΝΑ δουλεύει!
Ο τρόπος λειτουργίας τους μου κάνει πάρα πολύ
Με εξυπηρετεί από θέμα πρακτικότητας λόγω δουλειάς κι επιπλέον, δεν νιώθω ότι κάνω δίαιτα γιατί το μεσημεριανό μου είναι ένα κανονικό (προς μικρό) πιάτο φαΐ απ ότι έχω ετοιμάσει
Ο,ΤΙ έχω ετοιμάσει! Πολύ πολύ σημαντικό! Τρώω τα πάντα!

Σε αυτήν την πρώτη εβδομάδα λοιπόν, γιατί ξεκίνησα την περασμένη παρασκευή, είμαι στην ευχάριστη θέση να δω την ζυγαριά μου μείον 2,5 κιλά
Δεν έχω πεινάσει, δεν έχω στερηθεί κάτι, δεν είμαι νηστική
Σήμερα έφαγα μπριζόλα χοιρινή με πατάτες φούρνου και σαλάτα
Χτες... κινέζικο :redface:
Προχτές κοτόσουπα!
Κοινώς... μια χαρά! :D


Ελπίζω σε μερικούς μήνες να σας πω ότι είμαι στην ευχάριστη θέση να δηλώνω μείον είκοσι :P



Ok, δεν θέλω να σε ανησυχήσω,
μα υπάρχει κάτι που δεν μας λένε γι' αυτά.
Άρχισε λίγο να κάνεις ένα τεστ: κράτα ένα ημερολόγιο, και να προσέχεις για τυχόν αλλαγές στη συμπεριφορά σου και για κρίσεις κυκλοθυμίας.


(δεν κάνω πλάκα. ξέρω ήδη τρεις ανθρώπους που τα έπαιρναν και όλοι ήταν ασταθείς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Το θέμα είναι αν σταματήσεις να τα παίρνεις μήπως ξαφνικά αποκτήσεις πολύ βάρος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
λολ τι ειναι ρε παιδια αμφεταμινες? γαλα σε σκονη ειναι ριλαξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο αυτό, epote. Ή ξέρεις ακριβώς τι παίρνει η Κουέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top