1st December: World Aids Day

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είπα, δε μιλάω για σίγουρη θεραπεία που κάποιοι κρύβουν σε σεντούκια, αλλά δε μπορώ και να πιστέψω ότι έχουν γίνει μόνο τόσα βήματα όσα ανακοινώνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Τι λες ρε φιλαράκι, εδώ έχουν πεθάνει πλουτοκράτες και πλουτοκράτες από AIDS και καρκίνο, νομίζεις δεν θα τους είχαν σώσει; Ό,τι θέλουμε λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γιατί, το να είσαι φραγκάτος σημαίνει ότι σου ανοίγουν και τις πιο κλειστές πόρτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Προφανώς γιατί συμφέρει καλύτερα να συντηρείς ζωντανούς-νεκρούς με χημειοθεραπείες και φάρμακα επί χρόνια, παρά να τους δώσεις μια οριστική αποθεραπεία ορισμένου χρόνου. Συμφέρει, επίσης, να πουλάς παντού και σε όλους "προληπτικά εμβόλια" απ'το να ρίξεις στην αγορά θεραπεία που αφορά ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ τους ήδη πάσχοντες. Αλήθεια, η...γρίπη των πτηνών που πήγε; Εξαφανίσθηκε, ως δια μαγείας, όταν σε όλους χορηγήθηκε το Tamiflu και ταυτόχρονα γέμισαν τα ταμεία της Roche; Ψόφησε ο H5N1 ή απλά κάποιοι ξεπούλησαν τις φαρμακαποθήκες; Το κύκλωμα των φαρμακευτικών είναι τόσο αισχρό και σκοτεινό που μπορώ απλά να υποθέτω τα πάντα.


Αυτό δεν ήθελα να ακούσω...Γιατί το σκέφτηκα αργότερα. Είναι τόσο λυπηρό να είναι αληθινό. Τους λυπάμαι αυτούς που κάνουν κάτι τέτοιο...δεν έχουν ανθρωπιά. Μόνο τα συμφέροντα βλέπουμε πια? Γιατί ρε γαμώτο...δεν πρέπει να λεγόμαστε άνθρωποι αλλά κτήνοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γιατί, το να είσαι φραγκάτος σημαίνει ότι σου ανοίγουν και τις πιο κλειστές πόρτες;

Δεν εννοώ απλώς φραγκάτους... Κι αν έχεις κατά νου αυτούς που έχω εγώ, ναι, λογικά θα είχαν φοβερές προσβάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η προσπάθεια των διαφόρων κυκλωμάτων να διατηρήσουν τυχόν απάτες μπορεί να αγνοήσει ακόμα κι αυτούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
+1 dythor
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Η πρόληψη είναι η καλύτερη γιατριά.:no1:

Μία διαφήμιση του 80 ή 90 δε ξέρω πότε, έλεγε: "Η Μαίρη ντράπηκε το προφυλακτικό. Το AIDS δε ντράπηκε τη Μαίρη...":D

(Προς συμπλήρωση του μηνύματος του miv):

Η ξαδερφή μου που είναι βιολόγος στο Παρίσι μου είπε ότι ξέρουν πολλά πράγματα για τον καρκίνο που δε θέλουν να μάθουμε :)

Εντάξει τώρα, μη στηριζόμαστε σε φήμες. Του 'πε, σου 'πε, μου 'πε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=Bm4KxWqcZaU


39,5 εκατομμύρια άνθρωποι ζουν με aids σε όλο τον κόσμο.
2,3 εκατομμύρια παιδιά κάτω των 15 ετών ζουν με aids σε όλο τον κόσμο.
2,9 εκατομμύρια παγκοσμίως ήταν οι θάνατοι το 2006 από αιτίες που σχετίζονται με το aids.
380.000 παιδιά κάτω των 15 ετών πέθαναν το 2005 από αιτίες που σχετίζονται με το aids.
50% όλων των νέων μολύνσεων είναι παιδιά κάτω των 15 ετών και νέοι 15-24 ετών.

(πληροφορίες απ'την faq.)

Καλά έκανες που άνοιξες το θέμα, το είχα στον νου μου από καιρό! Μια είναι η λύση προς το παρόν: ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΧΤΟΥΜΕ!

Δεν παιζει να εχω σοκαριστει πιο πολυ απο σποτακι..

Ενηγουεη παιδια, η λυση ειναι μια και φερνει την ονομασια ''προφυλακτικα''.
Δεν κοστιζουν πολυ και ειναι απαραιτητα πλεον (ειδικα για παιδια της ηλικιας μου-οχι μωρα απο τωρα, δε λεει.)

Επισης, μια βολτα να κανατε σε πολυσυχναστα κεντρα την πρωτη του μηνα, θα μαζευατε μανι μανι 2 κουτια ντιουρεξ. (δινουν φυλλαδια μαζι με ενα προφυλακτικο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Το παλιό γνωστό ρητό τα λέει όλα: Την υπογραφή σου και την ψWλη σου, να προσέχεις που τα βάζεις. Διαχρονικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Παγκόσμια ημέρα ήταν αλλά δεν είδα και πολλούς να έδωσαν σημασία ή να ευαισθητοποιήθηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Παγκόσμια ημέρα ήταν αλλά δεν είδα και πολλούς να έδωσαν σημασία ή να ευαισθητοποιήθηκαν.

Μα πως μπορείς να το ξέρεις αυτό; Θέλω να πω, πως είσαι σίγουρη ότι δεν έδωσαν μεγαλύτερη σημασία στο AIDS;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top