Πετρούλα Κωστίδου & δελτίο καιρού Star

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Εγώ πάλι πιστεύω ότι όσο περισσότερο σχολιάζουμε σε αυτό το topic τόσο την Πετρούλα όσο και την κίνηση αυτή του Star, τόσο μεγαλύτερη αξία τους δίνουμε στα μάτια των υπολοίπων. Οι αρνητικές κριτικές που θα βρει εδώ κάποιος, ο οποίος κάνει μια αναζήτηση σχετικά με το "τι λέγεται γι´ αυτήν την παρτσολ... εεε... Πετρούλα", μάλλον θα του κινήσουν πολύ περισσότερο το ενδιαφέρον του στο να την παρακολουθήσει.

Σχετικά με την ποιότητα των τηλεοπτικών προγραμμάτων: δυστυχώς δεν έχει βγει ακόμα το ποιοτικό πρόγραμμα, και αυτός είναι κι ο λόγος που εδώ και 2,5 (πλέον) χρόνια δεν έχω καν συσκευή τηλεόρασης στο σπίτι μου και έχω την χειρότερη των εντυπώσεων για το κοινό που ξοδεύει τον χρόνο του στο να αποχαυνώνεται μέσω των οπτικοακουστικών σκουπιδιών, είτε αυτά προβάλλονται από την τηλεόραση, είτε από περιοδικά και εφημερίδες της π**τσας, είτε από ιστοσελίδες που διάφορα κατεστραμμένα άτομα ανεβάζουν στο διαδίκτυο. Δεν έχω να γράψω κάτι άλλο, με κάλυψαν απόλυτα κάποια από τα παραπάνω posts.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Σχετικά με την ποιότητα των τηλεοπτικών προγραμμάτων: δυστυχώς δεν έχει βγει ακόμα το ποιοτικό πρόγραμμα, και αυτός είναι κι ο λόγος που εδώ και 2,5 (πλέον) χρόνια δεν έχω καν συσκευή τηλεόρασης στο σπίτι μου


Όχι ότι σας νοιάζει

Αλλά εγώ έκλεισα 8 χρόνια :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Σχετικά με την ποιότητα των τηλεοπτικών προγραμμάτων: δυστυχώς δεν έχει βγει ακόμα το ποιοτικό πρόγραμμα, και αυτός είναι κι ο λόγος που εδώ και 2,5 (πλέον) χρόνια δεν έχω καν συσκευή τηλεόρασης στο σπίτι μου και έχω την χειρότερη των εντυπώσεων για το κοινό που ξοδεύει τον χρόνο του στο να αποχαυνώνεται μέσω των οπτικοακουστικών σκουπιδιών, είτε αυτά προβάλλονται από την τηλεόραση, είτε από περιοδικά και εφημερίδες της π**τσας, είτε από ιστοσελίδες που διάφορα κατεστραμμένα άτομα ανεβάζουν στο διαδίκτυο. Δεν έχω να γράψω κάτι άλλο, με κάλυψαν απόλυτα κάποια από τα παραπάνω posts.

Κοίτα εγώ έχω τηλεόραση και δε νοιώθω καθόλου αποχαυνωμένη όταν βλέπω τα ντοκυμαντερ με ζώα ή κάποια άλλα ιστορικού περιεχομένου που δείχνει το ΣΚΑΙ και η ΕΤ3 το βράδυ 8-10.
Επίσης δεν με χαλάει να βλέπω και καμιά ταινιούλα ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...
Ο κρατικός παρεμβατισμός ... τι ακριβώς να κάνει; Να επιτρέπει μόνο ποιοτικές εκπομπές; Αυτό θα δημιουργούσε ζήτημα λογοκρισίας, μια και τα όρια είναι πολύ λεπτά....

Μπορεί να πάει η εκπομπή σε άλλες ώρες. Να μην τη βλέπουν τόσο εύκολα μικρές ηλικίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Μπορεί να πάει η εκπομπή σε άλλες ώρες. Να μην τη βλέπουν τόσο εύκολα μικρές ηλικίες.

ίσως .. αλλά θα αλλάξει κάτι επί της ουσίας;
Το θέμα είναι η ώρα ή η ποιότητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είπες μόνη σου ότι η ποιότητα δεν ελέγχεται από το κράτος, χωρίς να περνάμε στο πρόβλημα της λογοκρισίας. Αλλά μπορεί να οριστεί η ζώνη 23.30 με 05.00, όπου ας κάνουν ό,τι θέλουν. Πετρούλες, πορνό, κλπ...
Η Πετρούλα είναι κατάλληλη για ανηλίκους; Ε όχι δα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Κοίτα εγώ έχω τηλεόραση και δε νοιώθω καθόλου αποχαυνωμένη όταν βλέπω τα ντοκυμαντερ με ζώα ή κάποια άλλα ιστορικού περιεχομένου που δείχνει το ΣΚΑΙ και η ΕΤ3 το βράδυ 8-10.
Επίσης δεν με χαλάει να βλέπω και καμιά ταινιούλα ... :)
Όπως θα κατάλαβες φαντάζομαι αγαπητή Ciby, δεν αναφέρομαι σε άτομα που βλέπουν για 1 με 2 ώρες ντοκυμαντέρ, ταινίες ή αθλητικά, αλλά σε άτομα που κάνουν κατάχρηση της τηελόρασης για να βλέπουν το ένα σήριαλ, μετά το άλλο σήριαλ, μετά το παράλλο, μετά το reality και δυστυχώς είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ αυτοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ζήτημα Λογοκρισίας, εγώ είμαι υπέρ.

Τώρα δλδ με την ασυδοσία που υπάρχει δεν υπάρχει λογοκρισία... της κοινής λογικής???

Αν ήμουν κράτος θα είχα απαγορεύσει εκπομπές και εκπομπές.

Η αν μη τι άλλο θα είχα θέσει ποιοτικά κριτήρια για κάποια είδη εκπομπών.


Και εγώ θα άλλαζα ώρα στην πετρούλα, όχι γιατί είναι σαικσι, αλλά γιατί σε αυτή την ώρα βλέπεις "ειδήσεις".

Θα την έβαζα σε άλλη χρονική ζώνη για να υποβιβαστεί θεσμικά αυτό που κάνει.

Χεχε, αλλά το ξαναείπα παραπάνω, εγώ έχω την προσωπική μου λογοκρισία, που την έχω επιλέξει για μένα και για το σπίτι μου οπότε αποσύρομαι από τη συζήτηση.

Σε επόμενο στάδιο θα μπορούσα να σας πω τι δουλειά κάνω και θα γελούσαμε πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγώ αυτό που λέω παιδιά μου είναι ότι ο καθένας επιλέγει τι θα δει ... όπως εσείς Τσιπ και Εδαδ επιλέγετε να μην έχετε τηλεόραση, εγώ επιλέγω να δω μόνο αυτά που μου αρέσουν ... δυστυχώς η Πετρούλα αρέσει σε κάποιους, δεν τους κάνει λιγότερο ανθρώπους αυτό, .... συνεπώς έχουν το δικαίωμα να το δουν. Και είναι οι ίδιοι άνθρωποι που βλέπουν όλο το σκουπιδαριό που τα κανάλια θεωρούν ειδήσεις ... τώρα αν τα κανάλια ωθούν συνεχώς σε υποκουλτούρα ή εμείς ζητάμε υποκουλτούρα, μου κάνει λίγο σαν το θέμα με το αυγό και την κότα.
Η βάση του προβλήματος και σε αυτό είναι η παιδεία του καθενός. Η παιδεία όμως δεν δημιουργείται μόνο από τα κανάλια...
Νομίζω πάντως ότι αν το κοινό απέρριπτε την κάθε Πετρούλα, τότε θα την σταματούσε και το κανάλι.
Γι' αυτό και επιμένω ... μάλλον εμείς είμαστε πιο πολύ το πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ολγα δρακα

Νεοφερμένος

Η ολγα δρακα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
δεν εβλεπα καθολου τη πετρουλα μου ερχοταν αναγουλα τωρα με τη παρουσια της αφρουλας το παρακολουθω συνεχως τις μερες που ειναι μαζι της.η αφρουλα ειναι απο τις καλυτερες κωμικους ηθοποιους αν της μεγαλωναν τα κειμενα θα εσκιζε κανωντας σατηρα.την ειχα προτωδει περιση στο μαγαζι κεφτες στου ψυρη να κανει stund up comedi και επαθα πλακα με τη παρεα μου αφρουλα θεαααααααααα!!!!!!!!!σε στηριζουμεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!αλλαξες το δελτιοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Αν τύχει να το δω μετά γυρίζω σε άλλο κανάλι να προλάβω τον καιρό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Όσο το επίπεδο του τηλεοπτικού κοινού είναι IQ ραδικιού,θα γίνονται star:clapup: άτομα σαν την Πετρούλα.

Προσωπική μου άποψη πάντα......:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν μπορω να το δω..οταν το βαζω..ντρεπομαι πραγματικα και το γυριζω...
οχι λογω της εμφανισης βεβαιως αλλα λογω των απιστευτων βλακειων που λεει....δεν το αντεχω :D

εχει περασει τοσο πολυ τα ορια της γελοιοτητας(πολυ χειροτερο και απο την Πανια ακομα) που προσβαλει τη νοημοσυνη σου μονο που το βλεπεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Ακόμα και για τους trash οπαδούς δεν έχει ενδιαφέρον, επίσης σαν τον Άγγελο κι εγώ δεν αντέχω και πολύ, μετά από 2-3 ατάκες αρχίζει και με τσουρουφλίζει ο αμφιβληστροειδής, υγροποιειούνται τα απομεινάρια εγκεφάλου που έχω και άλλα μπρουταλίστικα σωματικά συμπτώματα μιας και η νοημοσύνη πάει διακοπές , για χαλάουα και άλλα. Να πεις ότι της έβαζαν και καμιά καλή ατάκα να πει, δεν χρειάζεται καν να σκεφτεί τα ραπανάκια (μαραμένα, από την λαϊκή αγορά) που μας πετάει. Δεν μπορεί κανείς όμως να αμφισβητήσει ότι ταιριάζει στο ύφος του συγκεκριμένου τηλεοπτικού σταθμού. Για καιρό έχω το ίντερνετς ενώ όταν χλαπακιάζω και βλέπω τιβι προτιμώ τον κυριούλη στον αντένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ο,τι να'ναι βρισκει κανεις στην tv εχει γινει τοσο μα τοσο χαλια που βλεπω μονο dvd πια ή καμια σειρα σαν τα φιλαρακια ή καμια καλη ταινια!

Ο,τι χαζαμαρα υπαρχει εκει βρισκεται σε αυτο το κουτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και πολυ καλα ντοκιμαντερ υπαρχουν στο κουτι..
ότι του εκπεμψεις παιζει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει πολύ το δελτίο καιρού που έχει η ΝΕΤ!!:D
Όσο για την Πετρούλα... Με κάνει να έχω δεύτερες σκέψεις που είμαι φεμινίστρια και υποστηρίζω κάτι γυναικάκια σαν και αυτή που θεωρούνται γυναίκες....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Όσο το επίπεδο του τηλεοπτικού κοινού είναι IQ ραδικιού,θα γίνονται star:clapup: άτομα σαν την Πετρούλα.

Προσωπική μου άποψη πάντα......:hmm:

Βασικά έχεις απόλυτο δίκιο. Και που έχουμε ανοίξει θέμα με αυτήν της δίνουμε αξία(κάτι που δεν αξίζει σε καμία περίπτωση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει πολύ το δελτίο καιρού που έχει η ΝΕΤ!!:D
Όσο για την Πετρούλα... Με κάνει να έχω δεύτερες σκέψεις που είμαι φεμινίστρια και υποστηρίζω κάτι γυναικάκια σαν και αυτή που θεωρούνται γυναίκες....:redface:

Ο άνθρωπος παίρνει την αξία που του δίνεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top