Δημιουργία νέων φίλων

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είστε από αυτούς που επιδιώκουν να βρίσκουν νέους φίλους ή θεωρείτε ότι δεν χρειάζεστε καινούργιους επειδή αυτοί που έχετε είναι υπεραρκετοί; Νομίζετε ότι μεγαλώνοντας γινόμαστε πιο δύσκολοι στην δημιουργία νέων φιλικών σχέσεων;

Μπορείτε αν θέλετε να αναφέρετε και πώς γνωρίσατε τους φίλους της "ενήλικης ζωής" σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Παρεες γνωρίζω πάντα και παντού, με όλους τους τρόπους, φιλίες όμως δεν έχω σκοπό να κάνω, οι φίλοι πρέπει να ψάχνοντε εξωνιχιστικά απο μένα εξάλου τι να κάνω τους φίλους όταν έχω τους εχθρούς:P

παρέες μπορώ να πώ ότι κάνω το ίδιο με παλιά, απο έναν άσχετο στο δρόμο μέχρι ένα καφέ και μέσω ενώς γνωστού, για μένα η νέα παρέα δεν βρίσκετε πάντα μέχρι την εφηβία μετά κάνεις τις περισσότερες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara

Πολύ δραστήριο μέλος

Η mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές ειμαι άνθρωπος που κάνω ευκολα παρέες... Και ναι θα κάνω και φίλους...
Όσον αφορά όμως τους κολλητούς φίλους αυτοι ειναι καλά δοκισμένοι στο χρόνο. Ειναι άτομα που τα ξέρω χρόνια (θα ναι 10 χρόνια και) και τα εμπιστευομαι απόλυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σιγουρα μεγαλωνοντας γινομαστε δυσκολοτεροι σαν χαρακτηρες και αυτο μαλλον μας κανει να μην μπορουμε πλεον να ταιριαξουμε με ατομα που γνωριζουμε τωρα και τους θελουμε για φιλους.

σιγουρα παντως πιστευω πως ολοι εχουμε αναγκη τη δημιουργια νεων φιλων, σε οποια ηλικια κι αν ειμαστε.

δεν ειχα ποτε προβλημα να κανω φιλους και γνωστους, ειναι κατι που δε μου ελειψε ποτε και μαλλον δε θαμου λειψει (ελπιζω:P)

ωστοσο, ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ δεν εχω πολλους.
μετρουνται στα δαχτυλα του ενος μονο χεριου, και αν!
καποτε νομιζα οτι ηταν παραπανω, αλλα αποδειχτηκαν μαπα τα καρπουζια-οποτε εμεινα στις κλασσικες, σταθερες μου αξιες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

s_PAO_piata

Νεοφερμένος

Ο s_PAO_piata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Συνηθώς οταν πηγαινω σε ενα καινουργιο περιββαλον κανω καποιες πολυ καλες φιλίες.Συνήθως κερδίζω τη συμπαθεια των πολλών αλλα δεν δένομαι πολυ με μια παρέα.Είναι πιο ευκολο για μενα να κανω φίλους παρα παρέες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
φιλους για παρεα και χαβαλε εχω πααααααρα πολλους...και γνωριζω συνεχως οπου κι αν βρισκομαι...
φιλους ομως αληθινους...με ολη την εννοια της λεξης....εχω πολυ λιγους μετρημενους στα δαχτυλα και μου φτανουν αυτοι.
ειχα πιο πολλους αλλα οι συγκυριες της ζωης βλεπεις...τα φερανε ετσι και αποδειχτηκε το ειδος της φιλιας τους...καλυτερα για μενα δλδ.;)
γενικα γνωριζω πολυ ευκολα κοσμο δεν νομιζω οτι η ηλικια μου με εκανε πιο δυσκολη στην επιλογη παρεας η φιλων.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χα, ήρθε και το αντικοινωνικό της παρέας...

Λοιπόν, εγώ είμαι πολύ δύσκολη στις φιλίες. Μα, πραγματικά!!
Έλλειψη αυτοπεποίθησης; Ακοινωνικότητα; Εν κατέω...

Αλλά οι φίλοι που έχω είναι... είτε με "διάλεξαν" αυτοί (εννοώ αυτοί έκαναν το πρώτο βήμα για κάτι πιο στενό, με κάλεσαν κάπου, με προσέγγισαν συναισθηματικά, κλπ)... είτε άντρες, με τους οποίους θα έπαιζε κάτι αλλά τελικά δεν, και μείναμε στη φιλία... και μόνο σπάνια φίλοι, με τους οποίους ένιωσα εξ' αρχής άνετα και κυνήγησα κι εγώ τη φιλία. Α, και οι παιδικοί φίλοι.

Κι επειδή καταλαβαίνω γιατί ρωτάς, υποβρύχιά μου, εδώ γνώρισα κόσμο απλά μη σκεφτόμενη! Βρε τον ιχλίμπεντιχ, βρε τη Φανή... Απλά ήμουν γλυκιά και "μαμαδίστικη".
Παλιά, που με τη Φανή πηγαίναμε απλά πού και πού για ένα μεσημεριανό, της έγραφα πχ όταν είχε πολλή δουλειά "έλα καλό κουράγιο, γράψε μου όταν τελειώσεις να ξέρω ότι πήγα καλά, και φρόντισε να ξεκουραστείς αλλιώς θα σε δείρω!" και αυτό την έφερε κοντά σε μένα! Μαζί και ένα κουλουράκι-σουβενίρ που της έφερα από το Μόναχο. Έτσι η γνωριμία έγινε φιλία... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χα, ήρθε και το αντικοινωνικό της παρέας...

Ελα να σου κανω παρεα!

και εω αντικοινονικο ων.... Εχω πολλες παρεες, κανω παρεα με πολλα παιδια, γνωριζω συνεχος καινουργια παιδια, αλλα φιλους-φιλους δεν εχω.... Μονο η κολητη μου που και αυτη δεν ειναι ακριβος η "καλη και πραγματικη φιλη" αλλα και παλι ειναι. Αλλα ειναι η μονη στην οπια δεν εχω προβλημα να πω το οτιδηποτε, με την οπια εποικινονω με εναν περιεργο τροπο και που παντα ειναι εκει, περιμενει να ακουσει και καταλαβενει, και το αντιστιχο εγω για αυτην. Το πως προεκιψε να γινουμε φιλοι, ουτε που το καταλαβα... Απλα ηρθε απο μονο του...
Και εκτος απο αυτην ειναι αρκετα παιδια που τα βαζω πιο πανω απο τις απλες παρεες, αλλα δεν στιριζομαι σε καναν και καμια τους, δεν τους θεωρω τοσο καλους φιλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Τους περισσότερους φίλους μου ακόμα και σήμερα τους έχω από την παιδική μου ηλικία, από τότε που παίζαμε μαζί στις αλλάνες.
Αλλά από τότε μέχρι σήμερα, συνεχώς γνωρίζω νέους φίλους, είναι κάτι που με συναρπάζει. Εχει τύχει να κάνω φίλους ακόμα και στο σουπερ μάρκετ, ή και στην ουρά για την εφορία.
Αν είμαστε ανοιχτοί σε νέες γνωριμίες δεν είναι καθόλου δύσκολο, και δεν πιστεύω οτι σχέση με την ηλικία.
Αν κάποιος είναι δύσκολος, δεν αλλάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Εχει τύχει να κάνω φίλους ακόμα και στο σουπερ μάρκετ, ή και στην ουρά για την εφορία.
..βέβαια, αφού το κοινό σας στοιχείο είναι ότι θα τα "ακουμπήσετε" σε λίγο:D

ανοιχτό πιζί είμαι κι εγώ. Ο κύκλος μεγαλώνει απελπιστικά και δε ξέρω στο τέλος που θα τους βάλω:P

ευτυχώς, με ένα απλό μέτρημα φτάνω τους 10 καλούς φίλους, από το πολυτεχνείο και τα μετέπειτα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Χε! Έγω είμαι άνθρωπος που όσο πολύ μ'αρέσει να είμαι μόνη μου άλλο τόσο μ'αρέσει να έχω ανθρώπους γύρω μου. Για την ακρίβεια δεν μπορώ να ζήσω χωρίς καλούς φίλους και παρέες δίπλα μου. Θέλω να ξέρω ότι υπάρχει ένας σταθερός κύκλος ανθρώπων γύρω μου με τους οποίους μπορω να επικοινωνήσω και να τους δω ή να βγούμε ανά πάσα στιγμή. Δεν μου αρκεί να έχω απλά παρέες και φίλους που θα πάμε για καφέ μία στο τόσο, πρέπει σε κάθε φάση της ζωής μου να έχω και κάποιους ανθρώπους που θα ξέρω ότι θα είναι πάντα εκεί για μένα, είτε για να βγούμε και να περάσουμε καλά είτε στα δύσκολα. Αν δεν έχω αυτή τη σταθερότητα στη ζωή μου, μελαγχολώ, απορυθμίζομαι και νιώθω χάλια.

Από κει και πέρα από παρέες, όσο πιο πολλοί τόσο πιο καλά και επιδιώκω να γνωρίζω κόσμο! Είχα περάσει μια φάση έντονης μοναξιάς κάπου στο δεύτερο έτος άλλα πέραν αυτού μου είναι σχετικά εύκολο να κάνω φιλίες! Σχετικά, όχι πολύ. Αλλά από τη στιγμή που δέσω με κάποιον και γίνουμε φίλοι πραγματικοί δύσκολα θα χαθούμε. Οπότε μετράω αρκετές μακροχρόνιες φιλίες. Όλως παραδόξως, εδώ στα ξένα μου είναι πιο εύκολο να κάνω φιλίες ή έστω παρέες. Ίσως ευθύνεται το ότι όλοι οι φοιτητές που είναι σε μια ξένη χώρα είναι στην ίδια φάση μ'εσένα και ψάχνονται για παρέες, ίσως με έχουν βοηθήσει πολύ και οι συγκυρίες. Πάντως ήμουν πολύ τυχερή γιατί εδώ στη Γλασκώβη γνώρισα μια κοπέλα που σπάνια έχω ταιριάξει τόσο πολύ με άνθρωπο στη ζωή μου και παρ'όλο που την ξέρω 9 μήνες την αγαπώ πολύ και νιώθω σαν να την ξέρω χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Μου αρέσει να γνωρίζω άτομα κ να κάνω φιλίες!!
Γνωστούς και φίλους έχω αλλά πραγματικούς φίλους, κολλητούς που να μοιράζομαι τα πάντα μαζί τους δεν έχω και για όσους νόμιζα οτι είχα κ τους εμπιστεύτηκα, το μετάνιωσα πικρά!!!! Πλέον δεν ξέρω αν είχα ποτέ κολλητούς και ειδικά για κάποιες φιλίες που μου φέρθηκαν τόσο άπρεπα κ πρόστυχα, μετανιώνω που τους γνώρισα κ ασχολήθηκα έστω κ 5 λεπτά μαζί τους...
Βέβαια αυτό δεν με πτοεί απλά με κάνει πολύ πολύ πιο επιφυλακτική απέναντι στους ανθρώπους γιατί πλέον βαρέθηκα να μετανιώνω κ να τα βάζω με τον εαυτό μου για τις επιλογές μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κι επειδή καταλαβαίνω γιατί ρωτάς, υποβρύχιά μου, εδώ γνώρισα κόσμο απλά μη σκεφτόμενη! Βρε τον ιχλίμπεντιχ, βρε τη Φανή... Απλά ήμουν γλυκιά και "μαμαδίστικη".

Γιδάκι δεν το ρώτησα επειδή είμαι σε περίοδο αναζήτησης φίλων. Κι εδώ αυτό που με έτσουξε είναι η έλλειψη γνωριμιών, όχι φίλων. Έχω κάνει 2 φίλες στην Γλασκώβη (με την μία θα συγκατοικήσουμε) και ήταν τα άτομα που ξεχώρισα. Αλλά δυστυχώς δεν υπήρχαν περιθώρια για πολλές γνωριμίες και τρελές παρέες.

Εγώ είμαι πολύ εύκολη στο να κάνω παρέες (από την στιγμή που γνωριστώ!:P ). Αν και είμαι ντροπαλό άτομο, δεν μου έλειψαν ποτέ. Παρόλα αυτά, έχω φάει κατραπακιές και άτομα που θεωρούσα υπέροχα με λύπησαν. Έτσι ο κύκλος αυξομειώνεται! 4 ΦΙΛΟΥΣ έχω: 3 κοπέλες (1 από το σχολείο, 1 από το πανεπιστήμιο, 1 από κοινή δραστηριότητα) και 1 αγόρι (παιδικός φίλος, πια δεν κάνουμε τρελή παρέα επειδή έχει γίνει μίζερος, αλλά αγαπάμε ο ένας τον άλλο). Και νομίζω πως οι 2 κοπέλες που έχω βρει εδώ θα μείνουν.

Το άσχημο είναι ότι δύσκολα μου κάνουν άτομα κλικ. Το σίγουρο είναι ότι τα άτομα που έχουν στυλ "έχω πολλούς φίλους και είμαι πολύ cool" με τσαντίζουν. Αλλά όταν κάποιος μου δείξει ότι έχει μερικά καλά στοιχεία γίνομαι χαλί να με πατήσουν!

Επίσης προτιμώ τους άντρες, οι γυναίκες είναι τόσο ανταγωνιστικές και σκύλες ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ. Αλλά η βλακεία είναι ότι ο άντρας θα σε πλησιάσει μόνο αν ψάχνει γκόμενα, αλλιώς τι να σε κάνει; Έχει τους κολλητούς του.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Είστε από αυτούς που επιδιώκουν να βρίσκουν νέους φίλους ή θεωρείτε ότι δεν χρειάζεστε καινούργιους επειδή αυτοί που έχετε είναι υπεραρκετοί; Νομίζετε ότι μεγαλώνοντας γινόμαστε πιο δύσκολοι στην δημιουργία νέων φιλικών σχέσεων;

Θεωρώ ότι οι φίλοι που έχω δίπλα μου, είναι αυτοί που θέλω να έχω,γιατί -σχεδόν- όλοι,είναι φιλίες από νηπιαγωγείο-δημοτικό-γυμνάσιο..μετράνε δηλαδή πολλά χρόνια,τους ξέρω και με ξέρουν πολύ καλά...

Εγώ γενικότερα είμαι δύσκολη στις σχέσεις μου με τους ανθρώπους,απ'την άποψη ότι δεν είμαι και ο σούπερ κοινωνικός άνθρωπος,δεν "ψάχνομαι" για καινούριες φιλίες,να γνωρίσω όσο περισσότερους ανθρώπους μπορώ,κλπ...βέβαια,φυσικά και αν υπάρξει μία αξιόλογη γνωριμία,δεν είμαι αρνητική..απλά είμαι ευχαριστημένη και νοιώθω επαρκής απ'τα άτομα που έχω ήδη δίπλα μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εχει τύχει να κάνω φίλους ακόμα και στο σουπερ μάρκετ, ή και στην ουρά για την εφορία.
Στην ουρα σουπερμαρκετ ενα πρωι :

-Καλημερα..
-Καλημερα...
-Καλος ο κιμας ;
-Αριστος.
-Γιαννης.
-Κωστας.
-Θες να γινουμε φιλοι ;
-Αμε.
-Τέλεια.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Είμαι πολύ ανοιχτή σε γνωριμίες και ναι μπορεί να πιάσω κουβέντα με τον οποιονδήποτε αν μου κάνει "κλικ" η φατσούλα του και τον συμπαθήσω. Δεν σνομπάρω τους ανθρώπους, δεν τους υποτιμώ και επειδή ακριβώς ανέκαθεν είχα πολλούς - πολλές φίλες αλλά μία κολλητή δεν λέω ποτέ όχι σε κάτι καινούργιο. Αν αυτό βγει σε πραγματική φιλία ή όχι είναι κάτι που δεν χρειάζεται να είμαστε προκατειλημμένοι νομίζω και να το δουλέψουμε.

Απλά μεγαλώνοντας μεγαλώνουν και οι υποχρεώσεις και προφανώς μειώνεται ο χρόνος για να "ασχοληθούμε" με το οτιδήποτε καινούργιο στη ζωή μας.

Τέλος κάτι που είναι πολύ σημαντικό για μένα.. υπάρχει τέτοια ζήλια και κακία εκεί έξω (η ανασφάλεια και τα κόμπλεξ είναι το Νο1) που δυστυχώς όλα είναι επιφανειακά.

Οι άνθρωποι Δεν χαίρονται με την ευτυχία σου.. τους αρέσει να ασχολούνται όμως πολύυυ με τα στραβά και ανάποδα που σου συμβαίνουν.

Στο παρελθόν τα έβλεπα αλλιώς. Τώρα πλέον βλέπω.. η θεωρία απέχει από την πράξη. Ολες αυτές οι γνωστές που υπάρχουν δεξιά και αριστερά όταν βρίσκουν άνδρα εξαφανίζονται.. Λόγω τρελλής ανασφάλειας δεν φοβούνται τόσο εσένα που είσαι φίλος/η αλλά φοβούνται ότι ίσως ο γκόμενός τους ενθουσιαστεί από εσένα. Όσο χαζό και αν φαίνεται μου τα έχουν πει άνθρωποι που τα αισθάνονται πολύ αυτά.

Όσο χαλαρός είσαι και όση εμπιστοσύνη έχεις στον εαυτό σου τόσο πιο εύκολο είναι να ανοιχτείς, να κάνεις πραγματικές φιλίες, να αγαπήσεις και να αγαπηθείς πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
..βέβαια, αφού το κοινό σας στοιχείο είναι ότι θα τα "ακουμπήσετε" σε λίγο:D

ανοιχτό πιζί είμαι κι εγώ. Ο κύκλος μεγαλώνει απελπιστικά και δε ξέρω στο τέλος που θα τους βάλω:P

ευτυχώς, με ένα απλό μέτρημα φτάνω τους 10 καλούς φίλους, από το πολυτεχνείο και τα μετέπειτα χρόνια.
Βασικά το κοινό μας στοιχείο ήταν οτι θέλαμε να ακουμπήσουμε τον ποπό της κοπελιάς στο ταμείο....

:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τέλος κάτι που είναι πολύ σημαντικό για μένα.. υπάρχει τέτοια ζήλια και κακία εκεί έξω (η ανασφάλεια και τα κόμπλεξ είναι το Νο1) που δυστυχώς όλα είναι επιφανειακά.
Ακριβως. Δε κανω φιλους ευκολα, γιατι δε μαρεσει να ξεφτιλιζω την λεξη. Δεν υπαρχει λιγο φιλος και πολυ φιλος. Υπαρχει φιλος, και απο κει και περα, παρεα,γνωστος,καλη παρεα, χαβαλες, γνωριμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα νομίζω οτι σε αυτό αναφερόμαστε.
Τουλάχιστον εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
παρέες πολλές, πάρα πολλές, φίλοι λίγοι κ καλοί. οι περισσότεροι (όλοι μάλλον) από την παιδική ηλικία, αλλά όσο κ δύσκολο να είναι να κάνουμε καινούριους φίλους, δεν είναι αδύνατον...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top