Ίνγκμαρ Μπέργκμαν - Ο θάνατος ενός μεγάλου

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Σήμερα, 30 Ιουλίου 2007 (στα γενέθλιά μου τι ειρωνία) πέθανε σε ηλικία 89 χρονών ο αγαπημένος μου σκηνοθέτης και ένας από τους κορυφαίους κινηματογραφιστές που γνώρισε ο κόσμος. Ο λόγος για τον Ίνγκμαρ Μπέργκμαν.

Δεν μπορώ να γράψω πολλά. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σας παραπέμψω στην Wikipedia στο λήμμα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν το ηξερα οτι ειναι τοσο "μεγαλος" σκηνοθετης. Δλδ ηξερα για αυτον απο την Σουηδια, εκει τον εχουν για τεραστιο, αλλα δεν ηξερα οτι τον θεωρουσαν τοσο μεγαλο και στο εξωτερικο. Δεν εχω δει ταινιες του, εχει δει ομως καποτε σκηνες απο μια ταινια του και μου φανηκε πολυ "βαρια" και "καπως" για τα γουστα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Δεν το ηξερα οτι ειναι τοσο "μεγαλος" σκηνοθετης. Δλδ ηξερα για αυτον απο την Σουηδια, εκει τον εχουν για τεραστιο, αλλα δεν ηξερα οτι τον θεωρουσαν τοσο μεγαλο και στο εξωτερικο. Δεν εχω δει ταινιες του, εχει δει ομως καποτε σκηνες απο μια ταινια του και μου φανηκε πολυ "βαρια" και "καπως" για τα γουστα μου
Παγκοσμίως είναι τεράστιος ;)
Αιωνία η μνήμη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Όντως δημιουργούσε για εξειδικευμένα κοινά, αλλά ήταν σπουδαίος. Αιωνία η μνήμη του δεν λες τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
:confused:

:cry_x:

Πρώτη φορά νιώθω έτσι στην είδηση θανάτου κάποιου ξένου. Δεν γράφω τίποτα άλλο :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top