Βοήθεια, με εξαπάτησε η Cosmote!

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Μπήκα σε 18μηνο πρόγραμμα (2) ατόμων αλλά δεν δήλωσε ο υπάλληλος ότι είναι οικογενειακό και έτσι πρέπει να πληρώνω πολύ περισσότερα (πάνω από δέκα ευρώ επιπλέον) το μήνα και εγώ και ο πατέρας μου.
Τι πρέπει να κάνω; Συμβουλές;


Πιστεύετε ότι ο υπάλληλος θα παραδεχτεί το λάθος του; Ή το έκανε σκόπιμα για να πάρει μπόνους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Πήγαινε απευθύνσου σε κατάστημα της Cosmote και πες τους το. Αν δεν γίνει κάτι, απείλησε ότι θα πας στην Vodafone, works all the time
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ναι, αλλά έφυγα από τη Vodafone.

Το θέμα είναι ότι υπέγραψα το συμβόλαιο (και έχει εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός) της Cosmote χωρίς να το διαβάσω γιατί τους εμπιστεύτηκα.


Μόλις διαπίστωσα το μεγάλο ποσό πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών κι εκεί μου είπαν ότι δεν με έβαλαν σε οικογενειακό πρόγραμμα και να πάω στο κατάστημα που υπέγραψα το συμβόλαιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Πήγαινε απευθύνσου σε κατάστημα της Cosmote και πες τους το. Αν δεν γίνει κάτι, απείλησε ότι θα πας στην Vodafone, works all the time
1378723_264106940380805_1285764778_n.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
E καλα, πες ότι θα επιστρέψεις, no big deal
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Mπορώ να απειλήσω όταν ήδη έχει εκδοθεί λογαριασμός; Υπάρχει η πιθανότητα ν' αναγνωρίσει ο υπάλληλος το λάθος του; Πιστεύετε ότι το έκανε σκόπιμα;

E καλα, πες ότι θα επιστρέψεις, no big deal

Γίνεται να επιστρέψω όταν έχουν περάσει πολλές μέρες και έχει εκδοθεί λογαριασμός (νομίζω ότι με δένει το συμβόλαιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Στο κατάστημα πήγες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Όχι ακόμα. Σας ρωτάω προκαταβολικά για να ξέρω τι να κάνω.



Εν τω μεταξύ ο πατέρας μου έχει εξαγριωθεί (με μένα) γιατί του είπα πως θα πληρώνει το ίδιο με πολύ περισσότερο χρόνο ομιλίας από πριν (και μου εμπιστεύθηκε την ταυτότητά του και το AΦΜί του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Ε ωραία, πήγαινε, δες τι θα σου πουν και αν δεν σου το αλλάξουν ριχτους την απειλή. Έχουν περισσότερα να χάσουν αν φύγεις παρά αν σου αλλάξουν το συμβόλαιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ε ωραία, πήγαινε, δες τι θα σου πουν και αν δεν σου το αλλάξουν ριχτους την απειλή. Έχουν περισσότερα να χάσουν αν φύγεις παρά αν σου αλλάξουν το συμβόλαιο


Είναι σίγουρο ότι μπορώ να απειλήσω να φύγω ή με δένει το συμβόλαιο που υπέγραψα (γιατί πέρασαν οι 15 μέρες για να ακυρώσω το συμβόλαιο)


Γνωρίζετε την EETT; https://www.eett.gr/opencms/export/s.../Informative_Documentation/Odigos_145x230.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Παρακαλώ απαντήστε γρήγορα. Mήπως ν' απευθυνθώ στον συνήγορο του καταναλωτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Έχεις απ ότι θυμάμαι τριάντα μέρες να υπαναχωρήσεις. Το γράφει στους όρους που υπεγραψες, κοίτα στην πίσω σελίδα τα ψιλά γράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Έχεις απ ότι θυμάμαι τριάντα μέρες να υπαναχωρήσεις. Το γράφει στους όρους που υπεγραψες, κοίτα στην πίσω σελίδα τα ψιλά γράμματα.

Γιατί όμως εκδόθηκε λογαριασμός μέσα σε 2 εβδομάδες; Βέβαια ο λογαριασμός υπάρχει σε μήνυμα. Δεν ήρθε σε χαρτί ακόμα


Gilda μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Well...
ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΡΙΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΑΣ!!!!

@A propos: Ως άνδρας έπρεπε να το ξέρεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Well...
ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΡΙΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΑΣ!!!!

@A propos: Ως άνδρας έπρεπε να το ξέρεις:P

Δεν φαίνεται ξεκάθαρα. Έχει μόνο τις μειώσεις συνολικά και δεν το καταλαβαίνει κανείς εύκολα. άλλωστε μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ πρόβλημα και θεωρούσα ότι δεν έχουν λόγο να σε εξαπατήσουν οι υπάλληλοι. (εκτός κι αν παιρνουν μπόνους εξαπατώντας) Είχα περάσει και μια άλλη φορά (νωρίτερα) και όταν ρώτησα πόσο θα πληρώσω μου απάντησε "ό,τι σου είχα πει εκείνη τη μέρα". Και δε μπήκα στον κόπο να ξαναρωτήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Λοιπον οταν εκανα συμβολαιο με την Cosmote εκανε λαθος (?) η υπαλληλος και αντι να για 24€ το μηνα, ο πρωτος λογαριασμος που εχει 1,5 παγιο μεσα ηρθε 64€ δλδ 42€ το μηνα. Δν ειχε δηλωσει σωστα τα προγραμματα και τις φοιτητικες εκπτωσεις και αντι να με βαλουν σε ενα προγραμμα με φοιτητικη εκπτωση στα 2GB με εβαλαν απο μονοι τους σε ενα με 5GB και χωρις την εκπτωση. Πηγα τσιτα στα γκαζια στην υπαλληλο, παραδεχθηκε οτι ηταν το λαθος αλλα θα διορθωνοταν απο τον επομενο μηνα και επρεπε να πληρωσω ολα τα λεφτα (δλδ και το λαθος της). Αφου της εσπασα τα νευρα, αποφασισε τη διαφορα να τη βαλει αυτη απο τη τσεπη της αφου δικο της ηταν το λαθος. Πηγαινε και τριξτους τα δοντια, δν εχεις τιποτα να χασεις. Τσιμπησε τον υπαλληλο που σου εκανε το συμβολαιο και πες του ''κοψε το λαιμο σου βρες λυση. Εγω θα πληρωσω οτι μου αναλογει''. στο τελος θα σε βολεψουν, δν τους συμφερει να φτασουν στα ακρα, χαμενοι θα βγουν και απο τη στιγμη που ηταν λαθος του υπαλληλου και οχι δικο σου.

Τα συμβολαια ειναι στο περιπου. Το τι εφαρμοζουν ειναι καθαρα οτι τους καπνισει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
εγώ πάλι έχω σταμπάρει ένα κατάστημα της vodafone όπου κάθε φορά που πηγαίνω να πληρώσω έναν λογαριασμό μου δίνουν λιγότερα ρέστα, τάχα ότι έκαναν λάθος. Την επόμενη φορά που θα θέλω να πληρώσω λογαριασμό θα πάω επίτηδες πάλι σε αυτό το κατάστημα και θα γίνει της που****ς άμα ξανακάνουν λάθος. Παίζει να το έχει και σύστημα ο υπάλληλος για να βγάζει φράγκα άμα δε προσέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
εγώ πάλι έχω σταμπάρει ένα κατάστημα της vodafone όπου κάθε φορά που πηγαίνω να πληρώσω έναν λογαριασμό μου δίνουν λιγότερα ρέστα, τάχα ότι έκαναν λάθος. Την επόμενη φορά που θα θέλω να πληρώσω λογαριασμό θα πάω επίτηδες πάλι σε αυτό το κατάστημα και θα γίνει της που****ς άμα ξανακάνουν λάθος. Παίζει να το έχει και σύστημα ο υπάλληλος για να βγάζει φράγκα άμα δε προσέξεις.

Πληρωνε απο το ιντερνετ με καρτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πηγαινε απο εκει να δεις αν λυνεται το θεμα. Αν οχι, αλλη φορα προσεχε τι υπογραφεις.
Θα κανω κι εγω τωρα νεο προγραμμα και θα εχω τα ματια μου 14. Μαλιστα δε θα το κανω τηλεφωνικως που γινεται πια αλλα θα παω απο κει. Τις προαλλες ηρθαν δυο κουστουματοι σπιτι μου και νομισα πως ειναι απο τον οτε. Αφησα να μου πουνε τΑ " δωρα" που εχω μεχρι που ημουν ετοιμη να υπογραψω. Κι ακουω ονομα αλλης εταιρειας. Ωπα λεω, δεν ειστε απο οτε; Οχι μου λενε, ενω ετσι οπως μου μιλουσαν ο καθενας θα νομιζε Πως ειναι του οτε. Τελικα Παρα το 45 λεπτο που μου εφαγαν, τελικα τους το φαγα εγω και τους ζητησα να φυγουν. Προσοχη τι υπογραφετε! Και για μενα το λεω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Πηγαινε απο εκει να δεις αν λυνεται το θεμα. Αν οχι, αλλη φορα προσεχε τι υπογραφεις.
Θα κανω κι εγω τωρα νεο προγραμμα και θα εχω τα ματια μου 14. Μαλιστα δε θα το κανω τηλεφωνικως που γινεται πια αλλα θα παω απο κει. Τις προαλλες ηρθαν δυο κουστουματοι σπιτι μου και νομισα πως ειναι απο τον οτε. Αφησα να μου πουνε τΑ " δωρα" που εχω μεχρι που ημουν ετοιμη να υπογραψω. Κι ακουω ονομα αλλης εταιρειας. Ωπα λεω, δεν ειστε απο οτε; Οχι μου λενε, ενω ετσι οπως μου μιλουσαν ο καθενας θα νομιζε Πως ειναι του οτε. Τελικα Παρα το 45 λεπτο που μου εφαγαν, τελικα τους το φαγα εγω και τους ζητησα να φυγουν. Προσοχη τι υπογραφετε! Και για μενα το λεω!

Ανοιγεις σε κουστουματους που ερχονται σπιτι σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top