Αγορά ιονιστή

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Τι άποψη έχετε για τους ιονιστές; Βοηθάνε και αν ναι, σε τι πάνω κάτω; :hmm:
Βασικά έχω σοβαρό θέμα με σκόνη στο δωμάτιο ενώ επιθυμώ η ατμόσφαιρα του δωματίου να είναι όσο το δυνατόν άοσμη.

Μπορεί ένας ιονιστής να μαζεύει τη σκόνη;

Ανοίγω καθημερινά την μισή μπαλκονόπορτα για να αερίζεται ο χώρος.

Τι να προσέξω στην αγορά ιονιστή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εγώ έχω πάρει αφυγραντήρα που έχει ιονιστή αέρα και νομίζω οτι θα ήταν το καλύτερο. Έχω διαβάσει οτι η ιδανική υγρασία σε ένα σπίτι είναι 50% οπότε το έχω στο 50% και ανάβει όταν ανέβει. Πιστεύω οτι θα ήταν καλύτερο λοιπόν να πάρεις αφυγραντήρα μαζί με ιονιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Τι άποψη έχετε για τους ιονιστές; Βοηθάνε και αν ναι, σε τι πάνω κάτω; :hmm:
Βασικά έχω σοβαρό θέμα με σκόνη στο δωμάτιο ενώ επιθυμώ η ατμόσφαιρα του δωματίου να είναι όσο το δυνατόν άοσμη.

Μπορεί ένας ιονιστής να μαζεύει τη σκόνη;

Ανοίγω καθημερινά την μισή μπαλκονόπορτα για να αερίζεται ο χώρος.

Τι να προσέξω στην αγορά ιονιστή;
Εγώ λέω να αρχίσεις να ξεσκονίζεις με ξεσκονόπανα :P

Ουσιαστικά αυτό που θα κάνει ο ιονιστής είναι να σου καθαρίσει την ατμόσφαιρα μέσα στο σπίτι, αλλά το μόνο που θα κάνει με την σκόνη είναι να την καταστήσει βαρύτερη για να πέσει στο πάτωμα.

Άρα, καλύτερα πάρε στο ένα χέρι μία σκούπα και στο άλλο ένα ξεσκονόπανο. Πάρεις-δεν πάρεις ιονιστή, το σκούπισμα και το ξεσκόνισμα δεν τα γλιτώνεις :cleaning:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top