Αγαπημένος καφές

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καφές;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 185)
  • Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)

    Ψήφοι: 41 22.2%
  • Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)

    Ψήφοι: 13 7.0%
  • Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)

    Ψήφοι: 20 10.8%
  • Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)

    Ψήφοι: 24 13.0%
  • Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)

    Ψήφοι: 29 15.7%
  • Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)

    Ψήφοι: 17 9.2%
  • Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)

    Ψήφοι: 38 20.5%
  • Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)

    Ψήφοι: 37 20.0%
  • Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)

    Ψήφοι: 38 20.5%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 3 1.6%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 13 7.0%

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειμαι ο μονος που εχει συνδεσει τον φραπε με τον οικοδομο?


Οικοδομή = νες καφέ κουτί το μεγάλο, πλαστικό άσπρο ποτήρι, ζάχαρη πακο, πολύχρωμα καλαμάκια για να ξεχωρίζεις τους καφέδες, θερμός με παγωμένο νερό, μίξερ χεριου με μπαταρία.


Ωραίες εποχές.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
φραπεδάρα πρωινή σε μεγάλο ποτήρι ΙΚΕΑ να βγει το planning
 

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαιρετώ την παρέα ,
Εγω προτιμώ τον φρέντο εσπρέσσο όλη την χρονιά.Τους χειμερινούς μήνες που πιάνει το κρύο ,ίσως και το γυρίσω σε εσπρεσσάκι(διπλό).Ελληνικό δεν έχω δοκιμάσει - διάβασα πως υπάρχει συνταγή όπου προσθέτεις και ταχίνι - ενδιάφερον.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
πίνω φρέντο έσπρεσσο σχεδόν όλη τη χρόνια μόνο αν έχει πολύ κρύο πίνω έσπρεσσο αμερικανό και γαλλικό το όποιο φτιάχνω στο σπίτι
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
φραπε

tenor.gif
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Γιατί να ναι τόσο μάπα οι καφέδες στα beach bar ; :cold:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Γιατί να ναι τόσο μάπα οι καφέδες στα beach bar ; :cold:
(οι καφεδες καλη μου ειναι χάλια γιατι δεν αποσκοπουν στην ποιοτητα και στην εξυπηρετηση του πελατη αλλα στο κερδος.Κι ετσι βαζουν προιοντα θα ελεγα γ κατηγοριας,απομιμηση σχεδον τυποποιημενα.Κριμα γιατι σε ενα τετοιο μερος σου λοιπον οι ωραιοι καφεδες που εχεις συνηθισει αλλου,τα ξερω τα εχω συναντησει κι εγω,δυστυχως ειναι μια πλευρα του τουρισμου μας αυτη,το κερδος και αφησαμε στην ακρη τον πελατη και να φευγει ευχαριστημενος.Δυστυχως.)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,018 μηνύματα.
Καλησπερα!:give_rose:Το μερος απιστευτο!!!!
Χαιρομαι που εισαι καλα και να περνας ομορφα!!!!Καλες υπολοιπες διακοπες!!!!


(οι καφεδες καλη μου ειναι χάλια γιατι δεν αποσκοπουν στην ποιοτητα και στην εξυπηρετηση του πελατη αλλα στο κερδος.Κι ετσι βαζουν προιοντα θα ελεγα γ κατηγοριας,απομιμηση σχεδον τυποποιημενα.Κριμα γιατι σε ενα τετοιο μερος σου λοιπον οι ωραιοι καφεδες που εχεις συνηθισει αλλου,τα ξερω τα εχω συναντησει κι εγω,δυστυχως ειναι μια πλευρα του τουρισμου μας αυτη,το κερδος και αφησαμε στην ακρη τον πελατη και να φευγει ευχαριστημενος.Δυστυχως.)
Κάτι μαγαζιά έχουν κάτι σαν φρεντοφραπέ, καλύτερα να έλεγαν δεν έχω να πίναμε φραπέ κατευθείαν .
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κάτι μαγαζιά έχουν κάτι σαν φρεντοφραπέ, καλύτερα να έλεγαν δεν έχω να πίναμε φραπέ κατευθείαν .
χιλιες φορες καλυτερα!:hehe: γιαυτο αποφευγω τους καφεδες σε νησια ας πουμε μονο εκει που ξερεις ας πουμε στο μαγαζι ταδε που το ξερεις και το εχεις δοκιμασει.Προτιμω κρυες σοκολατες/σμουθις ή μιλκσεικς.
Αλλα κι εκει υπαρχει ενα ενδεχομενο να μην ειναι αυτο που περιμενεις.
Παμε για βαφλες και ερχεται μια βαφλα μια σταλια και ισια μονο μερεντα ειχε και παγωτο συνολο μηδεν:hehe:
και το καφε κυριλε υποτιθεται περιμενεις καλα πραγματα.
Η΄καποιοι τα εχουν παρατησει ή δεν δοκιμαζουν τι σερβιρουν ετσι?
Εγω αν ειχα μαγαζι τετοιο ε θα δοκιμαζα και τετοιο καφε δεν θα σερβιριζα.
Εκεινη τη στιγμη ειναι να τους βαλεις να το δοκιμασουν.Δοκιμασε το και αμα πινεται θα σου πω μπραβο:hehe:το κανε η κολλητη και πηρε αλλο ενα εξτρα δωρεαν μιλκσεικ.Τι θελω να πω βρισκουν και δικαιολογιες α δεν δουλευει καλα αυτο α δεν εχουμε αυτο αλλα απο υπευθυνοτητα μηδεν ως προς την ποιοτητα ετσι?
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Τον καλύτερο καφέ τον έχουν τα μικελ.
Αστιευεσαι φυσικα ε?Μια φορα πηρα το ανοιγω και ηταν γαλα οχι καφες:hehe:
Του μικελ ειναι για να τον πετας,αναλογα σε αλλους αρεσει μια χαρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλά το τι φτύσιμο είχε μέσα αυτο το milkshake δεν περιγράφεται.
οχι πηγε διπλα του να δει τι θα βαλει μεσα ;)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Αστιευεσαι φυσικα ε?Μια φορα πηρα το ανοιγω και ηταν γαλα οχι καφες:hehe:
Του μικελ ειναι για να τον πετας,αναλογα σε αλλους αρεσει μια χαρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


οχι πηγε διπλα του να δει τι θα βαλει μεσα ;)

Τα Μικελ ειναι χαλια, καλύτερα coffee island, coffe berry.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Τα Μικελ ειναι χαλια, καλύτερα coffee island, coffe berry.
ετσι ετσι χιλιες φορες αυτες οι αλυσιδες ειλικρινα ειναι και αλλες θελω να πω ειναι εκει που θα βρεις να σου αρεσει και να το φτιαχνει καλα.Και εννοειται εκει μενεις
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
ετσι ετσι χιλιες φορες αυτες οι αλυσιδες ειλικρινα ειναι και αλλες θελω να πω ειναι εκει που θα βρεις να σου αρεσει και να το φτιαχνει καλα.Και εννοειται εκει μενεις
Και τα Everest ειναι κορυφη!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top