Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Είδα χθες το μπλε της τριλογίας του Kieslowski και σήμερα το λευκό.

Μέχρι στιγμής μου άρεσε περισσότερο το λευκό. Ήταν απίστευτο βασικά! Συγκινητικό και βαθύ. Το μπλε ίσως να είναι για μεγαλύτερες ηλικίες, οκ μου άρεσε αλλά δεν αισθάνθηκα ότι με συνεπήρε κιόλας.

Μου μένει μόνο το κόκκινο τώρα! Για να δούμε...
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα χθες το μπλε της τριλογίας του Kieslowski και σήμερα το λευκό.

Μέχρι στιγμής μου άρεσε περισσότερο το λευκό. Ήταν απίστευτο βασικά! Συγκινητικό και βαθύ. Το μπλε ίσως να είναι για μεγαλύτερες ηλικίες, οκ μου άρεσε αλλά δεν αισθάνθηκα ότι με συνεπήρε κιόλας.

Μου μένει μόνο το κόκκινο τώρα! Για να δούμε...


Ωωω, η τριλογία των χρωμάτων της γαλλικής σημαίας!!!
Πάνε χρόνια που τις έχω δει!
Η μπλε μου άρεσε περισσότερο!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ωωω, η τριλογία των χρωμάτων της γαλλικής σημαίας!!!
Πάνε χρόνια που τις έχω δει!
Η μπλε μου άρεσε περισσότερο!

Μόλις τελείωσα και την κόκκινη, δυστυχώς δεν τρελάθηκα.

Επομένως έχουμε:

1. Λευκό
2. Μπλε
3. Κόκκινο

(Και η μπλε πολύ ωραία αλλά θεωρώ αν δεν έχεις σύζυγο και παιδί δεν μπορείς να τη νιώσεις τόσο βαθιά, να ταυτιστείς δηλαδή. Κατά τ' άλλα εξαιρετική απόδοση των συναισθημάτων.)
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.
Wind River και Gone Baby Gone. Αρκετή δράση στο είδος τους και περνάνε ευαίσθητα κοινωνικά μηνύματα για κακοποίηση γυναικών και παιδιών.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Wind River και Gone Baby Gone. Αρκετή δράση στο είδος τους και περνάνε ευαίσθητα κοινωνικά μηνύματα για κακοποίηση γυναικών και παιδιών.

Το πρώτο έχω δει, καλούλι. Δε μου έμειναν και πολλά όμως, το έχω ξεχάσει σε αρκετό βαθμό, αλλά θυμάμαι ότι βλεπόταν εύκολα γενικά.
 

efiger

Νεοφερμένος

Η efiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Το Τζόκερ.Προσωπικά μου άρεσε αρκετά αν και ήταν εν μερει μια κινηματογραφική προσπάθεια να "δικαιολογηθεί" ο χαρακτήρας του Τζόκερ και τί τον έτρεψε να γίνει αυτό που έγινε. Σε βάζει σε σκέψεις γενικότερα όσον αφορά το σύνολο της κοινωνίας κτλ. Βλέπεις κάτι πιο ανθρώπινο πάνω του και είναι καλό αν και σαφώς δεν δικαιολογεί τις πράξεις που έκανε έπειτα. Ήταν ενδιαφέρουσα οπτική και ο Φοίνιξ υπέροχος. Φαινόταν πραγματικα σαν τρελός.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σήμερα είδα το Marriage Story στο νετφλιξ. Πολύ ωραία ταινία, συναισθηματική και άκρως αληθινή. Το μόνο κακό ήταν ότι είχα δει πρόσφατα το Kramer vs Kramer, οπότε έκανα τη σύγκριση στο μυαλό μου γιατί έμοιαζαν σε κάποια σημεία.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.
Se7en (1995)




A Quiet Place (2018)

 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.
Εεεε ειναι λιγο καπως αυτην η ταινια με επηρεασε αρκετα γιατι ειναι ακριβως αυτο που συμβαινει αυτες τις εβδομαδες με τον κοροναϊο.. :/

Contagion (2011)

 

Διομήδης Κουκουβάγιας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Χθες είδα (επιτέλους) το 9ο επεισόδιο του πολέμου των άστρων....The Rise of Skywalker (2019) και φυσικά όχι στο netflix. Θα την ανεβάσει το 2025 όμως, είναι σίγουρο :hehe:
Αμφιλεγόμενα τα σχόλια των "ειδικών", εμένα πάντως μου άρεσε ο τρόπος που ο J.J.Abrams κρατάει ζωντανούς τους συνδέσμους με τις παλαιότερες ταινίες, είναι μια έντονα φορτισμένη ιστορία, που σε πάει πίσω και απαιτεί να γνωρίζεις το προηγούμενο υλικό, αλλιώς δεν θα καταλάβεις τίποτα :no:
 

dazed

Νεοφερμένος

Ο dazed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Την μπλε του κισλόφσκι, να είναι καλά το cinobo <3
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Batman Begins
Ο Σκοτεινός Ιππότης
Ο Σκοτεινός Ιππότης Η Επιστροφή
Superman the movie
Superman II
Spiderman Sam Raimi
Spiderman 2 Sam Raimi
Spiderman 3 Sam Raimi
Ant-Man
Avengers Endgame
τις τελευταίες 10 ημέρες... H τριλογία του Νόλαν κορυφαία(έχει μέσα πολιτική, δράμα κτλ), επίσης μου αρέσουν πολύ αυτές του Σαμ Ραίμι ειδικά το ''3'', τα Σούπερμαν με τον Κρίστοφερ Ρίβ all time classic εκεί που πεθαίνει από ανακοπή ο πατέρας του δάκρυσα μου φανηκε πολύ αληθινή σκηνή, μου θύμισε θάνατο συγγενικού μου προσώπου, αλλά το ''2'' είναι το καλύτερο, εξαιρετική ερμηνεία ο Ζόντ(Tέρενς Στάμπ) καλό το Αντμαν και φυσικά άπαικτο το Endgame τρομερά εφέ και ένας Θάνος που δεν χάνει σχεδόν με τίποτα, φοβερά δυνατός.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Την μπλε του κισλόφσκι, να είναι καλά το cinobo <3

Δες και το λευκό τώρα, εξίσου φοβερό ❤

Όσο για μένα, νομίζω η τελευταία ταινία που είδα ήταν το Safe Sex. Καλή φάση, την είδα πολύ ευχάριστα η αλήθεια είναι και έριξα αρκετό γέλιο. Θα την ξανάβλεπα άνετα.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Μπορεί να είδα το 365 days με τον κριπαρα Ιταλιανο εραστή. Κάκιστη ταινία, κ ο ύ κ λ ο ς όμως ο πρωταγωνιστής. Δε θα την ξανάβλεπα, θα προτιμήσω κάποιο σάιτ με ανώνυμη περιήγηση την επόμενη φορά αντ' αυτής.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεί να είδα το 365 days με τον κριπαρα Ιταλιανο εραστή. Κάκιστη ταινία, κ ο ύ κ λ ο ς όμως ο πρωταγωνιστής. Δε θα την ξανάβλεπα, θα προτιμήσω κάποιο σάιτ με ανώνυμη περιήγηση την επόμενη φορά αντ' αυτής.
καταλαβα, γυναικεια τσοντα. 🙊
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα το Collateral προχτές.

Σε ό,τι ταινία παίζει ο Tom Cruise είναι defacto καλή.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
καταλαβα, γυναικεια τσοντα. 🙊
Ναι μόνο που άλλο τσόντα κι άλλο ταινία μαζικής τηλεθέασης στο νετφλιξ. Έγιναν πάρα πολλά παράπονα για glorification of rape/abduction "culture". Η ίδια η Duffy μετά από τόσα χρόνια σιωπής, βγήκε στο προσκήνιο και ζήτησε να την κατεβάσουν γιατί δυστυχώς είχε παρόμοια πραγματική εμπειρία και τη βρήκε φυσικά ιδιαίτερα προσβλητική. Εγώ εκ του ασφαλούς, μπορώ να πω "ε κακή ταινία αλλά νταξει δε συμβαίνουν αυτά, κι άλλο που δεν ήθελε αυτή (γιατί εν τέλει δε μας γίνεται και ξεκάθαρο αν μιλάμε για σύνδρομο Στοκχόλμης ή αν όντως γουστάρει και κάπως φαίνεται να είναι το δεύτερο). Αλλά για έναν άνθρωπο που το έχει περάσει και αναβιώνουν τέτοιες μνήμες κάπως όχι πολύ κουλ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είδα το Collateral προχτές.

Σε ό,τι ταινία παίζει ο Tom Cruise είναι defacto καλή.
Αν θες να τον απομυθοποιήσεις δες το Mummy.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Γενικά τα anime του Miyazaki δεν παίζονται, το Spirited Away και το Howl’s Moving Castle είναι τρομερά. Εύκολα τα παρακολουθώ και τα ξανά παρακολουθώ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top