Σημερινοί άντρες και προσωπική φροντίδα

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι σχέση έχει το How clean is your house?? Είναι αυτές τυπικές περιπτώσεις;;

Άλλο κουλό κι αυτό με τις μπαταρίες. Κι εδώ πολλοί έχουν ξέχωρο το κρύο από το ζεστό αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ...πλέονται με στάσιμο νερό στο νιπτήρα. Που το άκουσες αυτό πάλι;

Όχι, προφανώς δεν είμαι ενάντια στην καθαριότητα του σπιτιού, απλά τη θεωρώ δευτερεύουσα σε σχέση με την καθαριότητα του σώματος και με εκνευρίζουν οι υπερβολές που βλέπω σε ορισμένες ελληνίδες επ'αυτού (ειδικά όταν το καυχιούνται κιόλας, με αυτό το υποκριτικό υφάκι "αχ, εγώ ένα ελάττωμα έχω, είμαι ψυχωτική με την καθαριότητα" ενώ είναι εμφανέστατο ότι δεν το θεωρούν καθόλου ελάττωμα. Ε αυτές τις βρίσκω πολύ πιο αηδιαστικές από ένα μετρίως καθαρό σπίτι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
ώωωπααα..ψυχωση με την καθαριοτητα?πια ψυχωση ειναι χειροτερη?με το κορμι μας ή με το σπιτι μας?και αν ειναι βρωμικο το σπιτι μας δεν αναγκαζομαστε να πλενομαστε συχνοτερα?


(εχω δει το How clean is your house και στο Kitchen nightmare περιπτωσεις που στην Ελλαδα θα ειχε μπουκαρει το υγειονομικο και τα τσαντίρια πιο καθαρα απο αυτα ειναι..!


μην πω οτι στην αγγλια δεν εχουν διπλες μπαταριες βρυσης οπως εδω ,αλλα εχουν ξεχωρες κρυο και ζεστο και πλενονται με στασιμο νερο στο νυπτηρα?
πολυ καθαρο αυτο.για να μην πω για την καθαριοτητα των γαλλων..πηγε η αδελφη μου Γαλλια και συχαθηκε!μες στη μουχλα και τη βρωμα

τι πολιτισμο εχουμε ,χωρις καθαρο σπιτι?:worry:;)
εισαι εναντια στην καθαριοτητα?:confused:

να βλεπουμε καθαρα τα πραγματααα..:)
Βρε αγγελακο κλεισε την τηλεοραση η πραγματικη ζωη απεχει πολυ απο την τηλεοπτικη ξεκολα λεμε αντε κανε ενα αφρολουτρακι ζεστο ζεστο να ξυπνησεις κυριολεκτικα και μεταφορικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μολις τωρα κοιταξα τι ειναι αυτο το how clean is your house και παιδια αυτο ειναι η υπερβολη στο μεγαλειο της οπως καθε παιχνιδι στην τηλεοραση.
το να εχει καποιος το σπιτι του καθαρο σε λογικα πλαισια και να μην ειναι αχουρι και το να προσεχει την προσωπικη του υγιεινη ειναι αυτονοητο νομιζω. απορω που το συζηταμε κιολας..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σημερινοί άντρες και προσωπική φροντίδα

Οι σημερινοί αντρεζ είναι ένα παράξενο μείγμα από μπίχλα (:sick:)
και από κρέμες περιποίησης (:sick::sick::sick::sick::sick:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κι εδώ πολλοί έχουν ξέχωρο το κρύο από το ζεστό αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ...πλέονται με στάσιμο νερό στο νιπτήρα. Που το άκουσες αυτό πάλι;
ποιος εχει?πουθενα ,ουτε σε δημοσιες τουαλετες το εχω δει αυτο..
σε στανη ή σε κανα παλιο πετρινο σπιτι?:confused:

και στον αγγλικο εφιαλτη στην κουζινα,, οι βρωμιες που δειχνει ειναι σαν χοιροστασιο σε σχεση με τις ελληνικες βρωμιες στα εστιατορια που δειχνει ο μποτρινι..
ολα αυτα ειναι ασχετα βεβαια,,και εγω γενικευω οπως παντα..
στερεοτυπα ε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Η καθαριότητα είναι αυτονόητη. Κι εγώ αναρωτιέμαι τι συζητάμε. Από κει και πέρα όχι, δε θέλω να τον δω με κρέμες νυχτός ή αφρόλουτρα με αρκουδάκια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Από κει και πέρα όχι, δε θέλω να τον δω με κρέμες νυχτός ή αφρόλουτρα με αρκουδάκια....
ααα,μπραβοο..
αυτο ηθελα να ακουσω..:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ε;
Πώς σχετίζεται το μπάνιο με τις κρέμες νυχτός;

By the way, τι ασυναρτησίες λέτε; Άμα θέλει να βάλει ένας άνδρας κρέμα νυχτός θα σας ρωτήσει;
Μόνο οι γυναίκες περιποιούνται τον εαυτό τους; Μόνο το γυναικείο σώμα/πρόσωπο φθείρεται με τον καιρό;

Jesus, τι ακούω το μικρό. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ε;
Πώς σχετίζεται το μπάνιο με τις κρέμες νυχτός;

By the way, τι ασυναρτησίες λέτε; Άμα θέλει να βάλει ένας άνδρας κρέμα νυχτός θα σας ρωτήσει;
Μόνο οι γυναίκες περιποιούνται τον εαυτό τους; Μόνο το γυναικείο σώμα/πρόσωπο φθείρεται με τον καιρό;

Jesus, τι ακούω το μικρό. :confused:

Αν δω άντρα να βάζει μαρούλια στα μάτια του και μάσκα στα μούτρα θα γελάσω.

Η καθαριότητα είναι αυτονόητη. Κι εγώ αναρωτιέμαι τι συζητάμε. Από κει και πέρα όχι, δε θέλω να τον δω με κρέμες νυχτός ή αφρόλουτρα με αρκουδάκια....

Γιατί τι κακό έχουν τα αφρόλουτρα με τα αρκουδάκια
σε λίγο θα μας απαγορεύσετε και τα παπάκια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μόνο το γυναικείο σώμα/πρόσωπο φθείρεται με τον καιρό;
φθειρεται περισσοτερο.
λεπτοτερο δερμα,οχι τριχες για θωρακιση.. κλπ..
γιαυτο και θελει περισσοτερη περιποιηση οπως και γενικα το γυναικειο δερμα και σωμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το καλοκαιρι μένεις με τα αλάτια? :worry: Και που κολλάει βασικά η θάλασσα με το αποσμητικό?

Πάντως [παίρνοντας το ρόλο του δικηγόρου του διαβόλου] επειδή κάνω κάθε καλοκαίρι για 2-3 μέρες ελεύθερο camping, κατά ένα περίεργο τρόπο δεν ιδρώνω. Φέτος είχα ξεχάσει να πάρω μαζί μου το αποσμητικό μου και ούτε που μου ΄λειψε. Δεν ξέρω αν το αλάτι ευθύνεται γι΄αυτό...
Επίσης έχω παρατηρήσει ότι το σώμα μου εκπέμπει ένα πολύ ωραίο άρωμα και τα μαλλιά μου διατηρούν πιο έντονα τη μυρωδιά του σαμπουάν απ΄ότι το κάνουν στην ...πόλη.

Αυτό δε σημαίνει ότι όταν έχω τη δυνατότητα ενός μπάνιου, μένω με τα αλάτια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Και εγώ μένω με τα αλάτια το καλοκαίρι (κάνω μπάνιο το πρωί θαλασσα και κάνω μπάνιο στην μπανιέρα το βράδυ).


λενε οτι το αλάτι κάνει κακό στην επιδερμίδα επειδή την αφυδατώνει παρόλα αυτά εγώ νομίζω ότι κάνει καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Προσωπικά δεν βρίσκω υπερβολικό το να βάζει ένας άντρας κρέμα νυχτός!

Έβαζα ενυδατική κρέμα πρωί-βράδυ στο πρόσωπο (και μάλιστα estee lauder :clapup:) αλλά σταμάτησα το καλοκαίρι λόγω της ζέστης (ίδρωνα και δε μου άρεσε να βάζω και κρέμα από πάνω).

Όσο για τη θάλασσα, πάντα/οπωσδήποτε κάνω μπάνιο μετά τη θάλασσα, με ενοχλεί πολύ η ιδέα των μικροβίων της άμμου και της θάλασσας πάνω μου. :redface:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έβαζα ενυδατική κρέμα πρωί-βράδυ στο πρόσωπο (και μάλιστα estee lauder :clapup:) αλλά σταμάτησα το καλοκαίρι λόγω της ζέστης (ίδρωνα και δε μου άρεσε να βάζω και κρέμα από πάνω).
γιατι?ειχες καπως ιδιαιτερα ευαισθητο δερμα?στεγνο ξηρο ή καποιο αλλο θεμα,,ή απλα ηθελες να εισαι ομορφος με απαλη επιδερμιδα μωρου:P


ζητω συγγνωμη απ 'τους υπολοιπους αναγνωστες για την πολυ ευθεια γλωσσα,
μπα,ελευθερα,,και γω καποτε μιλαγα ετσι,,οταν πρωτοηρθα εδω..αλλα επεσαν τα μπαν βροχη και το λίμαρα λιγο,,τι να κανουμε..ετσι ειναι η ζωη..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Από κει και πέρα όχι, δε θέλω να τον δω με κρέμες νυχτός ή αφρόλουτρα με αρκουδάκια....
Πραγματικά, αυτά τα "θα ξενερώσω αν τον δω με ποδιά/κρέμα νυχτός/αφρόλουτρα/κλπ" ποτέ δεν τα κατάλαβα. Εμένα όταν μου αρέσει ένας άντρας, μου αρέσει για την αύρα, το χαρακτήρα, την εμφάνιση και τη συμπεριφορά του, όχι για το τι φοράει ή χρησιμοποιεί. Αν ξενερώνετε τόσο εύκολα, μήπως οφείλεται στο ότι δεν σας αρέσει πραγματικά ο άλλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Eγω ειπα να μην κανουμε υπερβολες ακομα και στην καθαριοτητα.
Μα ο κόσμος με την υπερβολή διασκεδάζει και ερωτεύεται!!!
Αν πιεις μια γουλιά αλκοολ έκανες μαλακία, αν πιεις ένα ποτήρι πιθανόν να διασκεδάσεις
Αν βγεις μέχρι τις 10, έχασες μερικές ώρες ύπνο, αν βγεις μέχρι τις 5 διασκέδασες
Αν κάνεις 5λεπτό σεξ με την κοπέλα σου, να χωρίσεις. Αν κάνετε σεξ με τις ώρες, είστε ερωτευμένοι

Η αποφυγή της υπερβολής, είναι υπερβολική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πραγματικά, αυτά τα "θα ξενερώσω αν τον δω με ποδιά/κρέμα νυχτός/αφρόλουτρα/κλπ" ποτέ δεν τα κατάλαβα. Εμένα όταν μου αρέσει ένας άντρας, μου αρέσει για την αύρα, το χαρακτήρα, την εμφάνιση και τη συμπεριφορά του, όχι για το τι φοράει ή χρησιμοποιεί. Αν ξενερώνετε τόσο εύκολα, μήπως οφείλεται στο ότι δεν σας αρέσει πραγματικά ο άλλος;

To τι φοράει δεν μπορεί να μη σε επηρεάζει γιατί κινείται στα πλαίσια της εμφάνισης, που έθεσες ως κριτήριο για να σου αρέσει κάποιος :P
Κατά τα άλλα συμφωνώ, αλλά υπάρχει μια διαφορά.
Αν δεν έχω κάποιον να γουστάρω, τότε μπορώ να δηλώσω ότι με ξενερώνει γενικά η ποδιά.
Αν γουστάρω κάποιον και τον δω με ποδιά, θα το βρω γλυκό, σέξυ ή δεν ξέρω και γω τι άλλο.
Αν δε γουστάρω κάποιον και τον δω με ποδιά, τότε θα ξενερώσω εντελώς.

Ο πρώτος ενικός με διευκολύνει απλά. Γουστάρω την ποδιά.
Να φοράει ποδιά ενώ ανακατεύει τη μπεσαμέλ, ενώ ταυτόχρονα να έχει στη μάπα του μάσκα νυκτός, όσο και να τον γουστάρω.. πόσα ν΄αντέξω! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
To τι φοράει δεν μπορεί να μη σε επηρεάζει γιατί κινείται στα πλαίσια της εμφάνισης, που έθεσες ως κριτήριο για να σου αρέσει κάποιος :P
Μπα, λέγοντας εμφάνιση εννοώ χαρακτηριστικά, σώμα, τέτοια πράγματα. Όχι ότι δεν έχω προτιμήσεις και στα ρούχα, αλλά είναι μόνο προς τα πάνω. Δηλαδή ναι μεν θα μου αρέσει περισσότερο να φοράει πχ γραβάτα και πουκάμισο, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα ξενερώσω αν τον δω με οτιδήποτε άλλο, including ποδιά ή οτιδήποτε παρεμφερές.

Ο πρώτος ενικός με διευκολύνει απλά. Γουστάρω την ποδιά.
Να φοράει ποδιά ενώ ανακατεύει τη μπεσαμέλ, ενώ ταυτόχρονα να έχει στη μάπα του μάσκα νυκτός, όσο και να τον γουστάρω.. πόσα ν΄αντέξω! :hehe:
Μα αυτό και για γυναίκα είναι αντισεξουαλικό θέαμα, δεν είναι θέμα ανδρισμού.
Και δε σημαίνει ότι αν φοράει πχ μάσκα νυκτός θα τον βλέπεις. Εμείς πόσα κάνουμε όταν δε μας βλέπουν ακριβώς επειδή το θέαμα κατά τη διάρκεια δεν είναι ο,τι καλύτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μα αυτό και για γυναίκα είναι αντισεξουαλικό θέαμα, δεν είναι θέμα ανδρισμού.
Και δε σημαίνει ότι αν φοράει πχ μάσκα νυκτός θα τον βλέπεις. Εμείς πόσα κάνουμε όταν δε μας βλέπουν ακριβώς επειδή το θέαμα κατά τη διάρκεια δεν είναι ο,τι καλύτερο;
Χούμορ κάνω, χούμορ.

Πόσα κάνουμε, πέρα από τις αποτριχώσεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Βλέπω ότι οι 25αρες γυναίκες με τους 25αρες άντρες έχουν χάσμα σε βασικά θέματα διαπροσωπικών σχέσεων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top