Τα πάντα για τις μοτοσυκλέκτες

Hainen

Νεοφερμένος

Ο Hainen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας ειμαι νεο μελος μόλις γράφτηκα. Θέλω τη γνωμη-βοηθεια σας σε ενα θεμα που με απασχολεί.

Σκεφτομαι να αγορασω μηχανακι ή μηχανη και δεν ξερω τι να διαλέξω. :hmm:Να σας πω οτι ποτε μεχρι τωρα δεν ειχα κατι αφου μολις πρόσφατα πήρα και το δίπλωμά μου και ειμαι χαρουμενος. :D Μπορω να οδηγω συμφωνα με αυτο εως 25 KW.

Απο τη μια σκεφτομαι να αγορασω παπακι απο την αλλη θελω κατι μεγαλυτερο για να κανω και πιο μακρινες εξορμησεις το παπακι ειναι μονο για πολη. Μου αρεσει πολυ η Kawasaki Ninja 250 αλλα ειναι λιγο ακριβη για εμένα. :( Με χαρα περιμενω τις οποιες προτασεις σας. Ακομα αν εχετε να μου προτεινετε και καποιο κρανος feel free to do it. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απο οτι λες πειρες προσφατα το διπλωμα.... Οποτε ειναι πολυ πιθανων να εχει περιορισμο ως προς το αν θα ειναι ημιαυτοματο η με συμπλεκτη.... Παιζει κατι τετιο; Για να ξερουμε κιολας που μπορεις να κινιθεις...

Η νιντζα λεγετε οτι ειναι πολυ καλο μηχανακι, αλλα ειναι πανακριβο... Τα παπια απο την αλλη ειναι φτηνα, εχουν φτηνη συντιριση, αλλα δεν ειναι και μηχανη....
Εσυ γενικα τι θες απο το οχημα που θα παρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hainen

Νεοφερμένος

Ο Hainen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν εχει σχεση ο συμπλέκτης. Μπορώ να οδηγω μηχανη έως 25 KW.

Θέλω ενα μεσο για την πόλη αλλα να μπορω να κανω και μεγαλύτερες βόλτες εκτος αυτής. Η νιτζα ειναι πολυ καλή αλλα οντως πανακριβη. Απο την αλλη ενα παπακι ομως δεν κανει για μακρινες βολτες μονο μεσα τη πόλη. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μπορεις να κοιταξεις για καπια μηχανη που να σ'αρεσει, μεταχειρισμενη, ωστε να σου ερθει φτηνη (ισως και πιο φτηνη απο καινουργιο παπακι).
Αλλιως, σκεψου και την περιπτωση καπιου μεγαλου σκουτερ. Υποτιθετε (δεν τα εχω δοκιμασει στην πραξη) οτι ειναι ειναι πολυ ανετα για ταξιδι.
Για το παπι τωρα... Μην περιμενεις πολα για ταξιδι, αλλα μην το υποτιμας κιολας...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosf

Νεοφερμένος

Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Πήρες τελικά κάτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
γνωριζει κανεις απο μηχανακια να ανοιξουμε εδω μια κουβεντα;; θελω τις γνωμες σας για το τσαλι που ετοιμαζομαι να φτιαξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Ομορφα οχήματα. Kόστος αγοράς και συντήρησης ; Ξέρει κανείς ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • motorc.jpg
    motorc.jpg
    449.3 KB · Εμφανίσεις: 258

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τι ενοεις; Θελεις να αγορασεις μηχανη και ρωτας για το κοστος; Αυτο εξαρτατε απο την καθε μηχανη, τοσο για την αγορα οσο και για την συντηρηση, δεν υπαρχει μια γενικη απαντιση!
Η πιο γενικη απαντιση ειναι: Πιο φτηνα απο αυτοκινιτο, αλλα και αυτο δεν ειναι απολυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
κανα γυμνο εχεις οδηγησει πιο παλια η κατευθειαν ντου στο ψητο(τα superbikes δηλαδη)?
Aν και είμαστε σε θέμα αυτοκινήτων....είχα ξεκινήσει με 600αρα
αυτου του στυλ




:P

Αυτη η monster είναι τέλος 2000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Aν και είμαστε σε θέμα αυτοκινήτων....είχα ξεκινήσει με 600αρα
αυτου του στυλ

αν και ειμαι λιγο ασχετος με τα μηχανακια,οδηγας μηχανη 600cc?θα πρεπει να ειναι πανακριβη!

Ο μικροτερος αδερφος μου προσφατα πηρε ενα 50ρακι DAYTONA SPRINTER ακριβως αυτο απο κατω,ειναι απο τα πιο συχνα μηχανακια που συναντω στο δρομο,δεν ξερω τι τα κανει περιζητητα!Αν και βγηκαμε λιγο off topic...:D


:P

Αυτη η monster είναι τέλος 2000.
αν και ειμαι λιγο ασχετος με τα μηχανακια,οδηγας μηχανη 600cc?θα πρεπει να ειναι πανακριβη!

Ο μικροτερος αδερφος μου προσφατα πηρε ενα 50ρακι DAYTONA SPRINTER ακριβως αυτο απο κατω,ειναι απο τα πιο συχνα μηχανακια που συναντω στο δρομο,δεν ξερω τι τα κανει περιζητητα!Αν και βγηκαμε λιγο off topic...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
αν και ειμαι λιγο ασχετος με τα μηχανακια,οδηγας μηχανη 600cc?θα πρεπει να ειναι πανακριβη!

Ο μικροτερος αδερφος μου προσφατα πηρε ενα 50ρακι DAYTONA SPRINTER ακριβως αυτο απο κατω,ειναι απο τα πιο συχνα μηχανακια που συναντω στο δρομο,δεν ξερω τι τα κανει περιζητητα!Αν και βγηκαμε λιγο off topic...:D

Πολύ οφ τοπικ.

Τα πάθη πληρώνονται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top