[Καπνιστές] Όσοι κάνετε στριφτά...

Τι καπνό χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 92)
  • Van Nelle

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Camel

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Drum

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Marlboro

    Ψήφοι: 7 7.6%
  • Craven

    Ψήφοι: 13 14.1%
  • George Karelias and Sons

    Ψήφοι: 16 17.4%
  • Pall Mall

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Old Holborn

    Ψήφοι: 30 32.6%
  • Golden Virginia

    Ψήφοι: 12 13.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 3 3.3%

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Όταν αποφάσισα να κάνω στριφτά είχα αγοράσει έναν καπνό drum(στην τύχη τον πήρα),2 χαρτάκια ρίζλα πράσινα και φιλτράκια ρίζλα τα λεπτά.Χάλασα σχεδόν όλον το καπνό,τα χαρτάκια και τα φιλτράκια για να μάθω και να πετύχω ενα τσιγάρο της προκοπής.Βέβαια δεν μαθαίνεις σε μια μέρα,ούτε σε μια βδομάδα.Πέρασε καιρός για να τελειωποιήσω το τσιγάρο....
Έχω δοκιμάσει πολλές μάρκες.Αρχισα με camel(γιατί έκανα εργοστασιακά camel),δεν μ'άρεσε και πολύ,μετά δοκίμασα από κάποιον τον van nelle,αρκετά βαρύς,ακάθαρτος,δύσκολος στο στρίψιμο αλλά ευχαριστιέσαι το τσιγάρο.Επερνα που και που για δοκιμή golden virginia τον κίτρινο,καρέλια τον πορτοκαλί,ελαφριοί καπνοί αλλά δεν με συγκινούσαν.Συνέχισα τον van nelle αλλά μετά από καιρό άρχισε να με χαλάει η γεύση του.Δεν ξέρω γιατί...Σαν να άλλαξε το χαρμάνι,η συνταγή,δεν ξέρω...Μετά πήγα στον old holrborn τον κίτρινο.Πολύ ωραίος,με ωραίο άρωμα και καλά κομμένος,υγρος.Έμενα πολύ ευχαριστημένος,αλλά ξερένεται γρήγορα και μετά δεν μπορούσα να τον καπνίσω.Επίσης έκανα τράκα καπνό marlboro...Ο κόκκινος δεν μ'αρεσε και πολύ.Ο άσπρος θα πω ήταν πιο άνετος.Γενικά έχω καταλάβει ότι με τον καιρό η εταιρίες τους πειράζουν τους καπνούς,τους αλλάζουν γεύσεις,χαρμάνια δεν ξερω και γω τι τους κάνουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Marlboro καπνός με φιλτράκια old holborn και χαρτάκια rizla πράσινα.Έχω δοκιμάσει και golden virginia αλλά δε μου άρεσε τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Craven,χαρτάκια rizla μπλέ και φιλτράκια swan μέντα.

αυτα τα φιλτρακια μεντας πως τα κανετε ομως δε καταλαβαινω. μια δυο φορες που εχω καπνισει ηταν λες και εκανα καπνο με γευση τσιχλα. φουλ περιεργο. χανεται και η γευση του καπνου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
αυτα τα φιλτρακια μεντας πως τα κανετε ομως δε καταλαβαινω. μια δυο φορες που εχω καπνισει ηταν λες και εκανα καπνο με γευση τσιχλα. φουλ περιεργο. χανεται και η γευση του καπνου..

Το ότι το στεριώνεις στα χείλη και καίγεσαι/μουδιάζεις θαρρείς και τρως τσίλι που το πας; :P
Επίσης σταμάτησα τον old holborn γιατί παρατήρησα τώρα τελευταία ότι κάτι δεν πάει καλά:
1)με τα σακουλάκια, σε κάθε κατάστημα τα βρίσκω και σε διαφορετικό μέγεθος, από περιέργεια κράτησα τα σακουλάκια από τους τελευταίους 5 καπνούς που πήρα και οι 3ς από αυτούς ήταν διαφορετικοί, τώρα θα μου πεις δεν παίζει ρόλο το μέγεθος, αλλά τα γραμμάρια που βάζουν μέσα στο σακουλάκι, αλλά και πάλι δεν είναι λίγο περίεργο ότι δεν υπάρχει ένα στάνταρ μέγεθος αφού έτσι κι αλλιώς τα γραμμάρια είναι σταθερά;
2)με το καπνό, ο μισός είναι μεγάλα σκληρά κοτσάνια, και οκ το είχα παρατηρήσει ότι ο old έχει κοτσάνια αρκετά αλλά πλέον η κατάσταση έχει καταντήσει τραγική!

Άρχισα drum, καλός είναι μέχρι στιγμής τώρα θα δείξει σε κανένα μήνα αν μου κάνει τελείως...

Επίσης το άλλο το κουφό που έπαθα την προηγούμενη βδομάδα, πήγα να πάρω καπνό και παρατήρησα πως η τιμή ήταν σβησμένη (προφανώς τον είχε από τότε που έγινε η αλλαγή στις τιμές :S) και είχε γράψει με μαρκαδοράκι την τωρινή τιμή.
Η εν λόγω "κυρία" άρχισε να μου φωνάζει επειδή αρνήθηκα (ευγενικά, να το τονίσω αυτό) να πάρω τον συγκεκριμένο καπνό και ζήτησα να μου δώσει άλλον που να γράφει κανονικά την τιμή επάνω.
Που θέλω να καταλήξω, όταν σας δίνουν καπνούς σε περιόδους που αλλάζουν οι τιμές και σβήνουν πάνω στα πακέτα και τα σακουλάκια την τιμή ΜΗΝ τους αγοράζετε και να τους βάζετε χέρι, είναι παράνομο, όταν οι τιμές αλλάζουν, αλλάζει και ο φόρος και η τιμή για τους καταστηματάρχες, ουσιαστικά όταν αυτός έχει ΉΔΗ απόθεμα τσιγάρων στην αποθήκη του σημαίνει ότι τα προμηθεύτηκε με την παλιά τιμή και τον παλιό φόρο οπότε και έτσι πρέπει να τα πουλήσει!
Οκ σιγά το ποσό και την διαφορά θα μου πεις, αλλά δεν είναι το πρόβλημα μου στο 50λεπτο, είναι στο ότι πάνε να το φάνε με κουτοπονηριά. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danopfin95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
καπνος old holborn
rizla πρασινα και φιλτρακια swan κιτρινα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
γενικα δεν στριβω παιρνω ετοιμα
αλλα απο καπνους εχω κανει old holborn,pall mall, craven ,karelia,drum και golden virginia
καλυτερο θα ελεγα craven και μετα drum
o old και blonde και κιτρινος δεν μ αρεσε
pall mall νταξ καλος καπνος αλλα δεν θα τον εκανα σε μονιμη βαση οπως και karelias
για τον γκολντεν τον κιτρινο εχω κανει και ηταν αισχρος -ή απλα εγω κανω πολυ βαρια τσιγαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.


οι μη καπνιστες(αν και δε σας πεφτει λογος :P) θα σταθειτε στο αντικαπνιστικο μηνυμα. αυτοι που κανουν camel θα σταθουν στα παλια, καλα, περασμενα 25g..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Τώρα που θα είμαι φοιτητής, λέω να μη παίρνω κανονικό πακέτο γιατί είναι ακριβό, και να το γυρίσω στο στριφτό.
Προτείνετε μου τον πιο φτηνό καπνό(μην είναι μάπα βέβαια), τα πιο φτηνά χαρτάκια και τα πιο φτηνά φιλτράκια.

Ενας καπνός πόσα τσιγάρα σας βγάζει περίπου και πόσο καιρό κρατάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τώρα που θα είμαι φοιτητής, λέω να μη παίρνω κανονικό πακέτο γιατί είναι ακριβό, και να το γυρίσω στο στριφτό.
Προτείνετε μου τον πιο φτηνό καπνό(μην είναι μάπα βέβαια), τα πιο φτηνά χαρτάκια και τα πιο φτηνά φιλτράκια.

Ενας καπνός πόσα τσιγάρα σας βγάζει περίπου και πόσο καιρό κρατάει;


Τα χαρτάκια και τα φιλτράκια αν δεν κάνω λάθος όλα την ίδια τιμή έχουν. Διάλεξε βάση του τι ταιρίαζει με τον καπνό σου και τα γούστα σου.
Το πόσα τσιγάρα θα βγάλει εξαρτάτε από το πόσο γεμάτα τα κάνεις, καθώς και το πόσο καιρό κρατάει εξαρτάτε από το πόσο καπνίζεις. Παντός σίγουρα ο καπνός θα σου βγεί πιο οικονομικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Τώρα που θα είμαι φοιτητής, λέω να μη παίρνω κανονικό πακέτο γιατί είναι ακριβό, και να το γυρίσω στο στριφτό.
Προτείνετε μου τον πιο φτηνό καπνό(μην είναι μάπα βέβαια), τα πιο φτηνά χαρτάκια και τα πιο φτηνά φιλτράκια.

Ενας καπνός πόσα τσιγάρα σας βγάζει περίπου και πόσο καιρό κρατάει;

Ακόμα και μάπα να είναι ο καπνός, φτηνός δεν υπάρχει με την υπερβολική φορολογία ( εκτός και αγοράσεις χύμα ). Απο χαρτάκια και φιλτράκια βρίσκεις σε πολύ χαμηλές τιμές ( αν τα αγοράσεις απο το διαδίκτυο ). Συσκευασίες καπνού βρίσκεις πλέον των 15g με 3,20€ - 3,30€ και 25g με 5,30€ - 5,40€. Υπάρχουν και οι 18g με 3,90€ - 4€. Ο κάμελ 17g κοστίζει 3,80€. Φυσικά υπάρχουν και κάποιες συσκευασίες των 12,5g με 2,70€ ( αλλά είναι πολύ μικρή η ποσότητα και δε κρατάει ακόμα και αν καπνίζεις λίγο ). Καλή ποιότητα καπνός είναι ο marlboro ( έχει αποδεδειγμένα τις υψηλότερες προδιαγραφές κατασκευής )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
-Gizeh slim φιλτράκια
-Gizeh χαρτάκια μπλέ

-tobacco mac baren pure και καμιά φορα apple choice =)
P.S o mac baren είναι ακριβούτσικος καπνός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thodwrhs13Ban

Νεοφερμένος

Ο Thodwrhs13Ban αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
craven,γαλαζια rizla και φιλτρακια old holborn :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Που και που, που κανω κανενα, μια φορα το εξαμηνο δηλαδη, κλαιω... Γιατι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Craven, χαρτακια rizla πρασινο και φιλτρακια old holborn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
-Gizeh slim φιλτράκια
-Gizeh χαρτάκια μπλέ

-tobacco mac baren pure και καμιά φορα apple choice =)
P.S o mac baren είναι ακριβούτσικος καπνός.
Που βρίσκεις τέτοια καπνά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Που βρίσκεις τέτοια καπνά;

Μένω Σλοβακία...:) (Ξέχασα να το διευκρινίσω)
Eδώ αντίθετα δε μπορώ να βρώ κάπνο Craven κ Old Holborn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gazzeta964

Νεοφερμένος

Ο gazzeta964 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Για σας απο μενα.! Για πειτε ρε παιδια τι ''καπνο φουμαρετε''...Εγω προσωπικα κανω Old Holborn Original (μπλε) με Drum χαρτακι και Old Holborn φιλτρακια...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης314

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Στα κλασσικα..marlboro gold με μπλε (γαλαζια ) χαρτακι και old hoborn φιλτρακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Old Holborn άσπρο,(φλώρος :P ),χαρτάκια(γαλάζια)/φιλτράκια(Ultra slim) risla ασορτι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Έχετε να προτείνετε κανέναν ελαφρύ καπνό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top