Sport αυτοκίνητα

EirhnhAnselmo

Νεοφερμένος

Η EirhnhAnselmo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Χμμ καλά όλα αυτά,κανένα δεν θα με πείραζε να είχα αλλά θα προτιμούσα ένα Evo IX Sonic...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Αγάπη μου αυτό το δώρο θέλω...


:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Αγάπη μου αυτό το δώρο θέλω...


:P:D

Και καπως ετσι αρχισε ο καβγας....Ον τωρα...Καπου ειχε πετυχει το ματι μου ενα ηλεκτρικο σπορ αμαξι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apep

Νεοφερμένος

Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Το νέο υπέρλαμπρο άστρο στον κόσμο της αυτοκίνησης έρχεται από την χώρα του...ανατέλλοντος ηλίου και θα σταθεί χωρίς ίχνος κόμπλεξ απέναντι στην laferrari :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transcendence

Νεοφερμένος

Ο Διομήδης Τρανέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
αυτό το δώρο θέλω...
Σα να ...κατουρήθηκε το audi ή ιδέα μου είναι; :P


Vulcan! μόνο ο Σποκ λείπει από το πηδάλιο και μπήκαμε σε τροχιά υπερδίνης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
έτσι όπως είναι αυτό έτσι και πέσει σε λακούβα έφυγε για απόσυρση κι αυτό κι ο οδηγός μαζί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transcendence

Νεοφερμένος

Ο Διομήδης Τρανέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
έτσι όπως είναι αυτό έτσι και πέσει σε λακούβα έφυγε για απόσυρση κι αυτό κι ο οδηγός μαζί
Πίστεψε με φίλε Βασίλη, τέτοια οχήματα δεν κόβουν βόλτες στη λεωφόρο (νέας) Ιωνίας :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω εχω ενα σπορ αμαξι αλλα σκεφτομαι πια να το αλλαξω.. αν και το εχω αγαπησει πολυ.. Ομως πλεον μεγαλωσα.. Αλλες αναγκες στα 20, αλλες στα 30... Θα αγοραζα ενα ευρυχωρο καταρχας, με λιγοτερα κυβικα, οχι χαμηλο οπως το τωρινο, αλλα με πολυ καλη επιταχυνση- εκει δεν κανω σκοντο. Δεν μπορω το αμαξι με το οποιο φοβασαι να προσπερασεις και σε πεταει κ στις στροφες. Δεν οδηγω με ταχυτητα αλλα οταν τη χρειαστω θελω να αισθανομαι ασφαλης. Εχετε να προτεινετε κατι; Ιταλικα απορριπτονται... Θα προτιμουσα ενα γερμανιας ή ιαπωνιας.. Γαλλικα με αμφισβητηση και δοκιμη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Εγω εχω ενα σπορ αμαξι αλλα σκεφτομαι πια να το αλλαξω.. αν και το εχω αγαπησει πολυ.. Ομως πλεον μεγαλωσα.. Αλλες αναγκες στα 20, αλλες στα 30... Θα αγοραζα ενα ευρυχωρο καταρχας, με λιγοτερα κυβικα, οχι χαμηλο οπως το τωρινο, αλλα με πολυ καλη επιταχυνση- εκει δεν κανω σκοντο. Δεν μπορω το αμαξι με το οποιο φοβασαι να προσπερασεις και σε πεταει κ στις στροφες. Δεν οδηγω με ταχυτητα αλλα οταν τη χρειαστω θελω να αισθανομαι ασφαλης. Εχετε να προτεινετε κατι; Ιταλικα απορριπτονται... Θα προτιμουσα ενα γερμανιας ή ιαπωνιας.. Γαλλικα με αμφισβητηση και δοκιμη..

Εαν και δεν είμαι υπερ των volkswagen θα σου πρότεινα το volkswagen gte που plugin hybrid.Τι σημαίνει τώρα αυτό οτι βάζεις σπίτι το αυτοκίνητο στην πρίζα και σε 4ώρες είσαι κομπλέ.Οταν ξεκινάς το αυτοκίνητο έχει ηλεκτροκινητήρα στο κάτω μέρος των πίσω καθισμάτων έχει 2 μπαταρίες λιθίου προκειμένου να υπάρχει χαμηλό κέντρο βάρους.Πατώντας το γκάζι μπαίνει και ο βενζινοκινητήρας σε ισχύ.Ο μεν ηλεκτροκινητήρας αποδίδει 105 άλογα και μέγιστη ταχύτητα 130 χιλιόμετρα την ώρα (50 χιλιόμετρα απόδοση που αυτό σημαίνει οτι πας στην δουλειά σου και γυρνάς χωρίς να πάρει μπροστά καθόλου ο κινητήρας εσωτερικής καύσης) ο δε βενζινοκινητήρας αποδίδει 150 άλογα και 220 χιλόμετρα την ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

transcendence

Νεοφερμένος

Ο Διομήδης Τρανέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Εχετε να προτεινετε κατι;
Έχουμε :rolleyes:
Ευρύχωρο, δεν είναι "σαύρα" αλλά κρατάει τέλεια στο δρόμο, πολύ πάνω από τις δυνατότητες του μέσου-απαιτητικού οδηγού, στιβαρό, με 'εντονη προσωπικότητα, υψηλή μεταπωλητική αξία κα βασικά αξιόπιστο. Α και με εξαιρετικές ρεπριζ :D



Αν το επίλεγες με σκούρο μπορντώ στη ρίγα-οροφή θα ταίριαζε και... στον χαρακτήρα σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Lexus CT200h​

Το Lexus CT 200h, συνδυάζοντας με τον καλύτερο τρόπο αντικρουόμενα πράγματα, αποτελεί μια ολοκληρωμένη εναλλακτική πρόταση! Το δοκιμάζουμε στους Ελληνικούς δρόμους...

Είχαμε στα χέρια μας το μικρό μοντέλο της Lexus τις μέρες του Ράλλυ Ακρόπολις και συμπληρώσαμε πάνω από 1.000 km σε κάθε είδους δρόμο από εθνική οδό, επαρχιακό δρόμο με στροφές και κίνηση, μέχρι μποτιλιάρισμα στο Λουτράκι, την Αθήνα αλλά και την Αθηνών - Κορίνθου επιστρέφοντας Κυριακή βράδυ μετά τη λήξη του αγώνα.
Πρόκειται, όπως ίσως γνωρίζετε, για την πρόταση της Lexus στην κατηγορία που κυριαρχούν τα Audi A3, BMW 1. Είναι όμως υβριδικό και χρησιμοποιεί το σύστημα που έχουμε γνωρίσει εκτενώς στο Prius.

Κατά τη διάρκεια της κίνησης, όταν το αυτοκίνητο ρολάρει ή φρενάρει η περιστροφή του στροφάλου μετατρέπεται μέσω του ηλεκτροκινητήρα σε ηλεκτρική ενέργεια που αποθηκεύεται σε μπαταρίες νικελίου - μετάλλων υδριδίου. Εφόσον ο οδηγός πατήσει βαθιά το γκάζι η αποθηκευμένη στις μπαταρίες ηλεκτρική ενέργεια μετατρέπεται μέσω του ηλεκτροκινητήρα σε περιστροφή του στροφάλου.
Ο οδηγός έχει τη δυνατότητα τεσσάρων επιλογών EV, ECO, Normal και Power. Στην επιλογή EV, το CT κινείται αμιγώς ηλεκτρικά εφόσον η ταχύτητα παραμένει κάτω από τα 50 km/h και για όσο διάστημα έχει ενέργεια η μπαταρία. Στην επιλογή ECO ελαχιστοποιείται η κατανάλωση, ενώ στην επιλογή Sport η απόκριση του γκαζιού γίνεται πιο άμεση και η ενεργοποίηση του συστήματος ευστάθειας πιο διακριτική. Αντίστοιχα αλλάζει ο χρωματισμός στο πάνω μέρος του ταμπλό.

Με πόδι βαρύ έκαψε 6 lt/100 km!
Ακολουθώντας το Ράλλυ Ακρόπολις βάζεις πολλά χιλιόμετρα συνήθως με το πόδι στο πάτωμα. Το Lexus μόνιμα σε Sport Mode, με κλιματισμό, τέσσερα άτομα και αποσκευές αρνούνταν πεισματικά να καταναλώσει πάνω από 5,7 - 5,8 lt/100 km. Για να δούμε 6 lt/100 km επιμείναμε σε επαρχιακό δρόμο με στροφές και επιθετική διάθεση.
Εκεί το σωστό σύστημα διεύθυνσης και η ρύθμιση της ανάρτησης (σ.σ.: McPherson μπροστά, διπλά ψαλίδια πίσω) είναι σύμμαχοι του οδηγού, που παρασύρεται ψάχνοντας για κιβώτιο ταχυτήτων.
Το υβριδικό σύστημα όμως έχει σχεδιαστεί για να εξοικονομεί καύσιμο όχι για να γράφει χρόνους. Το βουητό που συνοδεύει κάθε βαθύ πάτημα γκαζιού είναι, κατά την άποψή μας, συνειδητή επιλογή του κατασκευαστή για να θυμίζει στον χρήστη πόσο παράταιρα χρησιμοποιεί το αυτοκίνητο. Στον αντίποδα εύκολα η κατανάλωση κατεβαίνει από τα 5 lt/100 km με προσεκτική οδήγηση στην πόλη.

Στα χέρια μας είχαμε την έκδοση Elegant με πληρέστατο πακέτο εξοπλισμού και το σύστημα πλοήγησης με οθόνης αφής 7 ιντσών (2.450 ευρώ). Εχουμε αναφερθεί πολλάκις στα γραφικά του συστήματος πλοήγησης της Lexus, απλώς ό,τι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή.
Οσοι βρέθηκαν στο εσωτερικό του αυτοκινήτου προέβησαν αμέσως σε θετικά σχόλια για την ποιότητα κατασκευής, τον εξοπλισμό και την πολυτέλεια που αποπνέει.

Προσθέστε τη στιβαρότητα της κατασκευής και την άριστη εργονομία και έχετε πλήρη εικόνα. Αν όντας είστε στο πνεύμα της εποχής και ρωτάτε πρώτα πόσο καίει και μετά όλα τα άλλα, τότε το Lexus CT 200h θα σας φτιάχνει το κέφι καθημερινά ξοδεύοντας εντός πόλης μόλις 7 με 8 ευρώ ανά 100 km, χώρια το μειδίαμα όταν ακούτε κάποιον να διαμαρτύρεται για τη νέα αύξηση των τελών κυκλοφορίας!
https://www.protothema.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Χρησταρα αν σου πω πως καταλαβα τι εγραψες θα πω ψεμματα..
Θα εχω τον νου μου ομως στην μαρκα οταν ερθει η ωρα να κοιταξω.
Τρανς τα μινι κουπερ τα απεχθανομαι. Δε μαρεσει αυτο το στυλ αμαξιων. Για να καταλαβεις μου αρεσει η μερσεντες η slk , audi a3 που το σκεφτομουν πριν βρω το αμαξι που εχω τωρα και τα τζιποειδη επισης. Ομως που να τα παρκαρεις τα τζιποειδη κ να τα κυκλοφορησεις στην πολη..
Για τα suzuki τι λετε; Το golf επισης μου αρεσει αλλα ειναι κι αυτο στην κατηγορια του δικου μου. Το πολο καθολου δε μαρεσει. Δεν εχω ιδεα κθολας τι νεο εχει βγει εδω κ χρονια. Μια φιλη μου πηρε το οπελ κορσα και μου αρεσε κι αυτο με πετρελαιο. Πλεον πετρελαιοκινητα κοιταμε ε;
Αφου καταλαβατε στο περιπου, καμμια αλλη ιδεα;
Thanks:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Χρησταρα αν σου πω πως καταλαβα τι εγραψες θα πω ψεμματα..
Θα εχω τον νου μου ομως στην μαρκα οταν ερθει η ωρα να κοιταξω.
Τρανς τα μινι κουπερ τα απεχθανομαι. Δε μαρεσει αυτο το στυλ αμαξιων. Για να καταλαβεις μου αρεσει η μερσεντες η slk , audi a3 που το σκεφτομουν πριν βρω το αμαξι που εχω τωρα και τα τζιποειδη επισης. Ομως που να τα παρκαρεις τα τζιποειδη κ να τα κυκλοφορησεις στην πολη..
Για τα suzuki τι λετε; Το golf επισης μου αρεσει αλλα ειναι κι αυτο στην κατηγορια του δικου μου. Το πολο καθολου δε μαρεσει. Δεν εχω ιδεα κθολας τι νεο εχει βγει εδω κ χρονια. Μια φιλη μου πηρε το οπελ κορσα και μου αρεσε κι αυτο με πετρελαιο. Πλεον πετρελαιοκινητα κοιταμε ε;
Αφου καταλαβατε στο περιπου, καμμια αλλη ιδεα;
Thanks:)

Δεν θα κοιτάξεις ποτέ αυτοκίνητο με αέριο γιατί το πολύ σε μια δεκαετία έχεις πετάξει το μοτέρ.Τι ακριβώς δεν κατάλαβες απο αυτά που σου είπα.Οι κινητήρες plugin hybrid είναι η επανάσταση σε 4 τροχούς καθιστώντας ενα αυτοκίνητο ασφαλές,γρήγορο και οικονομικό.Αυριο θα αναλύσω το συγκεκριμένο μοντέλο με απλά λόγια και φωτογραφίες για να καταλαβεις τι ακριβώς εννοώ και νομίζω οτι θα σου αρέσει.Ενδεικτικά να σου πω οτι έχει και και parking assist οπότε και ο υπολογιστής παίρνει τον πλήρη έλεγχο του αυτοκινήτου και παρκάρει το όχημα μόνο του απλά εσύ χρειάζεται να πατάς το γκάζι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Volkswagen GTE


Kινητήρας-plug in hybrid
Τι είναι αυτό???Είναι συνδιασμός κινητήρα εσωτερικής καύσεως (Βενζινοκινητήρα/ντιζελοκινητήρα) με ηλεκτροκινητήρα.Στο εμπρός μέρος του αυτοκινήτου υπάρχει η υποδοχή (ακριβώς κάτω απο το σήμα του αυτοκινήτου) και σε 4 ώρες έχουν φορτίσει οι δυο μπαταρίες λιθίου που βρίσκονται τοποθετημένες κάτω απο τα πίσω καθίσματα για να έχουν χαμηλό κέντρο βάρους.





Οταν ξεκινάς το αυτοκίνητο λειτουργεί ο ηλεκτροκινητήρας ο οποίος έχει απόδοση 50 χιλιόμετρα όταν όμως χρειαστεί να προσπεράσεις κάποιο άλλο αυτοκίνητο μπαίνει σε λειτουργία και ο κινητήρας εσωτερικής καύσης.Ο μεν ηλεκτροκινητήρας αποδίδει 105 άλογα με μέγιστη ταχύτητα 130 χλμ/ώρα ο δε ντιζελοκινητήρας/βενζινοκινητήρας αποδίδει 150 άλογα και 222 χλμ/ώρα.Συνυπολογίζονται σε 204 άλογα όταν είναι και οι δυο κινητήρες σε λειτουργία με 35,7 κιλά στρέψης



Bλέπεις οτι το αριστερό όργανο δεν είναι στροφόμετρο έτσι?Υπάρχει ενα μικρότερο στροφόμετρο μέσα.Το συγκεκριμένο σου δείχνει τι πηγή ενέργειας χρησιμοποιείς.Οταν είναι αριστερά στο πράσινο ο κινητήρας εσωτερικής καύσης φορτίζει τον ηλεκτροκινητήρα και όταν είναι δεξιά στο άσπρο (εκεί που λέει boost) χρησιμοποιεί και τους δυο κινητήρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    38.4 KB · Εμφανίσεις: 378
  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    37.5 KB · Εμφανίσεις: 373
  • Capture2.JPG
    Capture2.JPG
    89.3 KB · Εμφανίσεις: 418
Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
mini cooper βλέπω πιο πάνω λολ πάντα απορούσα ποιος τα αγοράζει αυτά τα αμάξια, πλέον μου λύνεται η απορία. κακάσχημα :P

προσωπικά θα ήθελα σαν απώτερο όνειρο κάποια στιγμή να εχω ένα καλό sedan 4πορτο.
πχ

ή το s4 για κάτι πιο sport. γενικά δεν είμαι της άποψης πως πρέπει το αμάξι να ναι κάνα 2πορτο κουπέ για να γκαζώνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
mindcircus Εαν παρεις με ηλεκτροκινητηρα η hybrid τα λεφτα σου θα πιασουν τοπο! Εαν θα θες 3500 ευρω το χρονο για μετακινηση με βενζινη θα πεσει στα 1/3. Εγω αν επαιρνα τωρα θα επαιρνα range rover disco sport

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ρε μάγκες τι επιλογές είναι αυτές που της δίνεται σκοπό δεν έχει να είναι μόνο γρήγορο,sport αλλά και οικονομικό δηλαδή και το ωφέλιμο της τσέπης.Το range rover εκτός του οτι κάνει 55.000 ευρώ στην Αφρικανική Δημοκρατία του Ελλαδιστάν σημαίνει επίσης υψηλά τέλη κυκλοφορίας,τεκμήριο και φόρο πολυτελείας συν του ότι το 2λιτρο μοτέρ δεν λειτουργεί με κάστανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ρε μάγκες τι επιλογές είναι αυτές που της δίνεται σκοπό δεν έχει να είναι μόνο γρήγορο,sport αλλά και οικονομικό.Το range rover για τα δεδομένα του εξωτερικού είναι καλό αλλά για το ελλαδιστάν 2λιτρο μοτέρ σημαίνει ακριβά τέλη κυκλοφορίας και ασφάλεια αυτοκινήτου και δώρο τεκμήριο και φόρο πολυτελείας.Το volkswagen που έδωσα εγω είναι 1.4 TSI συν του ότι εαν κυκλοφορεί σε πόλη ο κινητήρας εσωτερικής καύσης δεν θα παίρνει ποτέ μπρός γιατί δεν θα της χρειάζεται.

Ναι ειναι Αυτοκινηταρα το golf που εδωσες.mindcircus Μην παρεις opel τωρα εχω opel και σε ποιοτητα κατασκευης το golf ειναι πολυ καλυτερο.
Αυτοκινητα που κοιτας.

Απο γερμανια για ακριβο AUDI A3
ΑΠο γερμανια για φτηνο GOlf για compact και passat για sedan
Αν δεν παρεις αυτα τα δυο τοτε μεταξυ ιαπωνιας και ιταλιας κοιταξε την TOYOTA και την ALpha romeo οχι SUzuki και honda
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Έχω εμειρία από ένα lexus R400h συγγενή μου. Τα υβριδικά είναι βαριά αυτοκίνητα κάτι που το νιώθεις. Από την άλλη η επιτάγχυνση που έχει είναι φοβερή σχεδόν γραμμική. Η κατανάλωση αν ξεπερνάς τα 50km/h είναι όπως ένος συμβατικού αυτοκινήτου. Πάντως γενικά η κατανάλωση με τα χρόνια αυξάνεται καθώς χαλάνε οι μπαταρίες (από 8.5 έχει πάει στο 11.0 μετά από 6 χρόνια).

Θα προτιμούσα ένα sedan όπως ο vasillis498 και συγκεκριμένα audi a3 sedan.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

transcendence

Νεοφερμένος

Ο Διομήδης Τρανέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
mini cooper βλέπω πιο πάνω λολ πάντα απορούσα ποιος τα αγοράζει αυτά τα αμάξια, πλέον μου λύνεται η απορία.
Βασιλάκη, δεν θες να ξέρεις τι οδηγώ :console:
Η μάιντ, γνωρίζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top