Sport αυτοκίνητα

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Εγω εχω ενα σπορ αμαξι αλλα σκεφτομαι πια να το αλλαξω.. αν και το εχω αγαπησει πολυ.. Ομως πλεον μεγαλωσα.. Αλλες αναγκες στα 20, αλλες στα 30... Θα αγοραζα ενα ευρυχωρο καταρχας, με λιγοτερα κυβικα, οχι χαμηλο οπως το τωρινο, αλλα με πολυ καλη επιταχυνση- εκει δεν κανω σκοντο. Δεν μπορω το αμαξι με το οποιο φοβασαι να προσπερασεις και σε πεταει κ στις στροφες. Δεν οδηγω με ταχυτητα αλλα οταν τη χρειαστω θελω να αισθανομαι ασφαλης. Εχετε να προτεινετε κατι; Ιταλικα απορριπτονται... Θα προτιμουσα ενα γερμανιας ή ιαπωνιας.. Γαλλικα με αμφισβητηση και δοκιμη..


https://www.hyundai.gr/page/model/3

θα το έπαιρνα diesel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Volkswagen GTE


Kινητήρας-plug in hybrid
Τι είναι αυτό???Είναι συνδιασμός κινητήρα εσωτερικής καύσεως (Βενζινοκινητήρα/ντιζελοκινητήρα) με ηλεκτροκινητήρα.Στο εμπρός μέρος του αυτοκινήτου υπάρχει η υποδοχή (ακριβώς κάτω απο το σήμα του αυτοκινήτου) και σε 4 ώρες έχουν φορτίσει οι δυο μπαταρίες λιθίου που βρίσκονται τοποθετημένες κάτω απο τα πίσω καθίσματα για να έχουν χαμηλό κέντρο βάρους.





Οταν ξεκινάς το αυτοκίνητο λειτουργεί ο ηλεκτροκινητήρας ο οποίος έχει απόδοση 50 χιλιόμετρα όταν όμως χρειαστεί να προσπεράσεις κάποιο άλλο αυτοκίνητο μπαίνει σε λειτουργία και ο κινητήρας εσωτερικής καύσης.Ο μεν ηλεκτροκινητήρας αποδίδει 105 άλογα με μέγιστη ταχύτητα 130 χλμ/ώρα ο δε ντιζελοκινητήρας/βενζινοκινητήρας αποδίδει 150 άλογα και 222 χλμ/ώρα.Συνυπολογίζονται σε 204 άλογα όταν είναι και οι δυο κινητήρες σε λειτουργία με 35,7 κιλά στρέψης



Bλέπεις οτι το αριστερό όργανο δεν είναι στροφόμετρο έτσι?Υπάρχει ενα μικρότερο στροφόμετρο μέσα.Το συγκεκριμένο σου δείχνει τι πηγή ενέργειας χρησιμοποιείς.Οταν είναι αριστερά στο πράσινο ο κινητήρας εσωτερικής καύσης φορτίζει τον ηλεκτροκινητήρα και όταν είναι δεξιά στο άσπρο (εκεί που λέει boost) χρησιμοποιεί και τους δυο κινητήρες.


Ρε συ Χρησταρα, ωραιο ειναι αυτο.........

Τωρα που το ειδα και στη φωτογραφια....

Παρα πολυ ωραιο!!

Και ποσο εχει αυτο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ρε συ Χρησταρα, ωραιο ειναι αυτο.........

Τωρα που το ειδα και στη φωτογραφια....

Παρα πολυ ωραιο!!

Και ποσο εχει αυτο;;;


Κοίταξε η τιμή είναι κάπως τσιμπημένη δεδομένου οτι η αγορά τον plugin hybrid είναι καινούργια και δεν έχουν βγει πολλά υβριδικά αυτοκίνητα.Το συγκεκριμένο είναι 37.950€ και δεν επηρεάζεται απο απόσυρση κτλ απο εκεί και πέρα θα περιμένεις να πέσει γιατί είναι μοντέλο του 2016.Nα δώσουμε επιπλέον πληροφορίες οτι το αυτοκίνητο είναι αυτόματο δηλαδή πατάς φρένο και γυρνάς το κλειδί σαν να γυρνάς μίζα.Για το εσωτερικό υπάρχουν μάλιστα διαφόρων ειδών ταπετσαρίες η πιο δημοφιλής προέρχεται απο το golf prodigy 1974 καρό υφασμάτινο με εξωτερικά γαζιά

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    101.3 KB · Εμφανίσεις: 319
Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
κάπως τσιμπημένο λέει κλαίω :P δε παίρνεις καμιά mercedes καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
κάπως τσιμπημένο λέει κλαίω :P δε παίρνεις καμιά mercedes καλύτερα

Μercedes δεν παίρνεις με στραγάλια έχει ακριβό σέρβις και είναι 1800 κυβικά το volkswagen θα σου βγάλει απόσβεση γιατί θα γλυτώσεις πολλά χρήματα απο καύσιμα ειδικά αν το χρησιμοποιείς καθημερινά το αυτοκίνητο.Η τιμή αυτη είναι με βάση την volkswagen απο εκεί και πέρα ας πέι σε μια αντιπροσωπία της volkswagen να ρωτήσει να μπει να δει μέσα το αυτοκίνητο να κάνει και ενα test drive να το δει απο όλες τις πλευρές.Εγω μια πρόταση έδωσα αν δεν της αρέσει την mindcircus κανένα πρόβλημα δίνουμε επόμενη προσφορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πλέον η βιομηχανία έχει προχωρήσει αρκετά με 10-15 χιλιάρικα και πολλά λέω, παίρνεις ένα μικρό αυτοκίνητο για πολη που και τίποτα δε καίει και από τέλη κυκλοφορίας είναι πολύ καλά ακριβώς λόγω ρύπων.

Τώρα αν κάποιος θέλει ηλεκτρικό no matter the cost υπάρχει και το tesla model 3...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Υπάρχει σε ελληνική αντιπροσωπεία το GTE?
Αν δεν έχεις γκαραζ, το plug'n'drive δεν έχει νόημα στην ελλάδα.
Δημόσιοι χώροι φόρτισης δεν υπάρχουν και η εγκατάσταση ιδιωτικού δεν είναι ούτε οικονομικό, ούτε εύκολο.
Αν ήταν έτσι θα κυκλοφορούσε και κανα TESLA.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Είναι υπερβολή το GTE.

Καλύτερη επιλογή το GOLF 1.0 TSI στα 18700. Παρά το χαμηλό κυβισμό που σημαίνει χαμηλά τέλη αποδίδει 115ps.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Mindcircus παρε το GOlf GTE και παρε και μια στολη πιλοτου ε!200 αλογα να καλπαζουν και εσυ μεσα στο πιλοτηριο ειναι αλλη φαση,μαλλον θα πετας για τη δουλεια!

Οσο για το φυσικο αεριο γιατι οχι,εχει κανεις εγκαταστησει?Εχει εμπειρια.Εγω στο επομενο φυσικο αεριο σκεφτομαι να βαλω σοβαρα.Εχω και ενα φιλο που εχει βαλει σε μια μερσεντες και μου λεει τα καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Mindcircus παρε το GOlf GTE και παρε και μια στολη πιλοτου ε!200 αλογα να καλπαζουν και εσυ μεσα στο πιλοτηριο ειναι αλλη φαση,μαλλον θα πετας για τη δουλεια!

Οσο για το φυσικο αεριο γιατι οχι,εχει κανεις εγκαταστησει?Εχει εμπειρια.Εγω στο επομενο φυσικο αεριο σκεφτομαι να βαλω σοβαρα.Εχω και ενα φιλο που εχει βαλει σε μια μερσεντες και μου λεει τα καλυτερα

Εαν βάλεις αέριο το μοτέρ θα έχει πάθει ζημιά σε μια 10ετία.Το αέριο δεν λυπαίνει σωστά τον κινητήρα με αποτέλεσμα να αρχίζει με το καιρό να φθείρει τις βαλβίδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η Audi έχει μια παρά πολύ ακριβή αντιπροσωπεία και για υβριδικό θεωρώ καλύτερη την Lexus και είναι και premium και έχει πολύ φτηνά σέρβις

Φυσικό αέριο θα συμφωνήσω με Χρισταρά


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Το φυσικό αέριο δεν το συμβουλεύει καμία επίσημη αντιπροσωπία αυτοκινήτων εαν είναι να βγάλεις απόσβεση στα καύσιμα και να πας για πέταμα του κινητήρα άστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
παρόλο που τα χει τα χρονάκια του (μοντέλο του 2003 ) ειναι πανέμορφο σχεδιαστικά

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παρόλο που τα χει τα χρονάκια του (μοντέλο του 2003 ) ειναι πανέμορφο σχεδιαστικά


Αυτό αγοράζουν οι παππουδοκάγκουρες για να ρίξουν τις φρεσκοχωρισμένες γεματούλες σαραντάρες που έβαψαν το μαλλί στο κόκκινο του παντζαριού και φοράν μακριές μπλούζες για να κρύψουνε τα απανταχού πατσόκiλα. Συνήθως παρατηρείται η ξύλινη μαγκούρα του βοσκού μαζί με μαρμελάδες από τα χεράκια της γιαγιάς στο πίσω κάθισμα και καμιά φορά ακόμα και μυρωδάτο σαλάμι/σύγκλινο, ενώ απ' τη θέση του συνοδηγού δε λείπει και ο τενεκές με λάδι που θα κουβαλήσει το εγγόνι ή ο γιος καθώς ο παππούς μεγάλωσε.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ρε Χρησταρα μαυτα τα λεφτα vw θα παρω; Δεν παιρνω την slk που την λιγουρευομαι χρονια καλυτερα;;;
Αλλη προταση πιο.... οικονομικη;;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Υγραεριο εχουμε στο ενα μας αυτοκινητο και μας εχει βγαλει ασπροπροσωπους. Δε λυπασαι να το κινησεις, να ταξιδεψεις κοκ...

* ηθελα να βαλω κ στο δικο μου αλλα αυτος που του το πηγαινω για σερβις που ειναι κ φιλος μου, μου πε κατηγορηματικα οχι στο δικο μου αμαξι. Στο αλλο οκ, γιαυτο κ βαλαμε. Μεχρι ατιγμης ειναι ολα ενταξει, δε μας εχει παρουσιασει καποιο προβλημα. Το μονο προβλημα ειναι που χει πιασει το μισο πορτμπαγκαζ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Βάλε ενα όριο κυβικών/τιμής/προέλευσης/μάρκας για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.


Υ.Γ μπλέξαμε με γκαζιάρα και άντε να ξεμπλέξουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Υγραεριο εχουμε στο ενα μας αυτοκινητο και μας εχει βγαλει ασπροπροσωπους. Δε λυπασαι να το κινησεις, να ταξιδεψεις κοκ...

* ηθελα να βαλω κ στο δικο μου αλλα αυτος που του το πηγαινω για σερβις που ειναι κ φιλος μου, μου πε κατηγορηματικα οχι στο δικο μου αμαξι. Στο αλλο οκ, γιαυτο κ βαλαμε. Μεχρι ατιγμης ειναι ολα ενταξει, δε μας εχει παρουσιασει καποιο προβλημα. Το μονο προβλημα ειναι που χει πιασει το μισο πορτμπαγκαζ!

Εαν δεν μας πεις τι αμαξια ειναι αυτα εν οιδα οτι ουδεν ειδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μη μου λετε πολυ μουρατα αυτοκινητα και ακριβα. Θελω κατι οικονομικο, ΕΥΡΥΧΩΡΟ, λιγα κυβικα αλλα καλη επιταχυνση. Δε με πολυενδιαφερει η εμφανιση- θελω να μην με πολυενδιαφερει πλεον δηλαδη διοτι κατα βαθος ειμαι λιγο ψωνιο, αλλα οι αναγκες μουναυτη την εποχη επιζητουν πρακτικοτητα παρα φιγουρα. Μακαρι να βρω το δυο σε ενα αλλα κομματακι
δυσκολο το βρισκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Κοίταξε όρισε τιμή να ξέρουμε να σε βοηθήσουμε έχει πολλές επιλογές αλλά θέλουμε να σε βοηθήσουμε να καταλήξεις σε συγκεκριμένη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top