Σγουρά, σπαστά ή ίσια μαλλιά;

Σγουρά, σπαστά ή ίσια;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 67)
  • Σγουρά

    Ψήφοι: 17 25.4%
  • Σπαστά

    Ψήφοι: 21 31.3%
  • Ίσια

    Ψήφοι: 28 41.8%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.5%

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σγουρομαλα σαν κανισάκι; :loltooth:


Ειδικά όταν βρέχει , δεν σου λέω τίποτα...Αφάνα με όλη την σημασία της λέξης :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Την Ντάλια από το παρά5 :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotini_mp

Νεοφερμένος

Η Fotini_mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αγαπώ τα ίσια μαλλιά :clapclap:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Το κοντο ειναι επισης ωραιο παντως :angel:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Το κοντο ειναι επισης ωραιο παντως :angel:.

Το κοντό είναι για γυναίκες με πολύ όμορφο πρόσωπο ώστε να μπορούν να το υποστηρίξουν. Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί μια γυναίκα με όμορφα μακριά μαλλιά να τα κόψει κοντά εκτός αν έχει να κάνει με την εργασία της. Μη βλέπεις δηλαδή τις ηθοποιούς και τα μοντέλα που τα μαλλιά τους είναι απλά έτσι ώστε να υποστηρίξουν ένα ρόλο. Δε θα επέλεγα για καμία γυναίκα κοντό μαλλί αν μπορεί να έχει μακρύ. Δε λέω οτι θα είναι άσχημη απλά τα μακριά μαλλιά είναι ένα δώρο ομορφιάς και είναι κρίμα κάποια να μην το έχει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Το κοντό είναι για γυναίκες με πολύ όμορφο πρόσωπο ώστε να μπορούν να το υποστηρίξουν. Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί μια γυναίκα με όμορφα μακριά μαλλιά να τα κόψει κοντά εκτός αν έχει να κάνει με την εργασία της. Μη βλέπεις δηλαδή τις ηθοποιούς και τα μοντέλα που τα μαλλιά τους είναι απλά έτσι ώστε να υποστηρίξουν ένα ρόλο. Δε θα επέλεγα για καμία γυναίκα κοντό μαλλί αν μπορεί να έχει μακρύ. Δε λέω οτι θα είναι άσχημη απλά τα μακριά μαλλιά είναι ένα δώρο ομορφιάς και είναι κρίμα κάποια να μην το έχει. :P

Σιγουρα δεν παει σε ολες τις γυναικες:P ,γενικα πρεπει να το δοκιμασει καποια για να καταλαβει εαν της παει.Μερικες πραγματι με κοντο μαλλι φαινονται πολυ περιεργα. Απλα το θεωρω ωραιο διοτι δινει ενα αλλο στυλ απο το συνηθισμενο μακρυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το κοντό είναι για γυναίκες με πολύ όμορφο πρόσωπο ώστε να μπορούν να το υποστηρίξουν. Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί μια γυναίκα με όμορφα μακριά μαλλιά να τα κόψει κοντά εκτός αν έχει να κάνει με την εργασία της. Μη βλέπεις δηλαδή τις ηθοποιούς και τα μοντέλα που τα μαλλιά τους είναι απλά έτσι ώστε να υποστηρίξουν ένα ρόλο. Δε θα επέλεγα για καμία γυναίκα κοντό μαλλί αν μπορεί να έχει μακρύ. Δε λέω οτι θα είναι άσχημη απλά τα μακριά μαλλιά είναι ένα δώρο ομορφιάς και είναι κρίμα κάποια να μην το έχει. :P


Eγώ πιστεύω ότι οι πολύ όμορφες γυναίκες όχι μόνο υποστηρίζουν το κοντό μαλλί, αλλά αναδεικνύονται κιόλας από αυτό. 'Ασε που είναι και πολύ πιο εύκολα διαχειρίσιμο.
Γενικά έχω βαρεθεί την ιδέα "μακρύ μαλλί=ομορφιά/θηλυκότητα/γουατέβερ" ακόμα και αν είναι αφημένο στην τύχη του ξερω 'γω. Και το λέω ενώ όλη μου τη ζωή πλην του τελευταίου χρόνου είχα μαλλί μέχρι τον κ*λο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Κοίτα τώρα μια πολύ όμορφη γυναίκα, την Εύα Αντωνοπούλου, παρουσιάστρια ειδήσεων στο ΣΚΑΪ, με κοντό μαλλί.



Ενώ κοίτα πόσο "παίρνει" η εικόνα της με μακρύ μαλλάκι..



Τό ίδιο και για την αγαπημένη μου Σία.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Κοίτα τώρα μια πολύ όμορφη γυναίκα, την Εύα Αντωνοπούλου, παρουσιάστρια ειδήσεων στο ΣΚΑΪ, με κοντό μαλλί.



Ενώ κοίτα πόσο "παίρνει" η εικόνα της με μακρύ μαλλάκι..



Τό ίδιο και για την αγαπημένη μου Σία.





και πιο κοντο...:oops:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
και πιο κοντο...:oops:.

Ε τώρα εσύ αγαπητέ μάλλον έχεις φετίχ.:yes:

Η γυναίκα πρέπει να έχει μακριά μαλλιά, κοντά ας έχουν οι άντρες. Ένα μπόνους ομορφιάς και γοητείας γιατί να το αρνηθείς στον εαυτό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotini_mp

Νεοφερμένος

Η Fotini_mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Το πιο κοντό μαλλί πάντα δίνει στυλ και έχει προσωπικότητα :playboy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ε τώρα εσύ αγαπητέ μάλλον έχεις φετίχ.:yes:

Η γυναίκα πρέπει να έχει μακριά μαλλιά, κοντά ας έχουν οι άντρες. Ένα μπόνους ομορφιάς και γοητείας γιατί να το αρνηθείς στον εαυτό σου;

Δεν νομιζω,διοτι δεν θα μπορουσα να πω οτι ειναι καλυτερο η το προτιμω περισσοτερο απο το σγουρο η το ισιο,απλα λεω οτι ειναι ωραιο και γενικα μερικες κοπελες θα επρεπε να το δοκιμαζουν,για να ξερουν και εαν τους παει :angel:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiii1995

Νεοφερμένος

Η sofiii1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εδώ σγουρομάλλα με μεσαίου μήκους μαλλί :pfff:. Αυτή η υγρασία μας ταλαιπωρεί ????????
Θα προτιμούσα σπαστό πρις το ίσιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Καταρχήν οι σγουρομαλλες τα ισιώνουν και οι κοπέλες με ίσια τα Θέλουν σγουρά. Άκρη με εμάς τις γυναίκες δεν βγαίνει...
Εγώ ανέκαθεν τα είχα πολύ μακρυά ως τη μέση. Φέτος λόγω ότι ήρθε στη μόδα το κοντό καρέ είπα να το κάνω. Μου πάει παρά πολύ. Πολύ περισσότερο από ότι το πολύ μακρύ μαλλί, νομιζω με αναδεικνύει καλύτερα. Αφήστε που θέλει και λίγη περιποίηση και έξω από την πόρτα. Θα το κρατήσω για χρόνια έτσι μέχρι να ξανά βαρεθώ και να μακρυνω πάλι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Πόσο κοντό καρέ; Βάλε μια φωτό ενός μοντέλου να δούμε.

Εγώ το χειμώνα τα μακραίνω και το καλοκαίρι με τα πολλά μπάνια μού τη βαράει και τα κόβω πιο κοντά για να μην τα ταλαιπωρώ. Αυτή η ιστορία γίνεται.:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Πόσο κοντό καρέ; Βάλε μια φωτό ενός μοντέλου να δούμε.

Εγώ το χειμώνα τα μακραίνω και το καλοκαίρι με τα πολλά μπάνια μού τη βαράει και τα κόβω πιο κοντά για να μην τα ταλαιπωρώ. Αυτή η ιστορία γίνεται.:loltooth:


Τα έχω στο μηκος που τα έχει η Καγιά.
Πίστεψε με τα έχω καταευχαριστηθει. Στεγνώνουν πανεύκολα μέσα σε μια ώρα χωρίς να χρησιμοποιήσω πιστολάκι , το styling γίνεται και αυτό στο τσακ μπαμ, δεν με βαραίνουν καθολου. Έχω ενθουσιαστεί!
Με τα μακρυά μαλλία εκτός από το ότι για να στεγνώσουν φυσικά πρέπει να πέρναγα κανα 8αωρο (έχω χοντρή τρίχα και σγουρή), για να τα ισιωσω έκανα καμία ώρα με την πρεσσα και με βάραιναν απίστευτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Oh well, γεννηθηκα με ισια μαλλιά , πάντα ήθελα να εχω κυματιστά μεχρι που πήγα κατασκήνωση καί έβλεπα το πολυμπριζο γεμάτο ισιωτικες και εγω απλά ηθελα να τα στεγνώσω . Τά έχω κοψει κι εγώ καρέ μακρυ και εχω βρει την υγεία μου με την έννοια ότι ούτε περιποίηση θέλουν αλλά βέβαια δεν μπορείς να τα κάνεις τίποτε άλλο εκτός αν σκοπεύεις να χρησιμοποιησεις όλο το μπουκάλι της λακ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Η τελευταία φορά που ισιωσα τα μαλλιά μου πρέπει να ήταν στο γάμο της ξαδέλφης μου το 2012, κι αυτό επειδή βαριόμουν. :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγω το βαρεθηκα το μακρυ καρε και τα εχω αφησει να μακρυνουν. Τα προτιμω ισια (το φυσικο τους ειναι κυμματιστα) αλλα καμια φορα τα κανω κυμματιστα με το flat iron. Το σγουρο/κυμματιστο μαλλι ναι μεν με βολευει γιατι απλα το αφηνω να στεγνωσει στο φυσικο του, αλλα στο τελος της ημερας μου κανει κομπους και μου βγαινει η πιστη να το ξεμπερδεψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top