Η αγάπη από το μίσος δεν απέχει και πολύ...

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Ναι όντως μεγάλο μπουμπούκι... Και από τα σπάνια που σου τυχαίνουν. :(

Ήμουν πολύ προσεκτικός στα γεγονότα που ανέφερα, μη γράφοντας υπερβολές. Απλά έγραψα τη καθαρή αλήθεια και ΟΧΙ τη δική μου αλήθεια σας διαβεβαιώ όλους. Πιστέψτε τα αυτά που έγραψα είναι 100% αληθινά - δυστυχώς. Σαφώς και κάποιος καλά κάνει (Μιλάω γενικά) αν το κάνει, να είναι επιφυλακτικός καθώς δεν μπορεί να ακουστεί και η άλλη άποψη. Είμαι βέβαιος ότι το <<μπουμπούκι>> θα τα έλεγε τελείως διαφορετικά... Αυτό που μπορώ εγώ να κάνω είναι απλά να διαβεβαιώσω το κοινό ότι λέω την αλήθεια δίχως υπερβολές. Από εκεί και πέρα είναι προσωπικό θέμα του καθενός να με πιστέψει ή όχι. Και τα λέω όλα αυτά για να μην υπάρξουν τυχόν παρεξηγήσεις και υποψίες.

Ναι όντως η ντροπή είναι δική μας, αλλά τί να κάνουμε τη πιστέψαμε και δε θέλαμε να κάνουμε αμέσως έναν άνθρωπο πέρα - βλέπεις τη λυπόμασταν αρχικά. Δεν είχε άλλη παρέα. Καλά να πάθουμε...

Σοφά τα λόγια σου Μάριε στη τελευταία παράγραφο του πόστ σου. Και λίγοι να το πιστέψουν - που κόβω τη φτερούγα μου ότι έτσι έγινε, η ζημιά έχει γίνει. Τέλοσπάντων ότι έγινε έγινε και ο λόγος που τα έγραψα αυτά είναι για να γίνει το πάθημα το δικό μου μάθημα σε τρίτους. Πολλές φορές κάτι δεν είναι αυτό που φαίνεται και μόνο ο χρόνος φανερώνει τη πραγματική προσωπικότητα κάποιου. Πρέπει όλοι - τώρα το ξέρω καλά, να προσέχουμε στις επιλογές φίλων. Όπως λέει και η μάνα μου, καμιά φορά οι φίλοι γίνονται φίδια. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χμμ...η αγάπη μίσος δε γίνεται...ούτε το μίσος αγάπη...
αγάπη σημαίνει σεβασμός...όταν αγαπάς κάποιον πραγματικά σέβεσαι τις επιλογές του..και δη την επιλογή του να είναι με κάποιο άλλο άτομο για τον όποιο λόγο και αν γίνεται αυτό...
είναι δύσκολο βέβαια ..πολύ δύσκολο...αλλά όχι αδύνατον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Neraida:
όταν αγαπάς κάποιον πραγματικά σέβεσαι τις επιλογές του..και δη την επιλογή του να είναι με κάποιο άλλο άτομο για τον όποιο λόγο και αν γίνεται αυτό...
είναι δύσκολο βέβαια ..πολύ δύσκολο...αλλά όχι αδύνατον...

:worship::worship::worship:

...αυτό ακριβώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Το κοριτσάκι αυτό μήπως βγήκε από την ταινία νέα γυναίκα μόνη ψάχνει?χμμμ?:hmm:
Δε μιλάμε για αγάπη ή μίσος εδώ, μιλάμε για σχιζοφρένεια:wall:

Σχετικά τώρα με το θέμα, για μένα δεν υπάρχει αγάπη χωρίς μίσος ή αν υποθέσουμε ότι υπάρχει είναι ιδιαίτερα δυσδιάκριτα τα όρια μεταξύ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top