Η εβδομάδα μου/σου/του...

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χμ..... :hmm:
ΔΕΥΤΕΡΑ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
7:00 με ξυπνάει με ένα φιλί γιατί φεύγει για τη δουλειά
7:10 αρχίζει και χτυπάει το ξυπνητήρι μου ανά δεκάλεπτο γιατί φυσικά ξανακοιμάμαι μετά το φιλί :P
7:40 τρέχω πανικόβλητη για πιπί γιατί θα σκάσω :P
7:50 μπαίνω στο αμάξι αφού απλά έχω κάνει πιπί, έχω πλυθεί κι έχω ντυθεί
Μέχρι τις 8:20 περίπου απλά οδηγώ και ακούω μουσική και γελάω με το ράδιο σαν το χαϊβάνι μόνη μου και αδιαφορώ για την κίνηση (σημειωτέων... πιάνω δουλειά στις 8 :redface:)
8:20 σταματάω και αγοράζω κουλούρια για όλο το γραφείο από ένα μαγαζί στη λαχαναγορά
8:30 μπαίνω κατάκοπη με μισή ώρα καθυστέρηση στη δουλειά :P (κανείς δε μου μιλάει, τους δωροδοκώ με κουλούρια :P)
Ανοίγω το pc και μπαίνω στέκι ως τις 9 τουλάχιστον και ταυτόχρονα μασουλάω το κουλούρι μου

Στις 4 σχολάω... δεν έχει σημασία που πήγα για δουλειά ότι ώρα ήθελα :P
Στις 5 παρά είμαι σπίτι....


από εδώ και πέρα λοιπόν... ΟΛΑ είναι ρευστά :P
ΚΑΝΕΝΑ πρόγραμμα σε τίποτα .... ότι κάτσει, όπως κάτσει, έτσι για να γουστάρουμε :P

Σαββατοκύριακα...
ότι γίνεται τις καθημερινές μετά τις 5 μόνο που απλά ισχύει όλη μέρα :P

(εξαίρεση τα σαββατοκύριακα που τρέχω για τις δουλειές της μανούλας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Λοιπόν:
Δευτέρα με Παρασκευή ξύπνημα το αργότερο στις 6.30 :'( 6.42 έχω τελειώσει πρωινό.... 6.57 έχω βαφτεί... 7.02 κλείνω την πόρτα για να πάω να προλάβω το λεωφορείο... 8.10-12.25 δουλειά :)
Μετά κανένα απολύτως πρόγραμμα.... και ειδικά το τελευταίο καιρό και να θέλω δεν μπορώ :P

Σκ λιώνω στον ύπνο και μαγειρεύω πάντα κάτι πιο σπέσιαλ...και μετά ότι βρέξει ας κατεβάσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ζηλεύω όλα όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα.

Ξυπνάω στις 9.30. κάνω τα απολύτως απαραίτητα για να θυμίζω απλά αξιοπρεπές ανθρώπινο ον. Οι καλλωπισμοί τις καθημερινές ανήκουν απλά και μόνο στη σφαίρα της φαντασίας οπότε λέω να μην τους ενοχλώ. Παίρνω το μετρό στις 10.16 και φτάνω στη δουλειά στις 11 περίπου. Στη συνέχεια στίβω το κεφάλι μου για να κατεβάσω καινοτόμες ιδέες, πάνω σε ηλίθια αντικείμενα και να δω πως εφαρμόζονται στην πράξη ώστε να πάρουμε και άλλες ηλίθιες επιχορηγήσεις.

Κατά τις 10 το βράδυ ανοίγω ξανά την πόρτα του γραφείου και βγαίνω στον εξω κόσμο όπου ευτυχώς οι άνθρωποι ειναι περισσότεροι από τους υπολογιστές. Φτάνω σπίτι στις 11, 11.30. Φυσικά δεν έχω καμία διάθεση να
κάνω τιποτα, βλέπω μία ταινία και κοιμάμαι ή ενδεχομένως κοιμάμαι απευθείας.

Τα σαββατοκύριακα εκδικούμαι τη ζωή μου και τη δουλεία μου(*), ξεχνώντας τι θα πει αξιοπρέπεια. Επίσης προσπαθώ να ξοδέψω τα (αρκετά) χρήματα που
παίρνω και δεν ξέρω τι να τα κάνω λόγω καθημερινότητας. Σιχαίνομαι τη λέξη καριέρα και απλά κάνω υπομονή για την περιβόητη προυπηρεσία και άλλη μία κουκίδα στο βιογραφικό σου που ίσως σε κάνει να κουράζεσαι λιγότερο και να βγάζεις αξιοπρεπή χρήματα!

Αυτά τα λυπηρά!:/:

(*) Εάν φυσικά δεν έχει περισσέψει δουλειά για το σπίτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Εγω τωρα ποσο πολυ πειραζει που εχω φρικαρει με ολα αυτα που διαβασα εδω περα? Γιατι ασφυκτιω και μονο στη σκεψη οτι η ζωη μου θα ειναι προγραμματισμενη και θα ξερω απο πριν λιγο πολυ πως θα ειναι η καθε μου μερα? Ααααα δεν ειμαι εγω για γραφεια και δουλειες.... Βρε μηπως να γινω καλλιτεχνης???:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τελικά αυτό το οχτάωρο είναι μεγάλο πράγμα... Εγώ είμαι ήδη 10.5 ώρες εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Oυφ άσε, πρέπει να δεις το μάυρο κύκλο κάτω από τα μάτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Να πω κι εγω!

Τωρα που εχω διαβασμα, ξυπναω κατα τις 8.30-9, ντουσακι, πρωινο, ιντερνετ, διαβασμα, φαι καπου με φιλους στα γρηγορα, διαβασμα, μαγειρεμα στο σπιτι με φιλους, διαβασμα ολοι μαζι, ενα ποτηρακι κρασι μετα τις 11, υπνο κατα τις 12.30.

Μετα τις εξετασεις.... εεεε δεν εχω προγραμμα. Πολλααααα τζιν τονικ και ηλιοθεραπεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Και ναι λοιπόν αυτή αδιαφιλονίκητα είναι η εβδομάδα μου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Το φετινό μου πρόγραμμα είναι πολύ διαφορετικό από προηγούμενα χρόνια και με κουράζει περισσότερο από τότε που δούλευα δύο και τρεις δουλειές αλλά έμενα Αθήνα. Τώρα πάει κάπως έτσι:
Δευτέρα-Παρασκευή
Ξυπνάω την ώρα που ο δικός μου φεύγει για δουλειά (6.30)
Τρώω γάλα με παιδικά δημητριακά, ντύνομαι και μαζεύω λίγο το σπίτι
Φεύγω στις 7.20 με το αυτοκίνητο και κάνω 12 χιλιόμετρα για τη στάση του υπεραστικού
Από τις 7.45 εως τις 9.00 είμαι στο λεωφορείο και αν μπορώ κοιμάμαι λίγο ακόμα
Από τις 9.15 μέχρι τις 5.45μμ παρακολουθώ μαθήματα.
Μετά παίρνω λεωφορείο και μετρό και περιμένω ξανά το υπεραστικό.
Φτάνω σπίτι γύρω στις 8.00μμ.
Μαγειρευω κάτι, μαζευω πάλι το σπίτι και τρώω.
Κάνω μπάνιο και...ωπ, η ώρα πήγε 12.
Κοιμάμαι και πάλι τα ίδια.
Μερικές φορές κάνω κοπάνα για να πληρώσω λογαριασμούς και να κάνω άλλες εξωτερικές δουλειες, οπότε είναι πιό ξεκούραστα.

Σαββατοκύριακα πηγαίνω στους δικούς μου, συναντάω κανένα φίλο, ασχολούμαι με τον κήπο ή απλά δεν κάνω τίποτα γιατί δεν έχω όρεξη (αυτό σημαίνει χαζολογάω στο ιντερνετ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έλα ρε. Νιώθω κάπως μειονεκτικά με όλα αυτά.
Φέτος δεν έχω καθόλου πρόγραμμα, πραγματικά.

Μπορεί να ξυπνήσω και όλη μέρα να διαβάζω και να μη βγω καν.
Μπορεί να ξυπνήσω, να κανω μπάνιο, να βγω και να γυρίσω το βράδυ, όπου θα φάω, αν δεν έχω φάει και μετά θα δω καμιά ταινία ή θα χαζέψω στο νετ.
Μπορεί να ξυπνήσω, να κανω μπάνιο, να βγω ή να πάω φούρνο/σούπερ μαρκετ και μετά πάλι σπίτι.
Μπορεί να ξυπνήσω, να μαγειρέψω, να κάνω όλες τις δουλειές του σπιτιού, να διαβάσω και μετά να βγω ή να κάτσω μέσα.
Μπορεί μπορεί μπορεί.

Γενικά δεν έχω κάποιο στάνταρ πρόγραμμα, ό,τι προκύψει κάνω, ανάλογα την διάθεσή μου, κι αν το συγκρίνω με το πρόγραμμα που' χα προηγούμενες χρονιές και ειδικά πέρυσι "σπίτι-σχολείο-φροντιστήριο-σπίτι" το προτιμώ με χίλια, κι ας μη ξέρω καν τι μου γίνεται φέτος.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top