Πού μπορώ να βρώ ταμαρίντ;

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
σορρυ ρε πάίδες για το άσχετο θέμα άλλα έχω φάει όλο το ιντερνετ για να βρω που στην αθήνα πουλάνε (και αν) ταμαρίντ (ένα φρούτο είναι) πλζ φωτίστε με!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν ξέρω καν τι είναι να σου πω την αλήθεια αλλα δεν νομίζω να σε βοηθήσει και πολύ το ιντερνετ. Αν είναι κάτι εξεζητημένο μπορεί κάποια μαγαζια να το έχουν αλλα όχι και απαραίτητα να το διαφημίζουν στο ιντερνετ?
Για πες τι είναι μήπως και μας κατέβει καμια ιδέα, χώρα προέλευσης κτλ:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
είναι φρούτο από ταϋλάνδη νομίζω. ούτε και γω είμαι σίγουρη από που είναι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δοκιμασες να ρωτισεις σε καπιο κινεζικο μαγαζι μηπος ξερουν αν μπορεις να το βρεις πουθενα; Πιθανως αν το εχουνε στην Χωρα τους να το αγοραζουν και εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλά καταστήματα ασιατικών προϊόντων, όπου πιθανώς να το βρεις. Πχ κυψέλη, κάτω κηφισιά...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
"Ταμαριντ των 500 ??" ..σαν φαρμακο ακουγεται :P
Κατα τ'αλλα δεν μπορω να προσφερω καμια χρησιμη πληροφορια, συνεχιστε.. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ωχ πρώτη φορά το ακούω:redface:
πώς είναι?? τί γεύση έχει??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy25

Νεοφερμένος

Ο amy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπόν εγώ αγόρασα από ένα ινδικό μαγαζάκι στην οδό Νοταρά στον Πειραιά. Είναι καφέ υγρή πάστα από ένα καρπό δέντρού που μοιάζει με φασόλι. Το δέντρο φύεται κατά κύριο λόγο στην Αφρική αλλά χρησιμοποιήται πολύ στην ινδική και ταιλανδέζικη κουζίνα αλλά και στο Μαρόκο και στο Μεξικό. Σε κάποια χώρα νομίζω Αίγυπτο, το κάνουν θερινό ρόφημα... Το μαγείρεψα και είναι ωραίο αλλά το σπαστικό είναι ότι εχει μέσα πολλά χοντρά κουκούτσια σαν αυτά του κερασιού...
Αν θέλεις μπορώ να σου πω ακριβώς τη διευθυνση του μαγαζιού το οποίο έχει και άλλα δυσέυρετα πράγματα όπως ροζ αλάτι και φύλλα κάρυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top