Περίεργο παρελθόν.....του συντρόφου σας

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πώς θα νιώθατε ή τι θα κάνατε αν ο σύντροφός σας, σας αποκαλύψει ότι στο παρελθόν πήγαινε με γυναίκες και πληρωνόταν γι' αυτό? Και για αρκετά μεγάλο διάστημα? όμως ότι έχει αλλάξει τώρα και θέλει να παντρευτεί και να κάνει οικογένεια...
Τι θα κάνατε? Θα χωρίζατε ή θα συνεχίζατε τη σχέση σας?

Γυναίκα είμαι...και μιλάω για τον σύντροφό μου που είναι άντρας.
Αυτό που γράφω μου το αποκάλυψε μετά από 2 χρόνια σχέσης. Πώς θα αντιδρούσατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Γυναίκα είμαι...και μιλάω για τον σύντροφό μου που είναι άντρας.
Αυτό που γράφω μου το αποκάλυψε μετά από 2 χρόνια σχέσης. Πώς θα αντιδρούσατε?


Κοιτά εμένα αν μου έλεγε η κοπέλα μου κάτι τέτοιο θα την χώριζα γιατί δεν θα είχα εμπιστοσύνη σε ένα τέτοιο άτομο.

Βέβαια καλύτερα να κάνετε μια συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ακόμα κι αν έλεγε ότι έχει μετανιώσει για όλα?
Κι αν η σχέση μεταξύ σας ήταν τέλεια...σε όλα...έτσι όπως την φαντάζεται κανείς? Κι αν υπάρχει αγάπη?
Το λέω αυτό γιατί η αποκάλυψη δεν έγινε στην αρχή της σχέσης αλλά μετά από δυο χρόνια όπου υπάρχει δέσιμο με το άτομο αυτό και έχουν αναπτυχθεί συναισθήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Ακόμα κι αν έλεγε ότι έχει μετανιώσει για όλα?
Κι αν η σχέση μεταξύ σας ήταν τέλεια...σε όλα...έτσι όπως την φαντάζεται κανείς? Κι αν υπάρχει αγάπη?
Το λέω αυτό γιατί η αποκάλυψη δεν έγινε στην αρχή της σχέσης αλλά μετά από δυο χρόνια όπου υπάρχει δέσιμο με το άτομο αυτό και έχουν αναπτυχθεί συναισθήματα


Κοιτά εδώ αλλάζει το πράγμα μπορείτε να κάνετε μια συζήτηση γιατί μπορεί όντως να έχει αλλάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Έχουμε μιλήσει και μου είπε ότι όλα ανήκουν στο παρελθόν
Τον πιστεύω γιατί φαίνεται πολύ ειλικρινής...αλλιώς δε θα μου έλεγε τίποτα.
Αλλά ήταν λίγο σοκαριστικό..γιατί είναι κάτι διαφορετικό από το να σου πει καποιος ότι ξέρεις έχω πάει με άπειρες γυναίκες
Αυτό είναι λίγο πιο ιδιαίτερη περίπτωση.
Γι' αυτό ήθελα να ρωτήσω τις απόψεις σας...και αν έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο σε σχέση του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Έχουμε μιλήσει και μου είπε ότι όλα ανήκουν στο παρελθόν
Τον πιστεύω γιατί φαίνεται πολύ ειλικρινής...αλλιώς δε θα μου έλεγε τίποτα.
Αλλά ήταν λίγο σοκαριστικό..γιατί είναι κάτι διαφορετικό από το να σου πει καποιος ότι ξέρεις έχω πάει με άπειρες γυναίκες
Αυτό είναι λίγο πιο ιδιαίτερη περίπτωση.
Γι' αυτό ήθελα να ρωτήσω τις απόψεις σας...και αν έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο σε σχέση του


Εγώ σου κάντε μια συζήτηση και αν δεις ότι έχει αλλάξει τότε συνεχίζεται.Τι ηλικία έχει ο νεαρός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
40 χρονών είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Κοίταξε, δε θα σού πω ψέματα, δεν είναι κάτι για το οποίο θα πεις "ντάξει μωρέ, όλοι κάναμε βλακείες στα νιάτα μας" και θα το προσπεράσεις. Είναι κάτι σοβαρό το οποίο φανερώνει κάποια πράγματα αν μη τι άλλο για τον παρελθοντικό εαυτό του (τονίζω το "παρελθοντικός" γιατί φυσικά οι άνθρωποι αλλάζουν με τα χρόνια). Οπότε στο αποκάλυψε έτσι μόνος του ή έτυχε να το μάθεις και αναγκάστηκε να στο πει;

Εγώ θα προβληματιζόμουν, θα συζητούσα ενδελεχώς μαζί του για την τότε κατάσταση, τί τον ώθησε να το κάνει αυτό, πώς ένιωθε τότε, πώς νιώθει τώρα κλπ. Αλλά θα το ξεπερνούσα αν τον έβλεπα ειλικρινή και δεν είχα καμία αμφιβολία οτι δεν θα το ξανακάνει ή δεν βλέπει τις γυναίκες με περίεργο τρόπο ή αν το έκανε λόγω του οτι ήταν σεξομανής ξέρω γω. Νομίζω αυτά είναι πράγματα που μόνο εσύ, ο άνθρωπός του, μπορεί να τα εκμαιεύσει από αυτόν και να καταλάβεις αν πραγματικά λέει την αλήθεια.

Θα έλεγα, αν τον πιστεύεις, να μην το αφήσεις να χαλάσει τη σχέση σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι θα έκανα στη θέση σου. Πάντως σίγουρα θα με προβλημάτιζε αυτή η πλευρά του χαρακτήρα του, δηλαδή το οτι έβγαζε τα προς το ζειν (ή το χαρτζιλίκι του), κάνοντας συντροφιά σε κυρίες.
Από την άλλη, κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να αλλάξει ρότα στην πορεία της ζωής του. Αρκεί να είναι πράγματι αποφασισμένος κι εσύ βέβαιη οτι αυτό το κεφάλαιο από την ιστορία του παρελθόντος του έχει οριστικά κλείσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γενικά τα πάμε πάρα πολύ καλά. Μου φέρεται ακριβώς έτσι όπως είχα φανταστεί την τέλεια σχέση για μένα...
Δε θα μου πήγαινε καθόλου το μυαλό ότι θα μπορούσε να έκανε κάτι τέτοιο, ΄δεν του φαίνεται'/
Το αντίθετο μάλιστα. Φαίνεται ντροπαλός και μαζεμένος

Μου το είπε όταν τον ρώτησα σχετικά με το οικονομικό, πώς κατάφερε μερικά πράγματα να τα πραγματοποιήσει, αφού από τη δουλειά του δε βγαζει και τα τρελά λεφτά...όταν είδε ότι με πείραξε όλο αυτό, μετά έλεγε ότι κάνει πλάκα. Αλλά επειδή το συζητήσαμε πολύ, μου είπε ότι ήταν αλήθεια...Ο λόγος που το έκανε δεν ήταν τόσο το οικονομικό, όσο το σεξ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ο λόγος που το έκανε δεν ήταν τόσο το οικονομικό, όσο το σεξ..

Αυτό είναι ένα πρόβλημα το οποίο δεν ξέρω αν λύνεται χωρίς θεραπεία τουλάχιστον κι αν δε θα επανέλθει κάποια στιγμή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι να σου πω.Στην ερωτική σας ζωή αν επιτρέπεται πως τα πάτε;Ο λόγος που σε ρωτάω είναι για αυτό που είπε η Himela.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Τι να σου πω... Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι να ήταν ερασιτέχνης κι όχι επαγγελματίας.
Γιατί στη δεύτερη περίπτωση, θα ήμουν επιφυλακτική -ιδιαίτερα αν όλα τα υπόλοιπα σε ότι αφορά τη μεταξύ σας σχέση, δείχνουν παραμυθένια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Στο ερωτικό κομμάτι τα πάμε πολύ καλά, υπήρχε χημεία από την αρχή και ταιριάζουμε απόλυτα.
Αλλά δεν με πιέζει καθόλου αν εγώ δε θέλω κάτι ή αν κάποιες φορές δε γίνεται συχνά
Και μου λέει και το πιστεύω ότι μου είναι απόλυτα πιστός και δεν έχει κάνει τίποτα άλλο. Μου ορκίζεται σε αυτό και τον πιστεύω γιατί μια φορά που τον πίεζα να μου πει αν έκανε κάτι άλλο είχε βουρκώσει και ήθελε να τον πιστέψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Στο ερωτικό κομμάτι τα πάμε πολύ καλά, υπήρχε χημεία από την αρχή και ταιριάζουμε απόλυτα.
Αλλά δεν με πιέζει καθόλου αν εγώ δε θέλω κάτι ή αν κάποιες φορές δε γίνεται συχνά
Και μου λέει και το πιστεύω ότι μου είναι απόλυτα πιστός και δεν έχει κάνει τίποτα άλλο. Μου ορκίζεται σε αυτό και τον πιστεύω γιατί μια φορά που τον πίεζα να μου πει αν έκανε κάτι άλλο είχε βουρκώσει και ήθελε να τον πιστέψω


Τι να πω μακαρο να έχει αλλάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ξέρω ότι το παρελθόν όλων μας από τη στιγμή που έχει λήξει, ανήκει εκεί δηλαδή στο παρελθόν.
Αυτό που με προβληματίζει είναι αν όλη αυτή η συμπεριφορά κρύβει κάποια μορφή διαταραχής
Γιατί είναι άλλο πράγμα να πηγαίνω με πολλούς ερωτικούς παρτενέρ και άλλο πράγμα είναι να πληρώνομαι για αυτό..
Έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ξέρω ότι το παρελθόν όλων μας από τη στιγμή που έχει λήξει, ανήκει εκεί δηλαδή στο παρελθόν.
Αυτό που με προβληματίζει είναι αν όλη αυτή η συμπεριφορά κρύβει κάποια μορφή διαταραχής
Γιατί είναι άλλο πράγμα να πηγαίνω με πολλούς ερωτικούς παρτενέρ και άλλο πράγμα είναι να πληρώνομαι για αυτό..
Έτσι δεν είναι;
Έτσι είναι. Και το οτι δεν το έκανε για τα λεφτά (το οποίο ας πούμε θα εξηγούνταν περισσότερο) αλλά για το σεξ, είναι προβληματικό. Δηλαδή σεξ θα μπορούσε να έχει και χωρίς να πληρώνεται. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ...
Το πρόβλημα είναι ότι τον αγαπάω. Μακάρι να μου το είχε πει από την αρχή, θα ήταν πιο εύκολο για μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ...
Το πρόβλημα είναι ότι τον αγαπάω. Μακάρι να μου το είχε πει από την αρχή, θα ήταν πιο εύκολο για μένα


Μην βγάζεις εύκολα συμπεράσματα.Ποσα χρόνια είστε μαζί,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top