Netbooks

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
γερο μηχανημα ποιος εχει..νετβοκ ειναι,,το πας παντου,, απλα ακουμπας και βλεπεις..
Γερά είναι όλα μέχρι να χαλάσουν, το θέμα είναι όταν χαλάσουν πότε θα στο φτιάξουν, πού θα το πας, και αν θα σου πουν καμμιά δικαιολογία του στυλ "εσείς το χαλάσατε, δεν το καλύπτουμε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γερά είναι όλα μέχρι να χαλάσουν,

διαφερουν,,ειδα σε μαγαζι,,το ενα acer ηταν στιβαρο,,δεν λυγιζε το πληκτρολογιο κλπ,,

και το hp ηταν ψευτικο συγκριτικα..

στο σταθερο υπολογιστη δεν υπαρχει τετοιο θεμα,,
αλλα για φορητο,,που παει παντου..

το ποσο γερη κατασκευη ειναι,,μετραει πολυ..
γιατι απλα δεν μπορεις ποτέ να τα αλλαξεις..

τι να το κανεις να παρεις ψευτικο που να το φτιαχνεις συνεχεια,,

καλυτερα να ειναι γερο και να χαλαει σπανι..

αλλωστε η acer ιταλια φτιαχνονται,πολλα ειναι,,σιγουρα αν χρειαστει προβλημα δεν θα υπαρχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εγω προτείνω toshiba ειναι με διαφορα τα καλυτερα(και σε αντιθεση με την accer εχουν καλυτερο service-στην accer θα ψαχνεσαι πολυ περισσοτερο μεχρι να βρεις ποιο ειναι το προβλημα-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
συμφωνω και με toshiba ,,επισης ακομα πιο σοβαρα και αξιοπιστα,,αλλα βρισκονται πιο δυσκολα..

https://www.skroutz.gr/c/25/laptop/m/202/Toshiba/f/5468/NetBook.html?order_dir=aschttps://www.skroutz.gr/s/92755/Toshiba-NB200-122.html
https://www.skroutz.gr/s/96227/Toshiba-NB200-13J.html
https://www.skroutz.gr/s/96013/Toshiba-NB200-136.html φαινεται το καλυτερο

και αυτο απο το πλαισιο,αλλα εχει nvidia επεξεργαστη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
διαφερουν,,ειδα σε μαγαζι,,το ενα acer ηταν στιβαρο,,δεν λυγιζε το πληκτρολογιο κλπ,,

και το hp ηταν ψευτικο συγκριτικα..

στο σταθερο υπολογιστη δεν υπαρχει τετοιο θεμα,,
αλλα για φορητο,,που παει παντου..

το ποσο γερη κατασκευη ειναι,,μετραει πολυ..
γιατι απλα δεν μπορεις ποτέ να τα αλλαξεις..

τι να το κανεις να παρεις ψευτικο που να το φτιαχνεις συνεχεια,,

καλυτερα να ειναι γερο και να χαλαει σπανι..

αλλωστε η acer ιταλια φτιαχνονται,πολλα ειναι,,σιγουρα αν χρειαστει προβλημα δεν θα υπαρχει..
Εσύ μιλάς καταρχάς για τα πλαστικά μέρη. Το πλαστικό είναι πλαστικό, δεν χαλάει. Τι θα γίνει όταν καεί η μητρική ή η κάρτα γραφικών ή ο σκληρός δίσκος; Γιατί καλώς ή κακώς αυτά είναι τα μέρη που χαλάνε σε ένα υπολογιστή. Τίποτα δεν θα γίνει, θα το στείλει με δικά του έξοδα στην Ιταλία (που δεν συναρμολογούνται εκεί, άλλο συναρμολογούνται και άλλο κατασκευάζονται, αλλά στην Ιαπωνία, στην Ταϊβάν και στην Κίνα) και θα το παραλάβει, αν το παραλάβει μετά από 200 χρόνια. Η HP μπορεί να μην είναι τόσο μπουρδέλο αλλά είναι στο άλλο άκρο, θα σου πουν ότι δεν στο καλύπτουμε, όλο και κάποιο λόγο θα βρουν... Η Sony είναι πάρα πολύ ακριβή, άσε που παρέχει μόλις 1 έτος εγγύηση και για να πάρεις και το 2ο πρέπει να τρέχεις σε όλους τους φορείς για να κάνεις καταγγελίες...Τι μένει; Lenovo, πολύ αξιόιπιστη εταιρεία., Packard Bell, με τακουσούρια της Acer, Toshiba, άριστη εταιρεία και Dell.

Οταν πριν λίγους μήνες κράσαρε ο σκληρός δίσκος στο μεγάλο laptop, τους πηρα τηλέφωνο, μου είπαν να κάνω ένα διαγνωστικό test από το BIOS, να τους πω να σφάλματα που βγάζει και βγήκε το πόρισμα ότι έχει πρόβλημα ο σκληρός δίσκος. Το άλλο πρωί ήρθε τεχνικός στο χώρο μου, έκανε αντικατάσταση του δίσκου στο χώρο μου και πέρασε το λειτουργικό μαζί με τους drivers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το πλαστικό είναι πλαστικό, δεν χαλάει.
προστατευει τα απομεσα ομως..

δεν τρωνε τουμπες τα φορητα?

οσο για lenovo συμφωνω και εγω..που ειναι γερα εξωτερικα

η εξωτερικη ποιοτητα κατασκευης δειχνει πολλα..και συνηθως επαληθευεται..

τα πιο επαγγελματικα λαπτοπς ειναι και πολυ γεροφτιαγμενα συνηθως..

Γιατί καλώς ή κακώς αυτά είναι τα μέρη που χαλάνε σε ένα υπολογιστή.

καιγεται η μητρικη?ποτέ δεν μου εχει τυχει..:confused:
δεν ειναι σπανιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
προστατευει τα απομεσα ομως..
δεν τρωνε τουμπες τα φορητα?

Αμα φάει τούμπα φίλε μου το πρώτα που θα χαλάσει είναι η οθόνη που είναι έθραυστη και ο σκληρός. Οι σκληροί δεν αντέχουν τους κραδασμούς. Ακόμα και να μην χαλάσει αμέσως, θα χαλάσει σε βάθος χρόνου. Και καμμία εταιρεία δεν θα σου καλύψει ζημιά λόγω πτώσης.
καιγεται η μητρικη?ποτέ δεν μου εχει τυχει..:confused:
δεν ειναι σπανιο?
Σε desktop μέχρι και φωτιά είχε πάρει και παραλίγο να καεί και η μοκέτα και κατ' επέκταση όλο το σπίτι. Οι επεξεργαστές είναι αθάνατοι πάντως. Οι μνήμες έχουν life time warranty...

Καμμία εταιρεία δεν βάζει δικά της κομμάτια. Ολες συναρμολογούν (εκτός από την Toshiba που παράγει και σκληρού και μνημες (βασικά η Kingston τις κατασκευάζει αλλά φέρουν την επωνυμία της Toshiba).

Θα μου πεις για ποιο λόγο χαλάνε...Ε μηχανήματα είναι χαλάνε και ο βασικός λόγος είναι η σκόνη και η τάση αλλά και ο χρόνος.

Αν μου πεις λοιπόν να διαλέξω μεταξύ ενός μηχανήματος που έχει καλή εξωτερική κατασκευή αλλά έχουν ακουστεί τα χειρότερα για το support του, ε δεν θα το επιλέξω. Εχω αγοράσει δύο φορές στο παρελθόν Acer, ήξερα για το κακό service, αλλά έπαιρνα και την ευθύνη. Ευτυχώς δεν χάλασαν ποτέ. Πολύ δυνατά μηχανήματα. Παρ' όλα αυτά πούλησα ένα μηχάνημα μέσα σε διάστημα 2 μηνών, μόνο και μόνο για να πάω στη σιγουριά της Dell. Οταν ξέρεις ότι ό,τι και να πάθει την επόμενη μέρα θα επισκευαστεί νοιώθεις μια σιγουριά. Και οι τιμές της είναι σε λογικά πλαίσια σε σχέση με τον ανταγωνισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
lenovo δεν ειναι απο το eshop κατασκευασμενα;;;dell τελικα αποφασίσαμε οτι ειναι τα καλυτερα;;;(best μαρκα;;)δεν εχουν κουλο service????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Η Lenovo είναι κινέζικη εταιρεία και συεργάζεται με την IBM.
Η IBM είναι αμερικάνικη εταιρεία και πριν 2,5 μήνες έκλεισε τα 100 χρόνια ζωής.
Η Dell είναι αμερικάνικη εταιρεία και ιδρύθηκε στα μέσα της δεκαετίας του '80.

Αυτά που φτιάχνει το eshop είναι τα Hasee, κινέζικης προέλευσης, που απλά βάζουν την επωνυμία του eshop. Είχα πάρει πριν 4 χρόνια ένα Hasee, από το eshop, πολύ κακής κατασκευής. Πολύ σύντομα το πούλησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Hasee sucks λοιπον καταλαβα....
τελικα που καταληξαμε,ποια ειναι η καλυτερη εταιρια;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
dell ειχα προτεινει και στη himela εδω και μια χαρα βγηκε..

απο αξιοπιστια λιγοτερες βλαβες κλπ..

στις διεθνεις στατιστικες απο οτι ειδα,,κορυφη ειναι,,asus,toshiba,sony και ολα τα αλλα αποκατω..
απο αυτες η πιο κοινη σε σερβις και υποστηριξη ειναι η τοσιμπα,,οι αλλες δυο ειναι νομιζω λιγο ελιτιστικες,,και θα δυσκολευτεις για υποστηριξη..

η dell που ειπαμε απο ότι φαινεται οντως χαλαει συχνοτερα,,αλλα εχεις σερβις κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
οκ οκ thanx mate καταλαβα και συμφωνω και εγω αν με ρωτησει κανεις θα του πω toshiba να παρει ειναι σκυλια και δεν χαλανε με τπτ...Ειμαι πολυ ευχαριστημενος μαζι τους:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Παιδιά, έχω ένα νετμπουκ και μετά το φορμάτ που έγινε σε αυτό δεν αποθηκεύει τίποτα απολύτως!
Είτε αυτό είναι κάποια ρύθμιση, είτε ένα έγγραφο ή κάποιο πρόγραμμα.
Πώς διορθώνεται και πού οφείλεται; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Το δεν χαλάει με τίποτα είναι μύθος. Καιακομα και να υπήρχαν μηχανήματα που δεν χαλάγανε, όταν χαλάγανε τι θα κάνατε;

Η Sony, και η HP δίνουν μόλις 1 χρόνο εγγύηση. Τι θα κάνεις αν χαλάσει μετά τη λήξη της εγγύησης; Θα το πληρώσεις χρυσάφι, ή θα το πετάξεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Το δεν χαλάει με τίποτα είναι μύθος. Καιακομα και να υπήρχαν μηχανήματα που δεν χαλάγανε, όταν χαλάγανε τι θα κάνατε;

Η Sony, και η HP δίνουν μόλις 1 χρόνο εγγύηση. Τι θα κάνεις αν χαλάσει μετά τη λήξη της εγγύησης; Θα το πληρώσεις χρυσάφι, ή θα το πετάξεις;
το πληρωνεις χρυσο....παντως οκ δυσκολα βρισκεις πανω απο 2χρονια(καλη) εγγυηση:whistle::whistle::whistle:

Παιδιά, έχω ένα νετμπουκ και μετά το φορμάτ που έγινε σε αυτό δεν αποθηκεύει τίποτα απολύτως!
Είτε αυτό είναι κάποια ρύθμιση, είτε ένα έγγραφο ή κάποιο πρόγραμμα.
Πώς διορθώνεται και πού οφείλεται; :(
δλδ τι δεν αποθηκευει;;;δεν μπορεις να κανεις copy paste???:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Φίλου μου laptop χάλασε, και του ζητήσανε 250€ για τη μητρική, 50€ εργατικά και αν θυμάμαι καλά 50€ για το σκληρό για τον οποίο δεν χρεώσανε εργατικά. Με 500€ έπαιρνε αντίστοιχο μηχάνημα με 2 χρόνια εγγύηση...

Εγώ είμαι της λογικής λίγο πριν λήξει η εγγύηση το πουλάς, και παίρνεις κάτι άλλο.


Προσωπικά, αγόρασα πέρυσι τον Ιούνιο laptop 17" της Dell, το οποίο εδώ είχε 750€, το πήρα από Ιρλανδία με 580€ και 3 έτη εγγύηση, όταν εδώ δίνει 2 χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
δλδ τι δεν αποθηκευει;;;δεν μπορεις να κανεις copy paste???:hmm::hmm::hmm:


Kαλέ όχι copy paste! Εννοώ, όταν αποθηκεύσω κάτι.
Οτιδήποτε!
Όταν το κλείσω και το ανοίξω την άλλη μέρα πχ, αυτό έχει χαθεί! Σαν να μην υπήρξε ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ είμαι της λογικής λίγο πριν λήξει η εγγύηση το πουλάς, και παίρνεις κάτι άλλο.
καλα εγω εχω 6 χρονων λαπτοπ acer travelmate απο καναδα της αδελφης μου,,και αντεχει ακομα..

εννοειται οτι δεν πετας τιποτα πριν χαλασει και η επισκευη αξιζει το 50-40-30 % της αντιστοιχης τιμης ενος καινουριου..

ετσι πανε τα πραγματα

προτιμω παντως να παιρνω γερα πραγματα και να τα προσεχω-γιατι καμμενες μητρικες δισκοι κλπ και τετοιες χοντρες βλαβες γινονται με αγρια κακομεταχειρηση του λαπτοπ,,αλλιως μου φαινεται εξαιρετικα δυσκολο ,,παρα ψευτικα που απωλς εχουν εγγυηση..

σαν τα κινητα που πολλοι-ες τα πανε για φτιαξιμο και λενε "ολο μου χαλαει δεν ειναι καλο "

και μετα σου λενε πόσες τουμπες εχει φαει.

.ασε,,η χρηση καθε μηχανηματος εχει τεραστιες διαφορες απο ανθρωπο σε ανθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Ρε φίλε, άλλο το κινητό και άλλο το laptop. Είναι δυνατόν να ρίξεις κάτω το Laptop; Κατευθείαν θα καταστραφεί ο σκληρός δίσκος. Αν ρίξεις υγρό φαίνεται και δεν θα στο καλύψουν. Μηχανήματα είναι και χαλάνε. Κυκλωματα υπάρχουν μέσα. Λίγη τάση να ανεβάσει το ρεύμα, θα τα φτύσει η μητρική. Εσένα αν σε χτυπήσει φορτηγό, θα ζήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να ρίξεις κάτω το Laptop; Κατευθείαν θα καταστραφεί ο σκληρός δίσκος. Αν ρίξεις υγρό φαίνεται και δεν θα στο καλύψουν. Μηχανήματα είναι και χαλάνε. Κυκλωματα υπάρχουν μέσα. Λίγη τάση να ανεβάσει το ρεύμα, θα τα φτύσει η μητρική.
καφεδες σωρο πεφτουνε..και εχουν καει λαπτοπ ετσι

νετβοοκ 10αρι μπορει να πεσει ανετα..γιαυτο και πρεπει να ειναι πιο γερο..το πετας απο εδω απο εκει..


τωρα για την ταση και μητρικη,,

εχω 3 μητρικες εδω και 10 χρονια,,και πολλες πτωσεις ρευματος,,και ποτέ δεν μου εχει καει ουτε μια.. σε σταθερο μιλαμε χωρις ups..αλλα μονο με σταθεροποιητη τασης στην πριζα

και στο λαπτοπ οταν το βαζεις στην πριζα ειναι ακομα δυσκολοτερο να χαλασει με αλλαγη του ρευματος γιατι απλα η μπαταρια λειτουργει ως ups και κραταει ρευμα,,οποτε δεν καταλαβαινει καν τη ηλεκτρικη λακουβα..


οποτε δεν ειναι τοσο ευκολα να καει μητρικη,,τοσα χρονια αυτο εχω δει..

αυτο εχω δει,,σε καθημερινη χρηση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top