Πιστεύετε στα μάγια;

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Καταλαβαίνεις ότι φάσκεις και αντιφάσκεις, έτσι? Δε γίνεται να λες αφελείς αυτούς που ασχολούνται με μάγια, αλλά όταν νομίζεις ότι σου κάνουν εσένα, να στρέφεσαι στα ευχέλαια και να καις τις κούκλες για να τα εξουδετερώσεις.


Δεν αντιφάσκω, άλλο το ότι τους λέω αφελείς που κάνουν μάγια και άλλο να με αποκαλέις αφελή επειδή πιστεύω στον θεό. Το πρόβλημα είναι δικό σου αν δεν καταλαβαίνεις την διαφορά :)
Όταν σου κάνουν έλα εδώ να δούμε πως θα αντιδράσεις. όλα είναι εύκολα όταν δεν τα ζεις. Άρα κράτα τις θεωρίες σου γιατί την λογική ξέρουμε όλη να την αξιοποιούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Θα ήθελες έναν άντρα που σε αγαπά δια της βίας χωρίς να είναι επιλογή του; :hmm: :no:

μα με το ματζουνι βρασμενο με βατραχοποδαρα ο Πιτακος θα ηταν ερωτευμενος επειδη θα το ηθελε, στο τελος σωστα?
Αντε να τον βρεις ομως και να τον πεισεις να το πιει :P

Μιας και μιλαμε για μαγια, αμα ξερει κανεις κανα μαγικο να μην μειωθει ο μισθος μου,
με ενδιαφερει σφοδρα το θεμα, δεν πειθονται με την καμια ρε παιδι μου ομως :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εσεις μιλατε για χαμηλου επιπεδου μαγια. Αυτα μπορει να κανει ο καθενας με καποιες πολυ μικρες γνωσεις, χωρις να εχει ιδεα τι πραγματικα κανει. Ειναι στην ουσια ενα συνολο αρνητικης ενεργιας, το οποιο δεν κατανοει το θυμα οτι την δεχετε καθως ο μαγος φροντιζει να τις συσορευσει σε στιγμες που το θυμα δεν μπορει να το κατανοησει. Οταν μιλαμε για τοσο μηδαμινα μαγια μπορει απλα να κοιματε το θυμα, εκεινει την στιγμη θα βιωσει εναν εφιαλτη, αλλα οχι τοσο δυνατο ωστε να τον ξυπνισει. Για πιο δυνατα μαγια χρειαζετε και ενας πιο δυνατος μαγος καθως θα πρεπει να θεσει το θυμα σε κατασταση εξαναγκαστικου υπνου, ετσι το θυμα θα παραμεινει υπνοτισμενο παρα την ενταση του εφιαλτη και της αρνητηκης ενεργιας, η εναλακτικα θα παραλισει το θυμα, θα του περασει την ενεργια και υστερα θα του αφερεσει τα τελευτεα δευτερολεπτα μνημης και θα δημιουργισει μια ψευδη μνημη.

Μιας και μιλαμε για μαγια, αμα ξερει κανεις κανα μαγικο να μην μειωθει ο μισθος μου,
με ενδιαφερει σφοδρα το θεμα, δεν πειθονται με την καμια ρε παιδι μου ομως :mad:

Δυστιχος αμεσα σχετιζομενοι με αυτο το θεμα ανθρωποι κατεχουν πολυ καλα την γνωση της μαγιας και οχι μονο. Εχουν εκπεδευτει καταληλα και εχουν ολα τα εφοδια για να αντικρουσουν πολλων ειδων πνευματικες και μαγικες επιθεσης. Η γνωσεις ενος ατομου σαν εμενα ειναι πολυ αδυναμες για κατι τετοιο. Λιγοι ειναι αυτοι που μπορουν να αντιμετοπισουν αυτους τους ανθρωπους και προς το παρων δεν δεχνται να εμπλακουν σε τετοιες υποθεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Μιας και μιλαμε για μαγια, αμα ξερει κανεις κανα μαγικο να μην μειωθει ο μισθος μου,
με ενδιαφερει σφοδρα το θεμα, δεν πειθονται με την καμια ρε παιδι μου ομως :mad:


Χαράσσεις στο έδαφος την πεντάλφα της αρμονίας με γαλάζιο χρώμα με μήκος ευθειών 1 μέτρο. Στο κέντρο τοποθετείς ένα δίευρο. Παίρνεις ένα μικρό αφρικάνικο μαχαίρι και στέκεσαι μέσα στη πεντάλφα και το δίευρο ανάμεσα στα πόδια σου. Δένεις τα μάτια σου με ένα κόκκινο μαντίλι. Λες την λέξη "Άλαχτσα" 3 φορές και μετά σκέφτεσαι τον Ερμή τον Τρισμέγιστο. Και μετά αυτοκτονείς με το μαχαίρι.

Μόνο έτσι δεν θα σου μειώσουν το μισθό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Λέω δεν μπορεί να είναι αυτό που σκέφτομαι. Δεν μπορεί να πιστεύουνε ακόμα σε τέτοια πράγματα.Για τη μάγια τη μέλισσα θα συζητάνε. Απογοήτευση..
εγω παλι νομιζα οτι μιλουσαν για την φυλη των Μάγια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
πενταλφα.... 2ευρω...
βλεπω υπαρχει φαντασια και προοπτικη!!!
Προς το παρον θα παιξω με τον ταραμα και βλεπουμε....

Οι γνωστες μαγικων ξορκιων, παρακαλουνται να τα καταθεσουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οι γνωστες μαγικων ξορκιων, παρακαλουνται να τα καταθεσουν....

Δεν καταθετονται ετσι απλα αυτα φιλε μου! Ειναι αρχαια γνωση! Αλλοι την εχουμε στο αιμα μας, και αλλοι μελετουν χρονια για να καταφερουν να την αποκτησουν.
Αν πραγματικα ενδιαφερεσε μπορω να σε διδαξω καποια πραγματα, να δω αν εχεις το ταλεντο και την ψυχη και εαν εισαι αρκετα ικανος θα μιλισουμε με καποιος δασκαλους για να δουν αν μπορεις να συνεχισεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
εγω βλεπω οτι οι μαγοι ειναι εγωιστες και υπερφιαλοι :hmm:

Και για αυτο θα σταματησω να απανταω και θα παω να φαω.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
πενταλφα.... 2ευρω...
βλεπω υπαρχει φαντασια και προοπτικη!!!
Προς το παρον θα παιξω με τον ταραμα και βλεπουμε....

Οι γνωστες μαγικων ξορκιων, παρακαλουνται να τα καταθεσουν....
ελα ασε τα χαζα με τις πενταλφες...εγω εχω την μαγεια στο τσεπακι μου....αν μου δωσεις και το 2ευρουλακι....θα σε φτιαξω σενιο:P

ΥΓ λεω κ το φλυτζανι....ποια θα σε παρει,ποια σε ποθει,ποιος ειναι ο εχθρος σου....με το μαγικο και παλι 2ευρω..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
εγω βλεπω οτι οι μαγοι ειναι εγωιστες και υπερφιαλοι :hmm:

Και για αυτο θα σταματησω να απανταω και θα παω να φαω.:pfff:

Ανθρωποι ειμαστε και εμεις, εχει εγωΐστες, εχει ψωνια, εχει καλους, εχει κακους....

Αν αναφερεσε στο οτι δεν μοιραζομαστε τις τεχνικες μας, δεν το θεωρεις επομενο; Εγω εχω καθε καλη διαθεση να σε διδαξω, δεν ειναι κατι τοσο απλο ομως. Δεν υπαρχει εγωισμος πισω απο την αρνηση μας να μειραστουμε δυναμεις που δεν μπορει ο καθενας να δαμασει και να διαχειριστει. Ειναι απλη υπευθυνοτιτα απεναντι στην δυναμη που εχουμε!(σε αντιθεση με τους πολιτικους αυτης τις χωρας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
.ποια θα σε παρει,ποια σε ποθει,

Για το πρωτο διατίθεμαι να δωσω κατι παραπανω, αν βγαινει και φωτο ακομα καλυτερα....
για το δευτερο,δεν εχουμε θεμα, εχουμε ολα τα ντοκουμεντα που χρειαζονται.

Που το εχεις το καφενειο ειπαμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Που το εχεις το καφενειο ειπαμε?
διπλα απο αυτο της Βασιλειαδου....ειμαστε ανταγωνιστριες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
διπλα απο αυτο της Βασιλειαδου....ειμαστε ανταγωνιστριες:P



μαλιστα.....
εχει καλως!


νομιζω τα αναλυσαμε επαρκως τα της μαγειας, γιατι αλλιως βλεπω να ερχεται σκουπα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Σημασία έχει το αν τα πιστεύεις και αφήνεις να επηρεάζουν την καθημερινότητα σου. Τότε είναι σαν να τα προκαλείς ο ίδιος, ενώ αν δίνεις σημασία τότε απλά περνάνε. Αυτό πιστεύω προς το παρόν άσχετα με το αν είσαι άθεος, ορθόδοξος, καθολικός κτλ. Απλά όταν έχεις κάτι να πιστεύεις τότε νιώθεις μια σιγουριά, αυτή είναι η διαφορά :)

Άρα μήπως, αρκεί να μην πιστεύεις ότι υπάρχουν τα μάγια για να τα αποφύγεις;;

Τα μάγια είναι - όπως ειπώθηκε - αυθυποβολή. Η αυθυποβολή μπορεί να έχει απίστευτες επιδράσεις σε έναν άνθρωπο (μπορεί ακόμα και να τον τρελάνει με την κυριολεκτική σημασία της λέξεως). Μάλιστα πολλές φορές χρησιμοποιούνται και ψυχοτροπικές ουσίες ώστε να αποδώσουν τα μάγια.
Η όλη αντίληψη περί μαγείας, θα έλεγα ότι προκύπτει από τη φαντασία/τον συμβολικό κόσμο του ανθρώπου. Άλλωστε αν διαβάσει κανείς κάποιο βιβλίο μαγείας ή γίνει και μάρτυρας παρουσίας τέτοιων περίεργων αντικειμένων στο σπίτι του, μπορεί να διαπιστώσει ότι το όλο θέμα έχει στόχο να προκαλέσει τον ανθρώπινο νου και μέσω διαφόρων συνεπαγωγών της φαντασίας, να του επηρεάσει τη ψυχική διάθεση (αυθυποβολή).
Επίσης αυτοί που πιστεύουν ότι ο Χριστούλης θα τους προστατεύσει από τα μάγια και στρέφονται και σε παπάδες, μάλλον δείχνουν ακόμα περισσότερη πίστη στην μαγεία, αφού της δίνουν μια στέρεα θέση στην πραγματικότητα. Πάντως βρίσκω πολύ αναμενόμενο ο μέσος άνθρωπος που δεν έχει "γυμνάσει" το μυαλό του στην κατανόηση τέτοιων θεμάτων, να στρέφεται σε αντίστοιχους "δρόμους" για να νιώσει προστασία (Εκκλησία, παπάδες, εικονίσματα, αγιασμούς κτλ). Γενικά πολλοί άνθρωποι έχουν την τάση να πιστεύουν ότι διάφορες δυνάμεις επηρεάζουν την καθημερινότητά τους (π.χ. όνειρα που προμηνύουν καταστάσεις, άστρα, μαγεία).

Ωραία... Τα μάγια είναι αποτέλεσμα αυθυποβολής... Αυτό μπορεί να σημαίνει μόνο ένα πράγμα... Ότι δεν υπάρχουν πραγματικά μάγια, αλλά μόνο αφελείς που πιστεύουν σε αυτά και γι' αυτό παθαίνουν ό,τι παθαίνουν ή ξοδεύουν λεφτά σε παπάδες, ευχέλαια και "μάγους"...
Και αν παθαίνουν κάποιοι απ' αυτούς κάτι, φταίνε οι ίδιοι και όχι οι άλλοι που τους "έκαναν τα "μάγια""... Οπότε αν είναι αφελείς αυτοί που πάνε "να κάνουν "μάγια"", τότε αυτοί που πιστεύουν ότι τους έκαναν τι ακριβώς είναι;; (ειλικρινα ψάχνω λέξη εδώ)

Το ηθικό δίδαγμα της υπόθεσης: People, DO NOT let others mess with your brain!!

Δεν αντιφάσκω, άλλο το ότι τους λέω αφελείς που κάνουν μάγια και άλλο να με αποκαλέις αφελή επειδή πιστεύω στον θεό. Το πρόβλημα είναι δικό σου αν δεν καταλαβαίνεις την διαφορά :)
Όταν σου κάνουν έλα εδώ να δούμε πως θα αντιδράσεις. όλα είναι εύκολα όταν δεν τα ζεις. Άρα κράτα τις θεωρίες σου γιατί την λογική ξέρουμε όλη να την αξιοποιούμε.

Όταν του κάνουν αυτουνού θα βάλει τα γέλια και θα τους κοροϊδεύει!! Και καλά θα κάνει, btw!! Seriously now, ποιος "κάνει μάγια" σε άλλους σήμερα;;

εγω παλι νομιζα οτι μιλουσαν για την φυλη των Μάγια...:P

Να σου πω, κι εγώ... Μετά από αυτό έμαθα να κοιτάω, εκτός από τον τίτλο και την κατηγορία που βρίσκεται το θρεντ...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το ηθικό δίδαγμα της υπόθεσης: People, DO NOT let others mess with your brain!!
Χα! Ξέρεις πόσοι και με πόσα μέσα παίζουν με το μυαλό μας (...και κατ' επέκταση και με την υπομονή μας); :ropalo:
Συμφωνώ παρ' όλα αυτά. Μπορείς να θωρακίσεις των εαυτό σου από ...τα μάγια και από κάθε είδους αρνητική ενέργεια.


Seriously now, ποιος "κάνει μάγια" σε άλλους σήμερα;;
You would be surprised...
btw, είχε βρει και η μάνα μου "πακετάκι" σε κάτι ψηλά ντουλάπια της κουζίνας (που τα άνοιγε σπάνια μόνο για να τα καθαρίσει - δεν περιείχαν τίποτα μέσα). Μας είπαν πως θα πρέπει να είναι μάγια, αλλά το αγνοήσαμε. Δεν φέραμε παπά, δεν κάναμε ευχέλαιο. Είχαμε και έχουμε διάφορες ατυχίες φυσικά, όπως είχαμε και ευτυχή γεγονότα όπως συμβαίνει με κάθε οικογένεια μαγεμένη ή μη. :D


Αυτή η ιστορία με τα μάγια βασικά λειτουργεί ανάποδα.
Όταν δεις μπροστά σου το "μαγικό" αρχίζεις μετά να τ' αποδίδεις όλα εκεί.
"Με παράτησε η γκόμενα, ρε λες να φταίνε τα μάγια; Έχασα τη δουλειά μου, ρε λες να φταίνε τα μάγια;
Έπεσα από τη σκάλα, ρε λες να φταίνε τα μάγια;"
Κάνεις λοιπόν μια επίκληση προς τον καλό Θεό να διώξει τα μάγια, και μετά σου πάνε όλα καλά. Ή τουλάχιστον έτσι νομίζεις.
Ένα είδος αυθυποβολής είναι ΚΑΙ ΑΥΤΟ. :D (Σε κάποιους απολύτως απαραίτητη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Χα! Ξέρεις πόσοι και με πόσα μέσα παίζουν με το μυαλό μας (...και κατ' επέκταση και με την υπομονή μας); :ropalo:
Συμφωνώ παρ' όλα αυτά. Μπορείς να θωρακίσεις των εαυτό σου από ...τα μάγια και από κάθε είδους αρνητική ενέργεια.

Βασικά, δεν έχω ιδέα... Αλλά σίγουρα είναι πολλοί περισσότεροι απ' όσο νομίζω, δυστυχώς...


Αυτή η ιστορία με τα μάγια βασικά λειτουργεί ανάποδα.
Όταν δεις μπροστά σου το "μαγικό" αρχίζεις μετά να τ' αποδίδεις όλα εκεί.
"Με παράτησε η γκόμενα, ρε λες να φταίνε τα μάγια; Έχασα τη δουλειά μου, ρε λες να φταίνε τα μάγια;
Έπεσα από τη σκάλα, ρε λες να φταίνε τα μάγια;"
Κάνεις λοιπόν μια επίκληση προς τον καλό Θεό να διώξει τα μάγια, και μετά σου πάνε όλα καλά. Ή τουλάχιστον έτσι νομίζεις.
Ένα είδος αυθυποβολής είναι ΚΑΙ ΑΥΤΟ. :D (Σε κάποιους απολύτως απαραίτητη).

Ακριβώς αυτό... Τα "μάγια" λειτουργούν μόνο αφού τα αντιληφθείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Βασικά, δεν έχω ιδέα... Αλλά σίγουρα είναι πολλοί περισσότεροι απ' όσο νομίζω, δυστυχώς...
Να σε βοηθήσω: Διαφημιστές, παπαγαλάκια, μανδραβε-ληστές , πολιτικοί, δημοσιογράφοι ...θες κι άλλους; :P
(disclaimer: Εννοείται πως σε κανέναν χώρο -εκτός ίσως από τα παπαγαλάκια και τους Μανδραβέληδες- δεν είναι όλοι λαμόγια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Δεν αντιφάσκω, άλλο το ότι τους λέω αφελείς που κάνουν μάγια και άλλο να με αποκαλέις αφελή επειδή πιστεύω στον θεό. Το πρόβλημα είναι δικό σου αν δεν καταλαβαίνεις την διαφορά :)
Όταν σου κάνουν έλα εδώ να δούμε πως θα αντιδράσεις. όλα είναι εύκολα όταν δεν τα ζεις. Άρα κράτα τις θεωρίες σου γιατί την λογική ξέρουμε όλη να την αξιοποιούμε.

Δεν με κατάλαβες. Δεν αναφέρθηκα στο αν πιστεύεις στο θεό. Είπα ότι αντιφατικό να λες ότι θεωρείς αφελείς όσους ασχολούνται και κάνουν μάγια, και ταυτόχρονα να προσπαθείς με τον Α ή Β τρόπο να τα εξουδετερώσεις. Όποιος κι αν είναι αυτός ο τρόπος. Θέλω να πω ότι και μόνο που μπαίνεις σ'αυτή τη διαδικασία τους δίνεις αξία, άρα δείχνεις να τα πιστεύεις πραγματικά άρα γίνεσαι το ίδιο αφελής με αυτούς που τα κάνουν.
Btw, τις αναποδιές/δυσκολίες που θα συναντήσω στη ζωή μου δε θα τις χρεώσω ποτέ σε καμένες κούκλες και βατραχοπόδαρα. :)

ΥΓ. Δε βαθμολόγησα -1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Δεν με κατάλαβες. Δεν αναφέρθηκα στο αν πιστεύεις στο θεό. Είπα ότι αντιφατικό να λες ότι θεωρείς αφελείς όσους ασχολούνται και κάνουν μάγια, και ταυτόχρονα να προσπαθείς με τον Α ή Β τρόπο να τα εξουδετερώσεις. Όποιος κι αν είναι αυτός ο τρόπος. Θέλω να πω ότι και μόνο που μπαίνεις σ'αυτή τη διαδικασία τους δίνεις αξία, άρα δείχνεις να τα πιστεύεις πραγματικά άρα γίνεσαι το ίδιο αφελής με αυτούς που τα κάνουν.
Btw, τις αναποδιές/δυσκολίες που θα συναντήσω στη ζωή μου δε θα τις χρεώσω ποτέ σε καμένες κούκλες και βατραχοπόδαρα. :)

ΥΓ. Δε βαθμολόγησα -1


Έτσι το δέχομαι. Η αλήθεια είναι ότι και εγώ εκεί κολλάω λίγο. Δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα αν ξαναέβρισκα, αν θα καλούσα παπά ξανά ή το αγνοούσα. Επειδή έχω ακούσει πολλά όμως,προτιμώ να είμαι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο.
Ποτέ μην λες ποτέ. Εύχομαι ποτέ να μην τύχει σε κανέναν ασχέτως του αν μας βλάπτουν ή όχι.

Όσο για την βαθμολογία μην ανησυχείς,δεν στέκομαι εκεί :P Σε ένα μήνα θα μάθουμε έτσι και αλλιώς χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Έτσι το δέχομαι. Η αλήθεια είναι ότι και εγώ εκεί κολλάω λίγο. Δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα αν ξαναέβρισκα, αν θα καλούσα παπά ξανά ή το αγνοούσα. Επειδή έχω ακούσει πολλά όμως,προτιμώ να είμαι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο.
Ποτέ μην λες ποτέ. Εύχομαι ποτέ να μην τύχει σε κανέναν ασχέτως του αν μας βλάπτουν ή όχι.

Όσο για την βαθμολογία μην ανησυχείς,δεν στέκομαι εκεί :P Σε ένα μήνα θα μάθουμε έτσι και αλλιώς χαχα

Αν δεν μπορείς να περιμένεις μέχρι τότε, μπορείς με ένα 50ευρω να το μάθεις μέσω της κρυστάλλινης σφαίρας μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top