Όμορφα δαχτυλίδια αρραβώνων και βέρες γάμου

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Έχει να κάνει και με το δάχτυλο της κάθε κοπέλας..
Σε πολλές δεν πάει το τεράστιο..
Ακριβώς. Σε κάποια που έχει πολύ λεπτά/μικρά δάχτυλα, ένα μονόπετρο σαν αυτό που πόσταρα παραπάνω, θα φαίνεται σαν δαχτυλίδι που βγήκε από Kinder-έκπληξη. :P Άσε που με τέτοια πέτρα δε θα μπορείς να φοράς και γάντια το χειμώνα. Ειδικά εδώ που φοράμε γάντια από τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο μέχρι τον Απρίλιο-Μάιο (εγώ τουλάχιστον, που είμαι πολύ κρυουλιάρα), κλάφτα Χαράλαμπε. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Α α α θα σε μαλώσω! Να πάρεις ειδικά μπριγιαντένια γάντια...
Μποχαχαχααχαχα... :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Να του πω να μου πάρει κι ένα ζευγάρι τέτοια μαζί με το δαχτυλίδι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ε και μην ξεχάσεις και τα διαμαντένια γοβάκια..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Καλα βρε Σταχτοπούτες, προς τι ο τόσος ενθουσιασμός με τα διαμάντια? :confused: Δεν είναι καν σπάνια, απλά ένα σκληρό είδος άνθρακα. Σιγά.

https://news.yahoo.com/blogs/technol...aled-filled-over-1-quadrillion-013025163.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αν ήταν να μου πάρει δαχτυλίδι θα ήθελα ένα ροζέτα.
Ωστόσο, εγώ δηλώνω λάτρης των σκουλαρικιών, οπότε και ένα ζευγάρι διαμαντένιων (κολλητών κατά προτίμηση) θα ήταν ότι πρέπει, ακόμη και για αρραβώνα. Απλά διαμαντένια έχω και τα έχω χαρεί πάάάάρα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καλα βρε Σταχτοπούτες, προς τι ο τόσος ενθουσιασμός με τα διαμάντια? :confused: Δεν είναι καν σπάνια, απλά ένα σκληρό είδος άνθρακα. Σιγά.

https://news.yahoo.com/blogs/technol...aled-filled-over-1-quadrillion-013025163.html

Ε εντάξει, αφού τα υποτιμάς, τότε δώσε μου το μονόπετρό σου..
Δεν θέλω να σε επιβαρύνουμε με άχρηστα πράγματα... :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Στα διαμάντια πολύ σημαντικό είναι να προσέξει κανείς την κοπή τους. Πολλές φορές η κοπή δε γίνεται όπως θα έπρεπε, για να διατηρηθούν τα καράτια σε ένα συγκεκριμένο σημείο, π.χ. 1,00. Ενώ εάν γινόταν σωστά η κοπή, θα πήγαινε στα 0,98 ας πούμε. Η διαφορά είναι καθαρά ψυχολογική, διότι από άποψη μεγέθους, το γυμνό μάτι δεν καταλαβαίνει διαφορά. Μόνο το πορτοφόλι θα καταλάβει, γιατί θα μπορούν να το πουλήσουν ως διαμάντι 1,00 ct. (Η διαφορά στις τιμές μεταξύ ενός διαμαντιού 0,96 ct κι ενός 1,00 ct μπορεί να είναι μεγάλη, ακριβώς λόγω του ψυχολογικού ορίου των 1,00 ct.) Και η κακή κοπή επηρεάζει αρνητικά τη λάμψη του διαμαντιού κι έτσι το διαμάντι δεν αναδεικνύεται όπως θα έπρεπε/μπορούσε. Γι΄αυτό κοιτάμε το διαμάντι να έχει τουλάχιστον excellent cut, για να μην πω ex ex ex. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πολύ ψαγμένοι είστε ορισμένοι με τα διαμάντια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ε εντάξει, αφού τα υποτιμάς, τότε δώσε μου το μονόπετρό σου..
Δεν θέλω να σε επιβαρύνουμε με άχρηστα πράγματα... :P:P:P

Βρε δεν υποτιμάω το μονόπετρο, την εμμονή με τα διαμάντια υποτιμάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πολύ πολύ σωστά τα λες για την κοπή :)

Βρε δεν υποτιμάω το μονόπετρο, την εμμονή με τα διαμάντια υποτιμάω.


Μα δεν έχουμε εμμονή, έχουμε απλά γνώσεις. Όλα τα άλλα τα γράφουμε για πλάκα.
Γνώσεις έχω και διάφορα πράγματα, όπως και όλος ο κόσμος, δεν σημαίνει κάτι όμως αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ναι ντε δε λέω για σένα, λέω γενικά πως τα διαμάντια δεν είναι και τόοοοοσο σπουδαία πια, η αγορά τα έχει κάνει σπουδαία. Αν τα δεις σαν πετρώματα καθαρά, είναι κοινά και καθόλου σπάνια. Απλά τα καρτελ έχουν προσαρμόσει εξωφρενικές τιμές και η βιομηχανία διαμαντιών κάνει τρελούς τζίρους, για αυτό πολύς κόσμος τα αντιμετωπίζει με ένα δέος που πιστεύω δεν τους αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
θέλω να δω ποιός άντρας βάλει βέρα με στρας :P
Εκείνος θα πάρει χωρίς στρας βρε.:P Εντάξει , είπαμε, μην βάλει και στρας, πόσες υποχωρήσεις κι αυτός. χαχαχαχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Εκείνος θα πάρει χωρίς στρας βρε.:P Εντάξει , είπαμε, μην βάλει και στρας, πόσες υποχωρήσεις κι αυτός. χαχαχαχα.

χαχα, θέλω να είναι ίδιες ! με στρας και αυτός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.




Εμένα μ' αρέσουν αυτά και ας μην είναι τόσο φανταχτερά και ακριβά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Κορίτσια; Πως μπορεί να καταλάβει κανείς το μέγεθος του δαχτύλου για να πάρει το σωστό δαχτυλίδι; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κορίτσια; Πως μπορεί να καταλάβει κανείς το μέγεθος του δαχτύλου για να πάρει το σωστό δαχτυλίδι; :redface:

Σουφρώνει ένα δαχτυλίδι της καλής του και το πάει στον κοσμηματοπώλη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top