Greece's Next Top Model 2019

Ποια είναι το Next Top Model;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 19)
  • Άννα-Μαρία

    Ψήφοι: 12 63.2%
  • Κάτια

    Ψήφοι: 4 21.1%
  • Κέισι

    Ψήφοι: 3 15.8%

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Λοιπόν μιας και το GNTM έκανε πρεμιέρα χθες, ας ξεθαφτεί το θέμα για να σχολιαζουμε :)
Αναμένεται η συνέχεια απόψε στις 21:00

Σημείωση συντονιστή: έχουμε νέο θέμα για το φετινό gntm! :clapclap:Το θέμα για το περσινό gntm μπορείτε να το δείτε πατώντας στο Greece's Next Top Model 2018.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μόνο η κοπέλα που δεν είχε μαλλια άξιζε και μπορεί να κάνει καριέρα.
Επειδή δεν έχει μαλλιά; Το σώμα της δεν ήταν ύψους και στιλ μοντέλου, την πέρασαν επειδή είχε αυτό το πρόβλημα. Αν ήταν άλλη με αυτό το σώμα και μαλλιά θα κοβόταν και κανείς δεν θα σχολίαζε τίποτα.
Όχι πως ήταν η μόνη αυτήν την Κύπρια που μπήκε δεύτερη απορώ πως την πέρασαν.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Επειδή δεν έχει μαλλιά; Το σώμα της δεν ήταν ύψους και στιλ μοντέλου, την πέρασαν επειδή είχε αυτό το πρόβλημα. Αν ήταν άλλη με αυτό το σώμα και μαλλιά θα κοβόταν και κανείς δεν θα σχολίαζε τίποτα.
Όχι πως ήταν η μόνη αυτήν την Κύπρια που μπήκε δεύτερη απορώ πως την πέρασαν.


Όχι απλά το ειπα επειδή είχε ωραίο πρόσωπο!
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όχι απλά το ειπα επειδή είχε ωραίο πρόσωπο!
Το πιο τοπ μοντέλο του κόσμου δεν έχει κλασική ομορφιά, αυτό από μόνο του δεν φτάνει. Την πέρασαν λόγω του προβλήματος της και πραγματικά είναι γελοίο το πως το εκμεταλλεύονται για την τηλεθέαση.
 

Sapphire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Το πιο τοπ μοντέλο του κόσμου δεν έχει κλασική ομορφιά, αυτό από μόνο του δεν φτάνει. Την πέρασαν λόγω του προβλήματος της και πραγματικά είναι γελοίο το πως το εκμεταλλεύονται για την τηλεθέαση.


Δεν το παρουσιασε/πουλησε ως προβλημα η κοπελα, ουτε και ειναι προβλημα το οτι δεν εχει μαλλια. Προβλημα ειναι αυτο της υγειας που ειχε ως αποτελεσμα να της πεσουν τα μαλλια. Απλα ειναι διαφορετικη.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν το παρουσιασε/πουλησε ως προβλημα η κοπελα, ουτε και ειναι προβλημα το οτι δεν εχει μαλλια. Προβλημα ειναι αυτο της υγειας που ειχε ως αποτελεσμα να της πεσουν τα μαλλια. Απλα ειναι διαφορετικη.
Δεν εννοώ πρόβλημα εμφάνισης αλλά το πρόβλημα υγείας. Δεν σημαίνει ότι κάποια χωρίς μαλλιά δεν μπορεί να γίνει μοντέλο απλά η συγκεκριμένη από σώμα δεν έκανε καθόλου ούτε ήταν το πρόσωπο κάτι τόσο ιδιαίτερο για να περάσει. Και αυτό με πάει στο όλο "ξαφνική ευαισθησία" που πιάνει ορισμένους σε ένα ριάλιτι που ξέροντας όλες πηγαίνοντας εκεί ότι θα κριθούν από την εμφάνιση τους θα γινόταν ένας κακός χαμός αν δεν περνούσαν αυτήν γιατί είναι "διαφορετική" αλλά αν είχε μαλλιά κατά πάσα πιθανότητα δεν θα περνούσε και παίζει να τη σχολίαζαν αρνητικά κιόλας. Το ρατσιστικό είναι να έχει η οποιαδήποτε διαφορετική αντιμετώπιση για κάτι που είναι τελείως άσχετο (σε αυτήν την περίπτωση αν κάνει για μοντέλο)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Χθες το είδα.Οταν ανακοίνωσαν την κοπέλα που πάει κατευθείαν στο σπίτι ειπα ότι κάτι δεν πάει καλά,μόλις όμως είδα την audition της κοπέλας συμφώνησα 100% με τους κριτές καθώς αυτό το κορίτσι έχει με διαφορά το καλύτερο σώμα εκεί μέσα!Εξακολουθω να πιστεύω ότι εκμεταλλεύονται τις κοπέλες για την τηλεθέαση.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Έχω δει μονο 1 επεισόδιο.
Αυτό που κατάλαβα ήταν το εξής

Καγιά: γλείψε εμένα και το πόδι μ όσο καλά μπορείς
Μοντελο: είστε πανέμορφη κυρία Καγιά
Καγιά: γλείψε καλά
Μοντελο: ναι
Καγιά: πέρασες

Κάπως έτσι περνούσαν
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Χθες το είδα.Οταν ανακοίνωσαν την κοπέλα που πάει κατευθείαν στο σπίτι ειπα ότι κάτι δεν πάει καλά,μόλις όμως είδα την audition της κοπέλας συμφώνησα 100% με τους κριτές καθώς αυτό το κορίτσι έχει με διαφορά το καλύτερο σώμα εκεί μέσα!Εξακολουθω να πιστεύω ότι εκμεταλλεύονται τις κοπέλες για την τηλεθέαση.
Υπήρχαν πολύ καλύτερες και όμως δεν πέρασαν. Και για σώμα καλό αλλά δεν άξιζε το "χρυσό εισιτήριο" δεδομένου ότι υπήρχαν κοπέλες που είχαν και αναλογίες στο ύψοςκαι σώμα...
Από όσες πέρασαν την πρώτη φάση του bootcamp, δεν με συγκίνησε καμία. Μάλλον είμαι πολύ ανίδεη που θεωρώ πως πέρυσι υπήρξαν ωραιότερες κοπέλες.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε αυτή που αρέσει πάρα πολύ του Μπράτη με το σπαστό μελί μαλλί και μια άλλη με μακριά μαλλιά που έλεγε ότι δεν έχει συνηθίσει το κόκκινο κραγιόν ( Κωσταντίνα?).

Κατά τα άλλα μιεχ και επίσης όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Ζενεβιεβ.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Δεν εννοώ πρόβλημα εμφάνισης αλλά το πρόβλημα υγείας. Δεν σημαίνει ότι κάποια χωρίς μαλλιά δεν μπορεί να γίνει μοντέλο απλά η συγκεκριμένη από σώμα δεν έκανε καθόλου ούτε ήταν το πρόσωπο κάτι τόσο ιδιαίτερο για να περάσει. Και αυτό με πάει στο όλο "ξαφνική ευαισθησία" που πιάνει ορισμένους σε ένα ριάλιτι που ξέροντας όλες πηγαίνοντας εκεί ότι θα κριθούν από την εμφάνιση τους θα γινόταν ένας κακός χαμός αν δεν περνούσαν αυτήν γιατί είναι "διαφορετική" αλλά αν είχε μαλλιά κατά πάσα πιθανότητα δεν θα περνούσε και παίζει να τη σχολίαζαν αρνητικά κιόλας. Το ρατσιστικό είναι να έχει η οποιαδήποτε διαφορετική αντιμετώπιση για κάτι που είναι τελείως άσχετο (σε αυτήν την περίπτωση αν κάνει για μοντέλο)

Το μοντέλο κρίνεται από μια συγκεκριμένη εμφάνιση και ηλικία.
Αν τώρα θέλουν να βάλουν μέσα και κοπέλες με "ιδιαιτερότητες", ή έστω και plus size wannabe μοντέλες, ας κάνουν ένα χωριστό σόου κάστινγκ. Γιατί με τη λογική τους, στο επόμενο θα δούμε ενδεχομένως και κάποια ηλικιωμένη (στο εξωτερικό υπάρχουν και τέτοια μοντέλα), μια με κινητικά προβλήματα, κ.ο.κ. κι αν τύχει και τις απορρίψουν, θα αρχίσουν οι διαμαρτυρίες περί κοινωνικού ρατσισμού κι όλα αυτά τα "συμπαθητικά" που τόσο ντόρο κάνουν τελευταία.

Κατά τα άλλα μιεχ και επίσης όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Ζενεβιεβ.

Θαρρώ πως όλες κρύβουμε μια μικρή Ζενεβιέβ μέσα μας. :P

Μόνο η κοπέλα που δεν είχε μαλλια άξιζε και μπορεί να κάνει καριέρα.

Για ακτιβίστρια ναι, για μοντέλα αμφιβάλλω πολύ.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το μοντέλο κρίνεται από μια συγκεκριμένη εμφάνιση και ηλικία.
Αν τώρα θέλουν να βάλουν μέσα και κοπέλες με "ιδιαιτερότητες", ή έστω και plus size wannabe μοντέλες, ας κάνουν ένα χωριστό σόου κάστινγκ. Γιατί με τη λογική τους, στο επόμενο θα δούμε ενδεχομένως και κάποια ηλικιωμένη (στο εξωτερικό υπάρχουν και τέτοια μοντέλα), μια με κινητικά προβλήματα, κ.ο.κ. κι αν τύχει και τις απορρίψουν, θα αρχίσουν οι διαμαρτυρίες περί κοινωνικού ρατσισμού κι όλα αυτά τα "συμπαθητικά" που τόσο ντόρο κάνουν τελευταία.
Αυτό που ξέχασα να πω είναι ότι η συγκεκριμένη έχει λίγο "περίεργο" σώμα επειδή από όσο άκουσα έκανε άρση βαρών. Εν τω μεταξύ πάνε άλλες που κάνουν λίγη γυμναστική με βάρη και τις λένε ότι τις χαλάει το σώμα και να μη ξανακάνουν. Ήταν τελείως υποκριτικό με τη συγκεκριμένη και ο μόνος λόγος που πέρασε ήταν ο κακός χαμός που θα γινόταν γιατί θα τους έβγαζαν ρατσιστές. Όσο να πεις είναι άδικο γιατί το θέμα που έχει με τα μαλλιά είναι τελείως άσχετο με το αν κάνει για μοντέλο ή όχι.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Το μοντέλο δεν χρειάζεται να είναι μια πολύ όμορφη γυναικα. Ο ρόλος των μοντέλων σε πασαρέλες είναι να κάνουν τις ζωντανές κρεμαστρες. Για αυτό οι αναλογίες είναι πολύ πιο σημαντικές από το πρόσωπο το οποίο χρειαζεται αλλά δεν χρειάζεται να είναι και κάτι φοβερό. Φέτος όλο αυτό το diversity που θέλουν να δείξουν ναι μεν μπορεί οι κοπέλες να έχουν ενδιαφέρον σαν προσωπικότητες αλλά ως εκεί. Για μοντέλα δεν κάνουν όμως και θα το δείτε ότι στο σπίτι θα μπουν 2 τέτοιες οι οποίες θα φύγουν γρήγορα γρήγορα
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Υπήρχαν πολύ καλύτερες και όμως δεν πέρασαν. Και για σώμα καλό αλλά δεν άξιζε το "χρυσό εισιτήριο" δεδομένου ότι υπήρχαν κοπέλες που είχαν και αναλογίες στο ύψοςκαι σώμα...
Από όσες πέρασαν την πρώτη φάση του bootcamp, δεν με συγκίνησε καμία. Μάλλον είμαι πολύ ανίδεη που θεωρώ πως πέρυσι υπήρξαν ωραιότερες κοπέλες.
Έτσι είναι πάντα ο δεύτερος κύκλος. Πάνε οι σαύρες. :P
Η Κάτια, η Σουζάνα και η Σιντορέλα τζούνιορ κάνουν για μοντέλα. Η γυναίκα του Τούρκου ηθοποιού είναι επίσης όμορφη, αλλά νομίζω ότι δεν έχει αναλογίες μοντέλου. Μπορεί να μου διαφεύγει κάποια, αλλά σε γενικές γραμμές όλες οι υπόλοιπες μου φαίνονται αδιάφορες και "συνηθισμένες". Μόνη μου ελπίδα το ξεκατίνιασμα! :lol:
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Έτσι είναι πάντα ο δεύτερος κύκλος. Πάνε οι σαύρες. :P
Η Κάτια, η Σουζάνα και η Σιντορέλα τζούνιορ κάνουν για μοντέλα. Η γυναίκα του Τούρκου ηθοποιού είναι επίσης όμορφη, αλλά νομίζω ότι δεν έχει αναλογίες μοντέλου. Μπορεί να μου διαφεύγει κάποια, αλλά σε γενικές γραμμές όλες οι υπόλοιπες μου φαίνονται αδιάφορες και "συνηθισμένες". Μόνη μου ελπίδα το ξεκατίνιασμα! :lol:
Κάτι μου λέει πως η Σπυρούλα και η Κάτια, θα είναι η Μέγκυ και Εύη Ιωαννίδου ψάχνω την τρίτη για να συμπληρωθεί το καρέ του τρίδυμου της φωτιάς αν και πιστεύω πως θα είναι η ξανθιά που είχε σκάσει μέχρι που άκουσε το όνομα της από τον Σκουλό και ησύχασε...
Η μόνη που σχετικά μου άρεσε ως μοντέλο ήταν η κοπέλα που άργησε αλλά έφυγε (δεν θυμαμαι όνομα :P )
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αυτό που ξέχασα να πω είναι ότι η συγκεκριμένη έχει λίγο "περίεργο" σώμα επειδή από όσο άκουσα έκανε άρση βαρών. Εν τω μεταξύ πάνε άλλες που κάνουν λίγη γυμναστική με βάρη και τις λένε ότι τις χαλάει το σώμα και να μη ξανακάνουν. Ήταν τελείως υποκριτικό με τη συγκεκριμένη και ο μόνος λόγος που πέρασε ήταν ο κακός χαμός που θα γινόταν γιατί θα τους έβγαζαν ρατσιστές. Όσο να πεις είναι άδικο γιατί το θέμα που έχει με τα μαλλιά είναι τελείως άσχετο με το αν κάνει για μοντέλο ή όχι.
Ρατσισμό "από την ανάποδη" θα το έλεγα.
Εδώ που τα λέμε, η συγκεκριμένη δεν έχει και το πρόσωπο της Σίντει Ο Κόνορ. Τσαγανό έχει (και καλώς το έχει), γυμνασμένο σώμα έχει, προσόντα όμως που δεν την κάνουν και καλά μοντέλο.
'Οσο για τους κριτές, γενικά είναι επιλεκτικοί και έχουν την τάση να κρίνουν με δυο μέτρα και δυο σταθμά τις υποψήφιες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top