Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,001 μέλη και 2,479,984 μηνύματα σε 79,003 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 472 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια πόλη έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Ελλάδα;

Ποιά πόλη έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Ελλάδα;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 130)
Αθήνα (γιατί εκτός από πρωτεύουσα στην Ελλάδα, είμαστε και πρωτεύουσα στο σουβλάκι)
26
20,00%
Θεσσαλονίκη (εμείς εδώ το λέμε σάντουϊτς και άμα σας αρέσει)
36
27,69%
Πάτρα (και μη μου πείτε για το LeCoq...)
11
8,46%
Ηράκλειο (είμαστε και βραβευμένοι...)
12
9,23%
Χανιά (έχουμε σίγουρα καλύτερο σουβλάκι από τους Ηρακλειώτες)
6
4,62%
Λάρισσα (μετά τα κοψίδια θέλεις κάτι πιο ...ελαφρό)
4
3,08%
Ρόδος (πιάσε ένα και μην ξεχάσεις το κύμινο)
1
0,77%
Ιωάννινα (τρώγοντας σουβλάκι με θέα τη λίμνη)
4
3,08%
Βόλος (γιατί δεν έχουμε μόνο τσιπουράδικα...)
2
1,54%
Αλεξανδρούπολη (πού θα πάει να φάει ο φαντάρος στην έξοδο...)
5
3,85%
Σέρρες (εδώ μπορείς να φας σουβλάκι από τις 7 το πρωί)
3
2,31%
Άλλη πόλη (πες ποιά)
22
16,92%
Εκτός Ελλάδος (ανάφερε χώρα και μέρος)
0
0%
Δεν τρώω σουβλάκι
1
0,77%
Είμαι ο κουμπάκιας
15
11,54%

damn

Περιβόητο Μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,396 μηνύματα.

O damn έγραψε: στις 22:17, 03-07-14:

Στο χωριο μου στην Βαρδα ηλειας οταν κατεβαινω καθε καλοκαιρι κατευθιαν παω σε ταβερνα να παπω σουβλακι και ενα πυτογυρο
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 977 μηνύματα.

H Alireza έγραψε: στις 15:21, 28-07-14:

Θέλω να καταγγείλω τα γυράδικα της Αθήνας για το μέγεθος του γύρου τους. Μιλάμε η πίτα τυλίγεται μέχρι και 2 φορές! Πρώτη φορά στη ζωή μου χρειάστηκα 1μιση γύρο (ή σουβλάκι ή καλαμάκι όπως το λέτε τέλος πάντων) για να χορτάσω
Παράθεση

blackorgrey

Δραστήριο Μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 258 μηνύματα.

O blackorgrey έγραψε: στις 15:50, 28-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Θέλω να καταγγείλω τα γυράδικα της Αθήνας για το μέγεθος του γύρου τους. Μιλάμε η πίτα τυλίγεται μέχρι και 2 φορές! Πρώτη φορά στη ζωή μου χρειάστηκα 1μιση γύρο (ή σουβλάκι ή καλαμάκι όπως το λέτε τέλος πάντων) για να χορτάσω
Καλά δεν νομίζω ότι είναι παντού έτσι εκτός κι αν το έχουμε συνηθίσει υπερβολικά.Υπάρχουν όντως σουβλατζίδικα στα οποία τα σουβλάκια είναι πολύ μικρά αλλά έχω την εντύπωση ότι σε γενικές γραμμές το μέγεθος είναι κανονικό.Μπορεί να έπεσες στην περίπτωση.
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 16:00, 28-07-14:

Ρε παιδιά, η Λιβαδειά .
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 19:14, 28-07-14:

Στη Δράμα, με πεϊνιρλί του Σίμου!!!
Παράθεση

aye

Διάσημο Μέλος

H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H aye snowblind έγραψε: στις 14:21, 26-08-14:

ήμουν στο σπίτι του ξαδέρφου μου στην Αθήνα και σε κάποια φάση λέει να παραγγείλουμε γύρους. και μου κάνει την επική ερώτηση "ΠΟΣΟΥΣ θέλεις;" ε μόλις ήρθαν, κατάλαβα τι εννοούσε

αν και δεν είμαι καθόλου φαν του συγκεκριμένου φαγητού, μπορώ να παραδεχτώ πως η Ιεράπετρα κάνει πολύ ωραίο γύρο.
Ο "Γύρος του κόσμου" συγκεκριμένα.
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 977 μηνύματα.

H Alireza έγραψε: στις 14:37, 26-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από blackorgrey
Καλά δεν νομίζω ότι είναι παντού έτσι εκτός κι αν το έχουμε συνηθίσει υπερβολικά.Υπάρχουν όντως σουβλατζίδικα στα οποία τα σουβλάκια είναι πολύ μικρά αλλά έχω την εντύπωση ότι σε γενικές γραμμές το μέγεθος είναι κανονικό.Μπορεί να έπεσες στην περίπτωση.
Στο μοναστηράκι είχα πάει (δε θα πω όνομα, μην κάνω διαφήμιση, μάλλον δυσφήμιση) και μου φάνηκαν πολύ μικροί. Μπορεί για σένα να είναι κανονικοί που δεν τους έχεις συνηθίσει έλα μια βόλτα από Ηράκλειο που είναι φουλ στην πατάτα και μετά τα λέμε

Αρχική Δημοσίευση από aye
ήμουν στο σπίτι του ξαδέρφου μου στην Αθήνα και σε κάποια φάση λέει να παραγγείλουμε γύρους. και μου κάνει την επική ερώτηση "ΠΟΣΟΥΣ θέλεις;" ε μόλις ήρθαν, κατάλαβα τι εννοούσε

αν και δεν είμαι καθόλου φαν του συγκεκριμένου φαγητού, μπορώ να παραδεχτώ πως η Ιεράπετρα κάνει πολύ ωραίο γύρο.
Ο "Γύρος του κόσμου" συγκεκριμένα.
Χαχα σου ήρθε κάπως ε; Κι εμένα... Πάντως σε αυτό το μαγαζί ου λες έχω πάει αλλά δε μου άρεσε ιδιαίτερα...
Παράθεση

aye

Διάσημο Μέλος

H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H aye snowblind έγραψε: στις 14:42, 26-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Χαχα σου ήρθε κάπως ε; Κι εμένα... Πάντως σε αυτό το μαγαζί ου λες έχω πάει αλλά δε μου άρεσε ιδιαίτερα...
μα να πάρει 4 γύρους
έχω καιρό να περάσω από το συγκεκριμένο μαγαζί. βέβαια όπως είπα, δεν τους πολυσυμπαθώ τους γύρους οπότε η κριτική μου σίγουρα δεν είναι η καλύτερη.
Παράθεση

dimtennis

Νεοφερμένος

Ο dimtennis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O dimtennis έγραψε: στις 16:33, 26-08-14:

ΧΑΛΚΙΔΑ
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,581 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 01:49, 21-09-14:

Πάτρα ρε
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,590 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε: στις 11:22, 25-09-14:

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑ
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 04:50, 03-10-14:

Εγώ πάντως παρόλο που είμαι από Θεσσαλονίκη και δεν την αλλάζω για καμία πόλη στον κόσμο όλο, δεν μπορώ να χωνέψω το ότι πρέπει να λέω ξεχωριστά το "με τζατζίκι", και να μου το χρεώνουν και παραπάνω!! Έχουμε και αισθήματα..
1
Παράθεση

fantastic_face

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο fantastic_face αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O fantastic_face έγραψε: στις 00:45, 10-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
Στη Δράμα, με πεϊνιρλί του Σίμου!!!
Δράμα? Είναι πόλη της...Μακεδονίας ή απλώς ένα δράμα
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 01:44, 10-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από fantastic_face
Δράμα? Είναι πόλη της...Μακεδονίας ή απλώς ένα δράμα

Της Βορειας ή της Νοτιας;
1
Παράθεση

fantastic_face

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο fantastic_face αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O fantastic_face έγραψε: στις 04:13, 10-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Της Βορειας ή της Νοτιας;

Κάπου εκεί που σμίγει η δύση κι η ανατολή
Παράθεση

skiabox

Νεοφερμένος

Ο skiabox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O skiabox έγραψε: στις 11:15, 05-03-19:

Λάρισα = Παράξενος!
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,623 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 15:09, 05-03-19:

Χίος με διαφορά!!!
Παράθεση

harry akritas

Περιβόητο Μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε: στις 16:10, 05-03-19:

Το καλύτερο σουβλάκι με διαφορά το έχω φάει στην Καλαμάτα.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος