Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,969 μέλη και 2,478,525 μηνύματα σε 78,942 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 178 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Επιτυχημένες αγορές - Άξιζε τα λεφτά του!

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,800 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 13:24, 11-05-18:

Μετά το πετυχημένο θέμα Αποτυχημένες αγορές! (Κλαίω τα λεφτά μου thread...) είπα να φτιάξουμε ένα θρεντ με όλα εκείνα τα προϊόντα ή τις υπηρεσίες από τα οποία μείναμε ικανοποιημένοι!
Για πείτε!
(εννοείται πως ισχύει ο κανόνας περί διαφήμισης)
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,800 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 13:52, 11-05-18:

Έχω αγοράσει αυτόν τον καναπέ με 115 ευρώ. Εκτός που η συναρμολόγηση ήταν δύσκολη λόγω των ελλιπών οδηγιών, κατά τα άλλα είναι πολύ καλός, ευρύχωρος, γίνεται πολύ εύκολα διπλό κρεβάτι και μού αρέσει το σχέδιο πάρα πολύ. Επίσης το κάλυμμα βγαίνει και πλένεται στο πλυντήριο. Μπορώ να πω με σιγουριά οτι άξιζε τα λεφτά του!
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 15:26, 11-05-18:

Το δερμάτινο μπουφάν μου. Είχα δώσει είτε 100κάτι είτε 200κάτι δε θυμάμαι τώρα αλλά το φοράω ήδη μερικά χρόνια σχεδόν όλο το χειμώνα και το φθινόπωρο. Γενικά τα δερμάτινα είναι value for money. Μόνο να μην σκιστεί πρέπει να προσέχεις αλλιώς αντέχει οτιδήποτε.
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 15:34, 11-05-18:

Δεν έχω φορέσει ποτέ δερμάτινο μπουφάν, δε με βολεύει. Νομίζω επίσης ότι αν βραχεί πάει, καταστρέφεται έτσι δεν είναι;
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 15:45, 11-05-18:

Όχι καλέ, το καλύτερο μπουφάν απέναντι στη βροχή είναι. Δεν το διαπερνάει τίποτα και στεγνώνει πολύ γρήγορα. Αλλά μιλάω για πραγματικό δέρμα όχι δερματίνη.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 15:51, 11-05-18:

Οκ είχα αυτή την εντύπωση ότι αν βραχεί μαζεύει και χαλάει.
Παράθεση

xristaras9

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 16:00, 11-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Οκ είχα αυτή την εντύπωση ότι αν βραχεί μαζεύει και χαλάει.
Αυτό είναι το σουέτ που λές όχι το δερμάτινο
Το δερμάτινο το βάζεις εξω 1-2 μέρες στεγνώνει μονο του και έτοιμο.Το πολύ πολύ το περνάς και ένα χεράκι κερί μέλισσας για αδιαβροχοποιήση και όλα κομπλέ
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,734 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 16:06, 11-05-18:

Αυτή η σκούπα-ρομπότ που αγόρασα πρόσφατα και χρησιμοποιώ καθημερινά. Υπάρχουν πολλές παρόμοιες στο εμπόριο που δεν κάνουν πάντα όσα υπόσχονται, αλλά η συγκεκριμένη ήταν από πριν δοκιμασμένη και..συστημένη.

Σχεδόν αθόρυβη, γυρίζει-καθαρίζει όλο το σπίτι κι εγώ ελεύθερη να ασχοληθώ με άλλα, πιο ουσιώδη πράγματα (όπως π.χ. να παρακολουθώ τα τεκταινόμενα στο e-steki ).
Αφού και η γάτα μου, που τρομάζει με την κλασική ηλεκτρική σκούπα, τη συνήθισε.

Όχι, δεν είναι αυτή η γάτα μου, αν και της μοιάζει. Αυτό που με ανησυχεί κάπως, είναι η περίπτωση οσονούπω να της πάρει τον αέρα και να θέλει να ανεβαίνει και πάνωτης, για ατέλειωτες... τσάρκες!
1
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 16:12, 11-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Όχι καλέ, το καλύτερο μπουφάν απέναντι στη βροχή είναι. Δεν το διαπερνάει τίποτα και στεγνώνει πολύ γρήγορα. Αλλά μιλάω για πραγματικό δέρμα όχι δερματίνη.
Συνηθως μυριζουν σαν καινουρια αυτοκινητα λογω του δερματος η πρεπει να εχεις τρυφτει μεσα σε καινουριο αμαξι για να μυριζεις ετσι; Ρωταω γιατι 1-2 φορες απο φιλο εχει τυχει να μυριζει ετσι και σκεφτομαι τι διαολο,δεν ειχε λεφτα για αμαξι αλλα πηρε αποσμητικα που μυριζουν ετσι και ψεκασε το μπουφαν;

Παντως γενικα ειναι ωραιο,απλα φοβαμαι οτι πλεον γινεται κλισε.Φαντασου να βγαινεις και να βλεπεις μια στρατια απο ανδρες με δερματινα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Samael : 11-05-18 στις 16:20.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 19:08, 11-05-18:

@alcyone αυτό που με φοβίζει σε αυτή τη σκούπα είναι μην μπλεχτεί σε καλώδια και μου πετάξει κάτω τα κομπιούτερ.
Πόσο την πήρες; Από Ελλάδα;
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε: στις 20:50, 11-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos667
Συνηθως μυριζουν σαν καινουρια αυτοκινητα λογω του δερματος η πρεπει να εχεις τρυφτει μεσα σε καινουριο αμαξι για να μυριζεις ετσι; Ρωταω γιατι 1-2 φορες απο φιλο εχει τυχει να μυριζει ετσι και σκεφτομαι τι διαολο,δεν ειχε λεφτα για αμαξι αλλα πηρε αποσμητικα που μυριζουν ετσι και ψεκασε το μπουφαν;

Παντως γενικα ειναι ωραιο,απλα φοβαμαι οτι πλεον γινεται κλισε.Φαντασου να βγαινεις και να βλεπεις μια στρατια απο ανδρες με δερματινα.
Μυρίζει ανδρίλα Και εγώ είχα αυτήν την εντύπωση αλλά με βόλεψε τόσο που δεν νομίζω να το αποχωριστώ και αν το αποχωριστώ θα είναι για άλλο δερμάτινο.
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 22:18, 11-05-18:

Kαλά αν κάτσω να υπολογίσω τις αγορές που κάνω και αν όλες ... αξίζουν τα λεφτά τους,
θα μου πετάν ντομάτες στο φόρουμ που το παίζω και ιδεαλισμός να φύγουμε.

Πόσο καπιτάλας ρε γμτ είμαι ώρες ώρες.
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 22:20, 11-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Μυρίζει ανδρίλα Και εγώ είχα αυτήν την εντύπωση αλλά με βόλεψε τόσο που δεν νομίζω να το αποχωριστώ και αν το αποχωριστώ θα είναι για άλλο δερμάτινο.
Ανδριλα λεει χαχαχαχ.
Θα φυγεις απο δερματινο για να πας παλι σε δερματινο;
2
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 01:31, 12-05-18:

Άντε οκ, ας αποκαλύψω μια πρόσφατη αγορά που έκανα και άξιζε τα λεφτά της.

Εξάλλου πλέον άλλαξα και persona στο forum!

Άρα δικαιολογούνται τα... βασιλικά έξοδα!

La Nuit Trésor , Eau de Parfum Vaporisateur.

La Nuit Trésor Gel Douche.

Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,734 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 00:48, 13-05-18:

@alcyone αυτό που με φοβίζει σε αυτή τη σκούπα είναι μην μπλεχτεί σε καλώδια και μου πετάξει κάτω τα κομπιούτερ.
Πόσο την πήρες; Από Ελλάδα;

Παραγγελία μέσω Amazon από Αγγλία, 280 ευρώ περίπου (φθηνή δεν τη λες, αλλά κάνει δουλίτσα).
Όσο για τα καλώδια, μπορείς είτε να τα μαζεύεις κάθε φορά (μεγάλη φασαρία), είτε -όπως κάνω εγώ- να βάλεις κάποιο μικροέπιπλο (π.χ. ένα σκαμνάκι) που θα λειτουργεί ως εμπόδιο. Οι αισθητήρες της δεν θα της επιτρέψουν να το παρακάμψει.
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 991 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 10:26, 13-05-18:

Έχω αγοράσει κάποια ανατομικα παπούτσια που πραγματικά ήταν value for money. Είναι πανέμορφα και στηρίζουν πολύ καλά τα πόδια με άπορες να να έχουν μειωθεί οι πόνοι που ένιωθα στη μέση από την ορθοστασία. Όσο για το σχέδιο τους; Καμία σχέση με τα ανατομικα που φορούν οι γριές και αγοράζουν από το φαρμακείο. Α! Επίσης είναι σκυλιά. Τα έχω μερικά χρόνια, τα έχω λιώσει να τα χρησιμοποιώ και δεν έχουν πάθει τίποτα.
Επίσης, μια πολυμήχανη κουζίνας. Αρκετά ακριβουτσικη αλλά τώρα με το δεκαήμερο εκπτώσεων που είχαμε δεν της αντιστάθηκα άλλο. Μπορώ να φτιάξω ότι θελω, κέικ, ζύμες, παγωτό, γλυκα, αλμυρά. Την έχω πάνω στον πάγκο της κουζίνας μου και την θαυμάζω!
Τέλος, ορισμένα καλλυντικά που ενώ τα χρησιμοποιώ κάθε μέρα δεν τελειώνουν τόσο εύκολα και από ποιότητα σκίζουν.
Θα ήθελα πολύ βα γράψω και για ρούχα αλλά δεν νομιζω πως έχω κάποιο άξιο για αυτή την κατηγορία.
2
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 10:34, 13-05-18:

Ποια παπούτσια ήταν αυτά;
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 991 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 10:42, 13-05-18:

Ποια παπούτσια ήταν αυτά;
Τα γερμανικά tamaris.
Δοκιμασμένη μάρκα και σε μπαλαρίνα και σε πλατφόρμα και σε σανδάλι.
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 10:20, 14-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Παραγγελία μέσω Amazon από Αγγλία, 280 ευρώ περίπου (φθηνή δεν τη λες, αλλά κάνει δουλίτσα).
Όσο για τα καλώδια, μπορείς είτε να τα μαζεύεις κάθε φορά (μεγάλη φασαρία), είτε -όπως κάνω εγώ- να βάλεις κάποιο μικροέπιπλο (π.χ. ένα σκαμνάκι) που θα λειτουργεί ως εμπόδιο. Οι αισθητήρες της δεν θα της επιτρέψουν να το παρακάμψει.
Πόση εγγύηση έχει; Και πόση ώρα το δουλεύεις για να καθαρίσει το σπίτι; Στο περίπου;
Δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά του να σού πω την αλήθεια. Μού φαίνεται κομμάτι ακριβό. Μια ηλεκτρική σκούπα κάνει 60-70 ευρώ. |Μετά σκέφτομαι, πηγαίνει στις γνωίες ή κάτω από τραπεζάκια ή καρέκλες; Αν είναι δηλαδή να μαζεύει πολύ επιφανειακά, τα κάνω και μόνη μου με την ηλεκτρική. Η μανούβρα είναι οι γωνίες και κάτω από τραπέζια κλπ. Εσένα σε εξυπηρετεί;
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,581 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 13:15, 14-05-18:

Αγόρασα πριν μερικούς μήνες αυτά τα headphones. Εξαίρετο μπάσο, υπόσχεται μια μαγική εμπειρία στην μουσική. Μαλακά μαξιλάρια για να μην ενοχλούν στα αυτιά, διαθέτούν επίσης μικρόφωνο και είναι value for money. Το καλύτερο είναι ότι σε περίπτωση που χαλάσει το καλώδιο, δεν γίνονται άχρηστα. Μπορεί να πάρεις άλλο.
Το μόνο "αρνητικό" ίσως είναι το μέγεθος τους, το οποίο είναι μεγαλύτερο σε σχέση με άλλα της αγοράς.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια