Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,970 μέλη και 2,478,649 μηνύματα σε 78,946 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 560 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Καπνιστές] Όσοι κάνετε στριφτά...

Τι καπνό χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 86)
Van Nelle
3
3,49%
Camel
1
1,16%
Drum
3
3,49%
Marlboro
4
4,65%
Craven
13
15,12%
George Karelias and Sons
16
18,60%
Pall Mall
1
1,16%
Old Holborn
28
32,56%
Golden Virginia
13
15,12%
Άλλο
3
3,49%
ΔΞ/ΔΑ
1
1,16%

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,271 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 09:47, 28-02-12:

Τον LM τον κάπνιζα παλιά, όταν δεν είχα λεφτά για Old Holborn, και μου φαινότανε τόσο πολύ χάλια που είχα ελαττώσει και το κάπνισμα
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H elise. έγραψε: στις 02:03, 06-03-12:

Δεν καπνίζω πολύ (5-10 το πολύ τη βδομάδα βσκ).. Κάνω καπνό καρέλια, rizla μπλε χαρτάκια και swan extra slim φιλτράκι.
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 19:42, 12-07-12:

Up.

Ρε παιδιά,ανέβηκε η τιμή του Old Holborn; (!) Ξέρεις κανείς;
Mέχρι τώρα έκανα Craven και πήρα σε κάποια φάση και Pall Mall κόκκινο (μεγάλο λάθος!),
αλλά σήμερα είπα να γυρίσω στα κλασσικά και μου είπαν 4,30 € ενώ πριν μερικούς μήνες τον έπαιρνα γύρω στα 4.00 €.
Παράθεση

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 804 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε: στις 19:48, 12-07-12:

Έχουν πάει βασικά εδώ και.. 3 μήνες και σταδιακά στα 4.30 οι 25αρηδες.. (βασικά δεν ξέρω για Craven που έκανες πχ., αλλά Virginia, Old Holborn έχουν πάει τόσο..)
(Μου έκανε εντύπωση όταν πήρα πρώτη φορά με 4.30 καπνό, καθώς δεν είχα ακούσει-διαβάσει πουθενά ότι ξαναέρχεται αύξηση..)

On Topic: Virginia κίτρινο, γαλάζια χαρτάκια, φιλτράκια rizla ultra.. (και αν πάω να κάνω άλλον μου χαλάει τον λαιμό..
1
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 19:59, 12-07-12:

Ναι Craven που έπαιρνα,4 είχε πάντα. Και πρίν λίγο καιρό που πήρα ξανά,πάλι τόσο είχε.

Πάλι αύξηση ρε παιδί μου. [..]
Τέσπα,ευχαριστώ για την απάντηση. ^^
Παράθεση

Katerina S (Κατερίνα Μουρατίδου)

Δραστήριο Μέλος

H Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Katerina S what the water gave me έγραψε: στις 11:44, 28-10-12:

Παιδια ψαχνω για καποιον ελαφρη καπνο! μεχρι τωρα συνηθιζα να καπνιζω davidoff gold και white αλλα ειπα να δοκιμασω καπνο και πηρα old holbron blond. Οταν τον καπνιζω το πρωι εχει φριχτη γευση και μετα μου ρχεται να κανω εμετο, το βραδυ καπως καλυτερα. Μηπως υπαρχει πιο ελαφρυς απο αυτον? Ή εστω καποιος με πιο ωραιος σε γευση?
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,920 μηνύματα.

O Valder fortis Fortuna adiuvat έγραψε: στις 11:50, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina S
Παιδια ψαχνω για καποιον ελαφρη καπνο! μεχρι τωρα συνηθιζα να καπνιζω davidoff gold και white αλλα ειπα να δοκιμασω καπνο και πηρα old holbron blond. Οταν τον καπνιζω το πρωι εχει φριχτη γευση και μετα μου ρχεται να κανω εμετο, το βραδυ καπως καλυτερα. Μηπως υπαρχει πιο ελαφρυς απο αυτον? Ή εστω καποιος με πιο ωραιος σε γευση?
Άμα έχεις κανένα φιλαράκι που να κάνει Καρέλια καπνό, κάνε τράκα και δοκίμασέ τον. Εμένα μου θυμίζει ροδάκινο η γεύση του.
2
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 11:50, 28-10-12:

Ο πιο ελαφρυς καπνος που εχω κανει ητανε ενας βιολογικος. ΓΙα το που τον βρησκεις και πως, δεν ξερω...
Αν δεν σ'άρεσε ο old holborn δοκιμασε drum ασπρο. Επισης, αφου θες ελαφρυ σου προτινω τα rizzla γκρι για χαρτακια, η τα αντιστοιχα λεπτα του παπου.

Ο καρελια που σου πρωτινει ο valder δεν ειναι ελαφρυς αλλα εχει μυρωδια που διαφοροποιειτε απο τους αλλους καπνους τσιγαρων, αν δεν βρεις κατι ελαφρυ δοκιμασε τον, ισως να σ'αρεσει.
1
Παράθεση

boss.

Διάσημο Μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 782 μηνύματα.

O boss. έγραψε: στις 14:30, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina S
golden virginia κιτρινο με ασημενια χαρτακια και 8α εισαι κομπλε!
1
Παράθεση

orathac (Γεώργιος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

O orathac έγραψε: στις 01:59, 02-11-12:

Craven πάντα, όταν δεν έχει το περίπτερο και είναι ανάγκη πάμε για van nelle και sampson, αλλά ποτέ δεν έχει τύχει να έχει κάτι από τα δυο και καταλήγω με old holborn.
Προσωπικά έχω δοκιμάσει όλα τα στριφτά που πουλάνε στην Ελλάδα και αρκετά άλλα από εξωτερικό, η Ολλανδική συνταγή πάντα είναι ανώτερη για μένα. Ο old holborn είναι πολύ κλασσικός και δεν με χαλάει αλλά πολύ ξινίλα ρε παιδιά λες και καπνίζεις κατουρημένη tobacco.
Όσες φορές πήγα να αλλάξω μάρκα το δεύτερο πακέτο θα ήταν πάλι craven και τρέχοντας.

Έκανα πρόσφατα Αλβανικό καπνό και πριν κάνα μήνα από το Αγρίνιο και οι δύο από απλές οικογένειες που το καλλιεργούσαν. Κλάσεις ανώτεροι, το πρωί μαστούρα και την υπόλοιπη μέρα ένα στριφτό με ασημένια χαρτάκια το καπνίζεις με πολύ ζόρι. Έντονη γεύση και πολύ δυνατό αλλά είναι παράνομο άρα σπάνια βρίσκεις.
Παράθεση

Ευανθία (Ευανθία)

Νεοφερμένος

H Ευανθία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Αρχαιολόγος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Ευανθία έγραψε: στις 20:30, 21-11-12:

Old Holborn κίτρινο, χαρτάκια, Rizla πράσινα, φιλτράκια Swan κόκκινα, αν και λέω την Δευτέρα να το κόψω γιατί άρχισα και δεν το ευχαριστιέμαι συν το ότι εδώ και τρεις εβδομάδες με βασανίζει μια υπέροχη οξεία βρογχίτιδα.
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 21:33, 21-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ευανθία
Old Holborn κίτρινο, χαρτάκια, Rizla πράσινα, φιλτράκια Swan κόκκινα, αν και λέω την Δευτέρα να το κόψω γιατί άρχισα και δεν το ευχαριστιέμαι συν το ότι εδώ και τρεις εβδομάδες με βασανίζει μια υπέροχη οξεία βρογχίτιδα.
Γιατί τότε από Δευτέρα και όχι σήμερα;

Ροζ χαρτάκια ftw.
Παράθεση

mairoula_asf

Νεοφερμένος

H mairoula_asf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H mairoula_asf έγραψε: στις 19:50, 23-11-12:

παιδια χρειαζοmαι την βοηθεια σας! mολις ενηmερωθηκα οτι σταmατανε να εισαγουν τον καπνο craven στην Ελλαδα! και ηταν ο mοναδικος που mου ταιριαζε! προτινετε mου καποιον παροmοιο!!! ευχαριστω!
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,669 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε: στις 19:56, 23-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από mairoula_asf
παιδια χρειαζοmαι την βοηθεια σας! mολις ενηmερωθηκα οτι σταmατανε να εισαγουν τον καπνο craven στην Ελλαδα! και ηταν ο mοναδικος που mου ταιριαζε! προτινετε mου καποιον παροmοιο!!! ευχαριστω!
Ποιον καπνό κάνεις;
Παράθεση

Θεμιστοπόλος

Περιβόητο Μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Θεμιστοπόλος sitting here, thinking, έγραψε: στις 19:57, 23-11-12:

Drum natural flavour, rizla γαλάζια.
Αρχική Δημοσίευση από mairoula_asf
Οld holborn μπλε. Εξίσου βαρύς και αρωματικός. Τον κάπνιζα για 2++ χρόνια. Δεν έχω να πω τα καλύτερα σχόλια, πλέον.
Παράθεση

mairoula_asf

Νεοφερμένος

H mairoula_asf έγραψε: στις 19:58, 23-11-12:

craven
Παράθεση

mairoula_asf

Νεοφερμένος

H mairoula_asf έγραψε: στις 19:59, 23-11-12:

[QUOTE=ZoeXal;3424643]Ποιον καπνό κάνεις;[/QUOTE craven
Παράθεση

mairoula_asf

Νεοφερμένος

H mairoula_asf έγραψε: στις 20:03, 23-11-12:

καmια γνωmη για τον van nelle?
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,669 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε: στις 20:04, 23-11-12:

Τότε μάλλον θα το ρίξεις σε old holborn πορτοκαλί ή μπλε που είναι αρωματικοί.
Εγώ προσωπικά που έχω δοκιμάσει το πορτοκαλί (κανονικά κάνω κίτρινο) με αναγούλιασε αφάνταστα η μυρωδιά, στη τελική δεν άντεξα και τον πέταξα. Και γενικότερα αν και μου αρέσει ο βαρύς καπνός όπως ο κίτρινος οι αρωματικοί με γαμ*νε, και σε θέμα αναγούλας και με πιάνει ένας τσιγαρόβηχας κάτσε καλά.
Τώρα εσένα μπορεί να σε βολέψει, δοκίμασε και βλέπεις.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 03:21, 24-11-12:

Εγω που κανω craven, απο αλλους καπνους, ιδικα old holborn που λεει η ZoeXal δεν τον καπνιζω ουτε με σφαιρες!
Ειναι συγουρη η πληροφορια σου οτι θα σταματισει να εισαγετε; Δεν το κοβω και πολυ πιθανο απο την στιγμη που πουλαει...
Δοκιμασε van nelle, μια φορα εχω κανει μονο αλλα δεν μου φανηκε κακος, samson, stuyvesant, ακομα και golden virginia.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Agaphbou

Βρείτε παρόμοια