Αλλαγή στοιχείων σε λογαριασμό ΔΕΗ/ΟΤΕ/ΕΥΔΑΠ

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ξενοικιάζω σε μια βδομάδα και έχω πέσει σε μια περίεργη περίπτωση.
Ο ιδιοκτήτης του σπιτιού βρίσκεται Γερμανία οπότε θα με πετύχει τη μέρα που βγαίνω από το σπίτι, δε θα έχουμε πολύ χρόνο για άσκοπα τρεχάματα. Οι λογαριασμοί της ΔΕΗ/ΟΤΕ/ΕΥΔΑΠ είναι στο όνομα της μητέρας μου η οποία βρίσκεται εκτός Αττικής και δε μπορεί να ανέβει εκείνη την περίοδο.
Γνωρίζετε αν είναι απαραίτητη η παρουσία της; Τώρα από ΔΕΗ μου είπαν να κάνει λήξη από την επαρχία του συμβολαίου της και ταυτόχρονα ο ιδιοκτήτης να το ξαναβάλει στο όνομά του. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν τους πολυεμπιστεύομαι, αν έχετε άλλη άποψη, please...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βάλτην να σου φτιάξει εξουσιοδότησεις και κινήσου με αυτές, για να μην έχεις θέμα. Αγόρασε τρεις υπεύθυνες δηλώσεις, πες της να γράψει πως εξουσιοδοτεί εσένα όπως προβείς σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες προκειμένου να μεταβιβάσεις τους λογαριασμούς ΔΕΗ/ΟΤΕ/ΕΥΔΑΠ από το όνομά της στο όνομα του ιδιοκτητή και πες της να τις θεωρησει για το γνήσιο υπογραφής σε κάποιο ΚΕΠ ή Αστυνομικό Τμήμα (προσοχή: Δέχονται μόνο τις πρωτότυπες εξουσιοδοτήσεις στις Υπηρεσίες που σημαίνει πως πρέπει ή να στις δώσει χέρι χέρι ή να στείλει με κούριερ-ταχυδρομείο. Το φαξ αποκλείεται). Μετά δεν θα μπορεί κανείς να σου πει τίποτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top