Κολώνιες και αρώματα

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

doop

Νεοφερμένος

Ο doop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 107 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κορίτσια, χρησιμοποιεί καμία απο εσάς body mist αντί για άρωμα;

Σκέφτομαι να καταργήσω το άρωμα γιατί μετά απο λίγη ώρα τα περισσότερα μου μυρίζουν οινόπνευμα. :(
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Κορίτσια, χρησιμοποιεί καμία απο εσάς body mist αντί για άρωμα;

Σκέφτομαι να καταργήσω το άρωμα γιατί μετά απο λίγη ώρα τα περισσότερα μου μυρίζουν οινόπνευμα. :(

Έχω χρησιμοποιήσει απο το the body shop . Υπέροχη η φράουλα αλλά σε μισή ώρα το άρωμα δεν υπήρχε. Προσωπικά δε με βόλεψε αλλά δε ξέρω αν έφταιγε η μαρκα που θεωρείται καλή ξέρω γω
 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχω χρησιμοποιήσει απο το the body shop . Υπέροχη η φράουλα αλλά σε μισή ώρα το άρωμα δεν υπήρχε. Προσωπικά δε με βόλεψε αλλά δε ξέρω αν έφταιγε η μαρκα που θεωρείται καλή ξέρω γω


Σκεφτόμουν να πάρω κάτι σε άρωμα γαρδένια ή γιασεμί, μιας και είναι οι νότες που μου αρέσουν περισσότερο σε άρωμα. Δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι απο Body Shop να σου πω την αλήθεια!
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Σκεφτόμουν να πάρω κάτι σε άρωμα γαρδένια ή γιασεμί, μιας και είναι οι νότες που μου αρέσουν περισσότερο σε άρωμα. Δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι απο Body Shop να σου πω την αλήθεια

Ωραίο το γιασεμί. Όσο για το body shop, έχει ωραίες ενυδατικες για τά χέρια, δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο πέραν από αυτών τών δύο
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κορίτσια, χρησιμοποιεί καμία απο εσάς body mist αντί για άρωμα;

Σκέφτομαι να καταργήσω το άρωμα γιατί μετά απο λίγη ώρα τα περισσότερα μου μυρίζουν οινόπνευμα. :(

Ημουν χοντος κ δοκίμασα ένα π όντως κράτησε.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Κορίτσια, χρησιμοποιεί καμία απο εσάς body mist αντί για άρωμα;

Σκέφτομαι να καταργήσω το άρωμα γιατί μετά απο λίγη ώρα τα περισσότερα μου μυρίζουν οινόπνευμα. :(


Εγώ χρησιμοποιώ κάποια από τη σειρα της Victoria's Secret και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένη. Ειδικά για άνοιξη/καλοκαίρι που έχει ζέστη είναι ιδανικα αντι για άρωμα :) Κρατάνε αρκετή ώρα, ειδικά αν βάλεις μετά από το μπανιο, οπως είθισται.
 

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Κορίτσια, χρησιμοποιεί καμία απο εσάς body mist αντί για άρωμα;

Σκέφτομαι να καταργήσω το άρωμα γιατί μετά απο λίγη ώρα τα περισσότερα μου μυρίζουν οινόπνευμα. :(

Νομιζω το έχω ξαναγράψει κάπου. Εγώ χρησιμοποιώ fresh line, διαρκούν πολύ και μυρίζουν λες και Βγήκες από μπάνιο πριν από λίγο.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ κάποια από τη σειρα της Victoria's Secret και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένη. Ειδικά για άνοιξη/καλοκαίρι που έχει ζέστη είναι ιδανικα αντι για άρωμα :) Κρατάνε αρκετή ώρα, ειδικά αν βάλεις μετά από το μπανιο, οπως είθισται.


Ισχύει, αλλά και για χειμώνα που βγάζουν κάτι mist βανίλια, καρύδα, gingerbread κλπ μένει όλη μέρα μια ελαφριά μυρωδιά. Και για πιο έντονο άρωμα υπάρχουν οι λοσιόν.

Απλά, καλό είναι πριν πάρεις να ψάξεις λίγο, σίγουρα θα βρεις σε κάποιο κατάστημα προσφορά, εγώ πχ είχα πάρει στο Cosmos στη Θεσσαλονίκη 3 μπουκάλια για 30 ευρώ.
 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Fresh line πάντως που είχα πάρει κάτι κρέμες σώματος δεν έμεινα ευχαριστημένη. Δεν ξέρω τι παίζει με τα body mist τους.
 

Konstantinos_m

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Paco rabanne ultra violet men... Αφήνω αυτό εδώ και φεύγω... οποίος την πάρει θα με θυμηθεί...με έχουν σταματήσει άπειρες φορές στο δρόμο να με ρωτήσουν τι μάρκα είναι...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Paco rabanne ultra violet men... Αφήνω αυτό εδώ και φεύγω... οποίος την πάρει θα με θυμηθεί...με έχουν σταματήσει άπειρες φορές στο δρόμο να με ρωτήσουν τι μάρκα είναι...

Δεν την έχω μυρίσει αλλά διαβάζω τις νότες και καταλαβαίνω ότι έχουν μπλέξει πράγματα που δε θα έπρεπε ίσως να μπλέκονται μεταξύ τους. Λένε ότι παραείναι "κοφτή/τραχιά" στη μύτη και πολύ συνθετική, και ήδη μου ρχονται δυο παραδείγματα στο μυαλό (Valentino και Joop) για το που μπορεί να κινείται. Και κανένα από τα δυο δεν μου αρέσει. Κι ας τα συμπαθούν οι γυναίκες όταν τα μυρίζουν. Ειδικά με τη βάση βανίλιας που λέει ότι έχει (είναι πολύ τυχαίο να πέσεις σε καλοδουλεμένη βανίλια σε άρωμα που να μη βγεί ένα χημικό χάλι τελείως)

Καταρχάς το oakmoss έχει φάει τσεκούρι από τη Διεθνή επιτροπή αρωματοποιίας ως αλλεργιογόνο, οπότε εαν έχεις παλιό μπουκάλι προ 2015 είναι διαφορετική και είναι βέβαιο πως όποιος την πάρει τώρα θα τη βρει reformulated.

Την έχω αποφύγει, για πόσο ακόμα δεν ξέρω. Πολύ δευτερεύουσα-τριτεύουσα αγορά στο μέλλον.

Προηγείται να αγορασθεί η YSL - Kouros! Βγήκε 2019 reformulated batch προς το καλύτερο λένε, θυμίζει την έκδοση του 1981 που το civet (πλέον civetone) την κάνει να μυρίζει σαν urinal cake λένε! Ακόμα θυμάμαι το σοκ όταν μύρισα στα 15 μου ένα vintage μπουκάλι. Κωλίλα και κατουρλίλα μαζεμένη σ ενα μπουκάλι. ΕΠΟΣ! :hehe:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Δεν την έχω μυρίσει αλλά διαβάζω τις νότες και καταλαβαίνω ότι έχουν μπλέξει πράγματα που δε θα έπρεπε ίσως να μπλέκονται μεταξύ τους. Λένε ότι παραείναι "κοφτή/τραχιά" στη μύτη και πολύ συνθετική, και ήδη μου ρχονται δυο παραδείγματα στο μυαλό (Valentino και Joop) για το που μπορεί να κινείται. Και κανένα από τα δυο δεν μου αρέσει. Κι ας τα συμπαθούν οι γυναίκες όταν τα μυρίζουν. Ειδικά με τη βάση βανίλιας που λέει ότι έχει (είναι πολύ τυχαίο να πέσεις σε καλοδουλεμένη βανίλια σε άρωμα που να μη βγεί ένα χημικό χάλι τελείως)

Καταρχάς το oakmoss έχει φάει τσεκούρι από τη Διεθνή επιτροπή αρωματοποιίας ως αλλεργιογόνο, οπότε εαν έχεις παλιό μπουκάλι προ 2015 είναι διαφορετική και είναι βέβαιο πως όποιος την πάρει τώρα θα τη βρει reformulated.

Την έχω αποφύγει, για πόσο ακόμα δεν ξέρω. Πολύ δευτερεύουσα-τριτεύουσα αγορά στο μέλλον.

Προηγείται να αγορασθεί η YSL - Kouros! Βγήκε 2019 reformulated batch προς το καλύτερο λένε, θυμίζει την έκδοση του 1981 που το civet (πλέον civetone) την κάνει να μυρίζει σαν urinal cake λένε! Ακόμα θυμάμαι το σοκ όταν μύρισα στα 15 μου ένα vintage μπουκάλι. Κωλίλα και κατουρλίλα μαζεμένη σ ενα μπουκάλι. ΕΠΟΣ! :hehe:


Για εμένα το καλύτερο άρωμα που είχα ποτέ.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

Mind Traveller

Νεοφερμένος

Η Mind Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Οσες ειστε λατρεις των ανατολιτικων αρωματων, δοκιμαστε απο τον οικο τιερι μιγκλερ το angel και το alien. Επισης,αλλο δυνατο αρωμα που διαρκει ολη μερα ειναι το Si του αρμανι.:thumbsup:
 

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Αποφάσισα να δοκιμάσω κι εγώ το εικονιζόμενο body spray :

Ε λοιπόν, το έχω λατρέψει . Και κρατάει αρκετή ώρα μπορώ να πω !!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top