Αγαπημένα παλιά τραγούδια

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Jeronimo ακουγα μονο ενα φεγγαρι, κι αυτο γιατι η τοτε κολλητη μου ειχε κολλησει με ΞΕΝΑ, κι επρεπε κι εγω να καταπιεστω να τ'ακουω.
Κατα τ'αλλα ντροπη κι αισχος που μεχρι τωρα δεν ειχε αναφερθει ο Μιχαλακης, με την παντα τζην ενδυμασια και το ρειμπαν. (Αυτη την Κωνσταντινα τελικα την παντρευτηκε ποτε;; :P).

(Μανιτσα φετο να qele να σε παω..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ρε παιδια, μια ερωτιση, δεν περασε κανεις punk φαση, η εστω να την συνδιασει με αλλα;

Είδες για να σου μένουν τα λάθος μέρη από το ποστ μου; :P Κοίτα πιο προσεκτικά... :D

Επίσης.... Ξέχασα τους Bon Jovi! Λατρεία :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
....εγώ άκουγα ΠΟΛΥ ραδιόφωνο ειδικά τα βράδια, μέχρι να με πάρει ο ύπνος.
Κανάλι 15 και Γιώργος Πίττας στα "Μονοπάτια του Γαλαξία" ...είχε διαβάσει και ένα ποίημα μου στον αέρα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Κατα τ'αλλα ντροπη κι αισχος που μεχρι τωρα δεν ειχε αναφερθει ο Μιχαλακης, με την παντα τζην ενδυμασια και το ρειμπαν. (Αυτη την Κωνσταντινα τελικα την παντρευτηκε ποτε;; :P).

(Μανιτσα φετο να qele να σε παω..)


Η έρωτας του Μιχάλη με την Κωνσταντίνα είναι εφάμιλλος αυτού του Τριστάνου με την Ιζόλδη (δεν ξέρω την ιστορία και τι κατάληξη είχε, αλλά μου ακούστηκε αστείο). Στην ιστορία έχει μείνει το βίντεο κλιπ που πρωταγωνιστεί η αγαπημένη μας Κωνσταντίνα, και τραγουδούν και τα Ταλέντα Δίχως Αύριο βεβαίως βεβαίως. Θεάρα.

(Θα qeleσω [sic] μανίτσα, δεν το χάνω για ακόμα μια χρονιά. Εσύ τον νου σου με την ντουλάπα, έχω κακό προαίσθημα ακόμα. Και αν πάθεις πράμα ποιος θα με πάει εμένα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μανιτσα μη με λες εμενανε για Τριστανους και Ιζολδες γιατι βαργεμε να ψαχνω τι ηταν αυτοι. (Αλλα μολις εμαθα οτι ο Τριστανος και η Ιζολδη αποτελεί έναν από τους ποιητικότερους θρύλους του Μεσαίωνα στην υπόθεση του οποίου ο Ρίχαρντ Βάγκνερ εμπνεύσθηκε το ομώνυμο λυρικό τρίπρακτο δράμα, έργο του, που κατέχει έξέχουσα θέση στην ιστορία της Όπερας, η πρώτη του οποίου και δόθηκε στο Βασιλικό Θέατρο Μονάχου στις 10 Ιουνίου 1865.)

Δεν το θυμαμαι αυτο το βιδεοκλιπ που λες, αλλα θα ζητησω απο τον ΤεοΡακ να το παιξει κανα βραδακι στο στυλ ελληνικο.
Θυμαμαι μονο αυτο με τη Μενεγακη τοτε που ηταν σμιχτοφρυδα, και το αλλο με τον λατρεμενο Πουφ.

(Μην ανησυχεις σε λεω, δεν εχω κινδυνο.. Θα σου χορευω μεχρι το τελος του κοζμου και δε θα συμβει τιποτα. Δε χανω με τιποτα επετειο του χαμου του Παυλου για ενα τσιφτετελι.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Επισης, χωρις πλακα, αυτο το ΛΑΤΡΕΥΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ συγκινούμαι όταν ακούω ''Απόψε που 'χει ολόκληρο φεγγάρι'' από Ρακιντζή. Καλά, ο Μιχάλης είναι πάνω από στυλ, δεκαετίες, και όλα αυτά που επηρεάζουν τους απλούς θνητούς δεν τον αγγίζουν! Θεός.:worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πραγματικα. Ο υμνος του αγιου Βαλεντινου ηταν το "14 φλεβαρη, οταν γιορταζαν οι αλλοι", γιατι ποιος να πλησιασει με τα σπυρια, τα μουστακια και τις fruit of the loom.
Ψαχνοντας για στιχους του Μιχαλακη βρηκα ενα κομματι που λεγεται Μ+Κ=love, το οποιο ομολογω δε θυμαμαι, αλλα με συγκινησε αντιστοιχα με τον Τριστανο και την Ιζολδη.

Απολαυστε:
Πώς να μη σε θυμηθώ.
ό,τι πιο δυνατό
έχω ζήσει στη ζωή μου
πώς να μη νοσταλγώ
το βλέμμα το πιο γλυκό
που έχω νιώσει στη ζωή μου.

Στα δρομάκια τα στενά
τα καλοκαιρινά
έτσι εγώ σε θυμάμαι
πως θα σ' αγαπώ
για μια ζωή φοβάμαι
με αέρινα ριχτά
αχτένιστα μαλλιά
πάνω στην άμμο
να γράφεις Μ+Κ=love
μη το ξεχάσεις.

Πώς πώς να μη θυμηθώ
το χάδι το πιο γλυκό
που έχω νιώσει στη ψυχή μου
πώς, πώς να μη νοσταλγώ
ό,τι πιο δυνατό
έχει κάψει την ψυχή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Είδες για να σου μένουν τα λάθος μέρη από το ποστ μου; :P Κοίτα πιο προσεκτικά... :D

Επίσης.... Ξέχασα τους Bon Jovi! Λατρεία :inlove:

E σιγα, για λιγους sex pistols και λιγους Ramones; Αυτο δεν ειναι true:mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
E σιγα, για λιγους sex pistols και λιγους Ramones; Αυτο δεν ειναι true:mad::P

Βασικά δεν τα πολυέψαχνα εγώ, για να είμαι ειλικρινής... :D:redface: Είχα μία πολύ φίλη μου η οποία ήταν τρελαμένη με αυτά τα είδη μουσικής και μου έφερνε συνέχεια cd να ακούω "να μορφώνομαι" όπως έλεγε... :redface: (Τώρα έχει δικό της συγκρότημα. Την έχω ψιλοχάσει, αλλά μαθαίνω νέα τους :D)
Αυτά τα γκρουπ που ανέφερα ήταν αυτά που άκουγα περισσότερο και ταίριαζαν στο δικό μου ακουστικό στυλ. :)
Αν πεις κανένα όνομα μπορεί και να μου έρθει, αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι θα τα αναγνωρίσω ούτως ή άλλως! Συνήθως μου μένει η μουσική- πολύ λίγους τίτλους θυμάμαι :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ε τι να σου πω, Δεν ξερω και πιες ειναι οι παλιες και πιες η πιο καινουγιες... The Exploited, The Casualties, The Vancouvers, Tank, Discharge, The Partisans, Slaughter and the dogs...
Και απο Ελληνες Panx Romana, Γενια του χαους, Αντιδραση..
Νομιζω ειναι ολοι τους οι παλιοι του ιδους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε τι να σου πω, Δεν ξερω και πιες ειναι οι παλιες και πιες η πιο καινουγιες... The Exploited, The Casualties, The Vancouvers, Tank, Discharge, The Partisans, Slaughter and the dogs...
Και απο Ελληνες Panx Romana, Γενια του χαους, Αντιδραση..
Νομιζω ειναι ολοι τους οι παλιοι του ιδους

εεε, αν σου πω ότι μόνο οι Vancouvers μου λένε κάτι... :redface:
Από Ελληνικά δεν άκουγα τίποτα τότε! Ούτε καν τα hit της εποχής- τα απαξίωνα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ε, ουτε εισαι πανκου ουτε προσπαθισες ποτε να το παιξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε, ουτε εισαι πανκου ουτε προσπαθισες ποτε να το παιξεις...

Όχι, ήταν στο πλαίσιο της γενικότερης μόρφωσης! Ρώτησες απλά αν υπήρχε κάποιος που να άκουγε και τέτοια.

Γενικά η πανκ πάντως μου άρεσε σαν ήχος, απλά δεν κάθισα να το ψάξω παραπάνω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ε νταξει, απλα δεν ασχολισε ιδιετερα απο οτι καταλαβα, απλα να εχεις κατι να ακους που να σ'αρεσει και απο εκει και περα δεν σε νιαζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Στο Γυμνάσιο ήμουν τρελλός με Iron Maiden, Manowar, Helloween, Metallica.
Στο Λύκειο τα ίδια μόνο που προστέθηκαν και άλλα ειδη μουσικής (βλέπε ρεμπέτικα)
Στα φοιτητικά μου χρόνια άκουγα τα πάντα, από βαρύ metal ως και dance / pop (ναι, και kylie :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.






:mad::mad::mad:κορπς ακολουθεί αγωγή για ψυχικά τραύματα από βάναυση αναμόχλευση απωθυμένων αναμνήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χαχααα, ετσι, TECHNO στα παρτυ και ασπρη καλτσα με μινερβα φανελακι.
Παρε εναν σκατμαν ολο δικο σου

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πηγα να το ξεχασω....

MR VAIN

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top