Καταγγελία στην Ace Hellas και στο eshop.gr

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Εγώ μάλλον ανήκω στους ευτυχείς πελάτες του ε-σοπ, γιατί και το σετ με τα ηχειάκια μου ήρθε και ο σάτα δίσκος μου ήρθε. Και επειδή υπήρξε έλλειψη στο μοντέλο δίσκου που είχα, με πήραν και τηλέφωνο, με ενημέρωσαν, μου έστειλαν και 2 μέιλ ότι θα αργούσε η παραγγελία μου. Άρα θεωρώ ότι ήμουν τυχερή με το ε-σοπ. Δε μπορώ να πω όμως ότι ήμουν το ίδιο τυχερή με το πλαίσιο:mad:.

Δίδαγμα: Να προσέχετε πάρα μα πάρα πολύ τις αγορές σας μέσω νετ, να επιλέγετε πληρωμή στον κούριερ που θα σας παραδώσει το προϊον, να τσεκάρετε πριν υπογράψετε στο χαρτάκι παραλαβής αν είναι αυτά που έχετε παραγγείλει και να συκρίνετε κωδικούς ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΛΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΤΕ Ο,ΤΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ/ΑΠΟΡΙΕΣ/ΛΑΘΗ ΕΧΕΤΕ:devil:.

Άντε και καλές αγορές:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το οτι υπάρχουν κάποιες εταιρίες που ίσως δεν έχουν ηθικές αξίες, δεν είναι λόγος να καταργήσουμε έναν εργαλείο, ένα πραγματικό εργαλείο που ακούει στο όνομα πιστωτική κάρτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον exp. Κάνω πάρα πολύ συχνά παραγγελίες μέσω ίντερνετ και είμαι πολύ ευχαριστημένος, ότι και να παραγγείλω. Αυτή η φορά ήταν η χειρότερη εμπειρία που είχα από ηλεκτρονικό κατάστημα.

Με εκνεύρισε όχι τόσο η καθυστέρηση (εννοώ από τη στιγμή που αποφάσισαν να τα δώσουν στα ΕΛΤΑ) αλλά τα ψέματα που μου είπαν σχετικά με το πότε θα το στείλουν και με το πότε θα έρθουν! Δεν μπορεί ο άλλος να μου λέει ότι θα έρθει σε μια ημέρα Κύπρο! Το ξέρω ρε φιλαράκι ότι δεν γίνεται. Ε, ψέματα μη μου λες! Δεν είμαι και κανένας ηλίθιος ή κανένας πρωτάρης.

Είμαι σίγουρος ότι εκεί πόνταραν.

Αν μου έλεγαν από την αρχή ότι "κύριε δεν έχουμε καλή εξυπηρέτηση στην Κύπρο και η παραγγελία σας θα αργήσει 1 μήνα", και εγώ συμφωνούσα να μου τη στείλουν, θα έλεγα ότι είναι λογικό να κάνει 1 μήνα. Αλλά από τη στιγμή που άλλα μου λένε κ άλλα κάνουνε, ε νομίζω ότι τους χρωστούσα μια καταγγελία στο ΙΝΚΑ (ακόμη και αν δεν κινηθεί εναντίον τους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οσων αφορα την πληρωμη με πιστωτικη (προσωπικα δεν το προτιμω),εδω στην Ιταλια εχω βγαλει μια καρτα, η οποια εχει μεσα μονο οσα χρηματα της βαζεις.
Πας στο ταχυδρομειο και βαζεις οσα θες.5,10,13,21 κτλ κτλ.
Οποτε εγω βλεπω απο πριν ποσοσ κανει το προιον, αν δεν δεχονται αντικαταβολη, παω στο ταχυδρομειο, βαζω το ακριβες ποσο και αυτο ηταν.
Κι εχω το κεφαλι μου ησυχο...εστω για αυτη την πιθανοτητα μια στο εκατομμυριο που λενε να παει κατι στραβα.;)

Και φυσικα πρροσυπογραφω την δευτερη παραγραφο της Neverland_fairy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Οσων αφορα την πληρωμη με πιστωτικη (προσωπικα δεν το προτιμω),εδω στην Ιταλια εχω βγαλει μια καρτα, η οποια εχει μεσα μονο οσα χρηματα της βαζεις.
Πας στο ταχυδρομειο και βαζεις οσα θες.5,10,13,21 κτλ κτλ.
Οποτε εγω βλεπω απο πριν ποσοσ κανει το προιον, αν δεν δεχονται αντικαταβολη, παω στο ταχυδρομειο, βαζω το ακριβες ποσο και αυτο ηταν.
Κι εχω το κεφαλι μου ησυχο...εστω για αυτη την πιθανοτητα μια στο εκατομμυριο που λενε να παει κατι στραβα.;)

Και η δικιά μου ίντερνετ κάρτα έτσι είναι. Κανονικά μπορείς να την πιστώσεις και από το ίντερνετ, αλλά επειδή οι #@$@#$@# στην τράπεζα έχουν μπλέξει τα μπούτια τους κ βαριέμαι να τρέχω στα κεντρικά γραφεία τους για να λύσω το πρόβλημα, πρέπει να πηγαίνω σε μια κοντινή τράπεζα και να πιστώνω την κάρτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το e-shop έχει βελτιωθεί υπερβολικά πολύ ... σχεδόν αγγίζει τα όρια όταν ήταν ακόμη νέο.

Στην τελευταία παραγγελία ήταν υπερβολικά εξυπηρετικοί αλλά εκτέλεσαν τις παραγγελία με τέτοιον τρόπο που διευκολύνει μόνο εμένα.

Μπράβο τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εγώ δεν ξαναπάτησα στο e-shop από τότε που μου βγάλανε την πίστη για το service του mouse μου. ε νταξ, να είσαι 2+ χρόνια πελάτης, να τους έχεις ακουμπήσει αρκετά χρήματα και στην πρώτη και μοναδική φορά που χρειάζεσαι το σέρβις τους να νιώθεις ότι είσαι στην ουγκάντα, αυτό δεν το αντέχω. σιχτίρια.

το ίδιο βλέπω να γίνεται και με το πλαίσιο λίαν συντόμως... για να σου παίρνουν τα λεφτά καλοί είναι όλοι :mad:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Εμένα στο e-shop δεν μου αρέσει η εξυπηρέτηση στην παραλαβή προϊόντων. Υπερβολικά αργοί!!!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Δε μπορώ να πω όμως ότι ήμουν το ίδιο τυχερή με το πλαίσιο:mad:.

μας το εξηγεις λιγο αυτο πλιζ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top