Γιατί είναι τόσο κακό να βρίζουμε;

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Να διευκρινισω λιγο κατι. Δεν αναφερομαι αποκλειστικα σε καβγα μεταξυ αντρων αλλα ακομα και σε φιλικη συζητηση. Πχ διαλογος:
-Που σαι ρε μαλακα?
-Εδω ρε μαλακα.Τι γινεται;
-Τι να γινει ρε μαλακα...γαμησε τα...
κοκ
Σας ενοχλει αυτου του τυπου ο διαλογος? Φανταστειτε τον αναμεσα σε δυο γυναικες...:P:P:P
Eντελώς αντιαισθητικός διάλογος..ειδικά απο 2 γυναίκες:confused:
Προσωπικά, το θεωρώ μια ένδειξη ασέβειας προς τον συνομιλητή όταν δεν γίνεται σε κλίμα παρέας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
ΑΧ ΝΑΙ, ΠΟΣΟ ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ, ΑΠΕΧΘΕΙΑ ΣΟΥ ΛΕΩ, ΝΑΙ ΑΠΕΧΘΕΙΑ!!

Γιατί οι γυναίκες είναι τόσο kewwt με τα κοτσιδάκια τους και τ' απαλά μαλλιά τους και τα χρωματιστά νυχάκια και τα ροζ ρουχαλάκια και τη μικρή μυτούλα και, ΩΩ, τα στρογγυλά μάτια με τις πανέμορφες βλεφαρίδες και τα μικρά converses με τα στενά jeans και την απαλή φωνή που, ΟΧΙ!! ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ, ΟΧΙ! Βρισιές!? ΠΟΣΟ ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΕΣ ΠΙΑΑ!!??

Εγώ άλλο θέλω να ρωτήσω όμως: πόσο σεξιστές και μαλάκες παίζει να 'στε? Εννοώ το 'χετε σκεφτεί ποτέ?

πφφ, τι λέω..


Και μην ξεκινήσετε τη μαλακία "ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ" γιατί φαίνεται ήδη, δε χρειάζεται. Άποψή σας, ναι, και μαλακία σας, όπως πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ισως το ερωτημα μου θα επρεπε να ειναι:
"Γιατι ειναι τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο κακο να βριζουμε?" Δεν το εθεσα σωστα. Απ οτι καταλαβα ολοι το θεωρειτε κακιστο!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ειναι υπερβολη και χτυπαει ασχημα να βριζεις χωρις λογο,ιδιαιτερα χωρις λογο.
Παντως εμενα μου κανει ιδιο και σε αντρες και σε γυναικες,εξαρταται περισσοτερο απο το στιλ του ατομου,παρα απο το φυλο.
Παλιοτερα εβριζα κι εγω πολυ και ειμαι σιγουρη οτι κακοφαινοταν σε πολλους, γι'αυτο ισως θα επρεπε να το περιορισεις,τουλαχιστον μπροστα σε ατομα που ισως και να το παρουν στραβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
@ thermopiles Σου απάντησαν, πόσα, 5 άτομα? Πες 10, εκ των οποίων μια τύπισσα με nick "ελεύθερο πνεύμα" που ήρθε και σου 'πε ότι οι βρισιές δείχνουν κακή ανατροφή (spotted the irony yet?) και ο naousa (αυτό από μόνο του, άσχετα από το τι είπε, είναι αρκετό).

Έχεις και κάτι άλλα γενικά μετά, ένα αξίωμα λέει ότι θεωρούμε γενικά τις γυναίκες γλυκούλες (THE FUCK!? έτσι αόριστα, ΟΛΟΙ, ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΟΡΙΣΜΟ!? Μπράααβο..) και μπλα μπλα μπλα κι εσένα που, ΕΥΤΥΧΩΣ, κρατάς κάπως το θέμα.

Βρήκες το τέλειο target group, perfect!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
@ thermopiles Σου απάντησαν, πόσα, 5 άτομα? Πες 10, εκ των οποίων μια τύπισσα με nick "ελεύθερο πνεύμα" που ήρθε και σου 'πε ότι οι βρισιές δείχνουν κακή ανατροφή (spotted the irony yet?) και ο naousa (αυτό από μόνο του, άσχετα από το τι είπε, είναι αρκετό).

Έχεις και κάτι άλλα γενικά μετά, ένα αξίωμα λέει ότι θεωρούμε γενικά τις γυναίκες γλυκούλες (THE FUCK!? έτσι αόριστα, ΟΛΟΙ, ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΟΡΙΣΜΟ!? Μπράααβο..) και μπλα μπλα μπλα κι εσένα που, ΕΥΤΥΧΩΣ, κρατάς κάπως το θέμα.

Βρήκες το τέλειο target group, perfect!!
Για εξήγησε λίγο την παρένθεση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εμένα πάντως η diotima μαλάκα με ανεβάζει, μαλάκα με κατεβάζει
...και δεν με πείραξε ποτέ :P
και μου είναι τόσο οικείο,
που αν ενίοτε με πει με τ' όνομά μου,
αγχώνομαι ότι κάτι σοβαρό θα με πει.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
ΑΧ ΝΑΙ, ΠΟΣΟ ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ, ΑΠΕΧΘΕΙΑ ΣΟΥ ΛΕΩ, ΝΑΙ ΑΠΕΧΘΕΙΑ!!

Γιατί οι γυναίκες είναι τόσο kewwt με τα κοτσιδάκια τους και τ' απαλά μαλλιά τους και τα χρωματιστά νυχάκια και τα ροζ ρουχαλάκια και τη μικρή μυτούλα και, ΩΩ, τα στρογγυλά μάτια με τις πανέμορφες βλεφαρίδες και τα μικρά converses με τα στενά jeans και την απαλή φωνή που, ΟΧΙ!! ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ, ΟΧΙ! Βρισιές!? ΠΟΣΟ ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΕΣ ΠΙΑΑ!!??

Εγώ άλλο θέλω να ρωτήσω όμως: πόσο σεξιστές και μαλάκες παίζει να 'στε? Εννοώ το 'χετε σκεφτεί ποτέ?

πφφ, τι λέω..


Και μην ξεκινήσετε τη μαλακία "ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ" γιατί φαίνεται ήδη, δε χρειάζεται. Άποψή σας, ναι, και μαλακία σας, όπως πάντα.

Γιατί κάθε άποψή σου πρέπει να είναι ωδή στην προσβολή της αισθητικής όλων των υπόλοιπων απόψεων; Σε κάνει να ανατριχιάζεις από ευχαρίστηση ή σου τονώνει (ή και επιβεβαιώνει στα βασικότερα των σταδίων) την ύπαρξή σου ως άτομο;

Ισως το ερωτημα μου θα επρεπε να ειναι:
"Γιατι ειναι τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο κακο να βριζουμε?" Δεν το εθεσα σωστα. Απ οτι καταλαβα ολοι το θεωρειτε κακιστο!!!:P

Διάβασε αυτό που είπα στον από πάνω και σύγκρινέ το με την -υποθετική χάριν συζήτησης και σύγκρισης- έκφραση που θα μπορούσα να του πω:

"Η άποψή σου είναι του κώλου και δε μετράει ούτε μισό γραμμάριο αρχ...ια μπροστά στων υπολοίπων"

Αυτό που του είπα στην αρχή είναι σαφώς πιό ευγενικό από την έκφραση στα εισαγωγικά που μόλις διάβασες, τον βάζει όμως μια και καλή στη θέση του, γιατί είναι πολύ πιό βαριά η κατραπακιά που τρώει και του απογυμνώνει όλες τις αδυναμίες της άποψής του.

Με τη δεύτερη έκφραση στα εισαγωγικά, κανείς θα κέρδιζε το πολύ 5 δευτερόλεπτα ηδονής, μην μπορώντας να αντισταθεί στις παρορμήσεις του, γιατί αυτό κάνεις όταν βρίζεις, δεν αντιστέκεσαι στα βασικότερα των ενστίκτων σου, άρα είσαι αδύναμος, άρα είσαι φτιαγμένος για τα εύκολα και όχι για τα δύσκολα, άρα είσαι ανάξιος προσοχής και εμπιστοσύνης από σοβαρά άτομα.

Η βρισιά πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο σε κατάσταση αγανάκτησης όπου κάθε άλλη λεκτική οδός αποτυγχάνει να αποτυπώσει με σαφήνεια το συναίσθημα του υβριστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ουσιαστικα σε μειωνει στα ματια των αλλων το να βριζεις συνεχεια. Σε εναν τσακωμο λοιπον ειναι προτιμοτερο να διατηρησεις υψηλα το επιπεδο.Τωρα πως θα εκφραζεσαι οταν εισαι με τους φιλους σου,ειναι μονο δικο σου θεμα και κανενας δεν θα σε περιορισει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Με τη δεύτερη έκφραση στα εισαγωγικά, κανείς θα κέρδιζε το πολύ 5 δευτερόλεπτα ηδονής, μην μπορώντας να αντισταθεί στις παρορμήσεις του, γιατί αυτό κάνεις όταν βρίζεις, δεν αντιστέκεσαι στα βασικότερα των ενστίκτων σου, άρα είσαι αδύναμος, άρα είσαι φτιαγμένος για τα εύκολα και όχι για τα δύσκολα, άρα είσαι ανάξιος προσοχής και εμπιστοσύνης από σοβαρά άτομα.

Ποιος σου είπε ότι είναι παρορμήσεις? Οι βρισιές είναι ένστικτο? Από πότε? Είμαι αδύναμος επειδή βρίζω? Από πότε? Είμαι φτιαγμένος για τα εύκολα? Από πότε? Ανάξιος προσοχής από σοβαρά άτομα? Σοβαρά άτομα? ΑΠΟ ΠΟΤΕ? :P

Καλά, ανάξιος προσοχής το δέχομαι ότι μπορεί να 'μαι. ΕΔΩ. Μ' εσένα να μου θυμίζεις για δεύτερη φορά ότι "σου χαλάω την αισθητική του φόρουμ". Και συμφωνώ απόλυτα εδώ, είναι χώρος ο συγκεκριμένος που δε χωράει ταυτόχρονα κι εμένα κι εσένα, κι όλους όσους σκέφτονται με τον δικό σου/δικό μου τρόπο πάνω κάτω.

Ορίζεις λοιπόν, αυθαίρετα, ότι σοβαρά άτομα είναι τύποι σαν εσένα, ή σαν αυτούς που δε θα μου δώσουν προσοχή εδώ.

Συμφωνώ.

Σοβαρά, ΓΙΑ ΣΕΝΑ.

Γιατί για μένα άτομα που διαχωρίζουν γυναίκες/άντρες σε κάτι τόσο καθημερινό/απλό/ασήμαντο είναι μαλάκες κι ο διαχωρισμός καταλήγει, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ, θυμάσαι ελπίζω, αηδιαστικά σεξιστικός και κομφορμιστικός.

ps Αυτό για τις ωδές που λες στην αρχή, το δεύτερο (=με επιβεβαιώνει σαν άτομο). Θα περίμενα να το 'χες καταλάβει πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
...άρα είσαι φτιαγμένος για τα εύκολα και όχι για τα δύσκολα...

Αποκλειεται να εισαι και για τα δυο? Θελω να πω (δεν ξερω αν διαβασες και στην αρχη τι ειπα) οτι το βρισιμο ειναι ενας τροπος εκφρασης, αρκει να ΜΗΝ ειναι ΜΟΝΟ αυτος. Δλδ δε μιλαω για ατομα που δεν μπορουν να αρθρωσουν λεξη περα απο βρισιες...αλλα για ενα νορμαλ ατομο που μπορει να εκφραστει ικανως ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλον τροπο, αναλογα την περισταση. Οπως βλεπεις αν και ειμαι απο αυτα τα ατομα (τα κακα!!!:P) μπορω να ανταπεξελθω (λεμε τωρα) και σε πιο προχωρημενες συζητησεις χωρις να βριζω αλλα αντιθετως να διαφωνω αξιοπρεπως. Δλδ το ενα αναιρει το αλλο? Οποιος βριζει (σε νορμαλ πλαισια) δεν εχει επιπεδο απαραιτητα????? Αλλα ενταξει θα μου πεις τωρα, οταν βριζεις το ριχνεις το επιπεδο οποιο και να ναι αυτο...Δεν ξερω ρε παιδια και συμφωνω και διαφωνω μαζι σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ναι, δεν έχουμε συζητήσει απ' το '08 μ' όποιον φανταστείς σ' ό,τι θέμα σου κατέβει ξερωγώ, και με βρισιές και μ' όλα, τον τύπο περιμέναμε να μας πει ότι ρίχνουμε το επίπεδο. :P

Keep calm and try on. Someday you'll get here.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Ποιος σου είπε ότι είναι παρορμήσεις? Οι βρισιές είναι ένστικτο? Από πότε? Είμαι αδύναμος επειδή βρίζω? Από πότε? Είμαι φτιαγμένος για τα εύκολα? Από πότε? Ανάξιος προσοχής από σοβαρά άτομα? Σοβαρά άτομα? ΑΠΟ ΠΟΤΕ? :P

Καλά, ανάξιος προσοχής το δέχομαι ότι μπορεί να 'μαι. ΕΔΩ. Μ' εσένα να μου θυμίζεις για δεύτερη φορά ότι "σου χαλάω την αισθητική του φόρουμ". Και συμφωνώ απόλυτα εδώ, είναι χώρος ο συγκεκριμένος που δε χωράει ταυτόχρονα κι εμένα κι εσένα, κι όλους όσους σκέφτονται με τον δικό σου/δικό μου τρόπο πάνω κάτω.

Ορίζεις λοιπόν, αυθαίρετα, ότι σοβαρά άτομα είναι τύποι σαν εσένα, ή σαν αυτούς που δε θα μου δώσουν προσοχή εδώ.

Συμφωνώ.

Σοβαρά, ΓΙΑ ΣΕΝΑ.

Γιατί για μένα άτομα που διαχωρίζουν γυναίκες/άντρες σε κάτι τόσο καθημερινό/απλό/ασήμαντο είναι μαλάκες κι ο διαχωρισμός καταλήγει, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ, θυμάσαι ελπίζω, αηδιαστικά σεξιστικός και κομφορμιστικός.

ps Αυτό για τις ωδές που λες στην αρχή, το δεύτερο (=με επιβεβαιώνει σαν άτομο). Θα περίμενα να το 'χες καταλάβει πια.

Έτσι μπράβο...

Είχες 3 επιλογές:

Πρώτον, να με αγνοήσεις.
Δεύτερον να με βρίσεις (θα επιβεβαίωνε τα όσα είπα)
Τρίτον, να απαντήσεις όπως απάντησες, με βελτιωμένο επίπεδο δηλαδή, πράγμα που και πάλι με επιβεβαιώνει γιατί η προσπάθειά σου να ανέβεις επίπεδο σημαίνει ότι αυτό υπάρχει κρυμμένο, απλά εσύ χρησιμοποιείς το άλλο το μπινελικοεπίπεδο. Επειδή στην είπα άγρια, ανασκουμπώθηκες και προσπάθησες να μου δείξεις ότι δεν είσαι έτσι (πράγμα μάταιο στρατηγικά, διότι αυτό που πάμε με πάθος να καλύψουμε, είναι και αυτό που συνήθως ισχύει).

Η σοφή επιλογή θα ήταν να με αγνοήσεις και να κρατήσεις το στόμα σου κλειστό, παρά να το ανοίξεις και να διώξεις κάθε αμφιβολία για ότι σε θεωρεί το κοινό, όπως πάνω κάτω (πολύ παραφρασμένο) έχει πει και ο M. Twain.

Αποκλειεται να εισαι και για τα δυο? Θελω να πω (δεν ξερω αν διαβασες και στην αρχη τι ειπα) οτι το βρισιμο ειναι ενας τροπος εκφρασης, αρκει να ΜΗΝ ειναι ΜΟΝΟ αυτος. Δλδ δε μιλαω για ατομα που δεν μπορουν να αρθρωσουν λεξη περα απο βρισιες...αλλα για ενα νορμαλ ατομο που μπορει να εκφραστει ικανως ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλον τροπο, αναλογα την περισταση. Οπως βλεπεις αν και ειμαι απο αυτα τα ατομα (τα κακα!!!:P) μπορω να ανταπεξελθω (λεμε τωρα) και σε πιο προχωρημενες συζητησεις χωρις να βριζω αλλα αντιθετως να διαφωνω αξιοπρεπως. Δλδ το ενα αναιρει το αλλο? Οποιος βριζει (σε νορμαλ πλαισια) δεν εχει επιπεδο απαραιτητα????? Αλλα ενταξει θα μου πεις τωρα, οταν βριζεις το ριχνεις το επιπεδο οποιο και να ναι αυτο...Δεν ξερω ρε παιδια και συμφωνω και διαφωνω μαζι σας...

Όσο κι αν απεχθάνομαι να δίνω απαντήσεις μπαλαντέρ, η συγκεκριμένη μου θα είναι μια από αυτές. Εξαρτάται την περίσταση που βρίζεις. Εγώ στο πρώτο πόστ πήρα τις βαριές περιπτώσεις. Σαφώς και δε μπορούμε να πούμε ότι ένας που βρίζει περιστασιακά έχει έλλειψη παιδείας, αλλά αυτό δείχνει άλλα πράγματα (πχ. έλλειψη υπομονής απέναντι σε έναν συνομιλητή). Όπως και να χει, πρέπει να εξετάζεται η κάθε περίπτωση ξεχωριστά, αν και υπάρχουν περιπτώσεις όπως ο διάλογος μου με τον Shadowfax που αποτελούν case study στο θέμα που θέτεις.

Ναι, δεν έχουμε συζητήσει απ' το '08 μ' όποιον φανταστείς σ' ό,τι θέμα σου κατέβει ξερωγώ, και με βρισιές και μ' όλα, τον τύπο περιμέναμε να μας πει ότι ρίχνουμε το επίπεδο. :P

Keep calm and try on. Someday you'll get here.

Εγώ κάλμ είμαι "ο τύπος". Εσύ μήπως θες να σου φτιάξω κανα κοκταίηλ να ηρεμήσεις; Σε βλέπω έχεις χάσει λίγο την ψυχραιμία σου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Μ' αρέσει ν' αθυροστομώ. Όχι να βρίζω, ειδικά στον γραπτό λόγο, αν και υπήρξε και μια φορά που το έκανα κι αυτό και δεν μπορείτε να φαναστείτε πόσο το ευχαριστήθηκα.

Όταν κάποιος με βρίσει, θ' ακούσει τα εξ αμάξης, να είναι σίγουρος, μιλώντας για τον προφορικό λόγο. :sly:

Αν το δω κι αλλιώς, έχουν προσβληθεί τόσοι πολλοί από εμένα χωρίς να τους βρίσω που μου φαίνεται ότι δεν υπάρχει ανάγκη να το κάνω τελικά...:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Σε βλέπω έχεις χάσει λίγο την ψυχραιμία σου...:P
τι να κάνουμε Βαλ μου, υπάρχουν και δηλώσεις ενίοτε που μας βγάζουν από τα ρούχα μας . :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Χααχαχαχα ναι ρε χαος ετσι ειναι
Καμια φορα τα απλα λογια ειναι πιο αιχμηρα απο τις βρισιες

Καπου ειχα δει το πρασινο αιμα σου να τρεχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αν το δω κι αλλιώς, έχουν προσβληθεί τόσοι πολλοί από εμένα χωρίς να τους βρίσω που μου φαίνεται ότι δεν υπάρχει ανάγκη να το κάνω τελικά...:devil:

Πανω που θα το ελεγα αυτο. Μπορει οντως να προσβληθει καποιος και χωρις να τον βρισεις. Αρα σημασια δεν εχουν οι λεξεις που θα χρησιμοποιησεις αλλα το υφος σου , το στυλ σου, οι ειρωνειες κτλ. Αρα ποιο ειναι το συμπερασμα?


Οτι εχω δικιο!!!!!!!:clapup::clapup::clapup:Ξεκινηστε να βριζετεεεεεεεε....:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Χαος..Αφιερωμενο:P

Η βομολοχια σε συζητηση ριχνει το επιπεδο,και δειχνει πως ο συνομιλητης σου εχει στερεψει απο επιχειρηματα.
Βεβαια σε ενα κειμενο ειναι ωραιο να υπαρχει καμια βρισια που και που..Το κανει πιο γλαφυρο.

P.S.Τα βρωμολογα στο κρεβατι(πατωμα,κουζινα..Οπου τελος παντων βολευεστε) θεωρουνται βρισιες??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Άρχισα να διαβάζω τις απαντήσεις, αλλά κάπου βαρέθηκα, οπότε δεν έχω μπει στο κλίμα πλήρως.
Που λες.

Αναφέρθηκε κάποιος πριν σε ένα διάλογο με τη λέξη "μαλάκας".
Όταν είμαι με φίλες/φίλους πολλές φορές μπορεί να χρησιμοποιήσω τη συγκεκριμένη λέξη. Του τύπου "ΤΙ ΛΕΕΕΕΕΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ; ΣΟΒΑΡΑ;", αλλά δε το θεωρώ ΒΡΙΣΙΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΡΙΣΙΑ.
Στη κάθε λέξη δίνουμε διαφορετική χροια κάθε φορά, ανάλογα το τι θέλουμε να περάσουμε.
Όταν εγώ λέω στη φίλη μου "Ρε μαλάκα δε βγήκαμε σήμερα." είναι σα να της λέω "Ρε Άννα δε βγήκαμε σήμερα."
Δηλαδή δεν έχω σκοπό να τη προσβάλω ή να τη μειώσω, βγαίνει αυθόρμητα, ή στα πλαίσια της πλάκας, είναι απλά έκφραση, όπως μου' χει κολλήσει και το "φίλε" (ΕΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?), ή το "Όχι ρε πούστη μου!":P.

Άλλο να πάω στον άλλον και να του πω "ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ, ΓΑΜΙΕΣΑΙ." (ΟΟπς:redface:) αυτό ναι, είναι βρίσιμο και θα προσβληθεί ο άλλος, αλλά όταν είσαι με άτομα που νιώθεις άνετα δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να μη γίνεται κάθε 3 δευτερόλεπτα αυτό.

Στη τελική, πολλές είναι οι φορές που σου μιλάνε κάποιοι με τα καλύτερα λόγια, αλλά το λένε με τέτοιο τρόπο που προσβάλεσαι. Είναι πάλι θέμα του πώς θα πούμε τη κάθε λέξη.

Από κει και πέρα, δε μπορώ να πω ότι μου αρέσει να ακούω τους άλλους να βρίζουν στη ψύχρα, σχηματίζω αυτομάτως άσχημη γνώμη, ειδικά όταν είναι μπροστά μεγαλύτεροί τους (γονείς κτλ, που υποτίθεται πρέπει να υπάρχει ένας α σεβασμός), αλλά αυτό ισχύει και με Άντρες και με Γυναίκες, δεν υπάρχει "αυτό το δέχομαι, αυτό όχι", έλεος.

Δηλαδή εγώ το επιτρέπω, αλλά με μέτρο και μόνο εκεί που επιβάλλεται και δε θα νιώσει ο άλλος άβολα.

Κι όλα αυτά, από ένα άτομο που είναι πολύ ευγενικό και έχει καλούς τρόπους και είμαι και γλυκούλα και έχω και ροζ μαγουλάκια. lol :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
P.S.Τα βρωμολογα στο κρεβατι(πατωμα,κουζινα..Οπου τελος παντων βολευεστε) θεωρουνται βρισιες??:P

Καλο, καλο!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top