Κινητά τηλέφωνα και Ακτινοβολία (SAR)

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
1.13!:P
1 step from flame!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Δεν έχει για το Sony Ericsson w960i,αλλά το ψιλονιώθω το αυγό να ψήνεται όταν μιλάω αρκετή ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
αν βαλεις στο google sony w960i sar θα σου βγαλει ενα link με γραπτη εβαιωση sar απο τη sony ericsson.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
λαθος.. το εψαξα, για το συγκεκριμενο κινητο δεν γραφει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Τόσο παλιό είναι το Moto V360 μου και δεν το έχει; :( Το V400 που λογικά είναι ίδιου τύπου έχει 0.93 :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Εγώ παιδιά από τότε που δεν εχω ίντερνετ, μπαίνω απ'το κινητό κ έτσι το εχω πολλές ώρες στα χέρια...! Στις κλήσεις πάντως βάζω hands free πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ειχαν πει στις ειδησεις...οτι ενα βιντεακι που επαιξε ηταν απλα διαφημιστικο για την εταιρεια..και οτι δεν σκαει αληθεια το ποπ κορν

εγω πηρα ενα καλαμποκι και δυο κινητα...και απλα ζεσταθηκε....δεν ξερω αν ειχα παραπανω κινητα αν θα εσκαγε κιολας το καλαμποκι...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Αν ψάξεις στο youtube υπάρχουν κι άλλα video που δείχνουν το ίδιο.

Και είναι όλα fake... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Κατ αρχάς... Όλα τα βίντεο που δείχνουν κινητά να κάνουν καφε (νες ζεστο), ποπ κορν, καλαμπόκια, αυγά, ομελέτες ή δεν ξέρω και γω τι ειναι fake.. αλλιώς μούφες...

Ο δείκτης sar δείχνει την ακτινοβολία που εκπέμπει ένα κινητό..

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΧΟΥΝ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ .... ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΝΑΣ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΑΕΙ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ...

(ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΠΥΡΗΝΙΚΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΕΣ.. Ή εχουν πλουτάνιο, ουράνιο κτλ... Τα οποια προφανως ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ)

Πειράματα τα οποία εχουν γίνει μέχρι τώρα έχουν δείξει ότι η ακτινοβολία των κινητών ακόμα και σε τεράστιες ποσότητες δεν προκαλούν τίποτα... Σαφώς όμως ΔΕΝ πρεπει να εφυσηχαζουμε καθώς πρόκειται για μία νέα τεχνολογία η οποία δεν έχει ελεγχει /δοκιμαστει πληρως.. Και σαφώς better safe than sorry που λένε και οι φιλοι μας οι άγγλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κατ αρχάς... Όλα τα βίντεο που δείχνουν κινητά να κάνουν καφε (νες ζεστο), ποπ κορν, καλαμπόκια, αυγά, ομελέτες ή δεν ξέρω και γω τι ειναι fake.. αλλιώς μούφες...

Ο δείκτης sar δείχνει την ακτινοβολία που εκπέμπει ένα κινητό..

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΧΟΥΝ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ .... ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΝΑΣ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΑΕΙ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ...

(ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΠΥΡΗΝΙΚΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΕΣ.. Ή εχουν πλουτάνιο, ουράνιο κτλ... Τα οποια προφανως ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ)

Πειράματα τα οποία εχουν γίνει μέχρι τώρα έχουν δείξει ότι η ακτινοβολία των κινητών ακόμα και σε τεράστιες ποσότητες δεν προκαλούν τίποτα... Σαφώς όμως ΔΕΝ πρεπει να εφυσηχαζουμε καθώς πρόκειται για μία νέα τεχνολογία η οποία δεν έχει ελεγχει /δοκιμαστει πληρως.. Και σαφώς better safe than sorry που λένε και οι φιλοι μας οι άγγλοι...

Μπορεί τα συγκεκριμένα βίντεο να είναι ψεύτικα αλλά άκουσα για ένα πείραμα στο ΑΠΘ που έβαλαν ένα αυγό ανάμεσα σε δύο κινητά και ψήθηκε.

Τα κινητά δεν εκπέμπουν ραδιενέργεια, αλλά ηλεκτρομαγνητικά κύματα χαμηλής συχνότητας, τα οποία όντως δεν έχει αποδειχθεί στο εργαστήριο πως βλάπτουν τον ανθρώπινο οργανισμό, υπάρχουν όμως αρκετές περιπτώσεις ανθρώπων που επειδή μιλούσαν πολύ στο κινητό ή επειδή έμεναν κοντά σε κεραίες κινητής τηλεφωνίας παρουσίασαν κακοήθεις όγκους.

Εκτός αυτού, η ακτινοβολία αυτή "ψήνει" τον εγκέφαλό μας προκαλώντας μια αρκετά σημαντική μείωση των εγκεφαλικών μας κυττάρων.

Όλα αυτά δε τα λέω εγώ, αλλά ένας ειδικός από το τμήμα Φυσικής του Πανεπιστημίου Κρήτης που είχε έρθει και είχε κάνει ένα σεμινάριο στο σχολείο μας για τα κινητά... Βέβαια μόνο εγώ και άλλα δέκα άτομα το πολύ πρόσεχαν, οι υπόλοιποι παίζανε με τα κινητά τους ή μιλούσαν... Αυτό δείχνει πόσο μας απασχολεί η υγεία μας... Anw, εμείς είμαστε μετά την Ιταλία ο πιο "κινητομανής" λαός στην Ευρώπη. Οι Ιταλοί έχουν κατά μέσο όρο σχεδόν τρία κινητά per capita, εμείς 2 αν θυμάμαι καλά.

Εννοείται φιλικά! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lam10

Νεοφερμένος

Ο <a href="https://lambros10.hi5.com" class="link link--external" rel="nofollow" target="_blank">https://lambros10.hi5.com</a> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
παιδια εμενα το κινητο μου ειχει 1,3 δεικτη sar..τα βραδια το κλεινω..εχω το c902
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πότε θα κανονίσουμε ένα bbq; Ψηστιέρες έχουμε όλοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lam10

Νεοφερμένος

Ο <a href="https://lambros10.hi5.com" class="link link--external" rel="nofollow" target="_blank">https://lambros10.hi5.com</a> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
χαχα...πες το ψεματα...μπορουμε να κανουμε κατι γι αυτο?να το ελλατωσουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Να μη χρησιμοποιείς πολύ το κινητό, όλα τα υπόλοιπα είναι ημίμετρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top