Sushi

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτό το thread είναι αφιερωμένο στους λάτρεις του σούσι!
Έχετε βρει πουθενά φτηνό; Έχετε φτιάξει μόνοι σας; Πως βγήκε; Ήταν σαν το έτοιμο ή χειρότερο; Που βρήκατε τα υλικά; Πόση ώρα σας πήρε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ το πιο φτηνό που έχω βρει είναι το Yo! Τίποτα περισσότερο ψαγμένο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ το πιο φτηνό που έχω βρει είναι το Yo! Τίποτα περισσότερο ψαγμένο.:redface:
Το έχω ξανακούσει αυτό! Ξέρεις ποιό είναι το site του ή έστω κάπου να δω καταστήματα κ κατάλογο;
Εγώ πάντως το φθηνότερο που έχω βρει είναι στο Βασιλόπουλο, κάπου 6-7 ευρώ η μερίδα η οποία σε αυτό που παίρνω έχει 12 μικρά κομμάτια και 3 μεγάλα (εκ των οποίων με ψάρι μόνο τα 6 μικρά - σολωμό και τόνο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το έχω ξανακούσει αυτό! Ξέρεις ποιό είναι το site του ή έστω κάπου να δω καταστήματα κ κατάλογο;

Βασικά δε νομίζω να έχει site.:hmm: Είχε ανοίξει αρκετά μαγαζιά αλλά έκλεισαν και μου φαίνεται περίεργο, καθώς Κολωνάκι ας πούμε είχε πολύ κόσμο.

Έχει σίγουρα Χαλάνδρι στην Κηφισίας. Και κάνει και delivery!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ απο Χαλάνδρι Γλυφάδα λίγο δύσκολο να κάνει delivery...
Όταν λες φτηνό για τι τιμή μιλάμε και σε πόσα κομμάτια αντιστοιχεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εντάξει, πιο ακριβά από Βασιλόπουλο. Τώρα με πιάνεις λίγο απροετοίμαστη.:hmm: Συνήθως όταν πηγαίνουμε δεν παίρνουμε μόνο σούσι αλλά και ρύζι και ζεστά πιάτα και πληρώνουμε 10-12 ευρώ το άτομο.

Τα σούσι και σασίμι είναι σε μερίδες των 4 και γυρνάνε σε ένα κυλινδρικό μπαρ και διαλέγεις ποιά θα πάρεις. Ανάλογα με τα υλικά αλλάζουν και οι τιμές τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το σασίμι μου φαίνεται ΑΗΔΙΑ!!! Εμένα το sushi μου αρέσει κυρίως για το φύκι και το ρύζι, όχι το ψάρι, γιάυτό το σασίμι δεν μου αρέσει καθόλου και απο την άλλη μου αρέσουν σχεδόν εξίσου και τα rolls χωρίς ψάρι μόνο με αβοκάντο και αγγούρι :)
Δεδομένων των παραπάνω, με ενδιαφέρει κυρίως maki sushi, με ψάρι ή χωρίς... Με την τιμή αυτή θυμάσαι μήπως πόσα κομμάτια φάγατε; Δεν με πειράζει να κοστίζει αρκετά αρκεί να ειναι ΜΠΟΟΟΟΛΙΚΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεδομένων των παραπάνω, με ενδιαφέρει κυρίως maki sushi, με ψάρι ή χωρίς... Με την τιμή αυτή θυμάσαι μήπως πόσα κομμάτια φάγατε; Δεν με πειράζει να κοστίζει αρκετά αρκεί να ειναι ΜΠΟΟΟΟΛΙΚΟ!

Αχ βρε Michelle θα με εξοντώσεις σήμερα!:P Να σκεφτώ.:hmm: Νομίζω με 12 ευρώ αν πάρεις διαφορετικά εκ των οποίων κάποιο χορτοφαγικό αφού λες πως σου αρέσουν, θα έχεις 3-4 μερίδες, δηλαδή 12 με 16 τεμάχια.

Πάντως δεν σου αρέσει το σασίμι; Είσαι ΤΡΕΛΗ;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν είναι 16 τεμάχια είναι μια χαρα! Δεν έχω πρόβλημα πάντως ακόμα και όλα χορτοφαγικά να είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Καλά, για τα 16 δεν είμαι απόλυτα σίγουρη.:) 12 πάντως στάνταρ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το πήρατε μονότερμα το θέμα εσείς οι 2. :)
Εγώ δεν είμαι λάτρης του sushi, μπορώ να μιλήσω; Δεν καταλαβαίνω πως τρώτε ένα ψάρι ωμό. Αυτό που μου έχει μείνει είναι μια ατάκα απο το σ'αγαπώ-μ'αγαπάς που έιναι:
Θοδωρής - Τι είναι αυτό το sushi τελοσπάντων;
Δήμητρα - Ψάρι είναι.
Θοδωρής - Μα καλά είναι δυνατόν να λένε ένα ψάρι sushi; Ομοφυλοφυλο είναι; Δλδ περνάει ένας καρχαρίας και λέει "γεια σου sushiiii τι κάνεις βρε sushiiiii;" (με ψιλο-γυναικεία φωνή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Στην γλυφάδα κοντά στο παλαιό μου σπίτι έχει ένα απίστευτα ωραίο μαγαζί με σούσι.
Όλη η Ολυμπιακή ομάδα της Ιαπωνίας έτρωγε εκεί και το μισό μαγαζί σύντομα θα το έκαναν και καραόκε μπαρ! (Τελείως jap κατάσταση δηλαδή.)
Το μόνο κακό είναι ότι στοιχίζει γύρω στα 100 € το άτομο! Αρκετά ακριβό. Έχω μετακομοίσει απο εκεί αλλα αν θέλετε σας γράφω την διευθυνση μήπως και έχει κανένας όρεξη να πάει.
Πρίν καμια δεκαετία είχα πάει Ιαπωνια για 10 μέρες, έσκασα στο σούσι τα τετράγωνα μακαρόνια και στην Ιαπωνική κουζίνα.
Ακόμα και στο αεροπλάνο σούσι είχαν!:P
Καμία σχέση βέβαια με αυτά που τρώμε εδώ ειδικά απο γνωστό κατάστημα πάνω στην παραλιακή που εχει σούσι (μπλιάχ)
Ξέρω και ένα φοβερό κινέζικο για όποιον ενδιαφέρεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Πολύ μανία έχει πέσει με το σούσι στα φόρουμς τελευταία...Χεχεεεε...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Μισέλ, μην με κολάζεις απογευματιάτικα....
Και γω κοντά στα μέρη σου μένω, αλλά δεν έχω ιδέα παραπάνω από σένα...
Με το σούπερ μάρκετ βολεύομαι και εγώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
@fandago: Το σούσι δεν είναι μόνο ωμό ψάρι! Αυτό που λες είναι το σασίμι! Το ωραιότερο στο σούσι είναι το ρύζι που το περιβάλλει που είναι μαγειρεμένο με έναν υπέροχο τρόπο, καθώς και το φύκι που είναι τυλιγμένο γύρω γύρω! Το ψάρι στο maki sushi είναι ελάχιστο (και υπάρχουν και rolls που είναι ουσιαστικά maki sushi χωρίς καθόλου ψάρι με αβοκάντο και καρότο/αγγούρι μόνο!) Αλλά ακόμα και με ψάρι, στο maki sushi είναι τόσο λίγο που δεν το καταλαβαίνεις καν αν είναι ωμό ή όχι!
@Γιάννης: Τι λες ωρέ Γιάννη;;; Εδώ ψάχνουμε το πιο φτηνό και λες για 100 ευρώ το άτομο;;; Ζουρλάθηκες ωρέε; :P

Πολύ μανία έχει πέσει με το σούσι στα φόρουμς τελευταία...Χεχεεεε...:clapup:

Χέχεχε, κι εσύ εκ του γνωστού-άγνωστου φόρουμ; Στείλε πμ με username! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
@Γιάννης: Τι λες ωρέ Γιάννη;;; Εδώ ψάχνουμε το πιο φτηνό και λες για 100 ευρώ το άτομο;;; Ζουρλάθηκες ωρέε; :P

Τι να κάνουμε ρε κοπελιά σούσι θες να φάς όχι διπλόπιττα σουβλάκια!:P

Η hostess του μαγαζιού μου είπε ότι ειναι τόσο ακριβό γιατί πρέπει να αγοράζουν φρέσκα ψάρια κάθε μέρα και δεν μπορούν να κρατήσουν τίποτα παραπάνω απο 1 μέρα.
Πάντως μου έχει μείνει η γευση, ήταν φοβερή
Πάντως θέλει μεγάλη προσοχή καθώς τρώως ομό ψάρι οπότε αν δεν είναι εμπιστοσύνης το μαγαζί μπορεί να έχεις τρεξήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι λάτρης του sushi, μπορώ να μιλήσω; Δεν καταλαβαίνω πως τρώτε ένα ψάρι ωμό.

Ούτε εγώ είμαι λάτρης του σούσι, μου αρέσει όμως πολύ. Όσο για αυτό που λες καθώς και πολλοί άλλοι με το ωμό ψάρι δεν το καταλαβαίνω. Ας πούμε παστό ψάρι δεν τρως που ουσιαστικά κι αυτό ωμό είναι; Όταν λέμε ωμό δεν σημαίνει ότι είναι όπως το πήραν από την θάλασσα. Έχει μια διαδικασία το όλο πράγμα για να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
:offtopic:
Σούσι.... μπλιαξ!!!:sick:
Στα μέρη μου το καλύτερο ψάρι είναι το ζγούρ! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Έχεις φάει;

Δε πόσταρα μέσα από γευσιγνωστική σκοπιά. Απλά έδωσα τη χιουμοριστική χροιά της περιοχής μου πάνω στο θέμα φαγητό, η οποία πάνω κάτω συνοψίζεται στο μεγαλείο που αντλείται από το αρνίσιο παιδάκι και τη χρήση των χορταρικών μόνο ως ντεκορ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top