Σκηνή ή σουίτα;

Μου αρέσει να κάνω διακοπές....

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 100)
  • Μόνο σε πολυτελή ξενοδοχεία με όλες τις ανέσεις μου

    Ψήφοι: 18 18.0%
  • Σε ξενοδοχεία ή ενοικιαζόμενα πιο οικονομικά

    Ψήφοι: 45 45.0%
  • Με την σκηνή μου όπου λάχει

    Ψήφοι: 26 26.0%
  • Συνήθως ακολουθώ αυτό που θέλουν οι πολλοί

    Ψήφοι: 11 11.0%

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
δεν μπορω με τπτ να κανω καμπινγκ...:confused: δεν εχω κανει ποτε βεβαια αλλα και ουτε θελω. δεν μπορω να σκεφτω καν οτι θα χω κοινοχρηστο χωρο wc με τοσο κοσμο...αδυνατον!!! γι αυτο και θελω το δωματιακι μου με αποκλειστικο wc και ολες τις ανεσεις μου.:)

Κοινόχρηστο wc; :confused::confused::confused::confused:
Στο ελεύθερο κάμπινγκ αντί για wc, υπάρχουν τα δέντρα και οι θάμνοι, ε τώρα μπορεί να δεις και κανένα ζωάκι να το χρησιμοποιεί κι αυτό, αλλά αυτό δεν είναι κακό. :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ να σας πω δεν έχει τύχει ποτέ να κάνω κάπινγκ.
Πέρσι έκανα διακοπές σε πεντάστερο στο ν. Λειβαδιάς (πώς το λέγαν το μέρος; :hmm:)

Ε, μετά απ' αυτό καλόμαθα. Πειράζει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
έχει κοιμηθεί κανείς από εσάς μέσα σε ένα σλιπινγ μπαγκ (μόνο) σε βουνό?
εγώ ναι!
τέλεια εμπειρία αν και τα κουνούπια των βουνών είναι πελώρια και μας γ...σαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Είχα κάνει κάμπινγκ πέρσυ για 3 μέρες. Ήταν πολύ ωραία εμπειρία. Φέτος σκεφτόμαστε να κάνουμε ελεύθερο κάμπινγκ για καμιά βδομάδα με την παρέα. Άντε να δούμε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
έχει κοιμηθεί κανείς από εσάς μέσα σε ένα σλιπινγ μπαγκ (μόνο) σε βουνό?
εγώ ναι!
τέλεια εμπειρία αν και τα κουνούπια των βουνών είναι πελώρια και μας γ...σαν
Για 3 μήνες επί 3 χρόνια........:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
έχει κοιμηθεί κανείς από εσάς μέσα σε ένα σλιπινγ μπαγκ (μόνο) σε βουνό?
εγώ ναι!
τέλεια εμπειρία αν και τα κουνούπια των βουνών είναι πελώρια και μας γ...σαν

Σε βουνό, σε θάλασσα, σε μπαλκόνι :D
Λατρεύω να χαζεύω τα αστέρια όλη νύχτα.. Ειδικά στην επαρχία που ο ουρανός είναι καθαρότερος και με πολύ λιγότερα φώτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Και όμως μου αρέσουν και τα δύο άκρα..Κάποτε θεωρούσα ότι διακοπές είναι μόνο υπερπολυτελή ξενοδοχεία των 5***** και τίποτε άλλο. Πλέον δεν θα έλεγα 100% όχι σε ένα συνδιασμό και των δύο όπως και έκανα το Καλοκαίρι ξανά που μας πέρασε. 7 μέρες στο camping στην Ελαφόνησο..πέρασα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ μετά από 8 μέρες σχεδόν στη Μύκονο και μέσα στη χλίδα. Πράγμα που το έχω ξανακάνει. Βέβαια να ΤΟΝΙΣΩ ότι ο κόσμος δεν είναι ότι καλύτερο αν θέλεις να κάνεις γνωριμίες ιδιαίτερου τρόπου ζωής..οπότε μάλλον θα έλεγα και εγώ ΣΟΥΙΤΑ...

*** Επειδή παίζει καθοριστικό ρόλο "η τσέπη" του καθένα θεωρώ ότι ίσως πολλοί θα μπορούσαν να επιλέξουν το ένα ή το άλλο αν 1. δεν το έχουν δοκιμάσει λόγω οικονομικής δυσχέρειας 2. δεν το έχουν δοκιμάσει λόγω οικονομικής ευχαίρειας και συνάμα άλλης ποιότητας ζωής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Και όμως μου αρέσουν και τα δύο άκρα..Κάποτε θεωρούσα ότι διακοπές είναι μόνο υπερπολυτελή ξενοδοχεία των 5***** και τίποτε άλλο. Πλέον δεν θα έλεγα 100% όχι σε ένα συνδιασμό και των δύο όπως και έκανα το Καλοκαίρι ξανά που μας πέρασε. 7 μέρες στο camping στην Ελαφόνησο..πέρασα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ μετά από 8 μέρες σχεδόν στη Μύκονο και μέσα στη χλίδα. Πράγμα που το έχω ξανακάνει. Βέβαια να ΤΟΝΙΣΩ ότι ο κόσμος δεν είναι ότι καλύτερο αν θέλεις να κάνεις γνωριμίες ιδιαίτερου τρόπου ζωής..οπότε μάλλον θα έλεγα και εγώ ΣΟΥΙΤΑ...

*** Επειδή παίζει καθοριστικό ρόλο "η τσέπη" του καθένα θεωρώ ότι ίσως πολλοί θα μπορούσαν να επιλέξουν το ένα ή το άλλο αν 1. δεν το έχουν δοκιμάσει λόγω οικονομικής δυσχέρειας 2. δεν το έχουν δοκιμάσει λόγω οικονομικής ευχαίρειας και συνάμα άλλης ποιότητας ζωής
Που να δεις ένα μήνα σχεδόν και μάλιστα όχι στο κάμπινγκ, αλλά ελεύθερο, κάτω από τα δέντρα. :clapup::clapup::clapup::clapup:

Πάντως σε τέτοιο ξενοδοχείο, δεν θα μπορούσα να πάω για διακοπές.
Οσες φορές έχω βρεθεί για συνέδρια και τέτοια, κάτι μου κάθεται στραβά στο στομάχι.
Σαν να φοράω κουστούμι και γραβάτα ένα πράγμα.... :'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Για 3 μήνες επί 3 χρόνια........:):):)
καλέ εσύ έκανές πολύ
ερωτηση: δεν είχες γεμίσει τσιμπήματα από κουνούπια?:hmm:
εγώ ένα βράδυ κοιμήθηκα στη φυση με το σλιμπινγ μπαγκ μονο και γέμισα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
καλέ εσύ έκανές πολύ
ερωτηση: δεν είχες γεμίσει τσιμπήματα από κουνούπια?:hmm:
εγώ ένα βράδυ κοιμήθηκα στη φυση με το σλιμπινγ μπαγκ μονο και γέμισα
Εμ, που πας ξυπόλιτη στα αγκάθια....
Δεν έχεις ακούσει για τη σιτρονέλλα; :whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Που να δεις ένα μήνα σχεδόν και μάλιστα όχι στο κάμπινγκ, αλλά ελεύθερο, κάτω από τα δέντρα. :clapup::clapup::clapup::clapup:

Πάντως σε τέτοιο ξενοδοχείο, δεν θα μπορούσα να πάω για διακοπές.
Οσες φορές έχω βρεθεί για συνέδρια και τέτοια, κάτι μου κάθεται στραβά στο στομάχι.
Σαν να φοράω κουστούμι και γραβάτα ένα πράγμα.... :'(:'(:'(:'(:'(
Εδώ και αρκετά χρόνια από ότι ξέρω δεν επιτρέπεται το ελεύθερο camping στην Ελαφόνησο.
Όχι, εγώ τη βρίσκω τρελλά σε όλα τα χλιδάτα μέρη, πάντα και παντού είμαι ο εαυτός μου και συμπεριφέρομαι το ίδιο παντού. Είτε είμαι στο καλύτερο εστιατόριο είτε τρώω σουβλάκια και έχω γεμίσει τζατζίκι παντού:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
να σου πω την μαύρη αλήθεια ΟΧΙ
την επόμενη φορά(εάν υπάρξει) θα το έχω κατά νου.....
δυστυχώς δεν έχω με ποιον να πάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tralala

Νεοφερμένος

Η tralala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Εμ, που πας ξυπόλιτη στα αγκάθια....
Δεν έχεις ακούσει για τη σιτρονέλλα; :whistle::whistle::whistle:

Πάντως αν δεν την έχεις ακούσει, σίγουρα την έχεις μυρίσει...
Κακή φάση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εδώ και αρκετά χρόνια από ότι ξέρω δεν επιτρέπεται το ελεύθερο camping στην Ελαφόνησο.
Όχι, εγώ τη βρίσκω τρελλά σε όλα τα χλιδάτα μέρη, πάντα και παντού είμαι ο εαυτός μου και συμπεριφέρομαι το ίδιο παντού. Είτε είμαι στο καλύτερο εστιατόριο είτε τρώω σουβλάκια και έχω γεμίσει τζατζίκι παντού:D
To ελεύθερο κάμπινγκ απαγορεύεται παντού.
Στην ελαφόνησσο μια δυο φορές την εβδομάδα έρχονταν αστυνομικοί από τη Νεάπολη και έκοβαν πρόστιμα σε όσους έβρισκαν μέσα στις σκηνές τους.
Αλλά αν ξέρεις που να βάλεις τη σκηνή δεν σε βρίσκουν, κα ειδικά 10 με 11 το πρωί που έρχονται.

Πάντως αν δεν την έχεις ακούσει, σίγουρα την έχεις μυρίσει...
Κακή φάση!
Δεν την πήρα για αποσμητικό, για κουνουποδιώχτη την πήρα.
Αλλωστε το κίτρο είναι το αγαπημένο μου άρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tralala

Νεοφερμένος

Η tralala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλέ δε διαφωνώ, κι εμένα με έχει σώσει η σιτρονέλα, λάτρης του κάμπινγκ γαρ.

Αλλά ότι κάθε φορά που τη χρησιμοποιώ χρειάζομαι διάστημα προσαρμογής της μύτης μου είναι μία αλήθεια.

Και για το ερώτημα: Είμαι του κάμπινγκ γενικά από τον 2ο περίπου χρόνο της γέννησης μου. Τις όμορφες εποχές που είχα πολύ χρόνο πήγαινα για ένα τουλάχιστον μήνα. Κόσμος έφευγε, κόσμος ερχόταν, εμείς... εκεί! Βέβαια κάπου στο ενδιάμεσο κάνω μία-δυο πάυσεις για μία βραδία "πολιτισμού" με ζεστό νερό και μαλακό στρώμα, αλλά ίσα ίσα για να αποφύγω τους μύκητες κοκ.


Αυτό βεβαίως δε σημαίνει ότι δεν απολαμβάνω ένα περιποιημένο δωμάτιο με όλες τις ανέσεις του σε ένα τέλειο ξενοδοχείο, αλλά σίγουρα το καλοκαίρι μου το έχω συνδυάσει με άμμο ανάμεσα στα δάχτυλα και ατελείωτες ώρες ανυπαρξίας κάτω από τον ήλιο και δίπλα στο φορητό μου σπίτι (μαζί με το φορητό μου ενίοτε:P) μαζί με καλή παρέα που ζει επίσης την ανυπαρξία της δίπλα στη θάλασσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Καλέ δε διαφωνώ, κι εμένα με έχει σώσει η σιτρονέλα, λάτρης του κάμπινγκ γαρ.

Αλλά ότι κάθε φορά που τη χρησιμοποιώ χρειάζομαι διάστημα προσαρμογής της μύτης μου είναι μία αλήθεια.

Και για το ερώτημα: Είμαι του κάμπινγκ γενικά από τον 2ο περίπου χρόνο της γέννησης μου. Τις όμορφες εποχές που είχα πολύ χρόνο πήγαινα για ένα τουλάχιστον μήνα. Κόσμος έφευγε, κόσμος ερχόταν, εμείς... εκεί! Βέβαια κάπου στο ενδιάμεσο κάνω μία-δυο πάυσεις για μία βραδία "πολιτισμού" με ζεστό νερό και μαλακό στρώμα, αλλά ίσα ίσα για να αποφύγω τους μύκητες κοκ.


Αυτό βεβαίως δε σημαίνει ότι δεν απολαμβάνω ένα περιποιημένο δωμάτιο με όλες τις ανέσεις του σε ένα τέλειο ξενοδοχείο, αλλά σίγουρα το καλοκαίρι μου το έχω συνδυάσει με άμμο ανάμεσα στα δάχτυλα και ατελείωτες ώρες ανυπαρξίας κάτω από τον ήλιο και δίπλα στο φορητό μου σπίτι (μαζί με το φορητό μου ενίοτε:P) μαζί με καλή παρέα που ζει επίσης την ανυπαρξία της δίπλα στη θάλασσα.
Αυτά είναι ...... :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Βρε παιδιά αντε προτείνετε και κανα μέρος όμως γιατί για φέτος έχουμε στερέψει από ιδέες!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tralala

Νεοφερμένος

Η tralala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Έχω ακούσει από πολύ κόσμο για Δονούσα-Σχοινούσα και αυτό θα δοκιμάσω φέτος για μερικές μέρες. Ξέρει κανείς τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Βρε παιδιά αντε προτείνετε και κανα μέρος όμως γιατί για φέτος έχουμε στερέψει από ιδέες!!!:P
Αν πρόκειται για ελέυθερο κάμπινγκ, εκτός από ελαφόνησο που αναφέρθηκε ήδη, τα κουφονήσια είναι must, το Αγκίστρι υπέροχο, καθώς επίσης και το γαϊδουρονήσι νότια της Κρήτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tralala

Νεοφερμένος

Η tralala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Oυφ, τα Κουφονήσια είναι κουραστικά και τίγκα στα πιτσιρίκια (χεχε, πριν δύο τρία χρόνια πήγαινα πολύ!). Εκτός αν τη δεις ναυαγός και συρθείς στο μη κοσμικό κουφονήσι σε φάση ναυαγός με προμήθειες! Ωραίες παραλίες έχουν πάντως!

Για Γαύδο τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top