Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,001 μέλη και 2,479,989 μηνύματα σε 79,004 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 478 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατασκευές-Χειροτεχνίες

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 17:40, 17-08-11:

Όλα είναι πολύ ωραία και ειλικρινά δεν ξέρω ποιο να διαλέξω. Επειδή όμως είναι προσκλητήρια και όλο και κάποια θα χρειαστεί να σταλούν ταχυδρομικώς, λάβε υπόψη σου κι αυτή την παράμετρο: Τα έξοδα αποστολής.

(Εγώ και τον σελιδοδείκτη θα τον χρησιμοποιούσα. Δεν θα πήγαινε χαμένος).
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,163 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 17:45, 17-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Όλα είναι πολύ ωραία και ειλικρινά δεν ξέρω ποιο να διαλέξω. Επειδή όμως είναι προσκλητήρια και όλο και κάποια θα χρειαστεί να σταλούν ταχυδρομικώς, λάβε υπόψη σου κι αυτή την παράμετρο: Τα έξοδα αποστολής.

Στην επαρχία τα προσκλητήρια αλλάζονται χέρι με χέρι, πόρτα-πόρτα.
1
Παράθεση

Myrtle

Περιβόητο Μέλος

H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,271 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε: στις 17:46, 17-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Θα επιμείνω όμως στο πρώτο γιατί όλοι, σχεδόν, πετάνε/με τα προσκλητήρια.
Χμ τώρα που το σκέφτομαι το 3ο ίσως χρησιμοποιηθεί ως κορνίζα με αφαίρεση του προσκλητηρίου.
Αν παίζει κάτι τέτοιο τότε ψηφίζω 3 γιατί είναι κάτι που θα μείνει!

Είπαμε όλα είναι όμορφα!
Αυτός ακριβώς ήταν ο σκοπός μου. Να φτιάξω κάτι που δεν θα πεταχτεί, γιατί είναι κρίμα να πετιούνται και ειδικά όταν είναι χειροποίητα. Και το πρώτο και το τρίτο χρησιμοποιούνται (το πρώτο είναι σελιδοδείκτης). Ακόμη και το δεύτερο σε όποιον αρέσει μπορεί να το στολίσει σε ένα παιδικό δωμάτιο ή κάτι τέτοιο.
Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Πολύ όμορφα και τα 3!

Ψηφίζω το 1 γιατί μ'αρέσει η αίσθηση της τσόχας και αν και το 3 είναι πολύ καλή ιδέα, δεν θα κουραστείς να φτιάξεις ένα σωρό κορνίζες;
Μπα, είναι τόσο λίγα τα προσκλητήρια που θα χρειαστώ και τόσος πολύ ο χρόνος που έχω στη διάθεσή μου που δεν μου φαίνεται πολύ μεγάλο ζήτημα. Εδώ σκέφτομαι, αν δεν το διαλέξει η μαμά ως προσκλητήριο να το προτείνω για μπομπονιέρα, που σίγουρα θα χρειαστώ πολύ περισσότερες!

Κοίτα, τα μόνα που ίσως θα χρειαζόταν να σταλούν ταχυδρομικώς, θα ήταν αυτά που πρέπει να πάνε στην Μάνη, αλλά όλους τους εκεί συγγενείς μπορούμε να τους καλέσουμε και τηλεφωνικώς χωρίς να μας παρεξηγήσουν. Οπότε δεν νομίζω ότι θα έχουμε πολύ μεγάλο πρόβλημα με αυτό το θέμα... Ευτυχώς, δηλαδή!
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 17:50, 17-08-11:

Μου θυμίζεις τη μαμά μου που δεν πετάει τίποτα.

Δεν ξέρω κατά πόσο θα το κρατούσα εγώ, πέρα από τους έτοιμους που έχω άφθονους μπορείς να έχεις και ένα αποξηραμένο λουλούδι πχ για σελιδοδείκτη.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 17:50, 17-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Δεν αμφιβάλλω κι εγώ στην επαρχία παντρεύτηκα και μάλιστα δις, αλλά όλο και κάποιος συγγενής/φίλος υπάρχει σε κάποιο άλλο μέρος που θες να τον καλέσεις.
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,163 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 17:51, 17-08-11:

Δεν αμφιβάλλω κι εγώ στην επαρχία παντρεύτηκα και μάλιστα δις, αλλά όλο και κάποιος συγγενής/φίλος υπάρχει σε κάποιο άλλο μέρος που θες να τον καλέσεις.
Έτσι κι αλλιώς βλακεία είπα. Νόμιζα ότι τα βαφτίσια θα γίνουν στη Μάνη.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 17:58, 17-08-11:

Έτσι κι αλλιώς η Myrtle το έχει τακτοποιήσει το θέμα.
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 19:15, 17-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Γιατι πως αλλιως γινεται?
2
Παράθεση

Myrtle

Περιβόητο Μέλος

H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,271 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε: στις 19:21, 17-08-11:

Δεν θα γίνει στην Μάνη η βάφτιση, αλλά σίγουρα θα καλεστούν κάποιοι συγγενείς από κει. Γενικά δεν έχω πρόβλημα αν είναι δύσκολη η κατασκευή του προσκλητηρίου, γιατί θα είναι πολύ λίγα άτομα καλεσμένα κι έχω και πάααααααρα πολύ χρόνο μπροστά μου (για τον Μάιο την υπολογίζουμε)!

εδιτ:

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια52071
Γιατι πως αλλιως γινεται?
Προφανώς με το ταχυδρομείο, αν μένουν πολύ μακριά...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 17-08-11 στις 19:30. Αιτία: εδιτ
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 19:39, 17-08-11:

Εμένα το 1ο μου άρεσε περισσότερο! Πιο μαζεμένο και νομίζω ότι εξυπηρετεί καλύτερα τον σκοπό του (προσκλητήριο σε βάφτιση). Και βέβαια τι καλύτερο από το να διαβάζεις το βιβλίο σου με την φατσούλα του Μικρού Πρίγκιπα να σε κοιτά! Το 3ο που βλέπω είχε σουξέ θα μου άρεσε σαν concept για μπουμπουνιέρα ας πούμε, αλλά όχι για προσκλητήριο.
1
Παράθεση

Myrtle

Περιβόητο Μέλος

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε: στις 19:47, 17-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Εμένα το 1ο μου άρεσε περισσότερο! Πιο μαζεμένο και νομίζω ότι εξυπηρετεί καλύτερα τον σκοπό του (προσκλητήριο σε βάφτιση). Και βέβαια τι καλύτερο από το να διαβάζεις το βιβλίο σου με την φατσούλα του Μικρού Πρίγκιπα να σε κοιτά! Το 3ο που βλέπω είχε σουξέ θα μου άρεσε σαν concept για μπουμπουνιέρα ας πούμε, αλλά όχι για προσκλητήριο.
Έχεις δίκιο σε αυτό! Κι εγώ το έχω σκεφτεί, αν τελικά η μαμά επιλέξει κάποιο από τα άλλα δύο σχέδια για προσκλητήριο θα της το προτείνω. Για μπομπονιέρα έχω βρει και μία άλλη, πολύ όμορφη ιδέα. Μικρά καμβαδάκια με ξύλινα καβαλέτα (1 ευρώ το ένα από τα Jumbo) επίσης ζωγραφισμένα με γαλάζιο φόντο και μια παράσταση από τον μικρό πρίγκιπα με decoupage. Αλλά αυτό θέλει ψάξιμο ακόμα... δεν έχω καταλήξει!
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,737 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 13:07, 06-09-11:

Θήκη για το κινητό.
Είχα κάποια κομμένα κομμάτι τζην, τα ραψα (μη κοιτάτε το ράψιμο στα δεξιά),
έβαλα πάνω τα αστεράκια μου και τα στολιδάκια μου και έτοιμη!
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P060911_12.57.jpg
Εμφανίσεις:  238
Μέγεθος:  45,5 KB
4
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,016 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 14:01, 06-09-11:

Γεια σας!

αγορασα λευκο καμβα για να φιαξω εναν πινακα και να τον κανω δωρο στον συντροφο μου,εχετε μηπως ιδεα τι θα μπορουσα να φιαξω;

δεν θελω καποιο δυσκολο σχεδιο,διοτι δεν ειμαι ζωγραφος και γενικα με σχεδιο εχω να ασχοληθω απο τοτε που εκανα γραμμικο β' λυκειου.

οποιαδηποτε ιδεα ευπροσδεκτη
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,148 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 14:12, 06-09-11:

Γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις κάτι πολύ ελεύθερο?
Δηλαδή γραμμές, σχήματα, χρώματα - ό,τι σου έρχεται υποσυνείδητα στο μυαλό όταν τον σκέφτεσαι...

Ακόμη, θα μπορούσες να σχεδιάσεις - πάλι στο πολύ ελεύθερο - τα ονόματά σας, με τέτοιο τρόπο ώστε να μπερδεύεται το ένα στο άλλο!
Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις - πάντως ελπίζω να βοήθησα!
2
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,016 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 14:20, 06-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa

Ακόμη, θα μπορούσες να σχεδιάσεις - πάλι στο πολύ ελεύθερο - τα ονόματά σας, με τέτοιο τρόπο ώστε να μπερδεύεται το ένα στο άλλο!
Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις - πάντως ελπίζω να βοήθησα!
αυτο ειναι οντως μια καλη ιδεα,και ξεφευγει απο τις κλασικες καρδουλες

δεν ξερω καν αν θα δουλεψω με χρωμα,ισως δουλεψω με χρυσοσκονη,υφασμα,πουλιες και κορδελες
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,750 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 15:04, 06-09-11:

Να κάνεις ένα κολαζ από φωτογραφίες και να φτιάξεις τρισδιάστατα τα ονόματά σας......

Αλλιώς να πάρεις ενα πινελο να αναμείξεις μπογιες , να τις περνας σαν σχήμα απο ουρανιο τοξο και να βάλεις τη φωτογραφία του σε κάποιο σημειο......
1
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 15:18, 06-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici
Να κάνεις ένα κολαζ από φωτογραφίες και να φτιάξεις τρισδιάστατα τα ονόματά σας......

Αλλιώς να πάρεις ενα πινελο να αναμείξεις μπογιες , να τις περνας σαν σχήμα απο ουρανιο τοξο και να βάλεις τη φωτογραφία του σε κάποιο σημειο......
Σε ευχαριστω πολυ

πως να τα κανω τρισδιαστατα?

(ειμαι ολιγον τι ασχετη)
1
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,750 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 15:42, 06-09-11:

Ένας απλός τρόπος για τρισδιάστατα είναι ο παρακάτω:

πηγή - Κατασκευάστε τρισδιάστατα γράμματα

Αλλιώς θα κόψεις πολλες φορές τα ίδια γραμματα αν τα κανεις κολαζ και θα τα βαζεις με μια μικρη αποσταση το ενα πάνω από το αλλο να φαινεται σαν βάθος.... πχ τρία Ν ή να τα ενωσεις ακριβώς το ενα πάνω απο το άλλο με μια καρφίτσα ή πινέζα και να γυρνάνε ελεύθερα γύρω από το κέντρο του γραμματος....

Να τοποθετήσεις το όνομα σε κάποιο σημειο και γυρω από αυτο κολαζ απο φωτογραφίες.....
Αυτά για την ώρα....
Καλή επιτυχία!!!
3
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 16:29, 06-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici
Ένας απλός τρόπος για τρισδιάστατα είναι ο παρακάτω:

πηγή - Κατασκευάστε τρισδιάστατα γράμματα

Αλλιώς θα κόψεις πολλες φορές τα ίδια γραμματα αν τα κανεις κολαζ και θα τα βαζεις με μια μικρη αποσταση το ενα πάνω από το αλλο να φαινεται σαν βάθος.... πχ τρία Ν ή να τα ενωσεις ακριβώς το ενα πάνω απο το άλλο με μια καρφίτσα ή πινέζα και να γυρνάνε ελεύθερα γύρω από το κέντρο του γραμματος....

Να τοποθετήσεις το όνομα σε κάποιο σημειο και γυρω από αυτο κολαζ απο φωτογραφίες.....
Αυτά για την ώρα....
Καλή επιτυχία!!!

Σε ευχαριστω πολυ!
1
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,148 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 16:37, 06-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pure_Seduction
αυτο ειναι οντως μια καλη ιδεα,και ξεφευγει απο τις κλασικες καρδουλες

δεν ξερω καν αν θα δουλεψω με χρωμα,ισως δουλεψω με χρυσοσκονη,υφασμα,πουλιες και κορδελες
Αν σχεδιάζεις να δουλέψεις και με κορδέλες μπορείς να κάνεις τρύπες στον καμβά έτσι ώστε περνώντας τις κορδέλες ενδιάμεσα από αυτές τις τρύπες να σχηματίζεις γράμματα, ονόματα, κτλ...

Ή ακόμη και να "δένεις" τα τρισδιάστατα γράμματα!

VVV: Πολύ ωραίο!
3
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια