Carrusel

Μαρία χιος

Νεοφερμένος

Η Μαρία χιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έτυχε κι εγώ πρόσφατα να πέσω πάνω στην εισαγωγή στο youtube. Μου έφερε τόσες αναμνήσεις που τελικά αγόρασα τα DVD με τα επεισόδια.
Δεν μπορώ να πω ότι την απομυθοποίησα ακριβώς, σίγουρα τη βλέπω διαφορετικά σήμερα απ'ότι τότε, προσέχω άλλα πράγματα, αλλά θεωρώ ότι για παιδική σειρά ήταν αρκετά καλοστημένη. Έχει μια αθωότητα που με κάνει να την παρακολουθώ με ενδιαφέρον ακόμη και σήμερα και σίγουρα αν έχω τα DVD μέχρι τότε που θα κάνω παιδί, θα ήθελα να την παρακολουθήσει και αυτό, θεωρώ ότι περνάει ωραία μηνύματα (αν εξαιρέσεις την υπερβολική προβολή της πυρηνικής οικογένειας όπου η γυναίκα κάθεται στο σπίτι :down: )
Λια καλησπέρα! Είμαι κ γω fun της σειράς αυτής κ πραγματικά θα ήθελα να την ξαναδώ η κ ακόμα καλητερα να αγοράσω κ γω τα DVD να τα έχω!!! Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν εσυ θα μπορούσες να με βοηθήσεις να τα βρω!! Χωρίς να θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα σε σένα! Θα περιμένω απάντηση σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Καρουζέλ (2012) αναβίωση της παλιάς σειράς


Iσως η καλύτερη παιδική σειρά με παιδάκια όλων των εποχών η οποία αγαπήθηκε από πολλά ελληνόπουλα στην δεκαετία του 90.
Η σειρά 30+ χρόνια μετά από την πρώτη προβολή της γίνεται remake βασισμένο στην παλιά σειρά. O Σιρίλο, ο Νταβίντ, ο Χάιμεν και η Μαρία Χοακίνα θα αναβιώσουν ξανά στις οθόνες των τηλεοράσεων όλου του κόσμου.

Η σειρά παίζει ήδη (και μπορείτε να δείτε τα επεισόδια από το youtube) δυστυχώς είναι στα Ισπανικά και δεν έχουμε υπότιτλους, περιμένουμε λοιπόν ποιο κανάλι κάνει το σωστό deal και φέρει την σειρά στην Ελλάδα γιατί μιλάμε για σίγουρη επιτυχία.

Στην εικόνα βλέπετε την Μαρία Χοακίνα του καινούριου Καρουζελ να κρατάει ένα ipad και πίσω θολά εμφανίζεται ο Σιρίλο.
πηγή https://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2012/06/2012_3568.html

Δείτε την σειρά στο youtube (δυστυχώς δε ξέρω Πορτογαλικά :( :( )

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XJrX3Pvq65M#!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Το έβλεπα και εγώ αυτό πορωμένα :jumpy:

Καλά πλέον θεωρείται τελείως ρετρό και σίγουρα δεν θα το ξέρουνε οι νεότερες γενιές. Έχω όλα τα επεισόδια σε DVD Αλλά ρε γαμότο είναι σε χαμηλής ποιότητας με την κεραία να μην πιάνει καλά κατά την εγγραφή τους. :morning1:

Πρόκειται βέβαια για μία σειρά φουλ στα στερεότυπα και τις προκαταλήψεις αλλά εντάξει έτσι ήταν ο κόσμος τη δεκαετία του 80 και του 90.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Πρώτη φορά το ακούω.
 

Μαρια30

Νεοφερμένος

Η Μαρια30 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας!! Είδα, αν κ έχει περάσει καιρος κ ελπίζω να δειτε το μήνυμα μου, πως κάποιοι από εσάς έχουν όλα τα επεισόδια.. Όποιος μπορεί ας μου στείλει ένα προσωπικό να με κατατοπίσει γιατί το θέλω πάρα πολύ να δω όλη τη σειρά μετά από τόσα χρόνια!!! Ευχαριστώ 😊
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
:loltooth:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.

Podcast με επεισόδιο αφιερωμένο στο καρουζέλ.

Σε κάποιο σημείο ότι το καρουζέλ ήταν 1 χρόνο αλλά 1 χρόνος έπρεπε να ήταν η προβολή του στο μεξικάνικο κανάλι και όχι το γύρισμα. Τα παιδάκια μεγάλωναν κατά τη διάρκεια των επεισοδίων και αν δεις τα πρώτα και τα τελευταία επεισόδια βλέπεις διαφορά.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Είναι κρίμα κάποιος να κάνει τέτοιο ρεπορτάζ και να μην γίνεται viral. Μόλις 451 views στο YouTube. O τύπος όχι μόνο βρίσκει το σχολείο αλλά κατάφερε να πάρει συνέντευξη από εναν απο τους πρωταγωνιστές.

 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Είναι κρίμα κάποιος να κάνει τέτοιο ρεπορτάζ και να μην γίνεται viral. Μόλις 451 views στο YouTube. O τύπος όχι μόνο βρίσκει το σχολείο αλλά κατάφερε να πάρει συνέντευξη από εναν απο τους πρωταγωνιστές.

Καλέ γιατί το βαψανε έτσι εκτρωματικά μπλε. Η Ελένη Βλαχακη έγινε και μπογιατζής; :P Κλαίει το κτίριο.
images.jpeg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top