Το σωστό μέγεθος

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
εγω εχω μια απορία.Πως σκατα βγάλαν τον μεσο ορο 12-15 υπάρχουν δλδ με πιο μικρό??
Και πως κανουν την πράξη??ισα-ισα να μπένει...Ευτυχως εγώ τον εχω ξεπερλασει τον ΜΟ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ευτυχως εγώ τον εχω ξεπερλασει τον ΜΟ..
Όπα βρε Γκουζγκουνη!:D

οντως ομως οι μεσοι οροι ειναι κουφοι..
αλλα ισως ειναι παγκοσμιοι..οποτε ειναι και οι κινεζοι μεσα..:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Μη μας ντροπιάζετε, ο μέσος όρος στην Ελλάδα είναι από 18 και πάνω. Για αυτό κιόλας όλες οι Ελληνίδες είναι ικανοποιημένες...:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
χαχαχα...σωστος ο νάσος...Εμεις σπάμε τον πύχη στην ευρώπη(τουλάχιστον)....Μονο αυτοι οι μαύροι μας την βγαίνουν....καλα κανουμε και τους εχουμε να πουλάν cd kai dvd...χαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.


Τα μικρότερα πουλιά στην Ευρώπη έχουμε.


Οδηγός για τις κοπέλες. ( αν και δεν παραμυθιάζονται )


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Οι "νικητές" της έρευνας
Γάλλοι 15,48 εκατοστά
εμ βεβαια. δεν ειδατε τον ιαν σκοτ της τζουλιας?:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
καλα κανουμε και τους εχουμε να πουλάν cd kai dvd...χαχαχαχαχα
Μη σκας και με την οικονομική κρίση που μαστίζει τη χώρα μας, σύντομα θα μας έχουν κι εμάς σε κάποιες άλλες χώρες, να πουλάμε CD και DVD...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
εμ βεβαια. δεν ειδατε τον ιαν χοκ της τζουλιας?:redface::P


Άστα να πάνε.

Τέτοια βλέπουμε και κάνουμε να συνέλθουμε κανά διήμερο.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
ρε στα τετοια μου τα ΜΟ τους.Εμενα για το δικο μου με νιαζει τωρα τι εχουν οι υπόλοιποι δικό τους πρόβλημα..χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Έλληνες και Ιρλανδοί τελευταίοι ε; Για αυτό μάλλον ο Bono στην συναυλία των U2 έλεγε ότι οι λαοί μας μοιάζουν...:rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτες οι ερευνες ειναι βλακεια συνηθως..

γιατι ειναι ιδιαιτερα πραγματα,,και τα μετρανε μονο με τα προφυλακτικα..

και η ισχνη μειοψηφια των Ελληνων χρησιμοποιει προφυλακτικα..


πραγματικη αμεση ερευνα δεν εχει γινει.οταν γινει θα την παρουμε σοβαρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://www.actionnemesis.com/v2/index.php?option=com_content&task=view&id=1219&Itemid=89

Oι ερευνητές ρώτησαν περισσότερους από 1.800 άνδρες από 18 έως και 55 ετών για τα μέτρα προφύλαξης που παίρνουν κατά τη σεξουαλική πράξη. Τρεις στους δέκα είπαν πως δεν χρησιμοποιούν ποτέ προφυλακτικό, ενώ το 35,18% απάντησε πως παίρνουν προφυλάξεις, αλλά μόνον ευκαιριακά!
https://giorgosbiz.wordpress.com/2010/04/08/οι-έλληνες-ανακαλύπτουν-τα-sex-shops/

Μελέτες έχουν δείξει πως το 70% των Ελλήνων δεν κάνει χρήση προφυλακτικού κατατάσσοντας τη χώρα μας ευρωπαϊκά στη δεύτερη -μετά τη Νορβηγία- θέση των πιο επικίνδυνων ερωτικών συμπεριφορών.

https://www.ierosagon.org/2010/08/blog-post_5128.html


Σε κάποιους άνδρες η χρήση του προφυλακτικού δημιουργεί άμεσα προβλήματα που ίσως εκτιμώνται ως πιο σημαντικά συγκριτικά με τις προστατευτικές του ιδιότητες. Μια πρόσφατη μελέτη σε άνδρες που είχαν επισκεφτεί ειδικό ιατρείο για τη θεραπεία σεξουαλικώς μεταδιδόμενων νοσημάτων αποκάλυψε το πιο συχνό πρόβλημα που δημιουργεί η χρήση του.

Το 37% των ανδρών στη μελέτη ανέφερε τουλάχιστον μία εμπειρία απώλειας της στύσης που σχετίζονταν με τη χρήση του προφυλακτικού (Graham, 2006).

Σε άλλη μελέτη με δείγμα άνδρες 18-35 ετών, διαπιστώθηκε πως οι άνδρες που έχαναν τη στύση τους με τη χρήση του προφυλακτικού είχαν διπλάσιες πιθανότητες να βγάλουν το προφυλακτικό πριν από την ολοκλήρωση της σεξουαλικής επαφής και ανέφεραν αποφυγή της χρήσης του (Yarber, 2007).

Επομένως, φαίνεται πως κάποιοι άνδρες χάνουν τη στύση τους με τη χρήση του προφυλακτικού, με αποτέλεσμα να μην προστατεύονται διότι δεν το χρησιμοποιούν συστηματικά ή όταν το χρησιμοποιούν, το βγάζουν πρόωρα.
Εχει διαπιστωθεί πως ένας παράγοντας που μπορεί να οδηγεί σε απώλεια της στύσης κατά τη χρήση του προφυλακτικού είναι η δυσχερής προσαρμογή του στο πέος. Ανδρες που ανέφεραν ότι δεν αισθάνονταν το προφυλακτικό να προσαρμόζει καλά πάνω στο πέος, είχαν σημαντικά αυξημένες πιθανότητες να χάσουν τη στύση τους (Crosby, 2010).

Κάποιες φορές μάλιστα, το φαινόμενο επαναλαμβάνεται σε κάθε απόπειρα χρήσης του προφυλακτικού, λόγω του άγχους που δημιουργεί η αναμονή δυσκολίας στην τοποθέτησή του και στη διατήρηση της στύσης.

Ετσι εξηγείται το ότι κάποιοι άνδρες συστηματικά, χάνουν τη στύση αποκλειστικά τη στιγμή που πρόκειται να τοποθετήσουν το προφυλακτικό. Μάλιστα, λόγω του άγχους της στιγμής, είναι σύνηθες να γίνονται βιαστικοί και γρήγορα να εγκαταλείπουν τη διαδικασία τοποθέτησής του. Πρόσφατη μελέτη έδειξε πως οι άνδρες που βιάζονταν κατά τη διαδικασία τοποθέτησης είχαν τριπλάσια πιθανότητα να χάσουν τη στύση τους, συγκριτικά με εκείνους που αφιέρωναν επαρκή χρόνο (Crosby, 2010).
Μια πρώτη συμβουλή είναι η ενημέρωση για τη σωστή χρήση του προφυλακτικού. Μια δεύτερη είναι να εντάσσουν τη χρήση του προφυλακτικού στο ερωτικό παιχνίδι, μια διαδικασία βέβαια που απαιτεί την κατανόηση και συμμετοχή της συντρόφου.


οποτε,,μην κρινουμε το μεγεθος κεφαλιου,απο την αγορα των καπελων..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσες μελέτες. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ποιο είναι το κατάλληλο μέγεθος;

Απαντήσεις:

Άντρες: Το δικό μου φυσικά!! Ούτε μικρότερο, ούτε όμως μεγαλύτερο.

Γυναίκες: Πάντως όχι του δικού μου...

Διαφωτιστική συζήτηση, όπως και να το κάνουμε!! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
μπηκα σε αυτο το ποστ για να δω τα νουμερα που λετε επδ δεν 3ερω...εγω εχω ακουστα κατι για 16-17 οτι ειναι μετριο αλλα απο οτι καταλαβα εδω περα μαλον μεγαλο ειναι το 15-17
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σε τετοια , αλλα και γενικοτερα σε ολα τα θεματα, να μην "εχεις ακουστα". Θα σε βαλει σε μπελαδες. Ψαχνε μονη σου απο οσο το δυνατον πιο εγκυρες πηγες. Με το ιντερνετ σημερα, δεν ειναι δυσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Αντρας τα 15-18 ειναι οκ αν ξέρει να το χρησιμοποιεί σωστά. Γιατί και 20αρι αμα εχεις, αν δεν έχεις τρόπο δεν κάνεις τίποτα!
Για γυναίκες ....οκ...μιλάμε για πάνω από νούμερο 4-5 εκτός αν έχει άλλα πολύ δυνατά σημεία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καραγκιόζης

Νεοφερμένος

Ο Καραγκιόζης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα ήθελα πολύ να ξέρω το δικό μου μέγεθος που ακριβώς κατατάσσεται. Εγώ πιστεύω ότι είναι μέτριο προς μικρό (ή μικρό προς μέτριο, τελοσπάντων). Αλλά όταν είπα στη γυναίκα μου ότι θέλω να κάνω εγχείρηση μεγέθυνσης, μου είπε ότι είναι μια χαρά και να το αφήσω ήσυχο. Να την πιστέψω, ή το λέει από ευγένεια για να μη με στεναχωρέσει; Τι να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top