Ποιοι ειναι οι χειρότεροι οδηγοί;

Ποιοι είναι κατα την γνώμη σας οι χειρότεροι οδηγοι;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 101)
  • Οι άντρες

    Ψήφοι: 8 7.9%
  • Οι παππούδες

    Ψήφοι: 57 56.4%
  • Οι γυναίκες

    Ψήφοι: 24 23.8%
  • Οι ταξιτζίδες/λεωφοριατζήδες κτλ

    Ψήφοι: 38 37.6%
  • Παππακια delivery

    Ψήφοι: 24 23.8%

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Άντε πες το ρε παιδάκι μου κι εγώ ο βλαξ που δεν είχα κοιτάξει τη δημοσκόπηση προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται σ' αυτό το θρεντ και δεν μπορούσα τόσην ώρα να βγάλω καμμία άκρη...:hehe:

Λοιπόν, εγώ ψήφισα: Οι παππούδες και οι οδηγοί του Σ/Κ. Δεν το τεκμηριώνω, αφού η άποψη αυτή προέρχεται απλά από την εμπειρία μου, εδώ και είκοσι χρόνια που οδηγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LongTom

Νεοφερμένος

Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Παππούδες και οδηγοί βαρέων οχημάτων.
Όπου τους δω τους αποφεύγω.
Επίσης επικίνδυνοι είναι και οι πιτσιρικάδες λόγω έντονης κ@#@ς με το αμάξι(του μπαμπά ή το πρώτο δικό τους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν και εκνευριστικοι, για μενα δεν ειναι οι παππουδες οι πιο επικινδυνοι ή χειροτεροι. Γιατι τις περισσοτερες φορες, πανε αργα τουλαχιστον, ακομα και στην κουταμαρα που θα κανουν. Ο ντελιβεράς ομως που τις μισες φορες παει αναποδα στο ρευμα, ή δεν εχει φως στο μηχανακι...ή οτι ταριφας που θα σταματησει ολοκληρη την κυκλοφορια στο ρευμα του γιατι δεν παει λιγο πιο μεσα να παρει τον πελατη....ή ο καφρος γκαζοφονιας που κανει σφηνες για να αυτοχαιδεψει το εγω του....οι αντρες και γυναικες που ειτε παρανομουν, ειτε οδηγουν εχοντας γραμμενους ολους τους υπολοιπους...αυτοι ειναι οι χειροτεροι για μενα. Και ειναι απο τον 1ο χρονο που οδηγουσα οι ιδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Οι ταξιτζίδες/λεωφοριατζήδες κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Δυο πραγματα θα πω:
Πρωτον
Οταν εδινα για διπλωμα οδηγησης, στα θεωρητικα ειχε μια ερωτηση. Δεν τη θυμαμαι και πολυ καλα. Καπως ετσι ηταν: "Τι πρεπει να προσεχετε οταν οδηγειτε?"
Αναμεσα στις αλλες επιλογες που επρεπε να διαλεξουμε (τις οποιες παλι δε θυμαμαι) ηταν και η παρακατω:
α) Εναν παππου που διασχιζει το δρομο , γιατι μπορει να ξαναγυρισει πισω. (και φυσικα αυτη ηταν η σωστη)

Δεν κανω πλακα. Σοβαρα.Μεχρι και το Υπουργειο Μεταφορων τους θεωρει επικινδυνους.

Δευτερον
Τι παθαινετε καποιοι αντρες οταν σας προσπερναει γυναικα ? Γιατι επιταχυνετε ? Μου χει τυχει αρκετες φορες μια προσπερουσα εγω, μια αλλος...Μια εγω , μια αλλος. Πηγαινε αργα, αναγκαζομουν να προσπερασω. Μολις εβλεπε οτι τον προσπερνουσα, επιταχυνε για να μπει ξανα μπροστα μου. Ετσι βγηκε τελικα ολο το ταξιδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δευτερον
Τι παθαινετε καποιοι αντρες οταν σας προσπερναει γυναικα ? Γιατι επιταχυνετε ? Μου χει τυχει αρκετες φορες μια προσπερουσα εγω, μια αλλος...Μια εγω , μια αλλος. Πηγαινε αργα, αναγκαζομουν να προσπερασω. Μολις εβλεπε οτι τον προσπερνουσα, επιταχυνε για να μπει ξανα μπροστα μου. Ετσι βγηκε τελικα ολο το ταξιδι.

Θα σε πω εγω τι παθαινουν. Κομπλεξ το λενε:P
Το φοβεροτερο ειναι χεις εσυ γρηγοροτερο αμαξι, εκει να δεις νευρο:P
Κυρίως όμως οταν επιταχύνουν ή κολλάνε με γκαζιές πχ σε διπανη λωριδα, φλερτάρουν, διότι αν η κοπελιά που ναι στο τιμόνι δεν τους αρέσει, όρεξη που την έχουν να καταστρέφουν το αμάξι τους...

Εμενα αυτο που ανεκαθεν μ'ενοχλουσε είναι να σε βλέπουν γυναίκα και να περνάνε τα στοπ, επειδή υποπτεύονται πως ως γυναίκα θα φοβηθείς και θα σταματήσεις

Τέλος, πιστεύω οι χειρότεροι οδηγοί είναι όσοι δεν έχουν παιδεία στο δρόμο κι αυτοί είναι κυρίως οι ταξιτζήδες. Τους παππούδες τους δικαιολογώ ως ενα βαθμό, δε δικαιολογώ αυτούς που τους αφήνουν ελευθερα τα διπλώματα. Κανονικά κατά τη γνώμη μου, θα πρεπε κάθε 20-25 χρόνια να περνάνε όλοι ξανα απο εξετάσεις και μετά απο κάποια ηλικία, πιο τακτικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Έχω δει τι καλοί οδηγοί είναι μερικοί άνδρες όταν κάνουν 'μαγκιές' στο δρόμο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Α ενα αλλο κουφο τωρα που το θυμηθηκα.
Ενα καλοκαιρι οδηγουσα σε μια επαρχιακη πολη. Ξαφνικα ενας μεσηλιξ παραβιαζει στοπ και χωνεται μπροστα μου. Εγω του κορναρω. Αυτος με γραφει στα τετοια του και φευγει.Αμφιβαλλω αν καταλαβε τι εκανε. Και ερχεται η κορυφαια ατακα απο καποιον που ειδε το συμβαν.
"Τι κορναρεις?Αυτος απο δω ειναι. Ντοπιος":blink::blink::blink:

Ξερατε εσεις οτι καθε πολη εχει το δικο της κοκ?Προφανως το στοπ για αυτους , σημαινει προτεραιοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
"Τι κορναρεις?Αυτος απο δω ειναι. Ντοπιος":blink::blink::blink:

:laugh::laugh:


και οι οδηγοί του Σ/Κ
Ισχύει. Γιατί πολλοί χρησιμοποιούν το αμάξι μόνο τότε για τις βόλτες ή τα ψώνια τους, οπότε δεν έχουν αποκτήσει οδηγική εμπειρία. Επίσης, όταν έχει λαική. Με όλο το συμπάθειο στις νοικοκυρές που οδηγούν κάθε λαικής, αλλά γίνονται απελπιστικές πολλές φορές απο την τρομάρα τους. Καταννοώ όμως και κόβω δρόμο, τι να κάνουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αυτό που λες κάθε πόλη δικό της κοκ παίζει ναναι κ αλήθεια: όταν πήγα Λευκάδα τελευταία φορά οι οδηγοί με το που έβλεπαν πεζό να διασχίζει το δρόμο πατάγαν το γκάζι!!!!Τι παράνοια ήταν αυτή???Carmaggedon παίζουν??:crazy::crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αυτό που λες κάθε πόλη δικό της κοκ παίζει ναναι κ αλήθεια: όταν πήγα Λευκάδα τελευταία φορά οι οδηγοί με το που έβλεπαν πεζό να διασχίζει το δρόμο πατάγαν το γκάζι!!!!Τι παράνοια ήταν αυτή???Carmaggedon παίζουν??:crazy::crazy:

Εεεεεεεεε??????Μη χειροτερα.Ποντους μαζευαν ?Ποιος θα πατησει τους πιο πολλους?:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Πες το ψέμματα! Πόντους θα μάζευαν!!! Αφού ήμουν με μια παρέα κ από ένα σημείο κ πέρα για να περάσουμε δρόμο λέγαμε αν βλέπαμε αυτοκίνητο από μακρια: "όχι τώρα γιατί θα επιταχύνει!!!"χαχαχαχα!!!!:vava:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κανονικά τέτοιοι οδηγοί θα πρέπει να μαζεύουν κανονικούς πόντους για ''αντικανονική συμπεριφορά προς τους πέζους'' μέσα απο το άρθρο του Συστηματος Ελέγχου μπας και θορυβηθούν και σταματήσουν να φέρονται απολίτιστα, ας είναι επαρχία, τι σημασία έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Οἱ Κρητικοί...:whistle:

(Δὲν κάνω πλάκα. Ἔχω δεῖ κυριολεκτικὰ τὰ πάντα στὴν Κρήτη. Ἰδίως οἱ περισσότεροι ὁδηγοὶ λεωρορείων εἶναι δημόσιοι κίνδυνοι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κατηγορία που λείπει: οι ακριβοαμαξάκηδες. Εσκασαν ένα κάρο λεφτά για να πουλάνε μούρη με το Cayenne ή τη Ferrari και επειδή προφανώς έχουν τα κονέ, δεν τους πιάνουν ούτε κλήσεις ούτε τίποτα. Υποψιάζομαι πως όλοι σνιφάρουν κόκες πριν βγουν να δείξουν πόσο κάφροι είναι, γιατί οι βλακείες τους δεν δικαιολογούνται αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Οι ταξιτζήδες( μεγάλο άκτι τους έχω τους άτιμους με τα όσα έχω περάσει:P) , οι παππούδες και όσοι το παίζουν "μούρη". Μέχρι και το διάζωμα στο οποίο βρισκόμουν παραλίγο να καβαλήσουν ,τον λόγο δεν έχω καταλάβει. Ας αυτοκτονήσει μόνος τους αν γουστάρει,αμάν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Τωρα που το λες, εχω καιρο να δω Φερράρι στο δρομο. Παλαιότερα έβλεπα συχνότερα. Τις κρυβουνε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τρία Ν έχω βάλει στο αμάξι,απορώ μερικές φορές, δεν τα βλέπουν??
προσπαθούν να με προσπεράσουν και στο μονόδρομο οι παππούδες (άσε που κορνάρουν σαν τρελοί στα φανάρια).. οκ, μπορεί να κάνω πολλές μ@λ@κίες ως νέα οδηγός αλλά λίγο σεβασμός..
όσο για το ποιοί είναι χειρότεροι? για εμένα είναι αυτοί που παρκάρουν στο πεζοδρόμιο.. συγχίζομαι πραγματικά, ακόμη και γω που δεν ξέρω να παρκάρω καλά, κάνω πολλούς γύρους στη γειτονιά για να βρω θέση, δεν ψάχνω την εύκολη λύση του πεζοδρομίου..
λίγο άσχετο ίσως,αλλά το χα άχτι να το πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τρία Ν έχω βάλει στο αμάξι,απορώ μερικές φορές, δεν τα βλέπουν??

Fail. Βγάλε τα δυο και άσε το ένα πεσμένο να μη φαίνεται και σου λεω να το αφησεις για να μη σε σταματησει τροχαία και δεν το εχεις. Δεν το ξερες πως οσο Ν είσαι, τόσο θα σε ενοχλούν; Κι αυτό το κάνουν οι ανεγκέφαλοι που θέλουν να πειράζουν και να τρομοκρατούν τους νέους οδηγούς αλλιώς δεν έχω άλλη εξήγηση γιατί να ενοχλείς ένα νέο οδηγό και να μην τον σέβεσαι, απλα προσπέρασέ τον. Υπάρχουν βέβαια μερικοί που είτε έχεις Ν είτε όχι, τα ίδια ξανά μανά, πχ οι παππούδες που λες. Αλλάζεις έναν άνθρωπος στα 70 του? Δεν αλλάζεις! Οπότε ή πήγαινέ τους καροτσέρι αμα έχεις διάθεση ή κάνε άκρη να περνάνε να φεύγουν να ησυχάζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
κοιτα,δεν μπορώ να πω, τα Ν μου με έχουν σώσει πολλές φορές.. άσε που μερικοί κρατάνε και απόσταση γιατι με φοβούνται..
γενικά δεν έχω παράπονο,ειναι υπομονετικοί, εκτός απο τους παππούδες.. δηλαδή και σε κάτι φάσεις που μου έσβηνε η μηχανή στην λεωφ.Καβάλας ήταν πολύ υπομονετικοί οι οδηγοί.. όπως και στα φανάρια..
πρόβλημα μου δημιουργούν οι άνω των 60, και μερικές εξαιρέσεις πιο νέων αντρών.. άψογες είναι πάντα οι γυναίκες (δεν αναφέρομαι στην οδήγηση-γιατι αυτή δεν μπορώ να την κρίνω, αλλά στο σεβασμό προς τους νέους οδηγούς)..
γενικά ομως και γω προσπαθώ να είμαι εντάξει απέναντί τους.. και στο χωριό που πήγα πρόσφατα,στη διαδρομή που ανέβαινα βουνό και είχε πολλές στροφες, μαζευόντουσαν πίσω μου πολλά αυτοκίνητα.. οπότε έβγαζα αλάρμ,πήγαινα με 10 και τους άφηνα να προσπεράσουν..

πρόσφατο παράδειγμα άσχημης αντιμετώπισης απο νέο άντρα.. έκανα μια διαδρομή την οποία ξέρω πολύ καλα,οπότε δεν αισθάνομαι ιδιαίτερο φόβο και ούτε κάνω πολλά λάθη.. απο πίσω μου ένα αμάξι που μου κορνάρει ασταμάτητα (δεν μπορούσα να κάνω άκρη να με προσπεράσει γιατι ήμασταν σε μονόδρομο).. μετά απο ένα λεπτό, βγαίνουμε Ιερά οδό, όπου έρχεται απο δίπλα μου, ο συνοδηγός έχει βγει μισός απο το παράθυρο και με βρίζει.. ατάραχη εγώ για να τον τσαντίσω,δεν του ρίχω βλέφαρο και κάνω οτι τραγουδάω και χαζοχορεύω μέσα στο αμάξι..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top