Αγαπημένα παλιά τραγούδια

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Στρουμφάκια και Τενεκεδούπολη σε πολύ μικρή ηλικία.
Μεγαλώνοντας εξελίχθηκα .... :P
Αλέξια (Τα κορίτσια ξενυχτάνε μ'ένα μυστικό ω-ω), Βίσση (Τα μαθητικά τα χρόνια δεν τ'αλλάζω με τίποτα), Καρβέλα (Καλοκαιρινές διακοπές) και από ξένο ρεπερτόριο Madonna (La isla Bonita), Sandra (Maria Mandalena), Europe (Final Countdown) Belinda Carlisle (La luna), Alice Cooper (Poison), New Kids On the Block (Step by Step)

ΥΓ. Σας γράφω ενδεικτικά τραγούδια για να καταλάβετε περίπου σε ποιές χρονιές απευθύνομαι! Προϊστορικά! :redface:

ρε.... ακουσες την εκπομπή προχθές και δεν είπες τίποτα ??? ;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Στρουμφάκια και Τενεκεδούπολη σε πολύ μικρή ηλικία.
Μεγαλώνοντας εξελίχθηκα .... :P
Αλέξια (Τα κορίτσια ξενυχτάνε μ'ένα μυστικό ω-ω), Βίσση (Τα μαθητικά τα χρόνια δεν τ'αλλάζω με τίποτα), Καρβέλα (Καλοκαιρινές διακοπές) και από ξένο ρεπερτόριο Madonna (La isla Bonita), Sandra (Maria Mandalena), Europe (Final Countdown) Belinda Carlisle (La luna), Alice Cooper (Poison), New Kids On the Block (Step by Step)

Κι εγωωωωω! :clapup:
(Κομματια οπως το "Rock me Amadeus" ηταν απο τα αγαπημενα μου. :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
(Καμια εμπνευση για τιτλο, καθε αλλαγη δεκτη)

Σο, τι ακουγατε στην εφηβεια σας; Πυξ λαξ, Σαββιδακη, Ace of Base, Paula Abdul?
Σε τι συναυλιες πηγαινατε;
Κασετες του Καλλιρη σας εχουν ξεμεινει; (ψαχνω..)
Λεγατε τους πυξ λαξ ποπ και ξενερωτους, η τρεχατε στις συναυλιες τους;
Ξυλινα σπαθια η τρυπες;
Τι ακουνε τα νιατα σημερις;
Αυτα και πολλα ρωτησα :X

[Καθε επισημανση στυλιστικων ατυχηματων σε σχεση με τη μουσικη -κομμενα πουκαμισα, μπλουζες judas priest κτλ- θα διαβαστουν με χαρα :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Καθε επισημανση στυλιστικων ατυχηματων σε σχεση με τη μουσικη -κομμενα πουκαμισα, μπλουζες judas priest κτλ- θα διαβαστουν με χαρα

σε μισώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Στην εφήβεια μόνο????
Μετακομίζοντας βρήκα την συλλογή με τις κασέτες μου, αυτές που είχα γράψει μόνη μου απο το ράδιο (αθάνατη εποχή, εκεί που άκουγες το κομμάτι να παρεμβάλλεται "......αφιερωμένο απο την Μαρία στο ζουζουνι της που την ταλαιπωρεί......").
Η πιο παλιά είχε γραφτεί απο την ξαδέρφη μου και περιελάμβανε(μη γελάτε:redface:): "Δεν ξαναβόσκω άλλες βουβάλες", "Ευλαμπία","Μπανάκι-μανάκι","Σευχέλλες" κ.α. επιτυχημένα άσματα της εποχής.
Η επόμενη γραμμένη απο μένα ήταν πιο "αναβαθμισμένη" με:"Μωρό μου φάλτσο","Το μόνο που θυμάμαι", "Ορκίσου", "Δαχτυλικά αποτυπώματα".
Οι γυμνασιακές μου κασέτες είναι ένας πραγματικός αχταρμάς με αλλαγές που θα σκότωναν κάθε dj: "Το νου σου κύριε οδηγέ","Total eclipse of the heart", "Always"( πολύ έρωτας μιλάμε), "Η φωτιά στο λιμάνι", "All that she wants", "Αίμα, δάκρυα κι ιδρώτας"(ναι ρε μου άρεσε:redface:), "Without you"(άλλος έρωτας), "Κάποιος σε αγαπάει" και ευχάριστα διαλείμματα με Παπακωνσταντίνου, Διονυσίου, Καρρά, Μαντώ, Ευριδίκη και γενικά ό,τι να ναι:redface::redface:.
Συναυλιακά παρακολουθούσα μόνο τον Παπακωνσταντίνου κι αυτό γιατί εμφανιζόταν κάθε Σεπτέμβρη στα καλλιτεχνικά δρώμενα του δήμου μας.
Απώλειες ρούχων δεν είχα παρά μόνο ένα τζιν που απο την υπερπροσπάθεια μου να το ξεβάψω με χλωρίνη έλιωσε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
(Καμια εμπνευση για τιτλο, καθε αλλαγη δεκτη)

Σο, τι ακουγατε στην εφηβεια σας; Πυξ λαξ, Σαββιδακη, Ace of Base, Paula Abdul?
Σε τι συναυλιες πηγαινατε;
Κασετες του Καλλιρη σας εχουν ξεμεινει; (ψαχνω..)
Λεγατε τους πυξ λαξ ποπ και ξενερωτους, η τρεχατε στις συναυλιες τους;
Ξυλινα σπαθια η τρυπες;
Τι ακουνε τα νιατα σημερις;
Αυτα και πολλα ρωτησα :X

[Καθε επισημανση στυλιστικων ατυχηματων σε σχεση με τη μουσικη -κομμενα πουκαμισα, μπλουζες judas priest κτλ- θα διαβαστουν με χαρα :P]

Εχμμ Guns n Roses..μετα εκανα στροφη στο ποιοτικο :P και ακουλουθησαν Depeche Mode, The Smiths, και ωωω τι χαρα εζησα την Brit pop στο αποκορυφωμα της τοτε που το ερωτημα που βασανιζε ολους τους μπριτποπαδες ηταν: Oasis ή Βlur? (blur φυσικα :pfff:)
Σημερα δεν ξερω τι ακουνε τα νιατα..υποψιαζομαι κατι... αλλα το χασμα γενεων βλεπεις..
Στυλιστικα δεν επεσα σε κανενα ατοπημα. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Στα νιάτα μου, ε;

Ζουζούνια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω ακομα αυτα που ακουγα στην εφηβια μου ακουω... Και φοραω και τα ιδια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εγω ακομα αυτα που ακουγα στην εφηβια μου ακουω... Και φοραω και τα ιδια....

Εχμ.....γκουχου....γκουχου............ αν η εφηβεία ορίζεται απο τα 12 έως τα 19 τότε εσύ βρε Τάσο ακόμα την διανύεις........οπότε καλά κάνεις και παραμένεις ίδιος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εγω ακομα αυτα που ακουγα στην εφηβια μου ακουω... Και φοραω και τα ιδια....

ίσως επειδή είσαι έφηβος:P

εγώ άκουγα τρύπες, ξύλινα σπαθιά, ημισκούμπρια (φανατικά!), scorpions και Metallica (αλλά μόνο το Black Album, τα άλλα δεν μου άρεσαν:confused:)

τσιφτετέλια δεν ήθελα ούτε να τα ακούσω. Μετά ως φοιτήτρια ίσχυσαν ακριβώς τα αντίθετα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
(Καμια εμπνευση για τιτλο, καθε αλλαγη δεκτη)

Σο, τι ακουγατε στην εφηβεια σας; Πυξ λαξ, Σαββιδακη, Ace of Base, Paula Abdul?
Σε τι συναυλιες πηγαινατε;
Κασετες του Καλλιρη σας εχουν ξεμεινει; (ψαχνω..)
Λεγατε τους πυξ λαξ ποπ και ξενερωτους, η τρεχατε στις συναυλιες τους;
Ξυλινα σπαθια η τρυπες;
Τι ακουνε τα νιατα σημερις;
Αυτα και πολλα ρωτησα :X

[Καθε επισημανση στυλιστικων ατυχηματων σε σχεση με τη μουσικη -κομμενα πουκαμισα, μπλουζες judas priest κτλ- θα διαβαστουν με χαρα :P]

5η-6η δημοτικού άκουγα Offspring.
1η γυμνασίου άκουγα τα hits της χρονιάς (zombienation, freestyler και δε συμμαζεύεται):P
2α γυμνασίου έμαθα τους Zeppelin.:worship:
3η γυμνασίου έμαθα τους Maiden και τους Priest
1η λυκείου έμαθα τους Annihilator, τους Celtic Frost, τους Opeth...

Η γκαρνταρόμπα μου περιλαμβάνει ακόμα μπλουζάκια Maiden και Zeppelin.

(α, και για Καλλίρη έχω ένα cd από την αδερφή μου, αυθεντικό, αν ενδιαφέρεσαι στο γράφω!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Στα πρώτα χρόνια της εφηβείας άκουγα Κορκολή, Σαββιδάκη, Ρακιντζή, Μπίγαλη, Δάντη, ποιοτικά ακούσματα.:P Πιο μεγάλη (περίπου 15) έγινα τρελή με ξένη ροκ και από ελληνικά στυλ Πυξ-Λαξ. Στα 16-17 έκανα κι άλλη στροφή και άκουγα κυρίως ελληνικό ροκ. Τρύπες, Διάφανα Κρίνα, Ξύλινα και ταυτόχρονα ξεκίνησε η μεγάλη αγάπη με Αλκίνοο Ιωαννίδη.

Συναυλίες ξεκίνησα μεγάλη, στο Λύκειο και πηγαίναμε συνήθως Διάφανα σε καταγώγια, ή Τρύπες, ή τζάμπα στο Μαρούσι πολλές και διάφορες. Και Κότσιρα είχα πάει. Αλκίνοο πήγα για πρώτη φορά Ιούνιο 1999 στο Θέατρο Βράχων και ήταν από τις πιο χαρούμενες συναυλίες. Την πιο μεγάλη εντύπωση μου έκανε η συναυλία των Rolling Stones το 1998, ακόμα θυμάμαι ενθουσιασμό. Τα μισά κορίτσια από το φροντιστήριο δεν πήγαμε μάθημα για να πάμε στην συναυλία.

Πια δεν ακούω Πυξ-Λαξ ούτε ελληνικό ροκ, αλλά λατρεύω τον Αγγελάκα, από τα μεγαλύτερα εφηβικά κολλήματα. Επίσης μου αρέσει πολύ ο Αλκίνοος, μεγαλώνω μαζί του! Κι ο Σαββιδάκης μου αρέσει. Τα άλλα θα τρελαθώ να τα ακούσω σε πάρτυ, αλλά αντικειμενικά είναι μ@λ@κίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
:PSpice Girls & Britney Spears:P..τώρα αυτά ούτε να τα ακούω:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Tι θέμα και αυτό ε...


  • prodigy (τους έχω δει και live)
  • panx romana (και αυτούς live)
  • γενιά του χάους (ακόμη τους γουστάρω αυτούς)
  • marilyn manson
  • metallica
  • τρύπες (ακόμη τους γουστάρω και τους έχω δει και live)
  • διάφανα κρίνα (συνεχίζω και τους βλέπω στα live)

πρέπει να ανανεωθώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κλεφτρα πολυ μου αρεσε το ποστ σου! Μου θυμισε ακριβως εκεινες τις τραγικες κασετες που δεν επαιζαν κιολας πολυ καλα γιατι ειχαν λιωσει, με τα γραμμενα τραγουδια απ'το ραδιοφωνο! Που ειχα παντα το αγχος να προλαβω να σταματησω την εγγραφη πριν πεσει διαφημιση η αλλο κομματι, οποτε το εκλεινα υπερβολικα νωρις ενω μπορει να ειχε ξεμεινει αλλο ενα ρεφραινακι..εκανα διακοπη και το ξαναρχιζα :P

Στο γυμνασιο ανακαλυψατε τον Σιδηροπουλο απο μονο του ή απ'το να μ'αγαπας του Ροκκου; (εγω ευτυχως ειχα μεγαλυτερο αδερφι και το παιζα οτι ηξερα απο παντα τον Σιδηροπουλο και ολη τη δισκογραφια του μοιραζοντας τα φωτα απλοχερα :P).

Απο στυλιστικα δυστυχηματα εχω μονο να μετρησω ενα καρο φανελε πουκαμισο που ηταν της μοδος ομως τοτε και φορουσαν ΟΛΕΣ, και ενα μαυρο κοτλε πουκαμισο γιατι φορουσε ιδιο το ειδωλο μου :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
κι εγώ τα ίδια με κλέφτρα


by the way αγάπη, είσαι όλη ένα στιλιστικό ατύχημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Στην εφήβεια μόνο????
Μετακομίζοντας βρήκα την συλλογή με τις κασέτες μου, αυτές που είχα γράψει μόνη μου απο το ράδιο (αθάνατη εποχή, εκεί που άκουγες το κομμάτι να παρεμβάλλεται "......αφιερωμένο απο την Μαρία στο ζουζουνι της που την ταλαιπωρεί......").
Η πιο παλιά είχε γραφτεί απο την ξαδέρφη μου και περιελάμβανε(μη γελάτε:redface:): "Δεν ξαναβόσκω άλλες βουβάλες", "Ευλαμπία","Μπανάκι-μανάκι","Σευχέλλες" κ.α. επιτυχημένα άσματα της εποχής.
Η επόμενη γραμμένη απο μένα ήταν πιο "αναβαθμισμένη" με:"Μωρό μου φάλτσο","Το μόνο που θυμάμαι", "Ορκίσου", "Δαχτυλικά αποτυπώματα".
Οι γυμνασιακές μου κασέτες είναι ένας πραγματικός αχταρμάς με αλλαγές που θα σκότωναν κάθε dj: "Το νου σου κύριε οδηγέ","Total eclipse of the heart", "Always"( πολύ έρωτας μιλάμε), "Η φωτιά στο λιμάνι", "All that she wants", "Αίμα, δάκρυα κι ιδρώτας"(ναι ρε μου άρεσε:redface:), "Without you"(άλλος έρωτας), "Κάποιος σε αγαπάει" και ευχάριστα διαλείμματα με Παπακωνσταντίνου, Διονυσίου, Καρρά, Μαντώ, Ευριδίκη και γενικά ό,τι να ναι:redface::redface:.
Συναυλιακά παρακολουθούσα μόνο τον Παπακωνσταντίνου κι αυτό γιατί εμφανιζόταν κάθε Σεπτέμβρη στα καλλιτεχνικά δρώμενα του δήμου μας.
Απώλειες ρούχων δεν είχα παρά μόνο ένα τζιν που απο την υπερπροσπάθεια μου να το ξεβάψω με χλωρίνη έλιωσε:redface:

Ολα αυτα...αλλα θυμαμαι ακομα....new kids on the block, Samantha Fox, Rick Ashley με τον οποιο ημουν και ερωτευμενη...:redface:, Michael Jackson, George Michael, Ace of Base....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Samanthakiiii...
Touch mee, touch meeeee..

Εδαδαδαδακι κοιτα την μπλουζα iron maiden σου απ'τον Θεμη και μη μιλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Στο γυμνασιο ανακαλυψατε τον Σιδηροπουλο απο μονο του ή απ'το να μ'αγαπας του Ροκκου; (εγω ευτυχως ειχα μεγαλυτερο αδερφι και το παιζα οτι ηξερα απο παντα τον Σιδηροπουλο και ολη τη δισκογραφια του μοιραζοντας τα φωτα απλοχερα :P).

και μόνο που το γράφεις ... ΒΕΒΥΛΗ!!!! :mad::P
Στην εφήβεια μόνο????
Μετακομίζοντας βρήκα την συλλογή με τις κασέτες μου, αυτές που είχα γράψει μόνη μου απο το ράδιο (αθάνατη εποχή, εκεί που άκουγες το κομμάτι να παρεμβάλλεται "......αφιερωμένο απο την Μαρία στο ζουζουνι της που την ταλαιπωρεί......").
Η πιο παλιά είχε γραφτεί απο την ξαδέρφη μου και περιελάμβανε(μη γελάτε:redface:): "Δεν ξαναβόσκω άλλες βουβάλες", "Ευλαμπία","Μπανάκι-μανάκι","Σευχέλλες" κ.α. επιτυχημένα άσματα της εποχής.
Η επόμενη γραμμένη απο μένα ήταν πιο "αναβαθμισμένη" με:"Μωρό μου φάλτσο","Το μόνο που θυμάμαι", "Ορκίσου", "Δαχτυλικά αποτυπώματα".
Οι γυμνασιακές μου κασέτες είναι ένας πραγματικός αχταρμάς με αλλαγές που θα σκότωναν κάθε dj: "Το νου σου κύριε οδηγέ","Total eclipse of the heart", "Always"( πολύ έρωτας μιλάμε), "Η φωτιά στο λιμάνι", "All that she wants", "Αίμα, δάκρυα κι ιδρώτας"(ναι ρε μου άρεσε:redface:), "Without you"(άλλος έρωτας), "Κάποιος σε αγαπάει" και ευχάριστα διαλείμματα με Παπακωνσταντίνου, Διονυσίου, Καρρά, Μαντώ, Ευριδίκη και γενικά ό,τι να ναι:redface::redface:.
Συναυλιακά παρακολουθούσα μόνο τον Παπακωνσταντίνου κι αυτό γιατί εμφανιζόταν κάθε Σεπτέμβρη στα καλλιτεχνικά δρώμενα του δήμου μας.
Απώλειες ρούχων δεν είχα παρά μόνο ένα τζιν που απο την υπερπροσπάθεια μου να το ξεβάψω με χλωρίνη έλιωσε:redface:

έέέέτσι ακριβώς!!!!! :D

Επίσης, είχα σε κασέτα όόόόλη τη δισκογραφία των Bon Jovi. Αρέσαν στο αδέρφι και στα πλαίσια της... αντιγραφής του ότι κάνει η μεγάλη αδερφή έπρεπε να τα έχω κι εγώ [και προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι μ'αρεσουν κιόλας :P]

Στο λύκειο πέρασα κι έναν "έρωτα" με τον Κότσιρα...

Από στυλιστικά ατυχήματα... well... νομίζω ότι σε όλα μου τα γυμνασιακά-λυκειακά χρόνια ήμουν ολόκληρη ένα στυλιστικό ατύχημα οπότε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Στην ώριμη ηλικία της Β' δημοτικού θυμάμαι το τρελό κόλλημα που είχα φάει (εγώ κι όλος ο κόσμος!) με την αλησμόνητη Lambada! Και ναι είχα και την απαραίτητη λαμπαντοφούστα και έκανα φιλότιμες προσπάθεις να χορεύω στο χωλ του σπιτού μέχρι που έπεφτα κάτω από τις στροφες. Αυτά ήταν τα χρόνια της αθωότητας...:redface:

Μετά στην 6η δημοτικού ένας καλός ξαδερφούλης μου γνώρισε τους Manowar και η συνέχεια είναι γνωστή...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top