Πρώτο αμάξι, τι να διαλέξω;

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ Άγγελε. :)
Πολύ φοβάμαι όμως ότι ένα μικρό αυτοκίνητο πόλης, όπως το aygo που τόσο μου άρεσε, δε μπορεί να αντεπεξέλθει στις ανάγκες που προκύπτουν. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ Άγγελε. :)
Πολύ φοβάμαι όμως ότι ένα μικρό αυτοκίνητο πόλης, όπως το aygo που τόσο μου άρεσε, δε μπορεί να αντεπεξέλθει στις ανάγκες που προκύπτουν. :(
Γιατί το λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Γιατί όταν έχεις να κάνεις τουλάχιστον 6 φορές το χρόνο τη διαδρομή Φλώρινα- Κέρκυρα (εκτός απροόπτου), τότε το να κινείσαι στην Εγνατία οδό με ένα αμαξάκι 800ων κιλών με τόσο μικρές ρόδες και μέτρια φρένα, δεν είναι και τόσο ασφαλές. :/: Σε περίπτωση χιονόπτωσης δεν το συζητάω.. Φεύγουν άλλα κι άλλα και δε θα φύγει αυτό;
Θα μου πείτε αν προσέχεις όλα γίνονται.. Το θέμα είναι πως στο δρόμο δεν κυκλοφορούν και πολλοί προσεκτικοί οδηγοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Χμ, διαφωνώ,
για 3 χρόνια γύρισα κυριολεκτικά την Ελλάδα με αυτό:

το οποίο είχε απίστευτα μικρούς τροχούς,
δισκόφρενα 90s και
750 ολόκληρα κυβικά με 33 άλογα,
δε δίστασε πουθενά, σε χιόνια σε βροχές, πουθενά
δεν έχει σημασία το αμάξι αλλά ο οδηγός,
τα τελευταία χρόνια έχω ένα ibiza 1997 1000cc και έχω γράψει με αυτό 55000 χιλιόμετρα,
νιώσε διαδρομές
Αθήνα - Λευκάδα
Αθήνα - Θεσσαλονίκη -Χαλκιδική
Αθήνα - Σπάρτη
Αθήνα - Ορεστιάδα
και πόσα ακόμη μέσα στην Αττική σε ημερήσια βάση
με ένα 1,2 l. άνετα κάνεις το ταξίδι που ζητάς, επίσης τα αμαξώματα της κατηγορίας fiat panda αγγίζουν το τόνο σε βάρος
και έχουν λάστιχα αξιοπρεπών διαστάσεων για τον όγκο τους.



πς: έχω γνωστό που γύρισε την Ευρώπη με vespa.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Την Ευρώπη όχι, την Ελλάδα ναι, ξέρω κι εγώ έναν :P
Αυτά που είπα τα είπα για τα αμάξια της ίδια κατηγορίας με το aygo, νομίζω πως είναι τα C1 και 106. Ναι έχει σημασία και ο οδηγός. Όχι μόνο όμως. Και κακά τα ψέματα, χωρίς πείρα δε μπορείς να είσαι ενεργεία καλός οδηγός. Μόνο δυνάμει. Φυσικά αυτό είναι δική μου γνώμη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
...το να κινείσαι στην Εγνατία οδό με ένα αμαξάκι 800ων κιλών με τόσο μικρές ρόδες και μέτρια φρένα, δεν είναι και τόσο ασφαλές. :/: Σε περίπτωση χιονόπτωσης δεν το συζητάω.. Φεύγουν άλλα κι άλλα και δε θα φύγει αυτό;


Eγώ νομίζω ότι το βάρος του αυτοκινήτου είναι αντιστρόφως ανάλογο της καλής οδικής συμπεριφοράς, γιατί μεγιστοποιεί την δύναμη που ασκεί η μεταφορά βάρους σε κάθε αλλαγή κατεύθυνσης, με αποτέλεσμα τον δυσκολότερο έλεγχο! Παράδειγμα τα αγωνιστικά,που είναι πολύ ελαφριά, με αποκορύφωμα τα μονοθέσια της f1 όπου το βάρος τους κυμαίνεται περίπου εκεί που αναφέρεις! Και φυσικά προσφέρουν καλύτερες επιδόσεις, λόγω καλύτερης σχέσης κιλών/ίππο!
Οι μεγάλες διαστάσεις των τροχών δεν είναι απαραίτητα πλεονέκτημα σε σχέση με το που κυλάνε, αλλά με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του αυτοκινήτου, και θα τολμούσα να πω ότι το φαινόμενο της υδρολίσθησης είναι εντονότερο στα φαρδιά ελαστικά, αφού εφάπτεται μεγαλύτερη επιφάνεια! ;)
Φυσικά οι αυλακώσεις και ο σχεδιασμός του πέλματος σε συνδιασμό με την ποιότητα της γόμας μετράνε στο αποτέλεσμα, αλλά μικρές ρόδες=μικρή ασφάλεια, από μόνο του, πιστεύω δεν ισχύει! Τα φρένα μπορούν να είναι πολύ καλά ακόμη και σε "μικρά" αυτοκίνητα, και σίγουρα αποτελεσματικότερα στα ελαφριά!

Θα έλεγα λοιπόν, ότι η γενικότερη γεωμετρία του συστήματος ανάρτησης, η κατανομή βάρους στους άξονες, και η βαρύτητα ευθύνης του οδηγού, είναι που θα κρίνουν το ποιός, τι και πότε θα.... "φύγει"! :D



ΥΓ @ _daemon_ ελπίζω να μην σε έστειλα κι εγώ αδιάβαστο!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Eγώ νομίζω ότι το βάρος του αυτοκινήτου είναι αντιστρόφως ανάλογο της καλής οδικής συμπεριφοράς, γιατί μεγιστοποιεί την δύναμη που ασκεί η μεταφορά βάρους σε κάθε αλλαγή κατεύθυνσης, με αποτέλεσμα τον δυσκολότερο έλεγχο! Παράδειγμα τα αγωνιστικά,που είναι πολύ ελαφριά, με αποκορύφωμα τα μονοθέσια της f1 όπου το βάρος τους κυμαίνεται περίπου εκεί που αναφέρεις! Και φυσικά προσφέρουν καλύτερες επιδόσεις, λόγω καλύτερης σχέσης κιλών/ίππ
αυτο θα ισχυε αν το 800αρακι ηταν κολλημενο στο εδαφος σαν τη φ1..
κατι που δεν ισχυει.
οσο ελαφρυτερος εισαι πρεπει να εισαι πιο κολλημενος στο εδαφος για να τρεχεις με ασφαλεια..
οι φ1 ειναι 800 κιλα..3.5 λιτρα 8 κύλινδρες μηχανες και γιαυτο πετανε..

συνηθως στα αυτοκινητα παραγωγης τα βαρυτερα ειναι και πλατυτερα μακρυτερα οποτε τρεχουν με περισσοτερη ασφαλεια απο τους κουβαδες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Εγώ πάντως μόνο από εμφάνιση, επειδή το σκέφτομαι και εγώ θα σου πρότεινα το citroen c2 πραγματικά πολύ elegant αυτοκίνητο. Ξέρουν οι Γάλλοι από ομορφιά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ξέρουν οι Γάλλοι από ομορφιά
και οχι μονο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
αυτο θα ισχυε αν το 800αρακι ηταν κολλημενο στο εδαφος σαν τη φ1..
κατι που δεν ισχυει.
οσο ελαφρυτερος εισαι πρεπει να εισαι πιο κολλημενος στο εδαφος για να τρεχεις με ασφαλεια..
οι φ1 ειναι 800 κιλα..3.5 λιτρα 8 κύλινδρες μηχανες και γιαυτο πετανε..

συνηθως στα αυτοκινητα παραγωγης τα βαρυτερα ειναι και πλατυτερα μακρυτερα οποτε τρεχουν με περισσοτερη ασφαλεια απο τους κουβαδες..
Τα αγωνιστικά στην f1 μένουν κολλημένα στο έδαφος λόγω χρήσης ειδικών αεροδυναμικών βοηθημάτων, τα οποία δημιουργούν αρνητική άντωση, αυτό όμως δεν αναιρεί τα περί μεταφοράς βάρους που προανέφερα ως αξίωμα και φυσικά μειονέκτημα οδικής συμπεριφοράς! Το βάρος είναι αρνητικός παράγων όχι θετικός, και σίγουρα δεν είναι ο λόγος που κινούνται τα οχήματα με ασφάλεια.
Δεν νομίζω να φιλοδοξεί κανείς να κινείται με ταχύτητες φόρμουλα 1 στην Εγνατία οδό, ώστε να φτάσουμε στο σημείο να επιχειρούμε συγκρίσιμους σχεσιασμούς! Και ο δικός μου είχε να κάνει μόνο με το θέμα βάρους, που όπως ειπώθηκε, παρέπεμπε τα οχήματα σε πατάτες ή ντομάτες...και η οδική αξία τους, να κρίνεται από αυτό!

Άλλωστε, και τα απλά αυτοκίνητα παραγωγής έχουν υποστεί κάποιες δοκιμές σε αεροδυναμικές σήραγγες πριν κυκλοφορήσουν στους δρόμους, ώστε αναλογικά με τις ταχύτητες που μπορούν να αναπτύξουν, να παραμένουν αυτοκίνητα και να μη γίνονται αεροπλάνα!

Σίγουρα όμως η ευστάθεια ενός οχήματος, και εκεί νομίζω αναφέρθηκε η Misskit, δεν είναι αποτέλεσμα σκέτου βάρους, αλλιώς γιατί να μην πρόσφεραν οι κατασκευαστές μαζί με το αυτοκίνητο και μερικές εκατοντάδες κιλά...έρμα να το φορτώνουμε όταν κινούμαστε με ταχύτητες μεγαλύτερες από αυτές της πόλης; Aντίθετα, τα υπερφορτωμένα αυτοκίνητα επαναλαμβάνω είναι επικίνδυνα και ανεξέλεγκτα στις αντιδράσεις τους!
Τέλος, ούτε το πλάτος-μήκος του αμαξώματος δεν μπορεί να θεωρηθεί λόγος σωστής οδικής συμπεριφοράς, φανταστείτε μια νεκροφόρα να κινείται στην Εγνατία οδό με 160 km/h π.χ., και να χρειαστεί να αλλάξει απότομα πορεία λόγω κάποιου εμπόδιου! Δεν νομίζω να συμπεριφερόταν καλύτερα από ένα peugeot 106!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

zutmazut

Νεοφερμένος

Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
φανταστείτε μια νεκροφόρα να κινείται στην Εγνατία οδό με 160 km/h πχ και να χρειαστεί να αλλάξει απότομα πορεία λόγω κάποιου εμπόδιου;

Αυτό μπορεί να έχει και θετικές συνέπειες, π.χ. να αναστηθεί ο πίσω επιβάτης από την πλευρική επιτάχυνση :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Αυτό μπορεί να έχει και θετικές συνέπειες, π.χ. να αναστηθεί ο πίσω επιβάτης από την πλευρική επιτάχυνση :confused:
Μπα, η Γη μας είναι υπερκατοικημένη, και επί το πλείστον μάλιστα από μ@λ@κες, μόνο θετική δεν θα τη χαρακτήριζα τη...συνέπεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μπα, μόνο θετική δεν θα τη χαρακτήριζα
:hehe:
:thumbup:

ΥΓ @ _daemon_ ελπίζω να μην σε έστειλα κι εγώ αδιάβαστο!!! :P
Κι όμως με έστειλες, αλλά γι άλλους λόγους!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
τότε θα ήταν όντως ανεπιθύμητη η ανάσταση

το πρόβλημα είναι είναι κανένας δεν θα αυτοπροσφερόταν και αντίθετα θα πρότεινε όλους τους υπόλοιπους :/:


π.σ. πάρε το opel corsa
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τέλος, ούτε το πλάτος-μήκος του αμαξώματος δεν μπορεί να θεωρηθεί λόγος σωστής οδικής συμπεριφοράς, φανταστείτε μια νεκροφόρα να κινείται στην Εγνατία οδό με 160 km/h π.χ., και να χρειαστεί να αλλάξει απότομα πορεία λόγω κάποιου εμπόδιου! Δεν νομίζω να συμπεριφερόταν καλύτερα από ένα peugeot 106!

η αποσταση των τροχων κλπ παιζει ρολο..
πχ το καλυτερο σχημα φαινεται οτι ειναι με μουρη,θεσεις στη μεση και ουρα..

σιγουρα οχι τα κοντοκωλα αυτοκινητα σαν τους "κουβαδες που λεμε"

βασικα το βαρος δεν ειναι πλην απο μονο του..αλλα το συνολο του σκαριου κλπ μετραει..

το χειροτερο πχ ειναι ενα μικρο κουβας με υπερβολικο βαρος και ακομα χειροτερα φορτωμενο ψηλα..
σαν τα a class που τουμπαρανε και τα κανανε μετα πλατια προς τα κατω..
το ιδιο και με το atos..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έχω αποκτήσει πολλούς πονοκεφάλους από την ημέρα που αποφάσισα να πάρω αυτοκίνητο :hmm: Ζαλίστηκα κυριολεκτικά να ψάχνω τι είναι καλύτερο. Μου φαίνεται θα πάρω κάποιο outsider κι ας είναι μικρό, ελαφρύ ή οτιδήποτε. After all, όταν προσέχεις ο κίνδυνος να την πατήσεις είναι μικρότερος..
Το χειρότερο στην όλη υπόθεση ήταν οι τρομοκράτες με τους οποίους μίλησα και μου είπαν : ΟΧΙ ΑΥΤΟ!!! ΘΑ ΣΚΟΤΩΘΕΙΣ!!! -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Έχω αποκτήσει πολλούς πονοκεφάλους από την ημέρα που αποφάσισα να πάρω αυτοκίνητο :hmm: Ζαλίστηκα κυριολεκτικά να ψάχνω τι είναι καλύτερο. Το χειρότερο στην όλη υπόθεση ήταν οι τρομοκράτες με τους οποίους μίλησα και μου είπαν : ΟΧΙ ΑΥΤΟ!!! ΘΑ ΣΚΟΤΩΘΕΙΣ!!! -.-

Μα νομίζω αυτός ήταν ο αρχικός φόβος σου, μη σε πετάξει στην επόμενη στροφή.... :hmm:
Γενικά αυτό μπορούμε να το αποφύγουμε εύκολα, αρκεί να μάθουμε τα όρια του αυτοκινήτου και τα δικά μας, και να μη το παίζουμε Ayrton Senna, παρά μόνο στις κονσόλες με racing games!
Εντάξει, μην απελπίζεσαι! Φυσικό είναι όταν απευθύνεσαι προς όλους να εισπράξεις όλων των ειδών τις απαντήσεις!
Πάντως, και να με συγχωρείς για το θάρρος, η ερώτηση έμοιαζε κάπως έτσι.... ποιόν "γκόμενο" να διαλέξω; :D
Μα εκείνον που αρέσει σε σένα, κι όχι στον self πχ (τυχαίο παράδειγμα) ! Όλοι την ίδια δουλειά κάνουν, και δεν θα τους παντρευτείς, όπως και το τουτού άλλωστε, το οποίο θα σου καλύψει κάποιες ανάγκες για μερικά χρόνια, και πάμε γι άλλα.
Όταν μάλιστα οι απαιτήσεις σου δεν είναι κάτι το ιδιαίτερα ειδικό, προσωπικά πιστεύω ότι και τα μοναδικά κριτήρια σου, στην κατηγορία που ψάχνεις, να είναι το χρώμα και το αν σου αρέσει αισθητικά, θα ήσουν καλυμμένη! Οι διαφορές δεν βαρύνουν τόσο ώστε να πονοκεφαλιάζεις!
Τι είναι ο κάβουρας τι το ζουμί του... ;)

Υστερογράφημα: Πάρε μια lotus elice, που στρίβει με την σκέψη, ακόμη και στο χιόνι! :clapup:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Το φόβο δεν τον είχα, μου τον δημιούργησαν, κακώς φυσικά που τους άκουσα, εδώ το λάθος είναι δικό μου. F1 βλέπω και παίζω το μοναδικό NFS αλλά για την απλή καθημερινή πραγματικότητα δεν ήξερα και πολλά :redface:
Φυσικά δεν περίμενα να μου πει κάποιος άλλος τι να πάρω, απλώς ήθελα να ακούσω και μια γνώμη παραπάνω από κάποιους που είναι ίσως πιο έμπειροι. Αυτό που διαπιστώνω όμως είναι ότι τελικά καλύτερα πήγαινε στα τυφλά και πάρε ό,τι νομίζεις, γιατί οι απόψεις διίστανται και ο καθένας κρίνει με βάση τον εαυτό του. Δεν έχω σκοπό να μείνω με αυτό το αμάξι πάνω από 3 χρόνια, το πολύ 4 άρα με βλέπω με ό,τι δω και μου κάνει κλικ να καταλήγω. :P Σκέφτομαι μάλλον επιπόλαια, αλλά τι να γίνει.. Ευχαριστώ όλους σας πάντως, ομολογώ με βοηθήσατε πολύ κι ας μη σας ακούσω στο τέλος. Καλούς μας δρόμους. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Audiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top