Πού θα θέλατε να πάτε διακοπές;

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Θέλω νὰ πάω στὴν Κάρπαθο...



Ἐκεῖ ἔκανα τὴ θητεία μου καὶ δὲν μπόρεσα νὰ τὴ δῶ ὅπως θὰ ἤθελα. Μπορεῖ νὰ μὴν εἶναι τὸ πιὸ τουριστικὸ νησὶ, ἀλλὰ ἔχει ἀπίθανες παραλίες καὶ κάποια ὡραῖα χωριά (Ὄλυμπος, Μενετές, Διαφάνι)



(Ἁμμοοπὴ)



Ἀχάτα



Κυρα-Παναγιὰ



Ἡ Ὄλυμπος, τὸ πιὸ φημισμένο χωριὸ τῆς Καρπάθου. Ἐκεῖ ποὺ οἱ γυναῖκες οἱ παλιὲς φοροῦν ἀκόμη τὶς παραδοσιακὲς φορεσιές.



Μενετές. Τὸ συγκεκριμένο χωριὸ τὸ ἔχω ἐπισκεφθεῖ. Ἂν καὶ ὄχι ἐξ ἴσου φημισμένο ὅπως ἡ Ὄλυμπος, εἶναι πολὺ ὄμορφο καὶ ἔχει μιὰ πολὺ ὡραῖα ἐκκλησία δωδεκανησιακοῦ στὺλ ἡ ὁποῖα πανηγυρίζει τὸ Δεκαπενταύγουστο καὶ γίνεται μεγάλο πανηγύρι. Δυστυχῶς εἶχα ἤδη ἀπολυθεῖ καὶ δὲν τὸ ἔζησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Φέτος? Στην Κύπρο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
θα ήθελα πολύ να πάω σε κανα Τόκυο ή κανα Πεκίνο!!!! Κάτι διαφορετικό από Ευρώπη, να δω κάτι άλλο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καλοκαίρι και Ελλάδα τα έχω απολύτως συνδεδεμένα, ενώ προτιμώ χειμώνα να κάνω διακοπές εκτός πλαισίου μου, εκτός συνόρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
καλοκαιρι στις μαλβιδες ή στην χαβαη και χειμωνα παρισι-λονδινο ή καπου αλλου στην ευρωπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
αν και δεν εχω βγει απο την ελλαδα θα ηθελα σε κπ διακοπες -οχι απαραιτητα κ μονο με την αυστηρη εννοια πχ Πασχα- να παω σε Βρετανια ειδικα ουαλια/σκωτια ή Ιρλανδια ή Δανια...
ασχετο αλλα εχει ποτε κανεις σας γυρισει χωρες με σακιδιο κλπ; ειναι βλεπω πολυ διαδεδομενο στο εξωτερικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Στο Πήλιο.:)

Οσες φορες και να παω δε το χορταίνω με τίποτα. Και χειμώνα και καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Στην αγγλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Καλά δεν πολυέχει νόημα να μιλάς για διακοπές όταν, well, μένεις στο κέντρο τους. :P Και ειδικά φέτος, μ' ένα χρόνο να 'χει μεσολαβήσει, άλλες ηλικίες, άλλες εμπειρίες, άλλη φάση γενικά, θα ξαναορίσουμε το νησί φίλε, απ' την αρχή.

Ρόδο θα κάτσω. Μετά την εξεταστική βασικά θα μετακομίσω, θα αράξω λίγο εδώ και μετά θα κοιτάξω να μαζέψω λεφτά. Από του χρόνου, πολλλλυυυυυύ μακροπρόθεσμο όμως, απλή ιδέα τίποτ' άλλο, λέω να ξεκινήσω να βγαίνω προς τα έξω κάπως, κάνα interrail αν συμφέρει ή κάτι αντίστοιχο. Θα δούμε όμως, θα δούμε, για φέτος παίζουν άλλα.

Οπότε ναι, γενικά θέλω ν' αρχίσω σε κάνα χρόνο να γυρίζω την Ευρώπη για αρχή. Όχι συγκεκριμένος προορισμός στο μυαλό μου, ξανά ό,τι βολεύει/συμφέρει/είναι λίγο τρελό και λοιπά.

Soon. Almost.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petra15

Νεοφερμένος

Η petra15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
σαν τα νησιά της ελλάδας..δεν έχει τίποτα καλύτερο!!
κρήτη...και κεφαλλονιά...και σκόπελο θα ήθελα να πάω..φοβερά νησιά :)



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Φέτος μ εχει πιάσει η εξής τρέλα. Σκηνή, πέντε αλλαξιές, μαγιό και άραγμα σε μια ερημική παραλία ενός νησιού που δεν θα το ξέρει ουτε ο Θεός.
Αρνούμαι να πάω οπουδήποτε έχει κοσμοπλημμύρα. Αρνούμαι να βάφομαι, και να με νοιάζουν οι γύρω μου.
Θα παω για μένα και μόνο, για να ξεκουραστώ και να ξεφύγω απο το καυσαέριο, τη φασαρία και τους δήθεν.

Ανάφη, μμμμμ δεν ξέρω, κάπου θα βρώ να κατασκηνώσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petra15

Νεοφερμένος

Η petra15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
το καλύτερο που μπορείς ...μακριά από όλα..και από όλες τις φασαριες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Οπουδήποτεεεεεεεεε μακριάάά από την Αθήνα, αρκεί να ξεφύγω, να ηρεμήσω κι αυτές τις 10-15 μέρες να τις απολαύσω ΟΛΕΣ χωρίς να μου λείψει το σπιτάκι μου, χωρίς να προβληματίζομαι και να χαλιέμαι για τίποτα.
Εύχομαι το καλοκαίρι που έρχεται να κάτσει φέτος και να γίνει το αναθεματισμένο ταξίδι.
Κάπου ήρεμα, που δε θα τύχει να συναντήσουμε γνωστούς, που θα' μαστε μόνοι, ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΙ. :'(
Αυτό. :/
Αμέν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ισπανία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
φετως κεφαλονια..:)

πεντακάθαρη θάλασσα, και δασώδεις καταπράσινες εκτάσεις,
το ιόνιο πάντα αποπνέει κάτι απο όμηρο..
είναι λές και απο το βάθος, θα φανεί το πλοίο του οδυσσέα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
φετως κεφαλονια..:)

πεντακάθαρη θάλασσα, και δασώδεις καταπράσινες εκτάσεις,
το ιόνιο πάντα αποπνέει κάτι απο όμηρο..
είναι λές και απο το βάθος, θα φανεί το πλοίο του οδυσσέα

Aν θες καταπράσινες δασώδεις εκτάσεις, ΜΗΝ πας στην Κεφαλλονιά.
Είναι το μοναδικό νησί του Ιονίου, που το λες ξερό σε σχέση με τα υπόλοιπα. Αν το συγκρίνεις βέβαια με τις Κυκλάδες τότε ναι, μπορείς να το πεις καταπράσινο! :P
Η Κεφαλλονιά με απογοήτευσε.. τόσο που δε θέλω να ξαναπάω ποτέ :/:

Ζάκυνθος, Ιθάκη, Λευκάδα και βόρεια Κέρκυρα αυτά μάλιστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Σ ένα εξωτικό νησί ...... Χαβάη ... ή στα νησάκια Fiji που βυθίζονται.... :worry:

Mια είκονα........... χίλιες λέξεις!!!!!:clapup::clapup:

Blue_Coral_Reef_Coastline_Of_Fiji.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Σ ένα εξωτικό νησί ...... Χαβάη ... ή στα νησάκια Fiji που βυθίζονται.... :worry:

Mια είκονα........... χίλιες λέξεις!!!!!:clapup::clapup:

View attachment 43472

Και γω θα'θελα!!!

Τώρα που το σκέφτομαι θα μου άρεσε πολύ να πάω και Κωνσταντινούπολη:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Καλημέρααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

......Μα δεν είναι πραγματικά απίστευτο????!!!! :whistle:





:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top