Φωτογραφίες Αγαπημένων Φαγητών

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ας μου πει κάποιος αν πραγματικά πιστεύει πως υπάρχει κάτι καλύτερο από πηχτή ζεστή σοκολάτα με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΉ σοκολάτα λιώμενη. :alljumpy:

 

vxrc

Νεοφερμένος

Ο vxrc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ας μου πει κάποιος αν πραγματικά πιστεύει πως υπάρχει κάτι καλύτερο από πηχτή ζεστή σοκολάτα με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΉ σοκολάτα λιώμενη. :alljumpy:



Υπάρχει. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλμυρό.
Οκ, στην πρώτη μπουκιά/κουταλιά whatever κομπλέ είναι η σοκολάτα. Μετά την πρώτη απλά η γλύκα γίνεται ανυπόφορη και σε λιγώνει.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Τι είναι αυτή η σύρριγα;

Also, όλα αυτά μόνα σου τα 'φαγες; Α;:mad:

Εγώ θα στα 'τρωγά όλα και θα σε έβαζα να τρως ροζ μοσχάρι μέχρι να το εκτιμήσεις. :ropalo:


Η σύριγγα είναι λιωμένο μπουενο και κάνεις ένεση στο στρογγυλό ντόνατ για να το γεμίσεις. <3 Σε καμία περίπτωση δεν τα έφαγα όλα αυτά μόνη μου, λιγώνομαι πολύ εύκολα.

Μα γιατί ροζ μοσχάρι; Φέρε μου ένα αρνάκι σούβλας, κάνα ξεροψημένο παϊδάκι, ένα κοκορετσακι βρε αδερφέ. Μια χοιρινή πανσέτα. Αλλά όχι και ροζ μοσχάρι...

Πάρτε τώρα και ένα απ τα λίγα γλυκά πρωινά που μ αρέσουν:



Υπάρχει. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλμυρό.
Οκ, στην πρώτη μπουκιά/κουταλιά whatever κομπλέ είναι η σοκολάτα. Μετά την πρώτη απλά η γλύκα γίνεται ανυπόφορη και σε λιγώνει.


Εν τω μεταξύ, το κακό με τα γλυκά ροφήματα είναι ότι δεν μπορείς να τα συνοδεύσεις με σκέτο καφέ, ώστε να αντισταθμιστεί η γλύκα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ας μου πει κάποιος αν πραγματικά πιστεύει πως υπάρχει κάτι καλύτερο από πηχτή ζεστή σοκολάτα με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΉ σοκολάτα λιώμενη. :alljumpy:


Αν τη συνοδεύεις δε με κονιάκ ή κάποιο λικέρ γίνεται ένα ωραιότατο κοκτέιλ
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλμυρό.
Οκ, στην πρώτη μπουκιά/κουταλιά whatever κομπλέ είναι η σοκολάτα. Μετά την πρώτη απλά η γλύκα γίνεται ανυπόφορη και σε λιγώνει.

Αν το κάνεις σχετικά αγλυκο και βάλεις αλάτι, δεν υπάρχει θέμα. Amateurs.

Η σύριγγα είναι λιωμένο μπουενο και κάνεις ένεση στο στρογγυλό ντόνατ για να το γεμίσεις. <3 Σε καμία περίπτωση δεν τα έφαγα όλα αυτά μόνη μου, λιγώνομαι πολύ εύκολα.

Μα γιατί ροζ μοσχάρι; Φέρε μου ένα αρνάκι σούβλας, κάνα ξεροψημένο παϊδάκι, ένα κοκορετσακι βρε αδερφέ. Μια χοιρινή πανσέτα. Αλλά όχι και ροζ μοσχάρι...

Πάρτε τώρα και ένα απ τα λίγα γλυκά πρωινά που μ αρέσουν:
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ τι διαβολικό κόλπο είναι αυτό. Τα pancakes δε μ αρέσουν, προτιμώ τάρτα με φράουλες.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.


τρέχουν σάλια
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ισως το αγαπημένο μου φαγητό της παιδικής ηλικίας. :'(
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σήμερα έφτιαξα για πρώτη μου φορά λαχανοντολμαδες αυγολέμονο!

Νταξει οπτικά δεν είναι τίποτα το ουαου αλλά γευστικά βγήκαν εξαιρετικοί!! :dance3:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.
Το καλύτερο παγωτό που έχω φάει ποτέ!!!


 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σήμερα έφτιαξα για πρώτη μου φορά λαχανοντολμαδες αυγολέμονο!

Εύγε. Το αγαπημένο μου ορεκτικό. Δεν το περίμενα από 'σένα.

Το καλύτερο παγωτό που έχω φάει ποτέ!!!

δοκιμασε salted caramel cheesecake απο haagen dats
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
:P Συνήθως οι κοπέλες είστε μόνο κρέμα γαλακτος με κοτόπουλο ή καπνιστό σολομό... άντε και κάμια γαριδομακαρονάδα το καλοκαίρι.

Ωραία κι αυτά αλλά σαν τα μαμαδιστικα δεν έχει. Το καλοκαίρι έμαθα να φτιάχνω κιμαδόπιτα με χειροποίητο φύλλο... Κόλαση!! Το επόμενο και most challenging βήμα είναι ο μπακλαβάς... Εκεί με κόβω να παίρνω ετοιματζίδικο φύλλο.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραία κι αυτά αλλά σαν τα μαμαδιστικα δεν έχει. Το καλοκαίρι έμαθα να φτιάχνω κιμαδόπιτα με χειροποίητο φύλλο... Κόλαση!! Το επόμενο και most challenging βήμα είναι ο μπακλαβάς... Εκεί με κόβω να παίρνω ετοιματζίδικο φύλλο.


Ναι και μένα τα σπιτικά μ' αρέσουν, αλλά δεν το χω ούτε με τις φωτογραφίες ουτε με το στήσιμο. :(

Δε νομίζω να μπορείς να κάνεις λεπτό φύλλο(που θέλει ο μπακλαβάς) με οικειακό εξοπλισμό!
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σήμερα έχουμε νοητό ταξίδι στα πάτρια εδάφη! <3
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μία απ' τις αγαπημένες μου αμερικανιές το συγκεκριμένο σπιτικό σνακ: φρυγανισμενο ψωμί του τοστ με φυστικοβουτυρο, μπανάνα και μέλι. Έτσι για τη βραδινή λιγούρα μετά το ψάρι... :redface:

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top