Το πόρισμα για τα πανεπιστήμια

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ποιος κλαίγεται;Το θεωρείς λογικό 500 άτομα να αποφασίζουν για 17.000;Και ναι το πανεπιστήμιο είναι για την μόρφωση όχι για να κάνει ο κάθε αριστερός τεμπέλης κατάληψη.


Κατά την αριστερή νοοτροπία δεν έχεις παιδεία. Αποφασίζουν και διατάζουν . Εσύ πουλάκι μου θες να τελειώσεις τις σπουδές σου που είναι ένας υγιείς στόχος. Αυτοί θέλουν να βάλουν στο ενεργητικό τους μία δράση " αγωνιστική" . Αύριο θα σε χαρακτηρίζουν εργασιομανη,καπιτάλα και φιλήδονο τέρας. Τώρα εάν αυτοί βγάζουν γούστα και αναριχήται το " πολιτικό τους στάτους" δεν είναι οπορτουνισμός. Να κάνουν απεργία πείνας τα κοιλιοδουλα όντα της αριστεράς. ... που θα με εξομοιωνουν με τον χοντρό καπιταλισμό επειδή εχτισα ενα ενα εξοχικο. Δεν κάνουν αγώνα γούστα βγάζουν.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Κατά την αριστερή νοοτροπία δεν έχεις παιδεία. Αποφασίζουν και διατάζουν . Εσύ πουλάκι μου θες να τελειώσεις τις σπουδές σου που είναι ένας υγιείς στόχος. Αυτοί θέλουν να βάλουν στο ενεργητικό τους μία δράση " αγωνιστική" . Αύριο θα σε χαρακτηρίζουν εργασιομανη,καπιτάλα και φιλήδονο τέρας. Τώρα εάν αυτοί βγάζουν γούστα και αναριχήται το " πολιτικό τους στάτους" δεν είναι οπορτουνισμός. Να κάνουν απεργία πείνας τα κοιλιοδουλα όντα της αριστεράς. ... που θα με εξομοιωνουν με τον χοντρό καπιταλισμό επειδή εχτισα ενα ενα εξοχικο. Δεν κάνουν αγώνα γούστα βγάζουν.


Πήγα σήμερα το πρωί μαζί με το φίλο μου και ένα άλλο παιδί που γνώρισα μπας και βάλανε μυαλό.Ε όχι τα αριστερά σκύβαλα το έχουν κλείσει το πανεπιστήμιο ξέρεις με ποσά άτομα;Με καμία 20αρια.Τελικα κάποια άτομα είναι πολύ πιο χαζά από ότι νομιζα.

Aυτό στο εύχομαι. Η νεολαία του μπλε σύριζα τι λέει; Μήπως κάνουν καταλήψεις..:P


Αυτοί δεν υπάρχουν!
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Κάνανε και σε μας κατάληψη σήμερα με δική τους απόφαση. Ελπίζω αύριο να την διαλύσουν για να μπορέσουμε να συνεχίσουμε ομαλά...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Ναι, η "αριστερά" στην Ελλάδα είναι επάγγελμα. ;) Φώτη πρόσεχε μη φας ξύλο από αυτούς.


Δεν ανακατεύομαι με πολιτικά στο πανεπιστήμιο,για αυτό τον λόγο δεν πήγα και στην ψηφοφορία χθες.Απλα είναι παράλογο αυτό που γίνεται.Θα πω οκ για το ν+2 όμως είναι δυνατόν να κλείνεις ένα ίδρυμα για να πας ενάντια στην ΕΕ και στο ΝΑΤΟ (έτσι έλεγε η ανακοίνωση).Θες να κανείς διαμαρτυρία;Κάνε στο Σύνταγμα μην κλείνεις όμως το πανεπιστήμιο ειδικά από την δεύτερη εβδομάδα.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δεν ανακατεύομαι με πολιτικά στο πανεπιστήμιο,για αυτό τον λόγο δεν πήγα και στην ψηφοφορία χθες.Απλα είναι παράλογο αυτό που γίνεται.Θα πω οκ για το ν+2 όμως είναι δυνατόν να κλείνεις ένα ίδρυμα για να πας ενάντια στην ΕΕ και στο ΝΑΤΟ (έτσι έλεγε η ανακοίνωση).Θες να κανείς διαμαρτυρία;Κάνε στο Σύνταγμα μην κλείνεις όμως το πανεπιστήμιο ειδικά από την δεύτερη εβδομάδα.

Φώτη μου, δεν έχεις άδικο απλά το σύστημα όπως ξέρεις, δεν δουλεύει έτσι. Χέστηκαν για τους φοιτητές. :) Θές να στο ξαναπώ; Χέστηκαν για σένα και τι σπουδάζεις. Κοιτάνε την καριέρα τους και πως θα χωθούν στην κρεατομηχανή του συστήματος. Ξέρω πολλούς τενεκέδες των κομματικών παρατάξεων που ενώ "μάχονταν" για το δημόσιο Πανεπιστήμιο μετά συνέχισαν σπουδές στην καπιταλιστική Αγγλία την οποία έβριζαν και θεωρούσαν το κακό παράδειγμα του καπιταλισμού στις συνελεύσεις ή στις διάφορες συζητήσεις τους. Οι συγκεκριμένοι έγιναν πιο δεξιοί και από την Κανέλη. Πλέον το παίζουν ώριμοι μετανιωμένοι άνεργοι "δίκιο είχες". Αλλά τι να το κάνεις το δίκιο όταν ο χρόνος σε ξεπερνάει; Όταν ζεις εκτός εποχής; Η φούσκα των καταλήψεων του 2007-2010 προκάλεσε πολλά προβλήματα σε πολλούς φοιτητές.
 

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Πήγα σήμερα το πρωί μαζί με το φίλο μου και ένα άλλο παιδί που γνώρισα μπας και βάλανε μυαλό.Ε όχι τα αριστερά σκύβαλα το έχουν κλείσει το πανεπιστήμιο ξέρεις με ποσά άτομα;Με καμία 20αρια.Τελικα κάποια άτομα είναι πολύ πιο χαζά από ότι νομιζα.




Αυτοί δεν υπάρχουν!


Εγω είμαι γνωστή ως αστροφαριστη. Συνηθίζεται να θέλουν να με πονηρέψουν . Η αριστερά λειτουργεί ως μοχλός των συμφερόντων. Το να περάσει σε νηστεία όλο το πανεπιστήμιο επειδή εικοσι θέλουν να περιφέρουν ως τρόπαιο την κατάληψη του πανεπιστημίου και δύο( ο Μαρξ και ο Λενιν )να πηγαίνουν για να δουν εάν βαλαν μυαλό. Εγώ προσωπικά ειμαι υπέρ της τάξης , πρότιμω οι χώροι των πανεπιστημίων να μοιάζουν με ψυχιατρεία. Λευκές αίθουσες με κρεμασμένους πινάκες τις μεγάλες προσωπικότητες. Αφανίστηκαν οι αναρχικοί. Πολιτική δράση αναρχικης συλλογικότητας.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
τι να πω βρε Φώτη :( λες και με την κατάληψη θα αλλάξει η απόφαση της Κεραμέως...

Οι κάθε 18ρηδες της κρεμούλας που τους πλένει το μποξεράκι η μαμάκα, νομίζουν ότι με δυο μπάφους και μια κατάληψη θα γίνουν οι επαναστάτες του έθνους. Ο εθνοπατερισμός αποτελεί γερή μπίζνα. ;)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Βάλτα στο βιογραφικό σου, να δουν και τις υπογραφές του "πορδείου".

Ο οϊμε αναστήθηκε ο πατέρας μου .
( σημ ,ο πατέρας μου έχει κάνει φυλακή στην Ανγκολα όταν ήταν ναυτικός γιατί σιτησε αντικυβερνητικές μάζες,κουμουνιστες)
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Εγώ πάντως, που βλέπω πλέον πώς εξελίσσονται οι του ΚΚΕ, μετανιώνω πικρά που δεν έγινα κομμουνιστής φοιτητοπατέρας. Ίσως, εάν γίνω ποτέ πατέρας, να τα στείλω τα παιδιά μου να γραφτούν στην ΚΝΕ, να πουλάνε Οδηγητή και να κολλάνε αφίσες, αντί να σπουδάζουνε. :hehe:
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ποιος κλαίγεται;Το θεωρείς λογικό 500 άτομα να αποφασίζουν για 17.000;Και ναι το πανεπιστήμιο είναι για την μόρφωση όχι για να κάνει ο κάθε αριστερός τεμπέλης κατάληψη.
Αυτό που θέλει να πει είναι ότι αν οι υπόλοιποι 16500 καιγόντουσαν για το αν θα γίνει κατάληψη ή όχι θα πήγαιναν στην συνέλευση να ψηφίσουν. Για να μη το έκαναν, εχμ μάντεψε. :look:
 

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Αυτό που θέλει να πει είναι ότι αν οι υπόλοιποι 16500 καιγόντουσαν για το αν θα γίνει κατάληψη ή όχι θα πήγαιναν στην συνέλευση να ψηφίσουν. Για να μη το έκαναν, εχμ μάντεψε. :look:


Γιατί αγαπημένο μου παοκι ,έχουν τόση κτητικότητα αυτοί που ψήφισαν ξέρεις είναι οι μοναδικοί της ηλικίας τους που ασχολούνται.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γιατί αγαπημένο μου παοκι ,έχουν τόση κτητικότητα αυτοί που ψήφισαν ξέρεις είναι οι μοναδικοί της ηλικίας τους που ασχολούνται.
Ο καθένας τον χαβά του. Δεν είπα καν ότι είμαι υπέρ της κατάληψης (που δεν είμαι) ειδικά όταν παίζεται να χάνονται εξάμηνα. Αλλά όταν είναι σε πανεπιστήμιο τόσο κομματικοποιημένο που παίζει "παραδοσιακά" να γίνονται καταλήψεις εάν αυτοί οι 16500 δεν ήθελαν να χάσουν μαθήματα θα έμπαινε έστω ένα κομμάτι αυτών στον κόπο να πάει να ψηφίσει για ανοιχτή σχολή. Αν από την άλλη είναι σε φάση ε δεν γαμιέται ότι βγάλουν όσοι πάνε στη συνέλευση δεν τους φταίει κανείς.
 

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο καθένας τον χαβά του. Δεν είπα καν ότι είμαι υπέρ της κατάληψης (που δεν είμαι) ειδικά όταν παίζεται να χάνονται εξάμηνα. Αλλά όταν είναι σε πανεπιστήμιο τόσο κομματικοποιημένο που παίζει "παραδοσιακά" να γίνονται καταλήψεις εάν αυτοί οι 16500 δεν ήθελαν να χάσουν μαθήματα θα έμπαινε έστω ένα κομμάτι αυτών στον κόπο να πάει να ψηφίσει για ανοιχτή σχολή. Αν από την άλλη είναι σε φάση ε δεν γαμιέται ότι βγάλουν όσοι πάνε στη συνέλευση δεν τους φταίει κανείς.


Ρε φίλε (φίλη; ) σε φανατικούς "δεξιούς" μιλάς, μη περιμένεις να τα πιάσουν με την πρώτη... Πες τα λίγο όπως θα τα έλεγες στο νεογέννητο ανιψάκι σου.

ΥΣ. Συγγνώμη ανιψάκι αν σε προσέβαλα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Ρε φίλε σε φανατικούς "δεξιούς" μιλάς, μη περιμένεις να τα πιάσουν με την πρώτη... Πες τα λίγο όπως θα τα έλεγες στο νεογέννητο ανιψάκι σου.

ΥΣ. Συγγνώμη ανιψάκι αν σε προσέβαλα.


Ανεξάρτητα από αυτό που είπε η Gate είναι απαράδεκτο τα αριστερά σκύβαλα να κλείνουν το πανεπιστήμιο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top