Φιλίες μετά το τέλος του λυκείου;

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν έχω κρατήσει καμία φιλία από το σχολείο, και πιστεύω πως υπάρχει αρκετά καλος λόγος γι αυτό.
Από το σχολείο κιόλας ένιωθα διαφορετική.
Δεν ξέρω, ότι δεν ταιριάζουμε.
Στην πορεία της ζωής μας, αυτό φάνηκε.
Τελειως διαφορετικές επιλογές. Τελείως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Πιστεύετε πως με τους φίλους σας θα εξακολουθείτε να είστε όπως τώρα αφού περάσετε σε διαφορετικές πόλεις; Γιατί εγώ πραγματικά πιστεύω πως θα χάσω έναν απ τους ανθρώπους που πραγματικά επικοινωνούσα κάτι σαν την αδελφή ψυχή μου...

Κι εγώ πέρυσι καθόμουν και στενοχωριόμουν γι'αυτό.
Και ξέρεις που κατέληξα?
Να σταματήσω να κάνω παρέα με την φίλη μου που είμαστε στην ίδια πόλη και να γίνει καλύτερη η σχέση μου με τις άλλες δυο που πέρασαν αλλού.
Πρέπει όμως να έχεις κατα νου ότι και στο πανεπιστήμιο θα κάνεις γερές φιλίες που-γιατί όχι?- μπορεί να κρατήσουν μια ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Από το λύκειο έχω κρατήσει μια πολύ καλή φιλία.
Επίσης έχω διατηρήσει επαφές με μια κοπέλα από το νηπιαγωγείο, που έτυχε να πάμε και ίδιο δημοτικό και ίδιο γυμνάσιο χαχαχα! Με όλους τους υπόλοιπους έχω ξεκόψει εντελώς.
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
έχω κρατήσει επαφές με δύο φίλες απ' το σχολείο ^^
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
3 από τους καλύτερους φίλους μου τούς γνώρισα όταν ήμουν γυμνάσιο/λύκειο μεταξύ 14ρων καί 16 , με τον έναν ήμασταν συμμαθητές. Κατά τα άλλα κρατάω επαφή με γνωστούς αλλά τίποτα περισσότερο
 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 379 μηνύματα.
Έχω κρατήσει μόνο 1 φιλία από το λύκειο. Τίποτα άλλο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top