Γάμος: Ο προορισμός του ανθρώπου;

Είναι ο γάμος προορισμός του ανθρώπου;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 32)
  • Είμαι άντρας και θεωρώ το γάμο προορισμό του ανθρώπου

  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ θεωρώ το γάμο προορισμό του ανθρώπου

  • Είμαι γυναίκα και θεωρώ το γάμο προορισμό του ανθρώπου

  • Είμαι γυναίκα και ΔΕΝ θεωρώ το γάμο προορισμό του ανθρώπου

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρουσα άποψη! Θα ήθελα να τη συζητήσουμε λίγο. Πές μου, τι προτείνεις για τη φάση που θέλεις να κάνεις παιδιά;:studying:

Απλα τα κανεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Απλα τα κανεις! :P

Χωρίς τη "νομιμοποίηση" του κράτους ή της εκκλησίας; Θα βάλεις τα παιδιά σου σε θέση άμυνας στην άτιμη κενωνία (dishonnorable society) χωρίς αυτό να είναι επιλογή τους; Είναι ερωτήματα που αντιμετώπισα κι εγώ, όμως η αρχική σου άποψη που δίνει μεγαλύτερη σημασία στην ουσία της σχέσης και όχι στον τύπο που τη διέπει (γάμος, συμβίωση κλπ), ήταν και είναι και δική μου άποψη. Νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο αποφορτίζεις το γάμο από το μύθο του και επικεντρώνεσαι στο να διατηρήσεις τη σχέση, όσο βέβαια αυτή μπορεί να διατηρηθεί. Έτσι τουλάχιστον δεν ξεπέφτεις στη συμβατικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
δεν φταίνε οι μακροχρόνιες σχέσεις για το ότι παίρνει κάποιος κιλά..ο μεταβολισμός γερνάει μαζί μας.

Και τότε πώς γίνεται να είμαι σήμερα 25 κιλά λιγότερα απ' ότι στα 28 μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Και τότε πώς γίνεται να είμαι σήμερα 25 κιλά λιγότερα απ' ότι στα 28 μου;
η μακροχρόνια σχέση σου πάντως δε φταίει ούτε και για αυτό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Χωρίς τη "νομιμοποίηση" του κράτους ή της εκκλησίας; Θα βάλεις τα παιδιά σου σε θέση άμυνας στην άτιμη κενωνία (dishonnorable society) χωρίς αυτό να είναι επιλογή τους; Είναι ερωτήματα που αντιμετώπισα κι εγώ, όμως η αρχική σου άποψη που δίνει μεγαλύτερη σημασία στην ουσία της σχέσης και όχι στον τύπο που τη διέπει (γάμος, συμβίωση κλπ), ήταν και είναι και δική μου άποψη. Νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο αποφορτίζεις το γάμο από το μύθο του και επικεντρώνεσαι στο να διατηρήσεις τη σχέση, όσο βέβαια αυτή μπορεί να διατηρηθεί. Έτσι τουλάχιστον δεν ξεπέφτεις στη συμβατικότητα.


Ακριβως. Ας ριξουμε την προσοχη μας στο να εχουμε υγιεις σχεσεις, και οχι στο τι ταμπελα θα τους βαλουμε... Αυτο κυριως το κανουμε για να δουν οι αλλοι οτι ειμαστε "φυσιολογικοι". Και για γραφειοκρατικους λογους βεβαιως βεβαιως.

Εξ αλλου την "νομιμοποιηση" τινος χρειαζομαστε? Αυτων που περισσοτερο τους νοιαζει ο,τι κανεις να το κανεις εντος των εκκλησιαστικων παραδοσεων, και δεν πα να χωρισεις και αυριο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ο προορισμός του ανθρώπου ειναι να γενιέτε έλευθερος και να παιθένει ελέυθερος στην ψυχή άσχετα με το σώμα άλλα η ψυχή των ανθρώπων ειναι φυλακισμένη σε έναν κόσμο που έπιβάλει το γάμο και κατακρίνει τα παιδιά που γενήθηκαν έξω άπο αυτόν, έτσι τους έμαθαν έτσι μας έμαθαν και άς ελπίσουμε να μην το μάθουμε και αυτό στα παιδιά μας. Ναι να παντρευτεί κάποιος άλλα με καθαρό μυαλό και όχι γεμισμένο με χαζές ιδέες και ιδανικά που δεν ισχίουν στην σημερινή έποχή.
Ο γάμος μπορεί να καταλήξει προορισμός άλλα όχι υποχρεωτικά δεν πράπει να ειναι υποχρεωτικά, υποχρεωτικό πρέπει να ειναι να αφήνουν οι παλιοι τους νέους να τον διαλέγουν και όχι να τους τον ποτίζουν κάθε μέρα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ο προορισμός του ανθρώπου ειναι να γενιέτε έλευθερος και να παιθένει ελέυθερος στην ψυχή άσχετα με το σώμα άλλα η ψυχή των ανθρώπων ειναι φυλακισμένη σε έναν κόσμο που έπιβάλει το γάμο και κατακρίνει τα παιδιά που γενήθηκαν έξω άπο αυτόν, έτσι τους έμαθαν έτσι μας έμαθαν και άς ελπίσουμε να μην το μάθουμε και αυτό στα παιδιά μας. Ναι να παντρευτεί κάποιος άλλα με καθαρό μυαλό και όχι γεμισμένο με χαζές ιδέες και ιδανικά που δεν ισχίουν στην σημερινή έποχή.
Ο γάμος μπορεί να καταλήξει προορισμός άλλα όχι υποχρεωτικά δεν πράπει να ειναι υποχρεωτικά, υποχρεωτικό πρέπει να ειναι να αφήνουν οι παλιοι τους νέους να τον διαλέγουν και όχι να τους τον ποτίζουν κάθε μέρα:)
:confused: :confused: :confused: :confused:
Σήμερα πια δεν ισχύει αυτό, όποιος δεν θέλει να παντρευτεί δεν παντρεύεται, και όποιος θέλει να κάνει παιδιά τα κάνει χωρίς απαραίτητα να είναι παντρεμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
:confused: :confused: :confused: :confused:
Σήμερα πια δεν ισχύει αυτό, όποιος δεν θέλει να παντρευτεί δεν παντρεύεται, και όποιος θέλει να κάνει παιδιά τα κάνει χωρίς απαραίτητα να είναι παντρεμένος.


Λάθος βγές πρός τα χωριά και πρώς τα νησιά να δείς τι γίνετε, άν μία κοπέλα είναι ανήπαντρη μητέρα πάνε να την φάνε και άν ειναι χρόνια κάποια χωρίς να παντρευτεί την λένε σπιτωμένη, κάνω λάθος; πού ειναι η ελευθερία; πόσες φορές ακούμε για κοπέλες που τα ρίχνουν στα χωριά γιατί δεν μπορούν να πούν ότι ειναι έγκυές εκτώς γάμου; Και κάτι άλλο παλιότερα λέγατε ότι η πρίκα σταμάτησε και το ξαναφερέ η Ρουμάνα στο φώς, υπάρχουν άπλα όχι στις μεγάλες πόλεις έλα πρός τα δώ να σου βγάλω μάτσο τις κοπέλες που τις κατακρίνουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Λάθος βγές πρός τα χωριά και πρώς τα νησιά να δείς τι γίνετε, άν μία κοπέλα είναι ανήπαντρη μητέρα πάνε να την φάνε και άν ειναι χρόνια κάποια χωρίς να παντρευτεί την λένε σπιτωμένη, κάνω λάθος; πού ειναι η ελευθερία; πόσες φορές ακούμε για κοπέλες που τα ρίχνουν στα χωριά γιατί δεν μπορούν να πούν ότι ειναι έγκυές εκτώς γάμου; Και κάτι άλλο παλιότερα λέγατε ότι η πρίκα σταμάτησε και το ξαναφερέ η Ρουμάνα στο φώς, υπάρχουν άπλα όχι στις μεγάλες πόλεις έλα πρός τα δώ να σου βγάλω μάτσο τις κοπέλες που τις κατακρίνουν:)
Εντάξει μεμονομένες περιπτώσεις πάντα υπάρχουν αλλά αυτές δεν ορίζουν και τον κανόνα. Λόγω επαγγέλματος έχω γνωρίσει την επαρχία σε όλο της το μεγαλείο, και πολλές φορές συμβαίνουν όλα αυτά που περιγράφεις και ακόμα χειρότερα, όμως δεν είναι μέτρο σύγκρισης η επαρχία και μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εντάξει μεμονομένες περιπτώσεις πάντα υπάρχουν αλλά αυτές δεν ορίζουν και τον κανόνα. Λόγω επαγγέλματος έχω γνωρίσει την επαρχία σε όλο της το μεγαλείο, και πολλές φορές συμβαίνουν όλα αυτά που περιγράφεις και ακόμα χειρότερα, όμως δεν είναι μέτρο σύγκρισης η επαρχία και μόνο.

Μήν το λές αυτό, άν συγκρίνεις όλα τα νησιά και τα χωριά με την αθήνα το κάλυψες, υπάρχουν και πολλά μάλιστα, όχι μεμονομένα άκουσέ με μηλάω με ανθρώπους σε όλη την ελλάδα και όλοι τα ίδια μου λένε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μήν το λές αυτό, άν συγκρίνεις όλα τα νησιά και τα χωριά με την αθήνα το κάλυψες, υπάρχουν και πολλά μάλιστα, όχι μεμονομένα άκουσέ με μηλάω με ανθρώπους σε όλη την ελλάδα και όλοι τα ίδια μου λένε:)

Εχει απολυτο δικιο η Μανια. Το τι κριτικη πεφτει στις μικρες κοινωνιες δεν λεγεται....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
@deadhead_pirate: Είμαι από την Κέρκυρα , με τον τουρισμό της, την ανάπτυξη της, την απελευθέρωση της, είμαι λίγο κάτω από 26 και έχω μια αδελφή που ήταν παντρεμένη στην ηλικία μου.

Το ξέρεις ότι έχουν υπάρξει σχόλια ότι για να μένω στην Αθήνα τώρα που τελείωσα τις σπουδές (πτυχίο και μεταπτυχιακό) και δεν έχω πάει κάποιον στους γονείς μου να τους...παρουσιάσω, φαίνεται ότι "εγώ δεν είμαι σαν την αδελφή μου και από μικρή έριξα βάρος στις σπουδές και τα σχετικά και να δεις που θα μείνει ανύπαντρη γιατί ε, οι καλοί δεσμέυονται σιγά σιγά και πόσα χρόνια ακόμα θα έχει περιθώριο? ένα? δύο? και να δεις που θα την πάθει σαν την κόρη του τάδε που νατην 35 χρονών τώρα και ναι έχει το γραφείο της και τη δουλειά της δεν λέω αλλά να, τη βλέπεις, ανύπάντρη έμεινε η κακομοίρα"

Και ναι, δεν είναι Αθήνα η Κέρκυρα αλλά και με 50.000 κόσμο δεν είναι το τελευταίο κωλοχώρι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι όντως υπάρχουν κι αυτές οι φωνές, κι εδώ θα ήθελα να τονίσω οτι έχει πολύ μεγάλη σημασία να εξετάσουμε τι συναισθήματα μας προκαλούν αυτές.
Υπάρχουν αυτοί που ενοχλούνται από τέτοια σχόλια, αλλά υπάρχουν και αυτοί που διασκεδάζουν μαζί τους.
Εγώ προσωπικά ανήκω στη δεύτερη κατηγορία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά ανήκω στη δεύτερη κατηγορία:)
so do I στην παρούσα φάση αλλά ομολογώ ότι αν στα 30 μου (που θα αρχίζει να βαράει και το ...βιολογικό ρολόι αλλά Δήμητρα "Θοδωρή εγώ πότε θα γίνω μάνα?") πχ δεν έχω κάτι ... αξιόλογο στην ζωή μου [σε προσωπικό επίπεδο] δεν ξέρω πως θα επιδρούν στην ψυχολογία μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Και ναι, δεν είναι Αθήνα η Κέρκυρα αλλά και με 50.000 κόσμο δεν είναι το τελευταίο κωλοχώρι :)

Κρίμα..:( ειδικά την Κέρκυρα που εκεί ο κόσμος είναι μέσα στην καλή χαρά και έξω καρδιά..φανταζόμουν ότι είναι πιο cool σε τέτοια θέματα.

Sorry για το off topic :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
so do I στην παρούσα φάση αλλά ομολογώ ότι αν στα 30 μου (που θα αρχίζει να βαράει και το ...βιολογικό ρολόι αλλά Δήμητρα "Θοδωρή εγώ πότε θα γίνω μάνα?") πχ δεν έχω κάτι ... αξιόλογο στην ζωή μου [σε προσωπικό επίπεδο] δεν ξέρω πως θα επιδρούν στην ψυχολογία μου...

Mα το ζητούμενο είναι τι θέλει κανείς από τη ζωή του.
Αν θέλεις να παντρευτείς την ψάχνεις, αν δεν θέλεις τι ρόλο παίζει τι λένει οι άλλοι στην ψυχολογία σου;:) :)
Αυτή τη Δήμητρα Θοδωρή που λες δεν την ξέρω:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
η μακροχρόνια σχέση σου πάντως δε φταίει ούτε και για αυτό:D

Μιλούσα για το θέμα του μεταβολισμού. Το ότι έβαλα κιλά δεν οφείλεται στη σχέση μου, αφού μέσα στην ίδια σχέση τα έχασα. Αυτό που έχω όμως να παρατηρήσω είναι ότι οι φάσεις που πέρασε αυτή η σχέση έχουν άμεση σύνδεση με τις δικές μου μεταμορφώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Μιλούσα για το θέμα του μεταβολισμού. Το ότι έβαλα κιλά δεν οφείλεται στη σχέση μου, αφού μέσα στην ίδια σχέση τα έχασα. Αυτό που έχω όμως να παρατηρήσω είναι ότι οι φάσεις που πέρασε αυτή η σχέση έχουν άμεση σύνδεση με τις δικές μου μεταμορφώσεις.

δε διαφωνώ καθόλου. και η δική μου σχέση περνάει από το στομάχι (μου'χει ομολογήσει ότι παντρευόμαστε γιατί φτιάχνω καλή σπανακόπιτα και κουραμπιέδες:P ), αλλά για μένα, η υγιεινή διατροφή είναι τρόπος ζωής και ξέρω ότι στις πλείστες των περιπτώσεων, όσο μεγαλώνουμε τόσο πρέπει να προσέχουμε περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
so do I στην παρούσα φάση αλλά ομολογώ ότι αν στα 30 μου (που θα αρχίζει να βαράει και το ...βιολογικό ρολόι αλλά Δήμητρα "Θοδωρή εγώ πότε θα γίνω μάνα?") πχ δεν έχω κάτι ... αξιόλογο στην ζωή μου [σε προσωπικό επίπεδο] δεν ξέρω πως θα επιδρούν στην ψυχολογία μου...


Θέλω να εστοιάσω σε ένα σημείο, άν κάποια κοπέλα αποφασεισει να κάνει παιδί χωρίς σχέση να πάει με κάποιον και να μήνει έγκυος λόγο του ρολογιού πές μου πειρατάκο δεν ειναι κατακριτέο; γιατί δεν το κάνουν; θα σου πώ εγώ παρόλο που πέρασαν κάπιες ιδέες στην ιστορία ακόμα υπάρχει η ιδέα ότι η γυναίκα θα κάνει το παιδί έστω μέσα στην μακροχρόνια σχέση ξέρεις γιατί; κόψανε στα μέτρα τους ότι εντάξει άς κάνει ένα παιδί εκτώς γάμου άλλα όχι να κάνεις παιδί γιατί το ρολόι σου χτύπησε κόκκινο. Σκέψου το και θα δείς ότι και αυτό με την σχέση και το παιδί σε μια μακροχρόνια σχέση καλό ειναι, άλλα όχι με τον πρώτο τυχόντα ή σε σχέση ενώς μήνα, γιατί; δεν έχει δικαίομα κάποια που ειναι π.χ 35 χρονών και κάνει ένα πρίν χτύπησει ένα άλλο ρολόι και δεν μπορεί να κάνει παιδί ξέρεις πώς θα την έθαβάν; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αυτή τη Δήμητρα Θοδωρή που λες δεν την ξέρω:confused:

:worry: ΟΦφτόπικ: νόμιζα ότι ΟΛΟΣ ο κόσμος έχει δει τη σειρά "Σ'αγαπώ,μ'αγαπας" (Μεγκα πριν κάποια χρόνια-Δ.Παπαδοπούλου, Θοδωρής Αθερίδης) , έπαιζαν το ζευγάρι(στα 30+, χρόνια μαζί, ανύπαντροι) και μια από τις "αγαπημένες" ατάκες της "Δήμητρας" ήταν το "Θοδωρή, εγώ πότε θα γίνω μάνα?" σόρρυ, στην [live] παρέα μου τη χρησιμοποιούμε αρκετά και... παρασύρθηκα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top