Σε ποια χώρα θα θέλατε να ζείτε/μεταναστεύσετε;

Χώρες για μετανάστευση
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Γερμανία

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Ηνωμένο Βασίλειο

    Ψήφοι: 5 12.5%
  • Δανία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ελβετία

    Ψήφοι: 7 17.5%
  • Νορβηγία

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Σουηδία

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Η.Π.Α

    Ψήφοι: 10 25.0%
  • Άλλη

    Ψήφοι: 13 32.5%
  • Γαλλία

    Ψήφοι: 6 15.0%

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Θα σου πω σε πμ. Δεν το 'χω και για μεγάλο μυστικό βέβαια, αλλά οκ. :P
Βέβαια είμαι κάνα δίμηνο εδώ, οπότε δεν μπορώ να κρίνω αν αξίζει πραγματικά ή όχι. Αλλά νιώθω πολύ ήρεμος εδώ πέρα σε αντίθεση με τη ζωή μου στην Ελλάδα, για πολλούς λόγους.

Πέρσι ήμουν στη Λωζάνη για ένα συνέδριο, για μια βδομάδα και μου άρεσε πολύ (αν εξαιρέσεις τα πολλά iphones, ipads, macbook airs που μου τρέχαν τα σάλια). Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να μείνω όμως, μου φάνηκαν όλα τρομερά ακριβά...

Θες να μας πεις γιατί;

α δηλαδή έχεις προσωπική πείρα δεν είναι απλά ότι δεν σε τραβάει.εμένα με τραβάει πάντως ειδικά το λονδίνο και το εδιμβούργο (αν και δεν έχω πάει).ελπίζω να το διαπιστώσω και γω στην πράξη αν θα μ αρέσει ή όχι...

Σε μεγάλο βαθμό, έχει να κάνει με τον κάθε άνθρωπο. Επίσης, συζητώντας και με άλλα παιδιά που είναι στην Αγγλία, βλέπω ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά από πόλη σε πόλη. Εγώ θα μιλήσω για το Λονδίνο λοιπόν.

Δεν μου άρεσε, γιατί το βράδυ δεν μπορεί να κυκλοφορήσει μια κοπέλα μόνη.Και όταν εννοώ βράδυ, είναι όταν νυχτώνει. Άρα στις 5 μαξ. Παντού είναι μεθύστακες σε γωνίες και ξερνάνε και κάνουν και άλλα...Αυτό είναι πάρα πολύ βασικό, μην το θεωρείτε αμελητέο. Επίσης, είναι πολύ ακριβά. Έχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ, πάντα!!!Οι πυροβολισμοί και οι συμμορίες είναι καθημερινά φαινόμενα (από το 2007 που ήμουν εγώ, όχι τώρα). Σκοτώνονται στα πάρκα σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Η γραφειοκρατία τους είναι ΤΡΑΓΙΚΗ. Το φαγητό είναι απαίσιο. Αν μπορούν αυτοί οι άνθρωποι να τρώνε μόνο junk είναι στον παράδεισο. Επίσης (μπορεί να σας ακούγεται αστείο) αλλά οι Άγγλοι είναι άπλυτοι και γυφταριά. Και ντύνονται απαίσια.

Δεν είναι ότι πέρασα άσχημα, απλά έχει πάρα πολύ αρνητικά για τα γούστα μου, για να μείνω μόνιμα. Μην κρίνετε το Λονδίνο από τις διακοπές. Αυτό είναι το λάθος που κάνουν όλοι. Το ξέρετε ότι μετά από έναν μήνα εκεί, δεν περπατάς πλέον αλλά σχεδόν τρέχεις...; Όλοι είναι αγχωμένοι και σε παρασέρνουν μαζί τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aris1412

Νεοφερμένος

Ο Aris1412 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Ελβετία :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Πέρσι ήμουν στη Λωζάνη για ένα συνέδριο, για μια βδομάδα και μου άρεσε πολύ (αν εξαιρέσεις τα πολλά iphones, ipads, macbook airs που μου τρέχαν τα σάλια). Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να μείνω όμως, μου φάνηκαν όλα τρομερά ακριβά...



Σε μεγάλο βαθμό, έχει να κάνει με τον κάθε άνθρωπο. Επίσης, συζητώντας και με άλλα παιδιά που είναι στην Αγγλία, βλέπω ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά από πόλη σε πόλη. Εγώ θα μιλήσω για το Λονδίνο λοιπόν.

Δεν μου άρεσε, γιατί το βράδυ δεν μπορεί να κυκλοφορήσει μια κοπέλα μόνη.Και όταν εννοώ βράδυ, είναι όταν νυχτώνει. Άρα στις 5 μαξ. Παντού είναι μεθύστακες σε γωνίες και ξερνάνε και κάνουν και άλλα...Αυτό είναι πάρα πολύ βασικό, μην το θεωρείτε αμελητέο. Επίσης, είναι πολύ ακριβά. Έχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ, πάντα!!!Οι πυροβολισμοί και οι συμμορίες είναι καθημερινά φαινόμενα (από το 2007 που ήμουν εγώ, όχι τώρα). Σκοτώνονται στα πάρκα σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Η γραφειοκρατία τους είναι ΤΡΑΓΙΚΗ. Το φαγητό είναι απαίσιο. Αν μπορούν αυτοί οι άνθρωποι να τρώνε μόνο junk είναι στον παράδεισο. Επίσης (μπορεί να σας ακούγεται αστείο) αλλά οι Άγγλοι είναι άπλυτοι και γυφταριά. Και ντύνονται απαίσια.

Δεν είναι ότι πέρασα άσχημα, απλά έχει πάρα πολύ αρνητικά για τα γούστα μου, για να μείνω μόνιμα. Μην κρίνετε το Λονδίνο από τις διακοπές. Αυτό είναι το λάθος που κάνουν όλοι. Το ξέρετε ότι μετά από έναν μήνα εκεί, δεν περπατάς πλέον αλλά σχεδόν τρέχεις...; Όλοι είναι αγχωμένοι και σε παρασέρνουν μαζί τους.

Σορρυ αλλα περιγραφεις το κετρο τις Αθηνας:whistle:...Περα απο την πλακα ισος εχεις δικιο για το Λονδινο εναι αρκετα εγγληματικη πολη και με απαισιο καιρο...


Πως μου ξεφυγε!!Φυσικα και θα ηθελα να μηνω ΣΚΩΤΙΑ!!!Παραδεισος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σορρυ αλλα περιγραφεις το κετρο τις Αθηνας:whistle:...Περα απο την πλακα ισος εχεις δικιο για το Λονδινο εναι αρκετα εγγληματικη πολη και με απαισιο καιρο...

Σου περιγράφω το Λονδίνο του 2007. Τώρα τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα από ότι μαθαίνω γιατί έχει αυξηθεί κατακόρυφα η ανεργία και έχουν αναταραχές. Πρώτη φορά στα χρονικά βλέπουμε τα αγγλάκια που ήταν στρατιωτάκια να κάνουν επεισόδια σε πορείες κλπ.

Ξέρεις ποιο είναι μεγάλο μείον; Είναι απρόσωπη πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Δεν μου άρεσε, γιατί το βράδυ δεν μπορεί να κυκλοφορήσει μια κοπέλα μόνη.Και όταν εννοώ βράδυ, είναι όταν νυχτώνει. Άρα στις 5 μαξ. Παντού είναι μεθύστακες σε γωνίες και ξερνάνε και κάνουν και άλλα...Αυτό είναι πάρα πολύ βασικό, μην το θεωρείτε αμελητέο. Επίσης, είναι πολύ ακριβά. Έχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ, πάντα!!!Οι πυροβολισμοί και οι συμμορίες είναι καθημερινά φαινόμενα (από το 2007 που ήμουν εγώ, όχι τώρα). Σκοτώνονται στα πάρκα σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Η γραφειοκρατία τους είναι ΤΡΑΓΙΚΗ. Το φαγητό είναι απαίσιο. Αν μπορούν αυτοί οι άνθρωποι να τρώνε μόνο junk είναι στον παράδεισο. Επίσης (μπορεί να σας ακούγεται αστείο) αλλά οι Άγγλοι είναι άπλυτοι και γυφταριά. Και ντύνονται απαίσια.

Δεν είναι ότι πέρασα άσχημα, απλά έχει πάρα πολύ αρνητικά για τα γούστα μου, για να μείνω μόνιμα. Μην κρίνετε το Λονδίνο από τις διακοπές. Αυτό είναι το λάθος που κάνουν όλοι. Το ξέρετε ότι μετά από έναν μήνα εκεί, δεν περπατάς πλέον αλλά σχεδόν τρέχεις...; Όλοι είναι αγχωμένοι και σε παρασέρνουν μαζί τους.
Οι γρήγοροι ρυθμοί είναι κάτι προσωπικά μ αρέσει.Ωρες ώρες μου τη δίνει εδώ στη Θεσσαλονίκη που όλοι περπατάνε τοοοσο αργά, ενώ αντιθέτως ένας λόγος που μ άρεσε η Αθήνα είναι ότι ειδικά στο μετρό όλοι περπατάνε σφαίρα!!Η εγκληματικότητα που λες είναι όντως σοβαρό πρόβλημα.Δεν παίζει ρόλο η περιοχή?Παντού το ίδιο επικίνδυνα είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Θεωρώ την Ελλάδα ανθρώπινη χώρα και προσφέρει ορισμένα πραγματα που δε μπορεί να το δει κανεις πουθενά αλλου. Ένας μη ασφαλισμένος θα νοσηλευτεί στα ελληνικά δημόσια νοσοκομεια θα λάβει φάρακα με δαπάνες δημοσίου. Στην Αμερική που την θεωρείται σύγχρονη χώρα πολλοί άνθρωποι πεθαίνουν επειδή δε μπορούν να πληρώσουν φάρμακα και νοσηλεία.
Επισης όσο και αν φωνάζετε για τα πανεπιστημια μας δεν έχουν δίδακτρα και ένας μπορεί να σπουδάσει συμπεριλαμβάνομένων ΄κάποιων κριτηρίων (αυτό όμως δεν είναι το οικονομικό). Το οικονομικά θέμα πέφτει σε πράγματα που δε σχετίζουνται άμεσα με το πανεπιστήμιο π.χ. στέγαση, σίτηση. Παρόλα αυτά οποιοσδήποτε μπορεί να περάσει σε σχολή περιφέρειας του και να σπουδάσει χωρίς χρήματα.

Δυστυχώς αυτές τις ελευθερίες που μας χάρισε το κράτος δε τις χρησιμοποιούμε με σύνεση με αποτέλεσμα να μιλάμε για κρίση π.χ. αλλοδαποί κάνουν τους αρρωστους οι νοσοκομειακοι ιατροί τους γράφουν φάρμακα τα οποία αυτοί τα πουλάνε στην μαύρη. Νοσοκομειακά φάρμακα και υλικά υπερχρεωνονται (έχω δει αρκετά πράγματα και το αποδίδω αυτό στο βόλεμμα και στην βαρεμάρα των δημοσίων υπαλλήλων).

Καταλήψεις, κάπνισμα στις αιθουσες, βανδαλισμοί, γκράφιτι στα πανεπσιτημια με κομματικά σύμβολα είναι πράγματα που δε θα τα κάναμε αν σπουδάζαμε με δίδακτρα. Δυστυχώς κάποιοι θεωρούν δεδομένα μερικά πράγματα και να συμπεριφέρονται με όχι το καλύτερο τρόπο στα σχολεία. Το ίδιο συμβαίνει και στα σχολεία.

Άλλες μουράτες χώρες να ξέρετε ότι όποιος δεν έχει λεφτά δε σπουδάζει...... εδώ σεβόμαστε τους ανθρώπους και αυτό δυστυχώς μας έφαγε.

Όποιος πάει στο Λονδίνο και κάνει μια βόλτα το βράδυ θα δει κόσμο που πεινάει πραγματικά απελπισμένους εδώ κάποιοι απλά το παίζουνε... (είμαστε η χώρα με το μεγαλύτερο αριθμό συνδικαλιστών από οποιαδήποτε άλλη στην εε.)

Λεμε για τους πολιτικούς μας και τους κατηγορούμε... τι πίστεύετε ότι έξω οι πολιτικοί είναι άγιοι; δείτε το πρωθυπουργό της Ιταλίας και της Γαλλίας; όλοι οι πολιτικοί τα ίδια σκατά είναι... και τρώνε.... τρώνε τρώνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Οι γρήγοροι ρυθμοί είναι κάτι προσωπικά μ αρέσει.Ωρες ώρες μου τη δίνει εδώ στη Θεσσαλονίκη που όλοι περπατάνε τοοοσο αργά, ενώ αντιθέτως ένας λόγος που μ άρεσε η Αθήνα είναι ότι ειδικά στο μετρό όλοι περπατάνε σφαίρα!!Η εγκληματικότητα που λες είναι όντως σοβαρό πρόβλημα.Δεν παίζει ρόλο η περιοχή?Παντού το ίδιο επικίνδυνα είναι?

Εγώ δεν έμενα κεντρικά και ήμουν σε πολύ ήρεμη περιοχή και στα περιγράφω αυτά....

Θεωρώ την Ελλάδα ανθρώπινη πόλη και προσφέρει ορισμένα πραγματα που δε μπορεί να το δει κανεις σε καμία άλλη πολη.

Αυτό ακριβώς. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Η Ελλάδα κατά την γνώμη μου είναι η πιο όμορφη χώρα.Και πρέπει να είμαστε περήφανοι που ζούμε σε μια τέτοια χώρα.Αν είχα να επιλέξω να ζήσω κάπου αλλού νομίζω θα επέλεγα την Γαλλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Η Ελλάδα κατά την γνώμη μου είναι η πιο όμορφη χώρα.Και πρέπει να είμαστε περήφανοι που ζούμε σε μια τέτοια χώρα.Αν είχα να επιλέξω να ζήσω κάπου αλλού νομίζω θα επέλεγα την Γαλλία.

Την ομορφια που την ειδες?Οκ εχει ωραια νησια και ισως και καποια μερη υπαιθρου που μπορουν να χαρακτηριστουν ωραια.Λεμε συνεχεια η ελλαδα εχει το καλυτερο πρασινο,@@ μπλε,στην πελοπονησο απο οπου ειναι το χωριο μου περα απο τα δαση που ειναι καταπληκτηκα ολα τα αλλα ειναι μια ξεραηλα.Αντιθετως στην γαλια,γερμανια στις πολοις εχουν καθαρα παρκα(περκα οχι πλατειτσες σαν εδω) που μπορεις να κατσεις να πιεις εναν καφε,τα τοπια της σκοτιας,της κορνουαλης,της δανειας δεν συγκρινονται με αυτα της ελλαδας.Δεν λεω οτι ειναι τελειως για πεταμα γεωφυσικα η ελλαδα αλλα οχι να πενευομαστε οτι ειναι και η καλυτερη...

Προφανως και 'την ομορφια που την ειδες' ειναι υπερβολη.Το λεω για να μην αρχισει το flame....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel of war

Νεοφερμένος

Η Αγγέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να μένω στην Ιταλία ή στην Αγγλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Την ομορφια που την ειδες?Οκ εχει ωραια νησια και ισως και καποια μερη υπαιθρου που μπορουν να χαρακτηριστουν ωραια.
Λεμε συνεχεια η ελλαδα εχει το καλυτερο πρασινο,@@ μπλε,στην πελοπονησο απο οπου ειναι το χωριο μου περα απο τα δαση που ειναι καταπληκτηκα ολα τα αλλα ειναι μια ξεραηλα.Αντιθετως στην γαλια,γερμανια στις πολοις εχουν καθαρα παρκα(περκα οχι πλατειτσες σαν εδω) που μπορεις να κατσεις να πιεις εναν καφε,τα τοπια της σκοτιας,της κορνουαλης,της δανειας δεν συγκρινονται με αυτα της ελλαδας.Δεν λεω οτι ειναι τελειως για πεταμα γεωφυσικα η ελλαδα αλλα οχι να πενευομαστε οτι ειναι και η καλυτερη...

Προφανως και 'την ομορφια που την ειδες' ειναι υπερβολη.Το λεω για να μην αρχισει το flame....
έχεις επισκεφτεί όσες χώρες αναφέρεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Την ομορφια που την ειδες?Οκ εχει ωραια νησια και ισως και καποια μερη υπαιθρου που μπορουν να χαρακτηριστουν ωραια.
Λεμε συνεχεια η ελλαδα εχει το καλυτερο πρασινο,@@ μπλε,στην πελοπονησο απο οπου ειναι το χωριο μου περα απο τα δαση που ειναι καταπληκτηκα ολα τα αλλα ειναι μια ξεραηλα.Αντιθετως στην γαλια,γερμανια στις πολοις εχουν καθαρα παρκα(περκα οχι πλατειτσες σαν εδω) που μπορεις να κατσεις να πιεις εναν καφε,τα τοπια της σκοτιας,της κορνουαλης,της δανειας δεν συγκρινονται με αυτα της ελλαδας.Δεν λεω οτι ειναι τελειως για πεταμα γεωφυσικα η ελλαδα αλλα οχι να πενευομαστε οτι ειναι και η καλυτερη...

Προφανως και 'την ομορφια που την ειδες' ειναι υπερβολη.Το λεω για να μην αρχισει το flame....
Η χώρα έχει γίνει έτσι όπως λες γιατί κάποιοι άνθρωποι είναι τελείως απολίτιστοι και δεν ξέρουν να σέβονται..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
1ον εχουν παει συγγενοις φοιτητες..
2ον εχω ενα μαγικο εργαλειο στο pc που λεγετε GOOGLE ΜΑP.Αμα θες στο πουλαω κιολας αλλα μην το πεις σε κανεναν γιατι θα με βαλουν μεσα το εκλεψα απο τα αρχεια της CIA...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η Ελλάδα κατά την γνώμη μου είναι η πιο όμορφη χώρα.
Να διορθώσω: είναι πολύ όμορφη χώρα για διακοπές. Για να ζήσεις μόνιμα, με την γραφειοκρατία της, με τις μηδενικές παροχές, με την εγκληματικότητα ... not.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Να διορθώσω: είναι πολύ όμορφη χώρα για διακοπές. Για να ζήσεις μόνιμα, με την γραφειοκρατία της, με τις μηδενικές παροχές, με την εγκληματικότητα ... not.

Na προσθεσω και τον απολιτιστο,αξεστο,τεμπελη ελληνα?.....

offtopic:Που τις βρισκεις τις γκομενες-avatar που βαζεις στα φορουμ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
1ον εχουν παει συγγενοις φοιτητες..
2ον εχω ενα μαγικο εργαλειο στο pc που λεγετε GOOGLE ΜΑP.Αμα θες στο πουλαω κιολας αλλα μην το πεις σε κανεναν γιατι θα με βαλουν μεσα το εκλεψα απο τα αρχεια της CIA...

:) το να απαντήσεις ειρωνικά σε μια φυσιολογική ερώτηση δείχνει αδυναμία απάντησης.
στην τελική από ένα google map δεν μπορείς να κρίνεις την κάθε χώρα!
άποψη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
:) το να απαντήσεις ειρωνικά σε μια φυσιολογική ερώτηση δείχνει αδυναμία απάντησης.
στην τελική από ένα google map δεν μπορείς να κρίνεις την κάθε χώρα!
άποψη μου

θα με τρελανεις?Δεν απαντησα ειρωνικα,αρκει αν πηρες σαν ειρωνια αυτο με την CIA(εγω γελασα πολυ) σου ειπα απο συγγενεις και το google map αμα ψαξεις σου διχνει αρκετες χωρες σαν να εισαι εκει οχι οπως το κλασικο google δορυφορικα...Και κοιτα καλυτερα το ποστ μου δεν μιλισα για την ζωη εκει και την νοοτροπια που ΦΥΣΙΚΑ και δεν ξερω αλλα για τα τοπια και την φυσικη ομορφια τους........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Να διορθώσω: είναι πολύ όμορφη χώρα για διακοπές. Για να ζήσεις μόνιμα, με την γραφειοκρατία της, με τις μηδενικές παροχές, με την εγκληματικότητα ... not.
Να διορθώσω: Είναι πολύ όμορφη χώρα για διακοπές. Για να ζήσεις μόνιμα, με την γραφειοκρατία της, με τις μηδενικές παροχές, με την εγκληματικότητα πρέπει να έχεις χρήμα και κοινωνική επηρροή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
στην χαβαη!! καλοκαιρινες διακοπες.....για ΠΑΝΤΑΑΑΑ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoraXX

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lucιfεr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.
Στη Σουηδια ή στην Ιρλανδια! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top